Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
95'

Koniec meczu! Jagiellonia pokonuje Piasta 2:1. Za uwagę dziękuje Państwu Bartosz Grzelak!

90'

Wilczek domagał się jedenastki, ale arbiter nie dał się nabrać na jego sztuczki.

88'

Niezła kontra Piasta zakończona po złym przyjęciu Kędziory.

87'

I ostatnia zmiana w Piaście. Za Murawskiego wchodzi Kędziora.

87'

Piłkarze Jagi ewidentnie czekają już na końcowy gwizdek. Starają się kraść cenne sekundy.

84'

Grzyb leży na boisku. Potrzebna interwencja medyków.

82'

Po centrze z rogu głową uderzał Tarasovs, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

81'

Podgórski z linii pola karnego próbował uderzać, ale zrobił to bardzo niecelnie.

79'

Ostatnią zmianę wykonuje Michał Probierz. Za Sawickiego na placu gry melduje się Pawłowski.

77'

Jurado świetnie wszedł w pole karne i wycofał do Hanzela. Jego strzał zblokowany przez Modelskiego wyłapał Drągowski!

77'

Jurado w pole karne, ale Wilczek nie trafia w piłkę!

75'

Moskwik doszedł do wybitej przed pole karne i huknął jak z armaty! Mamy gola kontaktowego!

74'

Gol dla Piasta!! Paweł Moskwik i mamy 2:1!

73'

Dobra akcja gospodarzy. Sawickij niecelnie zacentrował a w polu karnym było dwóch niekrytych partnerów!

70'

Frankowski zmienia strzelca drugiej bramki, Tarasa Romanczuka.

67'

Wilczek teraz zza pola karnego strzelał, ale zdołał odbić piłkę Drągowski. Niezła próba. Pachnie golem dla gości!

65'

Wybita piłka przez obrońców za chwilę wróciła w pole karne na głowę Wilczka, który umieścił ją w bramce! Arbiter odgwizdał jednak pozycję spaloną i nadal gospodarze prowadzą 2:0.

63'

I kolejny faul i znów Podgórski będzie centrował.

63'

Kolejna wrzutka Podgórskiego i znów radzi sobie Jagiellonia.

63'

Żółta kartka dla Grzyba za faul na Wilczku.

61'

Po centrze z rogu pojedynek główkowy z Pazdanem wygrał Hebert. Jego strzał był jednak niecelny. Niezła szansa Piasta!

59'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego Wilczek uderzył szczupakiem. Futbolówka trafiła jednak prosto w ręce Drągowskiego.

58'

Niezła akcja Tuszyńskiego z Tymińskim. Wydawało się, że musi paść bramka, ale Tuszyński zbyt długo zwlekał ze strzałem co pozwoliło na skuteczną interwencję obrońcom i bramkarzowi gości.

56'

Zmiana w Jagiellonii. Miejsce Świderskiego zajmuje Gajos.

55'

Strzał Podgórskiego odbija do boku Drągowski.

54'

Popchadze ukarany żółtą kartką za faul na Podgórskim przed polem karnym.

52'

Za krótkie dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego pozwoliło na skuteczną interwencję zawodnikom Jagiellonii.

52'

Sawickij strzelał głową. Piłka trafiła jednak w koszyczek Rusova.

51'

Nieudana centra w wykonaniu Popchadze.

50'

Moskwik na głowę Jurado, ale strzał nie był zbyt udany co pozwoliło na skuteczną interwencję Drągowskiemu.

49'

Świetne podanie z linii obrony do Tymińskiego. Ten wszedł w pole karne, ale nie miał jakiegoś konkretnego planu na rozegranie akcji więc wycofał przed pole karne do Tuszyńskiego, którego potężny strzał przeleciał nad poprzeczką.

47'

Moskwik nieźle centrował, ale przytomnością wykazał się Pazdan, który uprzedził napastnika rywali.

46'

I zaczynamy drugą połowę.

46'

I Horvath za Klepczyńskiego.

46'

Dwie zmiany w zespole Piasta. Ruben Jurado zmienia Vassilijeva.

46'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 2:0 dla Jagiellonii.

45'

Tymiński nieźle zacentrował w pole karne. Tam do piłki doszedł Tuszyński, który zdołał nawet oddać strzał, ale miał zbyt mało czasu by popracować nad precyzją tego uderzenia. Wznowi bramkarz Piasta.

44'

Kolejna niezła akcja gospodarzy zakończona strzałem aktywnego Tuszyńskiego. Tym razem spokojnie złapał Rusov.

43'

Potężna bomba z rzutu wolnego w wykonaniu Tymińskiego odbita przez Rusova. Przy dobitce Romanczuka był już jednak bez szans!

43'

GOooooooool!!! 2:0, strzelcem gola Romanczuk!

42'

Kontra Jagielloni przerwana faulem na Romanczuku.

41'

Radzą sobie z centrą z rogu boiska defensorzy Jagi.

41'

Płaska centra Podgórskiego wybita na róg przez Pazdana.

40'

Po zamieszaniu w polu karnym niezłą szansę miał Osyra, ale ewidentnie nie ma on zdolności strzeleckich. Wyglądało to raczej jak interwencja we własnym polu karnym.

39'

Jagiellonia zamknięta teraz we własnym polu karnym.

37'

Strzał Murawskiego zza pola karnego bliski szczęścia. Po rykoszecie piłka trafia w słupek!

37'

Podgórski grał do Klepczyńskiego, ale uprzedzili go obrońcy.

36'

Mokwa faulowany przez Popchadze. Będzie okazja do niezłej centry z okolic narożnika boiska.

36'

Fatalna teraz próba centry w wykonaniu Tymińskiego.

33'

Brutalne wejście Romanczuka w nogi Podgórskiego. Arbiter nie miał wątpliwości i ukarał Ukraińca żółtym kartonikiem. Oznacza to, że następny mecz Romanczuk obejrzy w telewizji ponieważ czeka go przymusowa pauza.

30'

Tymiński nieźle zacentrował. Tarasovs nie zdołał strącić futbolówki. Po chwili do wybitej na szesnastkę piłki dopadł Świderski lecz jego uderzenie było bardzo niecelne.

29'

Osyra faulował Tuszyńskiego. Będzie okazja dla Jagi a zawodnik gości za swoje zagranie ogląda żółtą kartkę.

29'

Tarasovs strącił piłkę głową, ale ta poleciała gdzieś w kierunku linii bocznej.

29'

Nieźle podłączył się Modelski i wywalczył rzut rożny.

28'

Korner dla Jagi, ale arbiter dostrzegł faul na którymś z piłkarzy Piasta przez co nie było zagrożenia pod bramką gości.

25'

Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderzał Hebert ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Jagi.

23'

Radzą sobie z wrzutką goście. Po chwili nakładka Świderskiego za co zawodnik gospodarzy obejrzał żółtą kartkę

22'

Tuszyński brzydko faulowany z boku boiska przez Podgórskiego. Będzie okazja do centry.

22'

Przebitkę na środku boiska wygrał Tymiński. Podciągnął z piłką kilka metrów i zagrał do Świderskiego, który oddał strzał bez przyjęcia. Golkiper gości zdołał odbić futbolówkę, ale ta trafiła prosto pod nogi Tymińskiego, którego dobitka znalazła już drogę do bramki gości.

20'

Goooool 1:0 !! Łukasz Tymiński i prowadzi Jagiellonia!

18'

Klepczyński ładnie wrzucił na głowę Moskwika, którego strzał nie dość że niecelny to jeszcze zbyt lekki by chociaż na chwilę przyspieszyć bicie serca Drągowskiego.

16'

Ponownie centra w pole karne. Świderski popisał się niezłą próbą, ale żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do piłki.

15'

Obrońcy Piasta poradzili sobie z centrą w swoje pole karne.

14'

Kung Fu Pazdan dał o sobie znać. W walce o górną piłkę powalił na ziemię Moskwika, który potrzebował interwencji medyków by wrócić do gry.

12'

Po błędzie Drągowskiego Hanzel próbował prostopadłym zagraniem uruchomić Wilczka, ale zamiary rywala przewidział Modelski, który przerwał akcję gości.

11'

Hebert zagrał długą piłkę do Moskwika, który głową próbował zgrać do Wilczka. Podanie było jednak nieudane i od bramki wznowi Drągowski.

10'

Przyzwoicie radzi sobie Piast w pierwszych 10 minutach. Agresywny pressing stwarza sporo problemów Jagiellonii.

9'

Piłka spokojnie wybita przez gospodarzy. Po chwili znów futbolówka zagrana w pole karne do Wilczka, ale tym razem świetnie interweniował Tarasovs.

8'

Klepczyński podłączył się do akcji ofensywnej i wywalczył rzut rożny.

8'

Strzał Hanzela z dystansu zablokowany przez Popchadze.

5'

Dłużej przy piłce goście. Wydaje się, że to oni jako pierwsi opanowali nerwy.

4'

W walce o górną piłkę ucierpiał Murawski. Rzut wolny dla Piasta.

2'

Piłka wybita przez gości. Piast rozpoczął kontratak, ale szybko przerwali tą akcję gospodarze.

2'

Niezła akcja Jagi, ale wracający Vassilijev wybija na róg.

1'

I zaczynamy! Rozpoczęli gospodarze.

17:57

Obie drużyny wychodzą na plac gry.

17:43

Rzut oka na tabelę. Oczywiście w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Jagiellonia, która w kieszeni ma już grę w grupie mistrzowskiej po podziale. Ba, podopieczni Michała Probierza aktualnie zajmują czwarte miejsce a jeżeli pokonają dziś zespół z Gliwic powrócą na podium. Z kolei Piast zajmuje 12 lokatę i wydaje się, że gliwiczanie bardziej patrzą co dzieje się za ich plecami niż myślą o ataku na czołową ósemkę.

17:37

Witam Państwa serdecznie! Przed nami spotkanie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym Jagiellonia podejmie na własnym boisku Piasta Gliwice. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy przeżywać fajne, 90-minutowe emocje!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - PIAST GLIWICE

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

Po dobrym początku wiosny, coś w mechanizmie Jagiellonii zacięło się. Białostoczanie nie mogą wygrać meczu od trzech kolejek, notując ostatnie zwycięstwo 14 marca. Drużyna Michała Probierza musi szybko wziąć się w garść, jeśli chce utrzymać miejsce na najniższym stopniu podium, bowiem jej przewaga nad czwartym Śląskiem to tylko dwa punkty.

Pomimo dość dobrej postawy Jagiellonii Białystok w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy, działacze i trener białostockiej drużyny nie mają zamiaru akceptować takich porażek, jak ta sobotnia w Szczecinie, gdzie żółto-czerwoni bez walki przegrali z Pogonią 0:2. Zawodnicy Jagiellonii zamiast jednego z treningów mieli indywidualne rozmowy z trenerem Probierzem, natomiast we wtorek decyzją zarządu klubu do rezerw został przesunięty Mateusz Piątkowski.

Rywalem Jagiellonii będzie Piast Gliwice, który tydzień temu przełamał złą passę i wygrał pierwsze spotkanie pod wodzą Radoslava Latala, pokonując Śląsk Wrocław 2:0. Gliwiczanie jeśli tylko utrzymają dobrą passę, mają nawet szanse awansować do pierwszej ósemki.