Sobota, 11 kwietnia 2015, godz. 15:30
Lechia Gdańsklechia
1 : 0
17:24

Słabo grająca Legia w dziesiątkę nie zdołała dowieźć remisu do ostatniego gwizdka sędziego. Gol Colaka jeszcze nie został uznany z powodu faulu Chorwata, ale po chwili do siatki trafił Makuszewski i Legia po raz pierwszy od dawna może w tej kolejce stracić pozycję lidera. Stanie się tak, jeśli Lech jutro ogra u siebie Koronę. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

95'

Koniec meczu! Lechia pokonuje Legię 1:0!

95'

W ostatniej akcji meczu uderzenie głową Jodłowca mija bramkę Lechii!

94'

Vranjes po akcji indywidualnej próbował technicznym strzałem zaskoczyć Kuciaka, ale zagrał prosto w ręce Słowaka!

94'

Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Makuszewskiego, ale do końca meczu już tylko półtorej minuty! Lechia bardzo bliska zwycięstwa!

93'

Żółta kartka dla Bąka za grę na czas.

92'

Atak Legii! Orlando Sa zostaje zablokowany w polu karnym, a strzał z dystansu Brzyskiego wyraźnie mija bramkę gospodarzy!

91'

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

90'

Na spalonym został złapany Orlando Sa.

87'

Po dośrodkowaniu Nazario Makuszewski uprzedził w polu karnym 'śpiącego' Brzyskiego i głową nie dał szans Kuciakowi! 1:0 dla Lechii!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Makuszewski!

85'

Lewczuk! Po strzale Gersona Lewczuk odbija zmierzającą do siatki piłkę!

84'

Żyro zmienia Guilherme.

83'

Mila zastępuje Friesenbichlera.

82'

Nieuznany gol Lechii! Po główce Colaka piłka przekroczyła linię bramkową, ale Chorwat wcześniej odepchnął Lewczuka!

80'

Colak! Po długiej piłce w kierunku pola karnego Chorwat poradził sobie z Lewczukiem, ale raz jeszcze zawiodło w jego wykonaniu wykończenie!

78'

Kolejna szansa Colaka. Chorwat dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale uderzył z powietrza bardzo niecelnie.

77'

Rzeźniczak ratuje Legię! Colak z prawej strony boiska zagrywał do dwóch kolegów mających przed sobą pustą bramkę, ale przerwał to zagranie kapitan Legii!

77'

Obaj piłkarze wracają do gry. Oficjalne dane o frekwencji: 36 500 kibiców!

75'

Jeszcze zderzenia Bąka z Rzeźniczakiem i obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

74'

Świetna sytuacja dla Legii! Po dobrze rozegranym rzucie wolnym Rzeźniczak uprzedził Bąka, ale z bliska uderzył obok bramki!

73'

Colak zmienia Wiśniewskiego.

73'

Ostre wejście Nazario na nogi Furmana. Nie ma kartki dla Brazylijczyka.

71'

Nieudaną centrę Grzelczaka pewnie łapie Kuciak.

70'

Gra toczy się cały czas na połowie Legii, ale gospodarzom zupełnie nie udaje się stworzyć zagrożenia pod bramką Kuciaka. Teraz dośrodkowanie z rzutu wolnego Wiśniewskiego wychodzi poza plac gry. 20 minut do końca.

68'

Rzeźniczak popisał się kolejną bardzo dobrą interwencją, tym razem przejmując groźne dośrodkowanie Vranjesa.

66'

Dwa proste błędy Bereszyńskiego pod własną szesnastką! Do bezpańskiej piłki dopadł przed polem karnym Grzelczak, ale uderzył nieczysto z dystansu. Kuciak pewnie złapał piłkę.

64'

Ofensywna zmiana w Lechii! Schodzi Bougaidis, wchodzi Bruno Nazario.

63'

Lechia naciska. Jodłowiec zatrzymał w polu karnym Grzelczaka.

63'

Jednak nie, przynajmniej na razie. Korner kończy się koszmarnym uderzeniem na wiwat Grzelczaka.

62'

Seria rzutów rożnych dla Lechii. Nie udaje się z gry, to może ze stałego fragmentu gry?

60'

Długa piłka na lewe skrzydło od Grzelczaka, ten od razu dośrodkował ją w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Rzeźniczak.

57'

Żółta kartka dla Guilherme za atak od tyłu na nogi rywala.

56'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Vranjesa poszybował daleko od bramki mistrzów Polski.

55'

Nadal gra na PGE Arenie jest mocno szarpana. Wciąż sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.

51'

Zmiana w Legii. Opuszcza boiska kontuzjowany Vrdoljak, w jego miejsce Furman. Kapitanem gości zostaje Jakub Rzeźniczak.

50'

Guilherme na prawym skrzydle próbował dwukrotnie przedryblować Gersona, ale dwa razy lepszy był ten większy z Brazylijczyków.

48'

Kolejne uderzenie z dystansu! Huknął z daleka Borysiuk, a piłkę zablokował głową Lewczuk.

47'

Stojan Vranjes z dystansu wysłał 71. piłkę w trybuny. Wcześniej z okazji 70-lecia klubu przed pierwszym gwizdkiem wykopano pozostałe 70.

46'

Wznawiamy grę w Gdańsku!

16:18

Cóż, nie była to najlepsza pierwsza połowa w tym sezonie. Obie drużyny nie prezentują wielkiego futbolu, przez co emocji jest jak na lekarstwo. Po przerwie powinna to zmienić czerwona kartka dla Ondreja Dudy, który w końcówce pierwszej części gry wyleciał z boiska za brutalny faul na Grzegorzu Wojtkowiaku.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Guilherme! Odpowiedź Legii, Brazylijczyk na 16. metrze podbił dwukrotnie piłkę, a na koniec uderzył z powietrza minimalnie nad poprzeczką!

44'

Słupek! Po indywidualnej akcji Vranjesa Bośniak trafia zza pola karnego w słupek bramki Kuciaka! Mogło być 1:0!

43'

41'

Kąśliwy, niezbyt czysty strzał z dystansu Wiśniewskiego bardzo pewnie broni Kuciak!

40'

Czerwona kartka dla Ondreja Dudy!!! Bezpośrednia czerwień za bardzo ostre wejście na nogi Wojtkowiaka! Legia w dziesiątkę!

37'

Jakiś problem zdrowotny ma teraz Friesenbichler, który starł się z Rzeźniczakiem. Krótka przerwa w grze.

36'

Friesenbichler próbował strzału z dystansu, ale został zablokowany przez Rzeźniczaka.

34'

Po centrze Brzyskiego Gerson uprzedził w polu karnym Rzeźniczaka i wybił futbolówkę poza pole karne.

33'

Makuszewski sfaulował atakującego prawym skrzydłem Kucharczyka. Kolejny stały fragment gry dla gości.

31'

Kolejna akcja gości. Tym razem Kucharczyk zdecydował się na dośrodkowanie, ale zagrał niedokładnie w kierunku wbiegającego w szesnastkę Dudy.

30'

Po centrze Brzyskiego z rzutu wolnego nietypowy strzał z powietrza oddał Kucharczyk. Bąk zdołał pewnie złapać piłkę.

30'

29'

Gerson świetnie zatrzymał atakującego prawym skrzydłem Rzeźniczaka. Piłka dla gospodarzy.

27'

Żółta kartka dla Grzelczaka za przytrzymanie Jodłowca w środku pola. Chyba pośpieszył się arbiter.

26'

Nieporozumienie między sędziami, które trwało dobre kilkanaście sekund. Ostatecznie, ku zdziwieniu Lewczuka, jest aut dla Lechii.

23'

Efektowna oprawa tego meczu trochę przykrywa nam to, co dzieje się na boisku. A dzieje się niewiele. Obie drużyny na razie bez sytuacji stuprocentowych, a za nami 1/4 meczu.

22'

Friesenbichler wychodził teraz sam na sam z bramkarzem. Zdaniem sędziego był jednak spalony, a powtórki pokazały, że arbiter miał rację.

20'

Wojtkowiak z autu wrzucił piłkę daleko w pole karne przyjezdnych, gdzie strzał głową zdołał oddać Wiśniewski. Uderzył jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Kuciaka.

17'

Płaski strzał z rzutu wolnego Stojana Vranjesa minął dość wyraźnie bramkę Kuciaka.

14'

Żółta kartka dla Ondreja Dudy, który zdaniem sędziego trafił ręką Vranjesa. Słowak nie zagra za tydzień z Zawiszą Bydgoszcz.

13'

13'

Orlando Sa zdołał w polu karnym przepchnąć Janickiego, ale w decydującym momencie stracił piłkę na rzecz Bąka.

11'

Tymczasem na PGE Arenie wspaniała kartoniada z udziałem wszystkich sektorów gospodarzy. Rewelacyjnie to wygląda.

11'

Rzut wolny dla Lechii. Po dośrodkowaniu Vranjesa jeden z obrońców gości wybił piłkę na korner.

9'

Janicki skiksował piłkę po dośrodkowaniu Kucharczyka, ale był dobrze asekurowany przez Gersona, który wybił futbolówkę.

7'

Pierwsza próba z dystansu Grzelczaka, do zapomnienia. Piłka poszybowała daleko od bramki Kuciaka.

6'

Kontratak gospodarzy, Wiśniewski próbował zagrać prostopadle do rozpędzonego Friesenbichlera, ale tego doskonale zatrzymał Rzeźniczak.

5'

Makuszewski przy próbie uderzenia z powietrza został zablokowany przez legionistów.

4'

Jesteśmy już pod drugim polem karnym, gdzie Makuszewski sfaulował w ofensywie Bereszyńskiego. Rzut wolny dla Legii.

3'

Fatalny błąd Gersona, który na 40. metrze stracił piłkę w starciu z Guilherme, Brazylijczyk dogrywa w pole karne do Dudy, ale tego doskonale wyblokował Bougaidis.

1'

Rozpoczynamy hit 27. kolejki Ekstraklasy!

15:30

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę początek spotkania!

15:14

Sędzią tego spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

15:13

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

15:11

Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Inaki Astiz, Dominik Furman, Michał Żyro, Marek Saganowski, Jakub Kosecki, Michał Masłowski.

15:11

Rezerwowi Lechii: Łukasz Budziłek, Marcin Pietrowski, Bruno Nazario, Sebastian Mila, Antonio Colak, Rudinilson, Daniel Łukasik.

15:10

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Lechii nie zagra kontuzjowany Jakub Wawrzyniak, a tylko na ławce rezerwowych znalazł się rekonwalescent Sebastian Mila

15:07

15:05

To ma być wielki szlagier tej kolejki! Spisująca się naprawdę dobrze wiosną, ósma w tabeli Lechia Gdańsk przy 36 tysiącach kibiców podejmuje na PGE Arenie lidera rozgrywek i aktualnego mistrza Polski Legię Warszawa. Ostrzymy sobie zęby na tę rywalizację, gdyż dla gospodarzy każdy punkt w walce o grupę mistrzowską jest na wagę złota, natomiast Legia w razie straty punktów może zostać prześcignięta jeszcze w tej kolejce przez Lecha Poznań.

14:54

Witamy bardzo serdecznie na relacji live ze szlagierowego meczu 27. kolejki Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Legią Warszawa!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0

Piłkarzom Legii Warszawa z pewnością wróciły dobre humory. Podopieczni Henninga Berga wygrali swój ligowy mecz z Piastem przed tygodniem, a w środę pokonali po raz drugi Podbeskidzie Bielsko-Biała i pewnie awansowali do finału Pucharu Polski. Na ten moment przewaga warszawiaków na drugim w tabeli Lechem wynosi trzy punkty.

Legia przybędzie na PGE Arenę, gdzie zmierzy się z Lechią. Gdańszczanie w Wielką Sobotę przerwali swoją passę meczów bez porażki wiosną i polegli w starciu z Cracovią 2:3. Piłkarze Jerzego Brzęczka dobrą postawą w ostatnim czasie zachęcają kibiców do przybycia na stadion. Mówi się, że na PGE Arenę ma w sobotę przybyć rekordowa liczba kibiców. Dokładnie 34 445 biletów musi zostać sprzedanych, żeby pobić rekord frekwencji na meczu Lechii z Legią na stadionie gospodarzy spotkania. Jeśli w sobotę uda się pobić rekord frekwencji, klub zaprosi wszystkich fanów na mecz z Górnikiem Łęczna za darmo!