1. połowa3 : 0
19:50

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna, zapraszam na kolejne relacje tekstowe. Życzę miłego wieczoru!

19:50

Cracovia oddała w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie więcej strzałów, ale to chorzowianie zdobyli w tym meczu trzy gole. Ruch dzięki zdobytym 3 punktów ucieka ze strefy spadkowej.

94'

Koniec spotkania! Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie Cracovię 3:0, wszystkie bramki w dzisiejszym spotkaniu padły w pierwszej połowie.

92'

Zablokowany strzał Marka Zieńczuka z bocznego sektora pola karnego.

92'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Marka Zieńczuka, od bramki rozpocznie Krzysztof Pilarz.

91'

Rzut wolny dla Ruchu po faulu na Filipie Starzyńskim.

90'

Z boiska schodzi Bartłomiej Babiarz, a na placu gry zameldował się Maciej Urbańczyk.

86'

Eduards Visnakovs zmienia na boisku Rołanda Gigołajewa.

82'

Łukasz Surma sfaulowany przez Miroslava Covilo na środku boiska.

80'

Ostatnia zmiana w zespole Cracovii. Dariusz Zjawiński zastępuje na placu gry Denissa Rakelsa.

77'

Erik Jendrisek ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

74'

Piłkarze z Krakowa mają w tym spotkaniu swoje szanse na zdobycie gola, ale podopiecznym Roberta Podolińskiego brakuje precyzji i nieco szczęścia.

72'

Erik Jendrisek! Napastnik "Pasów" otrzymał piłkę od Wdowiaka, wbiegł w pole karne i huknął na bramkę Ruchu. "Niebieskich" uratował słupek!

72'

Gigołajew był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale jego strzał został zablokowany.

68'

Z boiska schodzi Jakub Kowalski, a w jego miejsce melduje się Marek Zieńczuk.

68'

Kolejny celny strzał Cracovii. Mateusz Wdowiak strzela jednak zbyt lekko i piłkę bez problemów łapie Putnocky.

65'

Ofensywna akcja Rafała Grodzickiego, ale defensor Ruchu zbyt mocno dogrywał w pole karne gości.

64'

Druga zmiana w zespole "Pasów". Z boiska schodzi Boubacar Dialiba, a na placy gry zameldował się Armiche Ortega.

62'

Strzał z dystansu Mateusza Wdowiaka, piłka przeleciała obok bramki chorzowian.

58'

Dwukrotnie Paweł Oleksy wybijał piłkę sprzed linii bramkowej! Pierwszy strzał oddał Jendrisek, dobijał Rakels, ale oba strzały świetnie blokował defensor Ruchu.

56'

Cracovia stara się utrzymać przy piłce, ale wszystkie akcje gości kończą się na defensywie Ruchu Chorzów. Dobrze dysponowani są w dzisiejszym spotkaniu obrońcy "Niebieskich".

54'

Erik Jendrisek zastępuje na placu gry Marcina Budzińskiego.

51'

Dośrodkowanie Adama Marciniaka w pole karne Ruchu, ale piłkę bez problemu łapie MatusPutnocky.

49'

Mogło być gorąco pod bramką Ruchu, ale Dialiba źle przyjmował piłkę na linii pola karnego.

46'

Rozpoczęcie drugiej części spotkania. Od środka boiska rozpoczęli piłkarze Cracovii.

18:52

Trudno sobie wyobrazić, by Cracovia zdołała w dzisiejszym spotkaniu wywalczyć chociażby punkt. Zapraszamy na krótką przerwę, wrócimy do relacji za kilka chwil!

18:50

Chorzowianie szybko wyszli na prowadzenie, ponieważ już w 3. minucie Krzysztofa Pilarza pokonał Grzegorz Kuświk. Kilkanaście minut później gola na 2:0 zdobył Rołand Gigołajew, a drugą asystę w tym spotkaniu zanotował Bartłomiej Babiarz. W 36. minucie po składnej akcji Ruchu gola zdobył Filip Starzyński. Do przerwy Ruch Chorzów nokautuje Cracovię 3:0!

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Ruch Chorzów prowadzi z Cracovią 3:0.

44'

Groźnie pod bramką Ruchu! Strzał Miroslava Covilo obroniony przez Putnockyego, Cracovia wywalcza jeszcze rzut rożny.

43'

Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego mija wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym.

43'

Ruch Chorzów wywalczył rzut rożny. To pierwszy korner w dzisiejszym spotkaniu.

41'

Mateusz Wdowiak blisko strzelenia gola! Zawodnik Cracovii wybiegł na wolne pole, minął Rafała Grodzickiego, następnie bramkarza Ruchu, ale jego strzał trafił tylko w boczną siatkę!

40'

Przy akcji bramkowej na 3:0 chorzowianie zaliczyli 12 podań.

39'

Szansa dla Cracovii, jednak strzał Mateusza Wdowiaka został zablokowany i do piłki zdążył Putnocky.

37'

Ależ akcja Ruchu Chorzów! Grzegorz Kuświk w polu karnym zdołał się odwrócić z obrońcą na plecach, napastnik Ruchu dograł do Gigołajewa. Ten znalazł jeszcze Filipa Starzyńskiego, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Szósty gol Starzyńskiego w obecnym sezonie!

36'

GOOOOOOL! Filip Starzyński strzela gola na 3:0!

34'

Deniss Rakels powalczył o piłkę z Martinem Konczkowskim. Górą defensor "Niebieskich".

32'

Marcin Budziński spróbował prostopadłego podania w pole karne do Mateusza Wdowiaka, jednak piłka została zagrana zbyt mocno i piłkę z piątego metra będzie wybijał bramkarz Ruchu Chorzów.

30'

Długie podanie Kapustki do Denissa Rakelsa, piłkę pewnie wyłapał Putnocky.

28'

Tempo spotkania nieco zwolniło. Sporo niedokładnych podań w środku pola w wykonaniu obu drużyn.

25'

Podopieczni Waldemara Fornalika nie zwalniają tempa, wciąż przeważają na placu gry.

22'

Druga asysta Bartłomieja Babiarza! Pomocnik Ruchu dograł po ziemi w pole karne gości, tam świetnie znalazł się Gigołajew, który pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Pilarza!

21'

GOOOOOL! Rołand Gigołajew strzela gola na 2:0!

19'

Cracovia wywalczyła rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy. Jednak po chwili podopieczni Roberta Podolińskiego stracili piłkę.

16'

Nieudany drybling Boubacara Dialiby na lewym skrzydle, piłka wyszła za linię końcową i od bramki rozpocznie bramkarz Ruchu.

15'

Strzał Grzegorza Kuświka z kilkunastu metrów! Piłka minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Pilarza.

12'

Rakels zbyt mocno dogrywał w pole karne chorzowian i od bramki rozpocznie Putnocky.

9'

Kolejny strzał z dystansu na bramkę Ruchu. Piłka po uderzeniu Kapustki ląduje w rękawicach golkipera chorzowian.

9'

Podanie na wolne pole do wybiegającego Rakelsa, ale Łotysz znalazł się na spalonym.

6'

Zbyt lekki strzał z dystansu Marcina Budzińskiego, bez problemów piłkę wyłapał Putnocky.

4'

Fantastyczna prostopadła piłka Bartłomieja Babiarza do Grzegorza Kuświka. Napastnik Ruchy minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Szybkie prowadzenie Ruchu!

3'

GOOOOOL! Grzegorz Kuświk wyprowadza Ruch na prowadzenie!

2'

Cracovia wciąż w posiadaniu futbolówki na połowie chorzowian.

2'

Pierwsza akcja w wykonaniu Cracovii. Piłka po strzale głową Denissa Rakelsa ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego! Przy piłce piłkarze Ruchu Chorzów.

17:57

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek arbitra Pawła Raczkowskiego.

17:50

Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie. Trener Cracovii Robert Podoliński powiedział, że "to mecz o 9 punktów". Chorzowianie w ligowej tabeli zajmują przedostanie, 15. miejsce i mają na koncie 28 punktów. Krakowianie są natomiast na 12. pozycji z 31 punktami w dorobku

17:47

Cracovia - rezerwowi: Stępniowski, Nykiel, Jaroszyński, Ortega, Szeliga, Zjawiński, Jendrisek

17:46

Ruch - rezerwowi: Skaba - Szyndrowski, Stawarczyk, Urbańczyk, Zieńczuk, Efir, Visnakovs.

17:39

Zapraszamy na mecz 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Ruch Chorzów na inaugurację zagra z Cracovią

06:35

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - CRACOVIA

Ruch Chorzów - Cracovia 3:2 (GALERIA)

Piłkarze Ruchu Chorzów w ostatnim czasie ciułają punkty, ale ich przewaga nad ostatnim w tabeli Zawiszą topnieje z każdą kolejką i obecnie wynosi już tylko dwa punkty. Podopieczni Waldemara Fornalika przed tygodniem zagrali bardzo dobre spotkanie i zremisowali z Górnikiem Zabrze w Wielkich Derbach Śląska 2:2. W meczu z Cracovią zabrzanie będą nieco osłabieni, bowiem Komisja Ligi postanowiła, że Helika i Fornalika czeka dwumeczowy odpoczynek od Ekstraklasy. Drugi trener Ruchu dostał zakaz przebywania w strefie technicznej. Wszystko za sprawą przepychanek, do których doszło po poniedziałkowych WDŚ.

Rywalem Górnika będzie Cracovia, która przed tygodniem po niezwykle zaciętym boju pokonała Lechię Gdańsk 3:2 przerywając jej passę meczów bez porażki wiosną. „Pasy” konsekwentnie realizują cel o zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek na jak najwyższym miejscu i na ten moment plasują się na dwunastej pozycji. Do grupy mistrzowskiej, którą zamyka ósma Lechia, ekipa Roberta Podolińskiego traci cztery „oczka”.