Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
22:24

To już wszystko na dziś, zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

22:23

Pogoń walczyła do końca, ale brakowało jej skuteczności, bramka Świerczoka okazała się decydująca o piątym zwycięstwie Zawiszy z rzędu. Dzięki temu bydgoszczanie tracą już tylko 2 punkty do Ruchu i za tydzień mogą opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

93'

KONIEC! Pogoń nie zdołała zdobyć drugiej bramki i przegrywa w Bydgoszczy!

92'

GOOOOOOOOOL! Robak daje nadzieję!

91'

Była okazja dla Portowców po kornerze. Strzał Golli okazał się za słaby, piłka w koszyczku Sandomierskiego

90'

3 minuty doliczone. Pogoń jeszcze powalczy?

88'

Dla Majewskiego to już koniec dzisiejszego meczu. Zmienia go Paweł Strąk

86'

Żółta dla Świerczoka

86'

Pomoc medyczna udzielana jest Majewskiemu i wygląda na to, że Białorusin nie będzie mógł kontynuować gry

85'

Ostatniej zmiany dokonuje Jan Kocian. Za kompletnie niewidocznego dziś Janotę na murawie pojawił się Akahoshi

84'

Kamiński otrzymał podanie na 25. metrze przed bramką i zdecydował się na techniczny strzał lewą nogą! Nieznacznie chybił, Janukiewicz miał wszystko pod kontrolą

82'

Rudol zszedł do środka i uderzył kąśliwie w krótki róg. Sandomierski broni z największym trudem!

81'

Groźne wejście Frączczaka na piłkę od Kuna. Zawodnik gości był odrobinę spóźniony i przez to uderzył niecelnie

78'

Jest także druga roszada u gospodarzy. Schodzi żegnany gromkimi brawami Pawłowski, a na jego miejsce wchodzi Sebastian Kamiński

76'

Wójcicki po raz kolejny notuje dwa bardzo ważne przejęcia piłki

73'

Druga zmiana w Pogoni. W miejsce Matyni na placu melduje się Dominik Kun

70'

Barisić otrzymał ostrą piłkę z lewej strony i instynktownie ją trącił. Futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie pod nogi Świerczoka, który mocnym wolejem podwyższa na 2:0!

68'

Minutę wcześniej Świerczok pojawił się na boisku w miejsce Predescu i w swoim pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę!

69'

GOOOOOOOOOL! Świerczok superdżoker!

68'

Zmiany w obu zespołach. U Portowców Zwoliński wchodzi za rogalskiego

67'

Frączczak ukarany żółtą kartką za faul na Majewskim

66'

Tym razem Sandomierski broni strzał głową Robaka. Snajper gości ucierpiał w pojedynku powietrznym, ale już wszystko w porządku

65'

Wyrównująca bramka wisi w powietrzu! Nunes na głowę Frączczaka, ale kapitalnie broni Sandomierski!

64'

Majewskij spróbował szczęścia technicznym uderzeniem z ostrego kąta. To nie mogło sprawić problemów bramkarzowi gości

62'

Pawłowski przeciągnął dośrodkowanie i nic z tej akcji nie wyszło. Alvarinho próbował ratować sytuację, ale o mało co nie złamał ręki

60'

Barisić przejął piłkę, pomknął na bramkę i został sfaulowany przez Matrasa. To musiała być żółta!

58'

Kibice Zawiszy po raz kolejny zamarli! Nunes dośrodkował prosto na głowę Robaka, ten wygrał pojedynek z Wójcickim i uderzył z bliska tuż obok bramki!

57'

Ziajka do Miki w pole karne, ale ten zrobił o jedne zwód za dużo i stracił piłkę!

56'

Murawski huknął tuż nad bramką!

55'

Zbyt niskie dośrodkowanie z rożnego do Robaka, który nie mógł precyzyjnie uderzyć

54'

Frączczak lobuje Sandomierskiego, piłkę sprzed bramki wybija Micael!

53'

Robak zszedłdo skrzydła i wstrzelił piłkę w pole karne. Micael na posterunku

52'

Matynia chciał zagrać do Murawskiego nad Wójcickim, ale kapitan gospodarzy jest dziś bezbłędny

51'

Zawisza na początku bardzo niedokładnie. Pogoń delikatnie przeważa, ale nic z tego nie wynika póki co

48'

Majewskij się zagapił i Janota miał sporo czasu na 16. metrze, ale zwlekał zamiast dograć do kolegi i stracił piłkę

45'

I gramy! Bez zmian w obu ekipach

21:32

Zawodnicy już z powrotem na murawie, za chwilę wznawiamy!

21:31

Robak jest kompletnie odcięty od podań, jedyny strzał oddał z wolnego, był to także jedyny strzał Portowców jak dotąd. Zawisza? 3 strzały, 2 celne, wszystkie groźne.

21:21

Spotkanie jest dość wyrównane, największą różnicę widać w skrzydłowych. Frączczak i Nunes nie są w stanie wygrać pojedynku, ani celnie dośrodkowywać. W odróżnieniu do Pawłowskiego i Alvarinho, którzy raz po raz szarpią skrzydłami, a strzał Portugalczyka z wolnego z gatunku "stadiony świata"

45'

Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę bez choćby minuty doliczonej!

42'

Groźna kontra Zawiszy! Predescu mógł zagrywać na prawo, zdecydował się na techniczny strzał z 20 metrów, ale Janukiewicz popisał się dobrą interwencją

41'

Murawski zupełnie bez pomysłu kopnął piłkę w pole karne do nikogo.

40'

Rudol zdołał dograć w pole karne do Robaka, ale minimalnie odskoczyła mu piłka i już koło niego znalazł się Marić, który wybił piłkę

39'

Pierwsza od dawna zespołowa akcja gości kończy się dwoma wrzutkami Matyni prosto w Wójcickiego

37'

Marić nie odpuszcza dziś Robaka na krok, snajper Pogoni jest osamotniony z przodu. Tym razem Chorwat faulował, ale dośrodkowanie był za wysokie i przejął je pewnie Sandomierski

34'

Lewa strona Pogoni wygląda fatalnie, bydgoszczanie robią z nimi co chcą zarówno w obronie, jak i w ataku

34'

Świeca Matyni w pole karne trafia prosto w ręce Sandomierskiego

32'

Matras zabrał piłkę Predescu, ale za długo zbierał się do podania i niepotrzebnie zwolnił akcję. Wójcicki wygrywa kolejny pojedynek z Nunesem

29'

Robak to nie Alvarinho, uderzył ładnych kilka metrów nad poprzeczką

29'

Pawłowski był wyraźnie spóźniony i musiał ratować się faulem. Dla niego żółta kartka, a dla Pogoni okazja z wolnego z ok. 25 metrów

28'

Pawłowski sprytnie chciał dograć do Barisicia, ale podanie był ciut za mocne i Chorwat nie sięgnął piłki

26'

Ależ brzydkie zachowanie Matyni, który wszedł wślizgiem w zastawiającego piłkę Wójcickiego. Sumiennie zapracował na żółtą

25'

Tym razem to Rudol ruszył skrzydłem, ale Ziajka popędził za nim i zablokował dośrodkowanie. Po wrzucie z auta sytuacje wyjaśnia micael

23'

Alvarinho po raz kolejny wkręcił w ziemię Rudola, wycofał do Pawłowskiego, ale ten się zamachnął i nie trafił czysto w piłkę

22'

Zaostrza nam się mecz, tym razem Rogalski ostro potraktował Pawłowskiego, ale jemu się upiekło

21'

Sędzia stracił już cierpliwość do Golli i po kolejnym faulu pokazał mu żółty kartonik

20'

Kibice skandują "Nigdy nie spadnie, Zawisza nigdy nie spadnie!"

19'

Nunes potyka się na piłce i Mica notuje kolejny dziś przechwyt

16'

Przepiękne uderzenie Portugalczyka nad murem w okienko bramki bezradnego Janukiewicza! 1:0 dla Zawiszy!

15'

GOOOOOOOOOOL! Ależ to Alvarinho przymierzył!

15'

Faul na Pawłowskim na 20. metrze przed bramką! Będzie szansa z wolnego dla gospodarzy

11'

Wójcicki wpadł w pole karne, ale Matynia wyłuskał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo

10'

Alvarinho uprzedził Rudola, pognał lewą flanką i dośrodkował w pole karne do Pawłowskiego. Skrzydłowy Zawiszy uderzył głową tu nad bramką!

8'

Rogalski dośrodkowuje w pole karne, ale tam jest nie kto inny, jak Majewskij, który spokojnie wybija. Po chwili na spalonym złapany Nunes

6'

Błąd Matrasa, który wybił piłkę prosto pod nogi Alvarinho faulem naprawia Rogalski. Wolny bardzo źle wykonany, piłka za mocno zagrana wyszła za linię końcową

5'

Ładna wymiana piłki zawodników Zawiszy kończy się za mocnym zagraniem Wójcickiego do Pawłowskiego. Od bramki Janukiewicz

4'

Zawisza spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Widać zmianę ustawienia - Marić i Micael bardzo szeroko, Majewskij cofa się do środka po piłkę

2'

Dwie prostopadłe piłki nie doszły do Robaka, dzięki dobrym przechwytom bydgoskich obrońców

0'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz Zawisza - Pogoń!

20:29

Arbiter Tomasz Musiał już wyprowadza graczy na murawę! Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze odbędzie się wręczenie statuetki Gracza Miesiąca dla Grzegorza Sandomierskiego

20:21

Tradycyjnie zapraszamy do komentowania, typowania końcowego wyniku, a także głosowania na gracza meczu.

20:20

Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni, bydgoscy kibice, których nie ma zbyt wielu, pożegnali ich brawami. Frekwencja jak dotąd dosyć skromna.

20:15

Gra Portowców opiera na wiosnę na Marcinie Robaku. Wystarczy powiedzieć, że zdobył on wszystkie 6 bramek dla Pogoni w tym roku. Jak poradzi sobie z nim bydgoska defensywa, która straciła w 2015 roku zaledwie jedną bramkę?

20:10

Dużo trudniejszą sytuację kadrową ma Pogoń. Jan Kocian nie może skorzystać m.in. z kontuzjowanych Małeckiego, Murayamy i Hernaniego. Wszyscy Zawiszanie są już zdrowi, do meczowej "18" wrócili Kaczmarek i Nawotczyński, brakuje dziś jedynie pauzującego za 12 żółtych kartek Kamila Drygasa.

20:04

Z pewnością największym wygranym przerwy reprezentacyjnej jest Iwan Majewskij, którego kapitalna dyspozycja na początku roku została dostrzeżona przez selekcjonera kadry Białorusi i Majewskij miał szansę zadebiutować w reprezentacji tego kraju.

19:58

I ławka Zawiszy: Kaczmarek, Nawotczyński, Pulhac, Strąk, Kamiński, Smektała, Świerczok

19:56

Po lewej stronie macie już wyjściowe składy obu ekip, czas zatem przedstawić rezerwowych, na początek goście: Kudła, Kun, Danielak, Akahoshi, Kamess, Walski, Zwoliński

19:53

Piłkarze obu ekip właśnie wyszli na rozgrzewkę, do meczu jeszcze niespełna 40 minut, zachęcamy więc do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu

19:49

Witamy i zapraszamy na relację live ze Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy, gdzie Zawisza podejmie Pogoń Szczecin!

15:32

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - POGOŃ SZCZECIN

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

Fantastyczna passa Zawiszy Bydgoszcz trwa w najlepsze. Wiosną zespół Mariusza Rumaka w niczym nie przypomina tego, który jesienią hurtowo przegrywał wszystkie mecze w Ekstraklasie. Od czasu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej Zawisza nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania i stracił tylko jednego gola w meczu poprzedniej kolejki z Ruchem Chorzów. Mimo bardzo dobrych rezultatów osiąganych w ostatnim czasie, bydgoszczanie wciąż nie mogą spać spokojnie i mają wiele przed sobą, aby osiągnąć upragniony cel – utrzymać się w Ekstraklasie. W ligowej tabeli nadal zajmują bowiem ostatnie miejsce w tabeli mając na koncie 23 punkty.

Rywalem Zawiszy będzie Pogoń Szczecin, która powodów do radości w ostatnim czasie nie ma. Wiosną drużyna Jana Kociana wygrała tylko jedno spotkanie, przed dwoma tygodniami z GKS-em Bełchatów 3:0. Seria porażek i remisów sprawiła, że Pogoń nie tylko zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, ale i posada słowackiego szkoleniowca jest mocno zagrożona. Mówi się, że jeśli szczeciński klub w końcu nie zacznie wygrywać, dojdzie do zmiany szkoleniowca.