3 : 2
lechiaLechia Gdańsk
1. połowa2 : 1
14:50

KONIEC MECZU!!! Po szalonych 90 minutach Cracovia pokonuje Lechią 3-2. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski.

92'

Cracovia mądrze utrzymuje grę z dala od własnej bramki.

91'

Ręką zagrał jeden z piłkarzy Lechii.

90'

Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

90'

Zółta kartka dla Kazlauskasa.

89'

Niedokładne dośrodkowane Gersona. Od bramki gra Pilarz.

87'

Ostatnia zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński a wchodzi Szeliga.

86'

Spalony Budzińskiego, kibice głośno protestują.

85'

Seria dośrodkowań Lechii, ale nawet nie było strzału na bramkę Pilarza.

83'

Lechii zaczyna się spieszyć. Cracovia uważnie broni.

81'

10 minut do końca. Dla kogo będą to szczęśliwe minuty?

80'

Ostatnia zmiana gości. Freisenbichler za Vranjesa.

79'

Powinien być gol dla Cracovii!! Akcję Rymaniaka kończył Budziński, ale górą Bąk!!!

77'

Żółtko dla Nykiela.

76'

Świetna akcja Pasów, ale jednak na spalonym był Rakels.

74'

Dialiba z linii pola karnego strzelił nad bramką.

71'

Kolejna zmiana w Lechii. Grzelczaka zmienia Kazlauskas.

71'

W prostej sytuacji Polczak wybija piłkę na aut. Wznawia Lechia.

68'

Oba zespoły nieco zwolniły. W ataku jest teraz częściej Cracovia.

66'

Jest też pierwsza zmiana w Lechii. Schodzi Nazario a wchodzi Dźwigała.

64'

Zmiana w Cracovii. Schodzi Wdowiak a wchodzi Nykiel.

63'

6143 widzów ogląda ten mecz na stadionie.

60'

Była szansa dla Lechii! Dobrą główkę Nazario z trudem broni Pilarz!!!

59'

Po przerwie mamy bardzo szybkie tempo meczu. Dobrze się to ogląda.

58'

Świetna interwencja Bąka 40 metrów od wlasnej bramki. Gdyby nie odważne wyjście bramkarza Lechii to Rakels by wyszedł sam na sam.

56'

Rymaniak pewnie wybija dośrodkowanie Lechii z rzutu rożnego. W ataku jednak ciągle goście.

55'

Możdżeń strzelił z dystansu, ale tym razem pewnie broni Pilarz.

55'

Faul Covilo i Lechia ma rzut wolny z boku pola karnego.

55'

53'

Lechia prze do przodu. Dawno takiego meczu nie było na tym stadionie.

52'

Szalony mecz w Krakowie. Lechia drugi raz doprowadziła do remisu i drugi raz Cracovia odpowiada to dwóch minutach!

49'

GOOOOOL!!! Kanonada w Krakowie. Pasy znowu prowadzą!!! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył Polczak!!!

47'

GOOOOL!!! Ależ bramki strzela dzisiaj Lechia. Vranjes z 30 metrów trafia prosto w okienko!!!!

47'

W odpowiedzi strzał Makuszewskiego broni Pilarz.

46'

Od razu szansa dla Cracovii. W polu karnym odnalazł się Budziński, ale jego strzał utknął w gąszczu nóg obrońców z Gdańska.

46'

Zaczynamy II połowę! Grę wznowiła Lechia!

14:00

W przerwie mamy zmianę w Cracovii. Za Armiche wchodzi Dialiba.

13:59

Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę wznawiamy mecz.

13:45

Koniec pierwszej połowy! Niezły mecz w Krakowie a Pasy jak na razie prowadzą 2-1. Na stadion wracamy za kwadrans!

44'

GOOOOL!!! Rakels pewnie wykorzystuje jedenastkę!!!

44'

Rzut karny dla Cracovii!! Faulowany Wdowiak.

43'

Żólta kartka dla Colaka.

42'

Lechia poczuła krew i stara się atakować. Na razie jednak górą obrońcy Cracovii.

40'

GOOOOL!!!! Ależ gol Grzelczaka!! Napastnik Lechi iw swoim stylu zawinął z narożnika pola karnego. Piłka wpadła w samo okienko bramki Pilarza!!!

39'

Zbyt mocne dośrodkowanie Budzińskiego i nie ma zagrożenia. Potem dośrodkowywał jeszcze Dąbrowski, ale czujni byli obrońcy z Gdańska.

38'

Kolejna ładna akcja Cracovii. Budziński jednak zablokowany i jest tylko rzut rożny.

38'

Zbyt mocne podanie w kierunku Armiche. Piłka w rękach Bąka.

37'

Po stracie gola Lechia wygląda na rozbitą. Nie ma pomysłu w grze gości.

36'

Świetna piłka od Wdowiaka do Rakelsa. Bąk minął się z piłką, ale napastnik Pasów z ostrego kąta nie trafił w bramkę!!!

35'

Cracovia próbowała zagrać z klepki, ale ostatnie podanie było bardzo niecelne.

33'

Żółta kartka dla Dąbrowskiego za faul taktyczny.

32'

Marciniak w ostatniej chwili blokuje Makuszewskiego. Dobra interwencja obrońcy Pasów.

31'

Śnieg coraz mocniej pada w Krakowie. Białe święta przed nami :)

30'

Nic nie wyszło gościom z tego stałego fragmentu gry.

29'

Lechia w natarciu. Będzie korner.

28'

Dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu wolnego kończy główką Polczak, ale broni Bąk.

26'

Lechia próbuje zaatakowac, ale na posterunku był Polczak.

24'

Kibice Cracovii pamiętaja o największym kibicu swojego zespołu. Tuż przed golem zaprezentowali oprawę poświęconą Janowi Pawłowi II.

21'

GOOOL!!!! Rakels wpadł z lewej strony w pole karne i uderzył bardzo mocno. Piłkę przed siebie odbił Bąk, ale dobija Budziński!!!! Pasy prowadzą 1-0!

20'

Armiche miał niezłą okazję do oddania strzału, ale zdecydował się na dośrodkowanie. To był zły wybór. Piłka nie znalazła adresata.

18'

Na spalonym Rakels.

18'

Pierwsza groźna akcja Pasów. Dośrodkowanie Marciniaka zakończył główką Covilo, ale strzał był niecelny.

16'

Żółta kartka dla Rymaniaka.

16'

Kolejna akcja Cracovii przerwana przez Gersona.

14'

Cracovia stara się grać długie piłki na Rakelsa, ale ten nie ma szans w starciu z wysokimi obrońcami z Gdańska.

12'

Kolejny faul piłkarzy Cracovii i grę wznawia Lechia.

11'

Cracovia na razie nie potrafi skonstruować groźnej akcji. Armiche teraz dośrodkowywał, ale piłkę wybijają obrońcy Lechii.

10'

Z dystansu teraz próbował Grzelczak, ale jego strzał był bardzo niecelny.

7'

Faul Polczaka i defensor Pasów ogląda żółtą kartkę.

5'

Na spalonym Wdowiak.

4'

Była pierwsza okazja dla gości. Piłkę na linii pola karnego dostał Grzelczak, huknął z woleja, ale świetnie broni Pilarz!!

3'

Dużo chaosu na początku tego meczu. Żaden zespół nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

1'

W Krakowie zaczął właśnie padać drobny śnieżek.

1'

Zaczynamy! Piłka dla Cracovii!!

12:57

Sędzia Szymon Marciniak wyprowadza oba zespoły na murawę. Za chwilę zaczynamy!

12:48

Oba zespoły udają się już do szatni, żeby wysłuchać ostatnich wskazówek trenerów.

12:41

Około 20 minut do rozpoczęcia meczu. Frekwencja na stadionie przy ulicy Kałuży nie powala.

12:35

Do dyskusji o tym meczu zapraszam także na Twitter - @KrzysiekOrski

12:31

Na rozgrzewce są już oba zespołu. Krakowianie wymieniają podania a lechiści ćwiczą krótkie sprinty.

12:29

Na stadionie jest już spora grupa kibiców z Gdańska, wspieranych przez fanów Wisły. Kibiców Cracovii na razie jest mało. Z pewnością jednak przybędą, jak tylko uporają się ze świątecznymi przygotowaniami.

12:26

W ramce po lewej stronie można się już zapoznać z wyjściowymi jedenastkami obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy ten mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Krzysztof Nykiel, Dariusz Zjawiński, Sławomir Szeliga, Paweł Jaroszyński, Erik Jendrisek.

Lechia: Łukasz Budziłek, Adam Dźwigała, Donatas Kazlauskas, Rudnilson Silva, Daniel Łukasik, Marcin Pietrowski, Kevin Freisenbichler

12:23

W Krakowie mamy dzisiaj niezłą pogodę, śnieg nie pada a murawa wygląda w miarę przyzwoicie. To ważne, bo ostatnie mecze Pasy grały w strasznym błocie. W trakcie przerwy na reprezentację udało się jednak nieco opanować stan murawy i wygląda ona nieźle.

12:21

Świątecznie witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 40 minut początek meczu Cracovia - Lechia. Do pozostania z relacją LIVE zaprasza Krzysztof Orski.

07:49

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK

Lechia zmierzy się u siebie z Cracovią

Wyjątkową, bo świąteczną , 26. Kolejkę T-Mobile Ekstraklasy rozpoczniemy w Krakowie, gdzie miejscowa Cracovia zmierzy się z Lechią Gdańsk. W tym meczu „Pasy” nie mogą pozwolić sobie na inny wynik niż zwycięstwo, gdyż ich sytuacja w ligowej tabeli jest coraz gorsza. Zespół Roberta Podolińskiego wiosną wygrał tylko jeden mecz, z Piastem Gliwice, pozostałe przegrał bądź zremisował. Przed dwoma tygodniami Cracovia uległa Wiśle w wielkich derbach miasta, a obecnie znajduje się na czternastej, czyli trzeciej od końca pozycji, notując lepsze wyniki niż tylko od zagrożonych spadkiem Ruch Chorzów i Zawisza Bydgoszcz.

Rywalem Cracovii będzie Lechia Gdańsk, która bardzo dobrze spisuje się wiosną. Gdańszczanie od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, notując tylko zwycięstwa i remisy. W ostatnim meczu podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze