Sobota, 4 kwietnia 2015, godz. 20:30
2 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
22:23

Niezbyt przekonująca Legia pewnie pokonuje Piasta 2:0 i wraca na fotel lidera T-Mobile Ekstraklasy. To już wszystko z naszej strony w trakcie tej Wielkiej Soboty z naszą Ekstraklasą. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Smacznego Jajka.

94'

Koniec meczu!

93'

Schodzi z boiska Orlando Sa, a w jego miejsce Saganowski.

92'

Żółta kartka dla Kuciaka za grę na czas.

90'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

87'

Po rzucie rożnym w niezłej sytuacji znalazł się Jodłowiec, ale nie trafił czysto w piłkę. To jednak niewielka strata dla Legii, która za chwilę sięgnie po pewne trzy punkty.

85'

Szeliga zmienia Podgórskiego.

82'

Kolejna okazja dla Ziveca, ale nie ma gola kontaktowego! Słoweniec uderza obok bramki Kuciaka!

79'

W ekipie gości z kolei Badia zastępuje Murawskiego.

78'

Kosecki zmienia Guilherme.

76'

Znowu Wilczek! Po jego strzale piłka odbita rykoszetem nieznacznie mija bramkę Legii!

74'

Lepszy fragment gry w wykonaniu Piasta. Teraz jednak Wilczek w dwóch sytuacjach nie potrafił oddać strzału na bramkę Kuciaka.

72'

Teraz z kolei błąd na przedpolu popełnił Dusan Kuciak, ale uderzenie głową Heberta poszybowało ponad poprzeczką.

71'

Kuciak!!! Słowak naprawia błąd Rzeźniczaka, który stracił piłkę na rzecz Ziveca. Słoweniec przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Legii!

67'

Masłowski zmienia Dudę wśród gospodarzy.

67'

2:0 dla Legii! Kolejne fantastyczne podanie Guilherme i tym razem Orlando Sa wygrywa pojedynek z Rusovem!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Orlando Sa!

64'

Kucharczyk!!! Skrzydłowy Legii po podaniu Guilherme przegrywa pojedynek sam na sam z Rusovem!

63'

Rzut rożny dla Piasta, ale centrę Mokwy pewnie łapie Kuciak.

61'

Rusov pewnie broni teraz słabe uderzenie swojego rodaka, Ondreja Dudy.

59'

Teraz Moskwik schodzi z boiska, a w jego miejsce Vassiljev.

56'

Żółta kartka dla Moskwika.

55'

Goście zaczynają protestować teraz wobec decyzji sędziego Stefańskiego. Na pewno w przerwie dowiedzieli się, że przy akcji bramkowej Kucharczyk pomagał sobie ręką.

53'

Akcja gości kończy się teraz nieudanym dośrodkowaniem Ziveca.

51'

Żółta kartka dla Csaby Horvatha.

48'

Aktywny na początku drugiej części gry jest Kucharczyk, ale jego strzał zza pola karnego minął bramkę Rusova.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:20

Nie jest to wielki mecz, ale po bramce Kucharczyka i błędzie Rusova Legia skromnie prowadzi z Piastem 1:0. Oby po przerwie to spotkanie było zdecydowanie ciekawsze.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Wilczek doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym Legii, ale jego strzał poszybował ponad poprzeczką!

39'

Słaby strzał z dystansu Horvatha wyraźnie minął bramkę mistrzów Polski.

37'

Znowu problemy miał Rusov! Po płaskim strzale Kucharczyka bramkarz Piasta odbił piłkę przed siebie, ale na jego szczęście nie było dobitki ze strony gospodarzy.

35'

Sa! Portugalczyk dostał dobre podanie w pole karne, poradził sobie z atakującym go Osyrą, ale jego strzał z ostrego kąta minął bramkę Rusova.

32'

Raz jeszcze Wilczek! Napastnik Piasta uderza głową obok bramki Kuciaka!

30'

Kuciak!!! Świetna akcja Piasta, do płaskiego dośrodkowania z prawego skrzydła Podgórskiego doszedł w polu karnym Wilczek, ale jego niezły płaski strzał kapitalnie broni słowacki bramkarz Legii!!!

28'

27'

Gol dla Legii i duży błąd Rusova!!! Dwójkowa akcja w szybkim kontrataku gospodarzy, Orlando Sa zagrywa w pole karne do Kucharczyka, który oddaje słaby strzał z ostrego kąta, ale piłka i tak między rękoma i między nogami słowackiego bramkarza Piasta wpada do siatki!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Kucharczyk!

25'

Dobra wrzutka w pole karne Podgórskiego, opanował piłkę na klatkę piersiową Wilczek, ale nie zdołał oddać strzału przewrotką, do którego się szykował.

23'

Zdecydowana przewaga optyczna Legii Warszawa, ale póki co na Łazienkowskiej utrzymuje się bezbramkowy remis.

20'

To powinien być gol! Po rzucie rożnym i złym wyjściu z bramki Rusova, słowacki bramkarz zdołał obronić dwa strzały Ivicy Vrdoljaka i dwie próby Orlando Sa!

19'

Duda! Słowak odważnie przedarł się w pole karne Piasta, mijając po drodze trzech graczy rywala, ale zdołał go jeszcze zablokować Hebert. Rzut rożny.

17'

Dośrodkowanie Tomasza Mokwy nie dotarło w pole karne do żadnego z gości.

14'

Teraz z kolei na indywidualną akcję zdecydował się Orlando Sa, ale jego uderzenie zdołał zablokować Mokwa.

13'

Vrdoljak! Chorwat popisał się nietypowym dla siebie rajdem w środku pola, wpadł w pole karne i zagrał do lepiej ustawionego Kucharczyka, ale ten uderzył płasko prosto w ręce Rusova.

11'

Rzut rożny dla Legii. Po drobnym zamieszaniu w polu karnym Piasta Rzeźniczak próbował zgrać piłkę przed bramkę, ale tę zdołał przejąć Rusov.

6'

Kolejny rzut wolny dla Legii, ale i tym razem Brzyski nie ma pomysłu na rozegranie tego stałego fragmentu gry.

4'

Niezła centra Podgórskiego, ale sytuacji tej nie wykorzystał Moskwik.

3'

Tomasz Brzyski uderzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w dobrze ustawiony mur. Piłkę przejęli gracze Piasta.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:20

Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Łukasz Hanzel, Gerard Badia, Wojciech Kędziora, Bartosz Szeliga, Ruben Jurado, Konstantin Vassiljev.

20:19

Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Marek Saganowski, Helio Pinto, Michał Masłowski, Inaki Astiz, Jakub Kosecki, Michał Żyro.

20:08

Serdecznie witamy z Warszawy! Za kilka minut rozpocznie się mecz Legii z Piastem Gliwice!

08:31

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - PIAST GLIWICE

Gliwiczanie pokonali Legię po raz pierwszy w historii.

Piłkarze Legii Warszawa w nie najlepszych nastrojach przystąpią do meczu z Piastem. Przed dwoma tygodniami „Wojskowi” przegrali na wyjeździe hitowe starcie z Lechem Poznań 1:2, przez co ich przewaga nad drużyną „Kolejorza” wynosi już tylko trzy punkty.

- Czujemy, że mamy o co walczyć. Prowadzimy w tabeli Ekstraklasy, mamy szanse po raz trzeci zdobyć mistrzostwo. Każdy zawodnik w naszej szatni jest zmotywowany i jestem pewien, że chce przejść do historii. Liga to nie sprint, można ją porównać do maratonu, musisz prezentować dobrą formę przez cały czas – mówi przed meczem Henning Berg.

Rywalem Legii będzie Piast Gliwice, który trenera zmienił już przed poprzednią, 25. Kolejką Ekstraklasy. Pod wodzą Radoslava Latala „Piastunki” nie sprawiły swoim kibicom radości i przegrali z Koroną Kielce 1:2. Gliwicki zespół czeka zatem na pierwsze zwycięstwo z czeskim trenerem na ławce, ale o to będzie niezwykle trudno. Co ciekawe, jesienią starcie obu drużyn zakończyło się zaskakującym zwycięstwem Piasta 3:1.