Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
17:22

To już wszystko z mojej strony, za uwage dziękuje Kuba Seweryn.

17:22

Jagiellonia bardzo szczęśliwie pokonuje Górnika Łęczna 2:1 po dwóch trafieniach Mateusza Piątkowskiego. Goście mieli sporo okazji na to, żeby doprowadzić choćby do remisu, ale zatrzymał ich wracający do bramki Jagi Bartłomiej Drągowski. Trzy punkty zostają w Białymstoku i Jagiellonia wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli!

94'

KONIEC MECZU!!!

93'

Dośrodkowanie w pole karne Mierzejewskiego dobrze wybija Augustyniak.

92'

Trzy minuty doliczone do tego meczu. Już prawie dwie upłynęły!

91'

Augustyniak bezsensownie stracił piłkę w środku pola, ale po składnej kontrze Górnika zdołał zablokować strzał Mraza!

91'

Kontratak Jagiellonii!!! Piątkowski na wolne pole do Dzalamidze, ten uderza płasko obok bramki!!!

90'

Znowu było groźnie!!! Drągowski odbił przed siebie uderzenie z dystansu Rudika, ale Hasani nie zdołał skutecznie dobić!

89'

Wreszcie jakaś kontra Jagiellonii! Samotnie popędził na bramkę rywala Mackiewicz, ale zza pola karnego uderzył obok bramki!

88'

Hasani!! Po zgraniu piłki głową Kosowianin został zablokowany przed bramką przez Tarasovsa!

87'

Po składnej akcji gości Mierzejewski zdołał wywalczyć rzut rożny.

86'

Bonin przed polem karnym świetnie minął dwóch graczy Jagiellonii, ale jego słabe uderzenie bez większego trudu odbił Drągowski.

85'

Pięć minut do końca. Czy Jagiellonia obroni skromną przewagę?

84'

Odbite uderzenie zza pola karnego Mierzejewskiego obronił, a w zasadzie przyjął nogą Drągowski.

84'

Nowak uderza prosto w mur Jagiellonii.

82'

Zdaniem sędziego Madera zablokował ręką przed polem karnym strzał z dystansu jednego z górników. Rzut wolny i żółta kartka.

82'

Bonin przed polem karnym z łatwością minął Augustyniaka, ale jego strzał zablokował Tarasovs.

80'

Bonin tuż przy linii pola karnego przewrócił się w starciu z Tymińskim. Sędzia nie widział żadnego faulu.

80'

Trzecia zmiana w Górniku. Schodzi Nikitović, wchodzi Rudik.

79'

79'

Kolejna próba gości z dystansu. Bożić uderza prosto w ręce Drągowskiego.

77'

... oraz Hasani za Cernycha.

77'

W Górniku Prieto za Bożoka...

77'

Zmiany w obu zespołach. W Jagiellonii debiutuje Augustyniak, zmieniając Romanczuka.

76'

Piątkowski! W kontrataku Jagiellonii Dzalamidze znowu dobrze dośrodkował w pole karne, ale Piątkowski 'na wślizgu' uderzył niecelnie!

75'

Katastrofalne podanie Drągowskiego do Cernycha, ale ten zamiast uderzyć na bramkę praktycznie oddał piłkę. Fair play?

73'

Po błędzie Tymińskiego Bonin znowu miał okazję wejść z piłką w pole karne. Tym razem wyłożył piłkę Cernychowi, ale ten został zablokowany.

72'

Potężne zderzenie Nikitovicia z Mackiewiczem. Sędzia szybko przerwał grę, ale chyba obejdzie się bez interwencji medycznej.

71'

Z rzutu wolnego dla gospodarzy Gajos wystawił piłkę Tymińskiemu, ale ten huknął obok bramki!

69'

Rzut wolny dla Jagiellonii i żółta kartka dla Bielaka za ostry faul na Grzybie.

66'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bożoka pada łupem Drągowskiego.

65'

Cernych zdobywa rzut rożny dla gości.

61'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Niki Dzalamidze, Piątkowski uderza głową w samo okienko bramki Prusaka!!!! Co za gol! Co za drugi gol lidera klasyfikacji strzelców!!!

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Mateusz Piątkowski!!!

59'

Druga zmiana w Jagiellonii. Schodzi Popchadze, wchodzi Tymiński.

58'

Popędził z piłką około 30 metrów Mackiewicz, ale jego zagranie w pole karne pada łupem Prusaka.

56'

Jeszcze jeden celny strzał z dystansu Nowaka, ale tym razem prosto do 'koszyczka' Drągowskiego.

56'

Madera!!! Centra Mackiewicza z rzutu rożnego niespodziewanie spadła pod nogi ustawionego w polu karnym Madery, ale ten uderza sytuacyjnie obok bramki Prusaka!

55'

Odpowiedź Jagiellonii! Po dośrodkowaniu Dzalamidze Piątkowskiego uprzedził Bielak, a uderzenie z dystansu Romanczuka zostało zablokowane! Korner.

54'

Znowu kapitalna akcja Bonina, po której celnym technicznym uderzeniem z 16 metrów popisuje się Cernych! Drągowski odbija piłkę!

53'

Mraz wkręcał piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, uchylił się przed nią Gajos i jakimś cudem zdołał odbić nogą Drągowski! Jagiellonia się sypie!

53'

Kolejna kontra Górnika! Bożok w pole karne do Cernycha, tego blokuje jednak Tarasovs i jest rzut rożny.

50'

Goście szybko po przerwie doprowadzają do remisu! Piłka na skrzydło do Bonina, ten mija idących wślizgiem 'na raz' Tarasovsa oraz Popchadze i mocnym strzałem z ostrego kąta pokonuje Drągowskiego! Remis!!!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Bonin!!!

47'

Błąd obrony Jagiellonii, Cernych w pole karne do Bożoka, a ten szukał lepiej ustawionych kolegów, ale ich po prostu nie znalazł.

46'

Wznawiamy grę w Białymstoku!!!

16:21

16:19

Jagiellonia grała słabo, to Górnik był zdecydowanie lepszym zespołem i był bliżej zdobycia gola na 1:0, ale jak już uderzył w ostatnich sekundach z dystansu Piątkowski, to nie było co zbierać. Do przerwy Jaga lepsza od Górnika 1:0.

45'

Koniec pierwszej połowy!!!

45'

Coś absolutnie fantastycznego!!! Piątkowski genialnym uderzeniem z 35 metrów trafia pod poprzeczkę bramki Prusaka!!! Co nie udało się Mrazowi, udało się Piątkowskiemu!!!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MATEUSZ PIĄTKOWSKI!!! CO ZA BRAMKA!!!

45'

Drągowski!!! Kolejne niezłe uderzenie zza szesnastki Nowaka i bramkarz Jagi odbija piłkę!

43'

Bonin uderzył z powietrza z niemalże zerowego kąta dość wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

42'

W kontrze gospodarzy Gajos usiłował wypuścić na czystą pozycję Piątkowskiego, ale tego skutecznie uprzedził przed szesnastką Prusak.

38'

Gajos z rzutu wolnego uderzył w światło bramki, ale bardzo pewnie złapał piłkę Prusak!

37'

Fantastycznie wyszedł z kontrą Mackiewicz, który pogonił z piłką przez pół boiska i został sfaulowany przed polem karnym przez Mierzejewskiego. Żółta kartka.

36'

Atakuje Górnik, ale po dwóch dośrodkowaniach z prawej strony boiska najlepiej ustawiony był Madera.

34'

Drągowski łapie dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tymczasem fatalnie dysponowanego Tuszyńskiego zmienia już teraz Dzalamidze.

34'

Drągowski ratuje Jagę!!! Po zagraniu ze skrzydła Cernych poradził sobie z dwoma stoperami Jagi, ale jego strzał bliska doskonale wyczuł i obronił Drągowski!

31'

Nowak! Kąśliwy strzał z dystansu pomocnika Górnika bezpiecznie odbija Bartłomiej Drągowski!

29'

Wreszcie dobra akcja Jagiellonii! Mackiewicz wykorzystał błąd Mierzejewskiego i wbiegł w pole karne, po czym dograł piłkę przed bramkę do Piątkowskiego. Ten jednak został dwukrotnie zablokowany przez Bożicia!

28'

26'

Jagiellonia próbowała teraz wyjść z szybką kontrą, ale ta zakończyła się stratą Gajosa.

25'

Kolejna strata kiepsko spisującego się Tuszyńskiego i od razu asystent trenera Probierza pobiegł w kierunku rozgrzewających się rezerwowych. Będzie jakaś zmiana już w pierwszej połowie?

22'

Znowu poprzeczka! Ależ to mógł być gol! Mraz huknął z około 35 metrów, ale piłka trafiła w poprzeczkę, w okolice spojenia ze słupkiem!!!

21'

W kontrataku gości Mraz zdołał celnie zagrać w pole karne do Cernycha, ale ten zupełnie nie opanował piłki.

18'

Poprzeczka!!! Po złej interwencji Tarasovsa, Bożok zagrywa w pole karne do Cernycha, którego przepiękny wolej zatrzymuje się na poprzeczce bramki Drągowskiego!

17'

Prosta strata w środku pola Tuszyńskiego, z kontrą Górnika popędził Bonin, ale jego płaski strzał zza pola karnego był zupełnie nieudany!

16'

Blisko!!! Piłkę w polu karnym znowu dostał Cernych, ale jego płaskie uderzenie z kilkunastu metrów minęło bramkę Jagi!

14'

Bonin świetnie wdarł się prawą flanką w pole karne Jagiellonii i zagrał celnie do Cernycha przed bramkę Drągowskiego. Litwin został zablokowany, a w dodatku sędzia uznał, że Bonin wybiegł z piłką poza plac gry.

12'

Uderzenie Piątkowskiego z 16 metrów zostało zablokowane, ale po chwili Modelski zdołał z piłką wbiec w pole karne, jednak jego zagranie przed bramkę na raty złapał Prusak!

11'

Dziesięć minut gry za nami w Białymstoku. Delikatna przewaga Jagiellonii, ale bez okazji bramkowych i goli.

9'

Nowak także szybko po interwencji medycznej wraca na plac gry.

7'

Teraz na murawie zwija się z bólu Tomasz Nowak, a szybką żółtą kartkę po powrocie do Ekstraklasy ogląda Popchadze.

6'

Kolejna nie najlepsza centra z rzutu wolnego. Gajos zagrywa w ręce Prusaka.

6'

Popchadze dośrodkowuje w pole karne, gdzie piłkę zgrywa głową Tuszyński. Stoperzy poradzili sobie jednak z Mateuszem Piątkowskim.

4'

Kiepską centrę Mackiewicza pewnie wybijają z szesnastki goście z Łęcznej.

4'

Leży na murawie Taras Romanczuk po starciu z rywalem, ale po chwili wraca do gry. Rzut wolny dla Jagiellonii.

3'

Pierwszy strzał w tym meczu. Z dystansu ponad bramką uderza Taras Romanczuk!

2'

Odważny rajd Grzegorza Bonina prawym skrzydłem, jednak zawodnik z Górnika wychodzi z piłką poza plac gry.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

15:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Veljko Nikitović (Górnik Łęczna).

15:23

Sędzią tego meczu będzie arbiter z Warszawy, Paweł Raczkowski.

15:18

Rezerwowi Górnika: Silvio Rodić, Paweł Sasin, Filipp Rudik, Shpetim Hasani, Wołodymir Tanczyk, Filip Burkhardt, Josu Prieto.

15:18

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Michał Pawlik, Rafał Augustyniak, Karol Świderski, Pawieł Sawicki.

15:18

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Do jedenastki Jagiellonii wracają Mateusz Piątkowski i Bartłomiej Drągowski, z kolei 'drugi debiut' w ekipie z Białegostoku notuje George Popchadze.

15:14

Trener Michał Probierz właśnie odebrał pamiątkową koszulkę z okazji prowadzenia Jagiellonii w 150. meczu oficjalnym.

15:04

Górnik Łęczna notuje za to zupełnie odwrotną serię, bowiem ekipa Jurija Szatałowa zwyciężyła dwa ostatnie mecze ligowe, dzięki czemu jest na dziewiątej pozycji ze stratą ledwie punktu do pierwszej ósemki.

14:59

Jagiellończycy będą z pewnością chcieli przerwać serię dwóch porażek z rzędu, tym bardziej, że dzisiaj po raz 150. w meczu oficjalnym poprowadzi ich trener Michał Probierz. Zwycięstwo Jagiellonii praktycznie zapewniłoby jej udział w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy po zakończeniu rundy zasadniczej.

14:55

Faworytem tego meczu wydaję się być gospodarze. Jagiellonia Białystok w ligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Białostoczanie tracą siedem oczek do prowadzącej Legii Warszawa, ale też mają taką samą przewagę nad dolną ósemką tabeli, którą otwiera jej dzisiejszy rywal Górnik Łęczna.

14:50

Witam bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - GÓRNIK ŁĘCZNA

Białostoczanie walczą o przełamanie

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:0

Białostoczanie, którzy wiosnę w Ekstraklasie rozpoczęli z rozmachem, powoli zaczynają opadać z sił. Po dwóch zwycięstwach - z Legią Warszawa 3:1 i Śląskiem Wrocław 1:0, "Jaga" awansowała nawet na pozycję wicelidera, którą w ciągu dwóch ostatnich kolejek utraciła. Dwa tygodnie temu podopieczni Michała Probierza dość niespodziewanie przegrali z Koroną Kielce 1:2, a tydzień później stracili trzy punkty w Poznaniu po tym, jak zostali pokonani przez Lecha 2:0. Obecnie Jagiellonia to trzecia siła naszej ligi, która do wicelidera z Poznania traci dwa punkty.

Rywalem Jagiellonii będzie Górnik Łęczna, który jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów ligi. Bilans beniaminka w 2015 roku to dwa zwycięstwa, remis i porażka. Ostatnio drużyna Jurija Szatałowa pokonała u siebie Cracovię 2:1, dzięki czemu zajmuje ósme, ostatnie w grupie mistrzowskiej miejsce z przewagą jednego punktu nad dziewiątym Piastem.

Pierwsze spotkanie obu ekip w tym sezonie zakończyło się bezbramkowym remisem.