3 : 3
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1. połowa3 : 1
95'

Koniec meczu! Górnik Zabrze na własne życzenie remisuje z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3.

93'

Ostatnie uderzenie w meczu Grendela, nad bramką.

92'

Ostatnia zmiana. Chmiela zastępuje Kołodziej.

91'

Sędzia dolicza trzy minuty.

90'

Rzut wolny dla Podbeskidzia. Dośrodkowanie Iwańskiego, ale nad bramką uderza Demjan.

88'

Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowuje Mariusz Magiera, ale piłka zagrana zbyt mocno.

86'

Teraz to Podbeskidzie przeważa i to jemu bliżej do zdobycia bramki.

85'

Iwański uderza na bramkę, ale piłka odbija się od obrońcy i wychodzi poza boisko.

84'

Szybka kontra Podbeskidzia i Malinowski miał przed sobą bramkarza. Steinbors doszedł do piłki szybciej niż pomocnik gości.

82'

Ale się dzieje w Zabrzu. Trzeba jednak przyznać, że na własne życzenie. Górnik cofnął się i przez to stracił dwie bramki.

80'

Chmiel fantastycznie wyskoczył do dośrodkowania Malinowskiego i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

79'

I mamy remis! Chmiel!

78'

Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie Iwańskiego, ale jeden z piłkarzy Podbeskidzia faulował wyskakując do podania.

76'

Górnik Zabrze za bardzo się cofnął, co próbuje wykorzystać Podbeskidzie Bielsko-Biała.

75'

Mańka przebywał na boisku siedem minut. Co za pech obrońcy Górnika Zabrze. Wygląda na to, że to kontuzja kolana.

74'

Wymuszona zmiana. Nowak za Mańkę.

72'

Na boisku leży Mańka. Wygląda na to, że będzie potrzebna zmiana.

69'

Zmiana także w drużynie gości. Demjan pojawia się za Śpiączkę.

67'

I druga. Za Iwana, wchodzi Mańka.

66'

Podwójna zmiana w Górniku Zabrze. Schodzi Madej, a pojawia się Jeż.

64'

Gergel poradził sobie na prawej stronie z obrońcą gości i dośrodkował w pole karne, ale osamotniony Łuczak nie zdołał dojść do piłki.

62'

Wyśmienita akcja na lewej stronie Kosznika i Madeja. Ten pierwszy zagrał w pole karne do Gergela, ale Słowak uderzył nad bramką.

60'

Kolejny błąd Augustyna kończy się bramką. Wykorzystał to Śpiączka i pokonał Steinborsa.

59'

Gol dla Podbeskidzia Bielsko-Biała! Śpiączka!

58'

Grendel podawał na lewą stronę do Magiery. Zagranie Słowaka zbyt mocne.

55'

Po podaniu Malinowskiego, strzał w polu karnym zdołał oddać Śpiączka. Pewnie broni Steinbors.

54'

Celowy faul Śpiączki na Augustynie. Żółta kartka!

53'

Dobrze w polu karnym znalazł się Malinowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Podbeskidzie zaczyna sobie co raz śmielej poczynać pod bramką Gónika Zabrze.

50'

Rzut wolny dla Podbeskidzia! Iwański dośrodkowuje, uderza Kolcak! Piłka powinna paść do bramki, ale Steinbors wyciągnął się jak długi i zdołał ją wybić.

47'

Powinno być 4:1! Górnik Zabrze znalazł się w sytuacji trzech na jednego. Grendel zamiast podawać chciał przelobować bramkarza, ale zrobił to zbyt słabo. Konieczny wybił piłkę z linii bramkowej!

46'

Wznawiamy spotkanie w Zabrzu!

46'

Zmiana w Podbeskidziu. Korzyma zastępuje Malinowski.

16:24

Powtórki telewizyjne pokazały, ze oba karne dla Górnika Zabrze podyktowane były prawidłowo.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Górnik Zabrze prowadzi 3:1!

44'

A teraz wróćmy do sytuacji kto przewinił w polu karnym. Najpierw Kolcak sfaulował Kosznika. Nie minęły dwie minuty i fantastyczne zagranie otrzymał Gergel, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Tomasika.

44'

Tym razem Zajac wyczuł Magierę, ale piłka wpada do siatki! 3:1!

43'

Kolejny karny dla Górnika Zabrze!

41'

Gol! Magiera pewnie egzekwuje jedenastkę!

40'

Rzut karny dla Górnika Zabrze!

38'

Kolejna świetna asysta w tym meczu. Tym razem na koncie zapisał ją sobie Śpiączka. Dzięki podaniu napastnika Podbeskidzia w sytuacji sam na sam znalazł się Chmiel, który pokonał pewnie Steinborsa.

36'

Mamy wyrównanie! Damian Chmiel!

34'

Żółta kartka dla Iwańskiego za odepchnięcie Grendela.

31'

Dośrodkowanie Iwańskiego, ale pewnie piłkę wybija Augustyn. Wygląda na to, że Górnik Zabrze odrobił lekcje przed pojedynkiem z Podbeskidziem, bo podopieczni Leszka Ojrzyńskiego ostatnio sprawiali wiele zagrożenia ze stałych fragmentów gry.

30'

Augustyn sfaulował Korzyma. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

27'

Fantastyczne zagranie Erika Grendela do Rafała Kosznika. "Wahadłowy" pomocnik Górnika Zabrze znalazł się dzięki temu w wyśmienitej okazji, której nie mógł zmarnować. Kosznik znajduje się w świetnej formie od wznowienia rozgrywek.

25'

Gol! Rafał Kosznik! Górnik Zabrze obejmuje prowadzenie!

24'

Korzym zgrał piłkę w pole karne do Stano, ale oddać uderzenie nie pozwolił mu Oleksandr Szeweluchin.

22'

Lekka przewaga Górnika Zabrze, który częściej utrzymuje się przy piłce.

19'

Danch wjechał ślizgiem, a piłka minęła wszystkich graczy i spadła pod nogi Gergela! Słowak trafia do bramki, ale sędzia bramki nie uznał! Spalony!

17'

Dobra okazja dla Podbeskidzia Bielsko-Biała! Sędzia nie wskazał na pozycję spaloną Iwańskiego i zawodnik gości ruszył na bramkę Górnika. Chciał przelobować Steinborsa, ale mu się to nie udało!

15'

Grendel mocno potraktował Iwańskiego. Żółta kartka!

13'

Pierwsze minuty spotkania bardzo wyrównane. Tak jak przewidywano jest to mecz walki.

10'

Iwan dobrze wypatrzył na lewym skrzydle Kosznika, a ten z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne. Tam był m.in Gergel, ale sfaulował w walce o pozycję obrońcę Podbeskidzia.

8'

Magiera wycofał do Steinborsa, licząc na pewne wybicie piłki przez swojego bramkarza. Łotysz nie popisał się wybiciem i piłka powędrowała poza boiskiem.

6'

Z kontrą mogło ruszyć Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dobrze w środkowej strefie boiska interweniował Danch, zastępujący dzisiaj na pozycji defensywnego pomocnika Sobolewskiego.

4'

Tym razem lepsze dośrodkowanie Magiery, do piłki wyskoczył najwyżej Szeweluchin, ale uderzył ponad poprzeczką!

3'

Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzał Gergel. Próba kompletnie nie udana, ale piłka odbiła się jeszcze od Sokołowskiego.

2'

Pierwsze uderzenie na bramkę w tym meczu oddał Maciej Korzym. O bramce nie mogło być mowy, bo piłka powędrowała daleko od słupka.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu Górnika Zabrze z Podbeskidziem Bielsko-Biała!

15:25

Na żółte kartki muszą uważać Adam Danch, Dominik Sadzawicki w Górniku i Adam Deja, Pavol Stano i Marek Sokołowski. Wszyscy ci piłkarze mają po trzy "żółtka" na koncie.

15:23

Ławka rezerwowych Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković, Horoszkiewicz, Adu Kwame, Malinowski, Kołodziej, Demjan, Pazio

15:21

Ławka rezerwowych Górnik Zabrze: Kasprzik, Nowak, Mańka, Gancarczyk, Skrzypczak, Gwaze, Jeż

15:18

W ligowej tabeli Trójkolorowych i Górali dzielą trzy pozycje, okraszone różnicą dwóch punktów. Zabrzanie z 34 oczkami na koncie plasują się na piątej pozycji, zaś bielszczanie z 32 punktami zajmują miejsce ósme.

15:14

Podbeskidzie z kolei do Zabrza przyjedzie bez wyłączonych z gry przez urazy Sylwestra Patejuka i Antona Slobody.

15:12

Gospodarze do swojego spotkania przystąpią osłabieni brakiem trójki zawodników. Prócz wyłączonych z gry od dłuższego czasu Przybylskiego i Cermagicia, nie będzie mógł również zagrać Sobolewski, który nabawił się kontuzji w meczu z Piastem. W drużynie gości niepewny występu jest Zajac. Ponadto na urazy narzekają: Sloboda oraz Patejuk.

15:10

W jedenastu meczach na własnym stadionie obrońcy Górnika pozwolili rywalom strzelić aż 19 goli! Tak dziurawej obrony u siebie nie ma nawet ostatni w tabeli ekstraklasy Zawisza.

15:08

Trener Leszek Ojrzyński nie będzie mógł skorzystać z Antona Slobody i Sylwestra Patejuka.

15:06

- Sam się zastanawiam nad tym i nie wiem, dlaczego nie potrafimy wygrać w Zabrzu. Gdybym wiedział, to wygralibyśmy już dawno. Niestety, składa się na to wiele czynników. Dobre drużyny, z którymi graliśmy u siebie wypunktowały nasze błędy. Będziemy się oczywiście starali przerwać tę passę już w sobotę. Nie tylko dla nas jest to ważne, ale tego też oczekują od nas kibice – mówił Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

15:04

- To ogromna strata dla Górnika. "Sobol" daje dużo drużynie. To serce, płuca i lokomotywa zespołu. Jest ode mnie dwa lata starszy i szczerze mówiąc, chciałbym grać za dwa lata tak, jak on. Swego czasu graliśmy przez pół roku w Grodzisku, ale utrzymujemy kontakt do tej pory. Widujemy się czasami, gdy jestem w Krakowie – mówił Marek Sokołowski, zawodnik Podbeskidzia o braku Sobolewskiego w składzie Górnika Zabrze.

14:55

- Wiadomo, chcemy grać i wygrywać. Do Zabrza przyjeżdżamy więc po 3 punkty. Jesienią dostaliśmy dobrą lekcję od Górnika, który już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Oleksandra Szeweluchina. Kolejne dwa trafienia zanotował Mateusz Zachara. Kiedy Górnik jako pierwszy strzela bramkę, nigdy nie przegrywa. To trudny przeciwnik, który walczy o każdy metr boiska. To jednak nie ma teraz znaczenia. Zadecyduje jednak dyspozycja dnia – mówił Leszek Ojrzyński przed meczem z Górnikiem Zabrze.

14:49

W składzie Górnika Zabrze bez większych zmian. Radosław Sobolewski jest kontuzjowany, do linii pomocy został przesunięty Adam Danch, a Oleksandr Szeweluchin zagra jako stoper.

14:47

Witamy podczas relacji LIVE z meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! W Zabrzu Górnik podejmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała!

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ZABRZE - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Pojedynek drużyn ze Śląska o cenne ligowe punkty

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:2

Sobotę na boiskach Ekstraklasy rozpoczniemy w Zabrze, gdzie miejscowy Górnik podejmie inną drużynę ze śląska, Podbeskidzie Bielsko-Biała. Stawka tego spotkania jest wysoka, ponieważ oba kluby plasują się obecnie w grupie mistrzowskiej i za wszelką cenę chcą w niej pozostać aż do momentu podziału punktów. Na ten moment w nieznacznie lepszej sytuacji znajdują się zabrzanie, którzy plasuję się na piątym miejscu z dorobkiem trzydziestu czterech punktów. Bielszczanie zajmują z kolei siódmą pozycją, ale tracą do swoich rywali tylko dwa "oczka".

Jak obie drużyny zaprezentowały się w ubiegłym tygodniu? Górnik tylko za sprawą błędu i samobójczej bramki Piotra Brożka wywiózł z Gliwic cenny punkt, z kolei piłkarz Podbeskidzia także zanotowali remis, z Koroną Kielce 2:2.

Pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie zakończyło się pewnym zwycięstwem Górnika Zabrze 3:0.