Poniedziałek, 16 marca 2015, godz. 18:00
GKS BełchatówGKS Bełchatów
0 : 1
Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:51

Długo trzeba było czekać na emocje, ale w końcówce nimi sypnęło i to konkretnie! Gol Visnakovsa, 60 sekund później jedenastka dla GKS, ale obroniona przez Putnocky'ego! Łotysz i Słowak zostają bohaterami Ruchu, który wywozi z Bełchatowa trzy punkty. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!!!

93'

Żółta kartka też dla Helika.

92'

Jeszcze nieodpowiedzialne zachowanie Baranowskiego, który ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

92'

Prokić!!! W zamieszaniu podbramkowym uderzenie rezerwowego GKS broni Putnocky!!!

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu i jest rzut rożny dla GKS.

90'

Uderza najmniej doświadczony gracz Bełchatowa, Marcin Flis i... BRONI PUTNOCKY!!! NIEPRAWDOPODOBNE!!!

89'

Rzut karny dla GKS!!! Malinowski bezsensownie wpadł na Komołowa!!!

89'

1:0 dla Ruchu po akcji rezerwowych! Prawą stroną pociągnął z piłką Michał Efir i dośrodkował piłkę idealnie na głowę Visnakovsa, który z kilku metrów nie dał szans Treli! Niebiescy blisko wygranej!

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eduards Visnakovs!

86'

Ostatnia zmiana w Ruchu. W miejsce Starzyńskiego wchodzi Efir.

86'

Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy, ale tym razem Putnocky pewnie łapie piłkę.

84'

Po dośrodkowaniu Małkowskiego Putnocky piąstkował piłkę bardzo źle, ale bardzo szczęśliwie! Aż sam złapał się za głowę!

83'

Piech wywalczył kolejny korner dla Bełchatowa.

83'

Ogromne zamieszanie pod bramką Ruchu! Piłka spada pod nogi ustawionego na 10. metrze Olszara, ale ten huknął na wiwat, wysoko w trybuny!!!

82'

Rzut rożny dla GKS przyniósł próbę strzału z powietrza z 18 metrów Prokicia, ale ta została zablokowana przez gości.

81'

Już Zieńczuk miał okazję centrować piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale do jego dośrodkowania nie doszedł żaden z Niebieskich.

79'

Zmiana w Ruchu. Schodzi Kowalski, wchodzi Zieńczuk.

79'

Małkowski zagrał długą piłkę z rzutu wolnego w pole karne Ruchu, gdzie jednak Baranowski faulował Visnakovsa.

76'

Żółta kartka dla Baranowskiego. Czwarta, więc stoper GKS nie zagra w najbliższym meczu swojej drużyny.

75'

Ostatnia zmiana w GKS. Prokić za Maka.

74'

Niezłe uderzenie z dystansu Bartłomieja Babiarza. Piłka jednak mija bramkę Treli!

71'

W Ruchu z kolei Visnakovs zastępuje Kuświka.

70'

Wśród gospodarzy Olszar wchodzi w miejsce Wacławczyka.

69'

Będą zmiany w obu drużynach. Przygotowani do gry są już Olszar oraz Visnakovs.

68'

Wrzutka z prawego skrzydła Jakuba Kowalskiego pada łupem Dariusza Treli.

67'

Źle wyszedł z bramki Putnocky i do dośrodkowania Wacławczyka doszedł Baranowski, ale główkował niecelnie!

66'

Akcja dwójkowa Maka z Wacławczykiem przynosi gospodarzom rzut rożny.

65'

Cały czas nie jest to wielki mecz. Nie pasuje on trochę do ogólnego obrazu tej znakomitej kolejki Ekstraklasy. Czekamy na jakiegoś gola, który ożywi nam to spotkanie.

61'

Piech! Filigranowy napastnik gospodarzy wygrał pojedynek powietrzny z Konczkowskim, ale jego strzał głową minął bramkę Ruchu!

59'

Arkadiusz Piech złapany na pozycji spalonej.

57'

Dobre zagranie na lewe skrzydło do Piecha, a ten wypatrzył wbiegającego w pole karne Bastę. Obrońca Bełchatowa uderza jednak z 16 metrów fatalnie!

56'

Kolejna groźna centra Wacławczyka z kornera tym razem przeszywa całe pole karne Niebieskich. Nie ma strzału na bramkę Ruchu.

54'

Na spalonym złapany Filip Starzyński.

51'

Poprzeczka!!! Po świetnej centrze Wacławczyka z rzutu rożnego strzał głową Baranowskiego trafia w obramowanie bramki Putnocky'ego!

51'

Piech!!! Napastnik gospodarzy dostał piłkę w polu karnym, świetnie poradził sobie z Malinowskim , ale w decydującym momencie zablokował go Helik!

50'

Babiarz z dalekiego dystansu uderzył w sam środek bramki, prosto w ręce Treli.

49'

Odpowiedź Ruchu! Po składnej akcji chorzowian z 16 metrów uderzał płasko niepilnowany Surma, ale Baranowski na spółkę z Trelą zablokowali to uderzenie!

48'

Dośrodkowanie piłki z lewego skrzydła w pole karne Ruchu, gdzie Oleksy delikatnie popchnął próbującego dojść do piłki Maka. Sędzia nie podyktował karnego.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Będzie zmiana w GKS w przerwie. Komołow za Barana.

18:46

Pierwszy kwadrans tego meczu był emocjonujący z obu stron, ale potem emocji było nieco mniej. Do głosu doszedł Ruch Chorzów, ale przewaga Niebieskich nie dała im gola w pierwszej części gry. Zobaczymy, jak to spotkanie ułoży się po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Do bezpańskiej piłki w polu karnym GKS dopadł Kuświk, ale przy próbie oddania strzału został zablokowany. Po chwili centrę Kowalskiego łapie Trela.

45'

Jeszcze Konczkowski zdobywa rzut rożny dla gości.

42'

Sporo mamy dziś dośrodkowań, to z jednej, to z drugiej strony, ale w większości są one jednak bardzo niedokładne.

40'

Kowalski dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne GKS, ale zagrał prosto w ręce Dariusza Treli.

38'

Wreszcie jakaś akcja gospodarzy. Z prawej strony dośrodkowuje piłkę Mak i dobrze ustawiony Malinowski skutecznie ją wybija.

35'

Kiepskie płaskie dośrodkowanie Gigołajewa pada łupem Treli.

32'

Starzyński uderza jednak z rzutu wolnego ponad poprzeczką!

31'

Starzyński teraz został sfaulowany 20 metrów od bramki Bełchatowa będzie szansa dla gości!

30'

Prosty błąd Zbozienia we własnej szesnastce, Kowalski zostaje w zablokowany w polu karnym, a uderzenie Surmy odbija Trela!

26'

Po chwili Mak nieczysto uderza piłkę zza pola karnego i ta wyraźnie mija bramkę Putnocky'ego.

25'

Ładna składna akcja gospodarzy! Piech w pole karne, gdzie Wacławczyk zostawił piłkę Makowi, a ten został zablokowany!

23'

Oleksy traci piłkę na rzecz Maka, fauluje taktycznie rywala i ogląda żółtą kartkę.

21'

Wrzut piłki z autu w pole karne bełchatowian nie dociera do Kuświka.

18'

Bramkarz Ruchu łapie futbolówkę także po centrze z rzutu rożnego Małkowskiego.

17'

Putnocky!!! Dośrodkowanie Piecha zmierzało w światło bramki Ruchu, ale Putnocky nie dał się zmylić przebiegającym przed nim zawodnikom i odbił piłkę na korner!

16'

15'

Teraz trochę gry w środku pola z obu stron. Mimo wszystko obserwujemy w pierwszym kwadransie dobry mecz w Bełchatowie.

11'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Kowalskiego spadło na głowę Gigołajewa, ale ten przy próbie oddania strzału został zablokowany.

10'

Szybka akcja Ruchu! Konczkowski na czystą pozycję do Kuświka, a ten uderza z powietrza centymetry obok bramki Treli!!!

9'

Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść GKS. Ruch nie bardzo radzi sobie z pressingiem gospodarzy.

7'

Piech wycofał piłkę przed pole karne do Barana, a ten został zablokowany przy próbie oddania strzału z dystansu.

7'

Kolejny korner dla GKS, tym razem uderzenie głową oddaje na pierwszym słupku Piech, ale uderza niecelnie.

6'

Rzut rożny dla Bełchatowa nie przyniósł uderzenia na bramkę chorzowian.

5'

Małkowski!!! Kapitalne podanie Wacławczyka za linię obrony do Małkowskiego, ten uderza niezbyt czysto, jednak świetnie interweniował Putnocky!

4'

W odpowiedzi płaska centra Gigołajewa okazała się być za plecy Kuświka. W przeciwnym razie napastnik Ruchu znalazłby się w sytuacji stuprocentowej.

3'

Piech walczył przed polem karnym o bezpańską piłkę, ale zdążył go uprzedzić Putnocky.

2'

Długie zagranie w kierunku Piecha, jednak ten nie zdołał celnie zgrać piłki głową.

1'

Zaczynamy mecz!

17:56

Obie drużyny wychodzą już na plac gry!

17:54

Co ciekawe, sędzią tego spotkania będzie pan Daniel Stefański z Bydgoszczy, który po raz ostatni sędziował mecz Ekstraklasy jeszcze w sierpniu.

17:30

W siedemnastu rozegranych meczach ligowych obu drużyn Ruch wygrywał osiem razy, przy sześciu zwycięstwach Bełchatowa. Jeśli dodać do tego mecze w Pucharze Polski i w 2. lidze, to bilans będzie wynosił 10-5-10.

17:28

- Jeśli uda mi się strzelić to na pewno będę się cieszył. Radość będzie jeszcze większa, gdy zgarniemy w poniedziałek trzy punkty, których tak bardzo potrzebujemy - mówi przed meczem najlepszy snajper Ruchu, Grzegorz Kuświk.

17:27

Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: GKS Bełchatów - Ruch Chorzów LIVE! Pojedynek snajperów w ostatnim meczu kolejki.

17:23

Ruch Chorzów - rezerwowi: Skaba – Grodzicki, Szyndrowski, Urbańczyk, Zieńczuk, E. Visņakovs, Efir.

17:22

GKS Bełchatów - rezerwowi: Zubas – Witasik, Sawala, Prokić, Poźniak, Komołow, Olszar.

17:22

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z ostatniego meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Dziś GKS Bełchatów podejmie na własnym stadionie Ruch Chorzów. Zapraszamy!

07:03

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS BEŁCHATÓW - RUCH CHORZÓW

"Niebiescy" chcą odbić się od dna

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1

24. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zakończy spotkanie GKS-u Bełchatów z Ruchem Chorzów. Mecz ten w lepszych nastrojach rozpoczną piłkarze "Niebieskich", którzy w ubiegłym tygodniu wygrali z Pogonią 2:1. Z kolei gospodarze ulegli iw Gdańsku miejscowej Lechii 0:1, przez co zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna Waldemara Fornalika obecnie plasuje się na pozycji piętnastej, ale niewiele brakuje jej, aby wydostała się z dolnych rejonów tabeli.

Pierwsze starcie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem bełchatowian 1:0. Gola na wagę zwycięstwa "Brunatnych" strzelił wówczas Adrian Basta.