CracoviaCracovia
3 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

KONIEC MECZU. Cracovia odnosi pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Trener Podoliński może chyba odetchnąć z ulgą. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski. Zapraszam na inne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

92'

Piłkarze Piasta zastosowali strzał rozpaczy. Nic z tego nie wyszło.

90'

Do drugiej połowy sędzia doliczył 3 minuty.

89'

Centrostrzał Kapustki łapie Rusov.

87'

Cracovia ma ten mecz już pod kontrolą. Piast chyba już się pogodził z porażką.

85'

Kapustka faulowany na środku boiska. Grę wznowią Pasy.

82'

Skurcze łapią już Covilo. Chwila przerwy w grze.

80'

Ostatnia zmiana także w Pasach. Wdowiaka zmienia Jaroszyński.

79'

Ostatnia zmiana w Piaście. Dytko zmienia Szeligę.

78'

Piast jeszcze ma szansę na odwrócenie losów tego meczu? Na razie gliwiczanie biją głową w mur.

76'

GOOOOOL!!!! Cracovia prowadzi już 3-1! Świetne podanie Wdowiaka i Jendrisek w sytuacji sam na sam nie marnuje szansy!!!

76'

Z rzutu wolnego dośrodkował Vassilijev, ale prosto w ręce Pilarza.

75'

Żółta kartka dla Wdowiaka za faul taktyczny na Badii.

73'

Piastowi zostało około 17 minut, żeby zmienić niekorzystny dla nich wynik.

71'

Żółta kartka dla Szeligi za próbę wymuszenia karnego.

70'

Zmiana także w Piaście. Ziveca zmienia Jurado.

70'

Druga zmiana w Pasach. Schodzi Dąbrowski a wchodzi Szeliga.

69'

Piast ewidentnie ruszył do odrabiania strat. Cracovia cofnięta we własne pole karne.

68'

Z ostrego kąta uderzył teraz Zivec, ale piłka przeleciała nad bramką Pilarza.

67'

Covilo wybija z własnego pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Badię.

65'

5428 widzów zasiadło dziś na stadionie Cracovii

64'

Polczak zdecydował się na strzał z półobrotu. Piłka leci nad bramką.

63'

Piast w ataku! Po rzucie rożnym ofiarna interwencja Covilo ratuje Pasy!!!

61'

Mógł być gola dla Piasta!!! Dośrodkowanie Badii odbiło się od jednego z obrońców Cracovii i piłka przeleciała tuż obok słupka!!!

60'

GOOOOL!!! Cracovia znowu na prowadzeniu! Ależ kontra Pasów. Kapustka pięknie zagrał do Rakelsa, ten zwiódł dwóch obrońców i strzelił do siatki!!!

59'

Akcja Cracovii. Dośrodkowanie z lewej strony boiska ląduje prosto w rękach Rusova.

57'

Brożek jednak ucierpiał w tamtym starciu. Obrońca Piasta schodzi z boiska. Zmienia go Horvath.

56'

Powinno być 2-1 dla Piasta!!! Badia podał idealnie do Ziveca, ale jego strzał fenomenalnie broni Pilarz!!

55'

Badia zakręcił teraz Wdowiakiem z lewej strony, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

53'

Pierwsza zmiana w Cracovii. Debiutanta Armiche zmienia Jendrisek.

52'

Faul Wdowiaka na Brożku. Obyło się jednak bez żółtej kartki.

50'

Teraz akcja Pasów mocą wrzutkę Rakelsa obrońcy Piasta wybijają na rzut rożny. Gospodarze nie mają jednak korzyści z teo stałego fragmentu gry.

49'

GOOOOL!!! mamy wyrównanie w Krakowie. Fatalny błąd obrony Cracovii wykorzystuje Wilczek!!!!!

49'

Kontra Cracovii. Rakels podał do Armiche, ale ten źle sobie przyjął. Strata.

48'

Pilarz wyjściem przed pole karne przerwał akcję Piasta.

46'

Zaczęli! Od środka grę wznowili gospodarze!

19:00

Piłkarze wracają już na murawę. Zaraz zaczynamy II połowę!

18:57

18:47

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Cracovia miała lekką przewagę i udokumentowała to jedną bramką. Na drugie 45 minut zapraszam za kwadrans.

45'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

44'

Dobrze w obronie Dialiba, który przerwał akcję Mokwy.

43'

Faul Covilo w środku pola. Piast ma rzut wolny.

40'

Cracovia dokumentuje minimalną przewagę. Wdowiak strzelił pierwszego swojego gola w Ekstraklasie. Nie jest jednak pewne czy bramka zostanie zapisana jemu czy Hebertowi, od którego odbiła się piłka.

37'

GOOOL!!!! Wdowiak ruszył na przebój i uderzył zza pola karnego. Piłkę chce wybić jeden z obrońców, ta odbija się rykoszetem i Rusov jest bez szans!!! Pasy prowadzą 1-0!!!

36'

Żółta kartka dla Murawskiego.

35'

Wdowiak wygrał teraz walkę na skrzydle, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

33'

Na strzał z dystansu zdecydował się Polczak, ale pozostawię to uderzenie bez komentarza.

30'

Niezła akcja Piasta. Mokwa dośrodkował do Vassilijeva, ale Polczak wybił piłkę na rzut rożny.

30'

Pół godziny meczu za nami. Na razie oglądamy średnie widowisko z lekką przewagą Cracovii. Piłkarzom nie pomaga jednak stan murawy i ciągle padający deszcz.

29'

Pierwsza od dłuższego czasu akcja Piasta. Goście mieli rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło. Od bramki grę wznawia Pilarz.

26'

Pasy miały okazję do kontry, ale wysiłek kolegów zniweczył Rakels złym podaniem.

25'

Dobrze popracował teraz w obronie Sretenović. Wilczek został odcięty od niezłego podania.

22'

Osyra faulował teraz Rakelsa na środku boiska. Rzut wolny dla Pasów.

21'

Kapustka z rzutu wolnego dośrodkował... także prosto w ręce bramkarza drużyny przeciwnej.

20'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Mokwy i piłka w rękach Pilarza.

19'

Upomnienie dla Roberta Podolińskiego. Szkoleniowiec Cracovii musiał protestować nieco zbyt głośno.

18'

Piękna akcja Cracovii!! W pole karne wpada Diabang, ale w ostatniej chwili wspaniałym i czystym wślizgiem popisuje się jeden z obrońców Piasta!! Świetna akcja i świetny wślizg!

16'

W odpowiedzi ładna akcja Piasta, ale strzał Wilczka z linii pola karnego leci wysokoooo nad bramką Pilarza.

15'

W końcu było groźnie!!! Covilo po kornerze główkuje tuż nad bramką!!!

14'

Okres chaosu w środku poola. W końcu dośrodkował Rakels i Cracovia ma kolejny rzut rożny.

13'

Rzut rożny dla Cracovii. Dośrodkował Kapustka, uderzył Diabang a Rusov tylko popatrzył jak piłka przelatuje kilka metrów nad bramką.

12'

Niezła akcja Piasta. W pole karne wpadł Wilczek, ale wywalczył tylko korner. Po stałym fragmencie gry nie było zagrożenia.

11'

10'

Cracovia uważnie gra w obronie. Piast za wszelką cenę próbuje się dostać w okolice bramki Pilarza, ale niewiele z tego wychodzi.

8'

Niezła akcja dwójkowa Kapustki i Armiche. Ten drugi strzelił, ale ponad bramką. Pasy jednak na razie dominują na boisku.

7'

Prosta strata krakowian w środku boiska uruchomiła od razu kontrę gości. Za mocne jednak było podanie do Vassilijeva i piłka na aucie.

6'

Sretenović doszedł do główki w polu karnym, ale nic z tego nie wyszło. Nie było zagrożenia.

5'

Diabang próbował pójść na przebój, ale zatrzymał się na trzecim obrońcy Piasta.

3'

Cracovia zaczęła wysokim pressingiem. Piastowi jednak udało się przedostać pod bramkę krakowian. Pilarz broni strzał z ostrego kąta.

2'

Dwóch piłkarzy Pasów przeszkodziło sobie w polu karnym. Od bramki Rusov.

1'

Pierwsza akcja Cracovii. Armiche przedarł się lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

1'

Zaczynamy! Od środka piłkarze Piasta!

17:56

Sędzia Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na murawę. Za chwilę losowanie stron i początek meczu!

17:52

Rekordu frekwencji dzisiaj na stadionie Pasów nie będzie. Na ten moment na trybunach jest około 1000 osób, w tym około 30-osobowa grupa fanów Piasta.

17:49

Jak widzimy, w zespole Cracovii zadebiutuje najnowszy nabytek, Hiszpan Armiche Ortega. Murawa jednak nie będzie mu pomagać w rajdach skrzydłem.

17:48

Piłkarze obu zespołów schodzą już z murawy do szatni. Za około 10 minut zaczynamy! Liczymy na wielkie emocje!

17:44

Stan murawy jest dzisiaj absolutnie niedopuszczalny. Skrzydłowi będą jeździli jak na łyżwach. Jak to wygląda można zobaczyć nieco niżej.

17:43

W ramce po lewej stronie można się zapoznać ze składami wyjściowymi. Podaję nazwiska zawodników rezerwowych.

Cracovia: Stępniowski, Żytko, Kita, Szeliga, Deleu, Jaroszyński, Jendrisek.

Piast: Szumski, Dytko, Jurado, Hanzel, Horvat, Martinez, Podgórski

17:37

Dzień dobry! 24. kolejkę T-mobile Ekstraklasy czas zacząć! Ze stadionu Cracovii wita się Krzysztof Orski. Już za nieco ponad 20 minut zaczynamy pierwszy piątkowy mecz. Pasy podejmą na własnym stadionie Piasta Gliwice.

17:32

22:34

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - PIAST GLIWICE

"Pasy" przełamią złą passę?

Górnik Łęczna - Cracovia 2:1

24. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy rozpoczniemy w Krakowie, gdzie Cracovia podejmie na własnym stadionie Piasta Gliwice. Dla "Pasów" ostatni czas nie należy do najłatwiejszych, bowiem wyniki, jakie osiągają w ligowych i pucharowych potyczkach pozostawiają wiele do życzenia. Od wznowienia rundy wiosennej podopieczni Roberta Podolińskiego nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania, notując za to trzy remisy (ze Śląskiem Wrocław 1:1, Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 i Lechem Poznań 0:0), a także porażkę w poniedziałkowej potyczce z Górnikiem Łęczna 1:2.

Co słychać w ekipie Piasta? Gliwiczanie walczą o awans do grupy mistrzowskiej, do której na ten moment tracą tylko jeden punkt. W minioną sobotę drużyna Leszka Ojrzyńskiego mogła powiększyć swój dorobek punktowy o dwa "oczka" ale ostatecznie tylko zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2. "Piastunki" podzieliły się punktami z zabrzanami na własne życzenie, gdyż prowadziły do 87. minuty, ale wówczas piłkę do własnej bramki wpakował Piotr Brożek.

Jesienią starcie obu drużyn zakończyło się wysoką wygraną Piasta 4:2.