1. połowa2 : 1
98'

Koniec spotkania! Trzy punkty zostają w Łęcznej! Zapraszamy do śledzenia materiałów z dzisiejszego spotkania. Dobrej nocy!

96'

Piłkarze Pasów nie mogą uwierzyć w to, co przed chwilą stałą się pod bramką Prusaka. Sretenović łatwo ogrywa Bielaka i podaje w pole karne, piłka odbija się od nadbiegających piłkarzy i leci w kierunku ustawionego na dalszym słupku Budzińskiego, który nie trafia do bramki z metra!

95'

Ostatnia zmiana w ekipie Górnika. Strzelca bramki Bożoka zastępuje Josu.

94'

Kartka dla Mierzejewskiego za nieprzepisowe powstrzymywanie rywala przy linii bocznej.

92'

Żółta kartka dla Rymaniaka za protesty po upadku Budzyńskiego w polu karnym.

91'

Arbiter główny dolicza do drugiej części spotkania... 7 minut.

90'

Mierzejewski walczył sam ze sobą o uratowanie piłki przed wyjściem za linię końcową, jednak ta sztuka mu się nie udała.

89'

Cross Marcina Budzińskiego w kierunku Wdowiaka bardzo niedokładny. Od bramki zacznie Prusak.

88'

Robert Podoliński, podobnie jak wcześniej Jurij Szatałow, także upomniany przez arbitra głównego.

86'

Cracovia nie wygląda na spieszącą się, Górnik skupia się za wybijaniu piłki sprzed własnego pola karnego. Scenariusz zrozumiały, lecz niekoniecznie miły dla oka.

82'

Żółtko dla Budzińskiego za faul na Bielaku.

80'

Piłkę zagraną z kornera na krótki słupek przepuścił Rymaniak, a ustawiony za nim Covilo pomylił się nieznacznie, strzelając głową obok bliższego słupka!

79'

Prusak już między słupkami. Od rzutu rożnego zacznie Cracovia

79'

Covilo wygrywa pojedynek z Bożiciem, lecz w starciu z Prusakiem to golkiper gospodarzy jest górą. Serek po raz kolejny mocno ucierpiał. Koledzy początkowo sygnalizowali zmianę, lecz decyzja ta została wstrzymana po konsultacji z masażystą.

76'

W ekipie Pasów Rakelsa zastępuje Dąbrowski.

74'

Strzał sprzed pola karnego Kapustki znacznie mija się z celem. Spadło tempo spotkania z pierwszej połowy.

71'

Na boisku melduje się Fedor Cernych, który zmienia Hasaniego. To pierwszy występ Litwina na wiosnę. Cernych ma na koncie 9 trafień w bieżących rozgrywkach.

69'

Techniczny błąd Bożoka w przyjęciu piłki, który kosztował Górnika stratę. Mimo tego Słowak notuje dziś dobry występ.

66'

Nowak dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Hasaniego, lecz szybszy od Kosowara okazał się Rymaniak.

65'

Po rzucie rożnym dla Górnika, z kontrą 4 na 4 wyszła Cracovia, lecz doskonały powrót zanotował Szmatiuk. Piłka po stronie gospodarzy.

63'

Dialiba z prawej strony podaje prostopadle za linię obrony w kierunku Rakelsa, który był bardzo blisko dojścia do piłki, lecz w ostatniej chwili został uprzedzony przez Prusaka.

61'

Bielak nie przyłożył się do podania na prawą flankę, a mogła wyjść groźna akcja ofensywna po dobrym wyprowadzeniu piłki spod pressingu.

60'

Szmatiuk w miejsce Rudika.

58'

Prusak zostaje na placu gry. Do zmiany szykuje się natomiast Maciej Szmatiuk. Gra została wznowiona, przy piłce podopieczni Podolińskiego.

57'

Na murawie zwija się z bólu golkiper Górnika. Do rozgrzewki błyskawicznie ruszył Rodić. Czy Chorwat zajmie miejsce popularnego Serka?

56'

Dialiba wyszedł na czystą pozycję , lecz jego strzał z ostrego kąta broni Prusak. Korner dla Pasów.

55'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Polczaka zmienia Boubacar Dialiba.

53'

Hasani wygrał walkę o górną piłkę i odwrócił się w stronę bramki, lecz przy próbie dryblingu nie miał szans w starciu z rosłym Sretenoviciem.

51'

Żółtko dla Polczaka za celowe zrównanie z ziemią Nowaka wychodzącego z kontrą.

49'

Była szansa na kontrę dla łęcznian, lecz Rudik po podaniu Mierzejewskiego przestraszył się chyba Sretenovicia, odpuścił bezpośrednią walkę z nim i na koniec... potknął o własne nogi.

47'

Żółtko dla Rudika za faul taktyczny po stracie na własnej połowie. Kiepsko wygląda dziś gra tego zawodnika

46'

Od środka gospodarze.

18:59

Obie jedenastki już na murawie. Niebawem zaczynamy drugą odsłonę!

18:56

W międzyczasie na trybunie gości pojawili się kolejni kibice, podwajając liczbę zasiadających tam osób.

18:50

Cracovia zaczęła swietnie, bo od bramki Miroslava Covilo, ale gospodarze szybko zadali dwa ciosy i to oni prowadzą do przerwy. Oglądamy jednak w Łęcznej naprawdę dobre widowisko, więc po przerwie jeszcze powinno być ciekawie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Budziński dośrodkował piłkę z rzutu wolnego prosto do 'koszyczka' Prusaka.

43'

Cracovia w ataku pozycyjnym w ostatnich minutach pierwszej połowy. Czy coś z tego wyniknie?

40'

Hasani zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

39'

Jurij Szatałow upomniany przez sędziego Kwiatkowskiego. Szkoleniowiec Górnika chyba nie wie, jak dużo szczęścia ma jego zespół, że arbiter nie pokazał Bożiciowi żółtej kartki.

38'

Jendrisek z rzutu wolnego uderza prosto w ręce Prusaka.

37'

Bożić zagrał piłkę ręką tuż przed polem karnym. To powinna być druga żółta kartka!

35'

Cracovia stara się skonstruować coś w ataku pozycyjnym. Łęcznianie nastawieni w tym momencie na szybkie kontry.

34'

Hasani faulował Sretenovicia i obejrzał żółtą kartkę. Nierozsądne zachowanie piłkarza Górnika.

32'

Była okazja dla Cracovii! Bartosz Rymaniak ładnie zwiódł obrońcę w polu karnym, jednak z kilku metrów uderzył obok słupka.

30'

Po rzucie rożnym dla Pasów dwukrotnie z głowy wybijał futbolówkę niewysoki Tomasz Nowak.

27'

Precyzyjne dośrodkowanie Mierzejewskiego z prawej strony i Bożok przytomnym uderzeniem z główki dał prowadzenie gospodarzom!

26'

GÓRNIK JUŻ NA PROWADZENIU! MIROSLAV BOŻOK!

24'

Cracovia po raz pierwszy od zdobycia gola utrzymywała się przy piłce na połowie Górnika. Zagranie Covilo już w polu karnym przejął Nikitović.

21'

Na trybunie gości zasiada dziś około 30 kibiców przyjezdnych.

19'

Grzegorz Bonin potężnie, niespodziewanie, z powietrza z dystansu, lecz pomylił się o kilak metrów.Teraz natomiast skrzydłowy Górnika zmusił do błędu Marciniaka, wywalczając kolejny korner

17'

Nowak groźnie nad murem ze stałego fragmentu gry ale Pilarza w ostatniej chwili wyręcza obrońca. Po chwili szybkie przejęcie piłki przez gospodarzy i kolejny zablokowany strzał, tym razem Bonina.

15'

Faul Mateusza Wdowiaka na Bożoku i żółta kartka dla młodego zawodnika gości.

14'

Patrik Mraz lewą nogą ze wspomnianego wczesniej rzutu wolnego doprowadza do wyrównania. Pilarz próbował jeszcze interweniować, ale tylko pomógł Słowakowi, wpadając z piłką na rękach do bramki.

12'

GOOOOOL! MECZ ROZKRĘCA SIĘ W DOBRYM TEMPIE!

11'

Łukasz Mierzejewski faulowany na skraju pola karnego Pasów

10'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i w tłoku pola karnego Covilo znajduje drogę do bramki Prusaka.

9'

GOOOOOL! CRACOVIA OBEJMUJE PROWADZENIE

7'

Żółta kartka dla Tomislava Bozicia za celowe zagranie ręką, które uniemożliwiło Cracovii rozegranie akcji.

6'

Covilo prostopadle do Jendriska na lewej flance, lecz skutecznie piłkę zastawiał Bożić. Od bramki Górnik

6'

Mraz z rzutu rożnego na głowę Bożicia, ten strzela pod poprzeczkę i Pasy ratuje Pilarz!

4'

Pierwsza groźna akcja Górnika. Prusak szybko wznowił grę do Bonina, ten pomknął prawą flanką i dośrodkował prostopadle do Hasaniego, lecz ten niezbyt dokładnie przyjmował futbolówkę i jego strzał został zablokowany. Korner dla gospodarzy.

3'

W pierwszych minutach Górnik utrzymuje się przy piłce, wymieniając ostrożnie podania w linii obrony.

3'

1'

Zaczynamy! Od środka goście.

17:58

W ostatnim momencie nastąpiła zmiana w wyjściowej jedenastce Górnika. Evaldasa Razulisa zastąpi Shpetim Hasani. Jednocześnie Litwin znajdzie się na ławce rezerwowych.

17:50

Obie ekipy zeszły już do szatni, gdzie trwają ostatnie przygotowania. Pierwszy gwizdek sędziego Kwiatkowskiego za około 10 minut. Górnik zagra dziś na zielono-czarno, natomiast Cracovia na biało.

17:48

Ławka Górnika: Rodić, Sasin, Szmatiuk, Josu, Burkhardt, Hasani, Cernych

17:39

Ławka Cracovii: Stępniowski, Żytko, Dialiba, Zjawiński, Dąbrowski, Szeliga, Deleu

17:37

Do składu łęcznian wraca dziś Fedor Cernych. Litwin przechodził ostatnio rehabilitację po zabiegu na złamaną kość śródstopia, które nabawił się jeszcze w rundzie jesiennej. Cernych rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

17:27

Cracovia zajmuje obecnie 14., ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Łęcznianie zgromadzili dotychczas 28 oczek i plasują się na 12. pozycji. W przypadku wygranej Górnika wskoczy on na 8. lokatę, spychając z niej Piasta Gliwice. W przypadku zwycięstwa Pasów zajmą oni obecną lokatę Górnika. Remis wywinduje obie ekipy o jedną pozycję w górę.

17:20

Zawodnicy Górnika wybiegli minutę temu na murawę stadionu. Chwilę po nich na rozgrzewce zameldowali się goście.

16:30

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ŁĘCZNA - CRACOVIA

Czy "Pasy" zrehabilitują się za kompromitację w Pucharze Polski?

W środę kibice Cracovii musieli przełknąć olbrzymią porcję goryczy. Krakowski zespół fatalnie spisał się w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard Szczeciński, przegrywając 0:2. W trzech dotychczasowych wiosennych meczach "Pasy" zaliczyły trzy remisy. Z pewnością nie o takich wynikach marzył prezes Filipiak, Robert Podoliński i sami zawodnicy. Cracovia pozostaje w dolnych rejonach tabeli i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefa spadkową. W ostatnim spotkaniu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze trenera Podolińskiego będą chcieli wywalczyć komplet punktów na trudnym terenie w Łęcznej.

Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy z Łęcznej po wyjazdowym remisie z bydgoskim Zawiszą i domowej porażce z Górnikiem Zabrze, niespodziewanie pokonał w Szczecinie Pogoń. Bramkę, która przyniosła górnikom ogromną radość i odrobinę spokoju, zdobył Grzegorz Bonin. W rundzie jesiennej przy Kałuży "Pasy" wygrały 2:1, a decydującego gola zdobył w końcówce Łotysz Deniss Rakels.