Niedziela, 22 lutego 2015, godz. 18:00
Korona KielceKorona Kielce
0 : 0
19:56

To był raczej sprawiedliwy remis w dość kiepskim meczu. Obie drużyny stworzyły sobie mało okazji podbramkowych i podział punktów wydaje się być najbardziej sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Od nas to już wszystko, za uwagę dziękują Przemysław Drewniak i Damian Wiśniewski

90'

Koniec! Bezbramkowy remis w Kielcach

90'

Orlando Sa indywidualnie wdarł się w pole karne gospodarzy, ale tam jego strzał został zablokowany

90'

Kapitan kielczan w końcu wrzucił tę piłkę, ale i tak wybili ją obrońcy Legii

90'

Rzut wolny ma Korona, ale przez przepychanki w polu karnym Legii Golański nie może wykonać tego stałego fragmentu

90'

Groźnie pod bramką gospodarzy! Po podaniu Koseckiego dośrodkowywał Masłowski, ale wybili piłkę obrońcy Korony

90'

Potężne dośrodkowanie Sylwestrzaka z lewej strony boiska nie odnalazło nikogo w polu karnym. Od bramki Malarz

90'

Sześć minut doliczył sędzia do drugiej połowy!

90'

Kolejna przebitka po wrzutce Golańskiego z tego stałego fragmentu, tym razem kończy się to autem bramkowym

90'

Kolejny faul w środkowej strefie, tym razem ucierpiał Pilipczuk

89'

Po dośrodkowaniu Golańskiego i zgraniu piłki głową Malarczyka, złapał ją pewnie Malarz

88'

Astiz faulem zatrzymał walczącego o piłkę Trytkę. Rzut wolny dla Korony w środkowej strefie boiska

87'

Na boisko za Marka Saganowskiego wchodzi Orlando Sa

86'

Kucharczyk dośrodkował z prawej strony boiska, a z własnego pola karnego piłkę wybił Fertovs

85'

A teraz Aankour dobrze utrzymał się przy piłce z asystą obrońcy i oddał strzał sprzed szesnastki. Piłka poleciała w sam środek bramki, gdzie czekał na nią bramkarz

83'

Jovanović! Ładny strzał sprzed pola karnego po akcji indywidualnej, minimalnie za wysoki!

82'

Aankour dośrodkował z prawej strony boiska, ale wprost w ręce Malarza. Ten nie mógł mieć kłopotów z interwencją

81'

Druga zmiana Ryszarda Tarasiewicza. Za Lukasa Klemenza wchodzi Aleksandrs Fertovs

80'

Próba zagrania piłki w pole karne ze strony Furmana, jednak bardzo niedokładna. Od bramki Cerniauskas

79'

Pilipczuk schodzi na razie za linię końcową, wracamy do gry

77'

Pilipczuk zebrał wybitą z pola karnego Legii piłkę i starał się oddać strzał, ale został świetnie powstrzymany przez Furmana. Piłkarz Korony ucierpiał w tym starciu i potrzebuje lekarskiej pomocy

76'

Kolejny faul, tym razem Sylwestrzaka na Bereszyńskim, w środkowej strefie boiska. Brzydki fragment meczu, często przerywany gwizdkiem arbitra

74'

Żółta kartka dla Jovanovicia, za faul na wychodzącym z kontrą Saganowskim

74'

Pierwsza zmiana w Koronie, Nabil Aankour wchodzi za Jacka Kiełba

73'

Kiełb próbował obrócić się z piłką w środkowej strefie boiska i został faulowany przez Furmana

72'

Saganowski próbował przed chwilą ataku indywidualnego, jednak przegrał pojedynek z obrońcami kieleckimi. Od bramki gospodarze

70'

Golański dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, a futbolówkę złapał Malarz

69'

Paweł Golański dośrodkował z tego stałego fragmentu, a z własnej szesnastki głową piłkę wybił Kucharczyk

68'

A teraz Furman faulował na własnej połowie Kiełba

67'

I było blisko gola! Pinto znalazł się w wybornej sytuacji w polu karnym gospodarzy, broni jego strzał Cerniauskas!

66'

Ładnie zapowiadał się przed chwilą kontratak Korony, ale wszystko niepotrzebnym dryblingiem zepsuł Kiełb. Przy piłce Legia

65'

Kosecki wreszcie wygrał sytuację 1 na 1 z Sylwestrzakiem, dośrodkował w pole karne, ale tam do piłki nie doszedł żaden z jego kolegów.

64'

Luis Carlos próbował wymusić faul Brzyskiego w polu karnym, ale sędzia nie dał się nabrać.

61'

Dobrze zapowiadającą się akcję Korony zepsuł niedokładnym podaniem Trytko.

59'

Wydaje się, że zmiany przeprowadzona przez Henninga Berga powinny mieć pozytywny wpływ na grę Legii. Szwoch i Misiak spisywali się bowiem bardzo przeciętnie.

57'

Pierwsze prostopadłe podanie Masłowskiego zmusiło Cerniauskasa do wyjścia z bramki. Golkiper Korony ubiegł biegnącego w kierunku piłki Koseckiego.

55'

... a za Norberta Misiaka wchodzi Michał Kucharczyk.

55'

Podwójna zmiana w szeregach Legii. Mateusza Szwocha, który przed chwilą ucierpiał w starciu z Klemenzem, zmienia Michał Masłowski...

54'

Sędzia Bartosz Frankowski potknął się i prawie wykonał "fikołka" w tył na środku murawy w Kielcach. Niestety, to jak na razie najciekawsze zdarzenie w drugiej połowie meczu.

50'

Sylwestrzak próbował się przedrzeć lewą stroną, ale "wyjechał" z piłką poza linię końcową.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Oba zespoły przystępują do nich bez zmian personalnych.

18:50

Wynik jak na razie oddaje to, co dzieje się na boisku w Kielcach. Na plus? Intensywność gry, zaangażowanie z obu stron, rozsądna gra Furmana i znakomity doping kibiców gospodarzy. Na minus? Dużo fauli i zbyt mało piłkarskiej jakości. Inicjatywę ma Legia, która dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nastawieni na wyprowadzanie kontrataków kielczanie skutecznie neutralizują ofensywę mistrzów Polski. Liczymy na więcej w drugiej połowie.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy przy Ściegiennego mamy bezbramkowy remis.

45'

Sędzia dolicza do pierwszej połowy dodatkowe dwie minuty.

44'

Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Brzyski, do główki doszedł Lewczuk, ale jego strzał okazał się niecelny.

43'

Pilipczuk dopuścił się taktycznego i dosyć ostrego faulu w środku pola na Furmanie. Piłkarz Korony ukarany żółtą kartką.

41'

Mogło być 1:0! Legia straciła piłkę w środku pola, Carlos wyszedł z kontratakiem i posłał piłkę do Trytko, którego podanie w pole karne o mały włos nie zamienił na gola Kiełb. Pomocnikowi Korony zabrakło do piłki kilkudziesięciu centymetrów.

39'

Mało widoczny do tej pory Misiak przedarł się w pole karne Korony, ograł dwóch obrońców ale wypuścił sobie piłkę za daleko i rywal wybił ją na aut.

37'

34'

Furman niespodziewanie zdecydował się nie na dośrodkowanie, a bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Dobrze ustawiony Cerniauskas nie dał się jednak zaskoczyć i wypiąstkował piłkę.

33'

Golański ostro sfaulował w bocznym sektorze boiska Koseckiego. Kapitan Korony ukarany żółtą kartką.

31'

Pół godziny gry za nami. W Kielcach oglądamy wyrównany, toczony w dosyć szybkim tempie pojedynek, ale ciekawych sytuacji podbramkowych jak dotąd nie było.

29'

Kosecki zagrał ręką na wysokości pola karnego gospodarzy, ale dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego było zdecydowanie za krótkie.

28'

27'

Po wyrzucie z autu do główki w polu karnym doszedł Trytko, ale jego strzał w znacznej odległości minął bramkę Legii.

27'

Szarżę Golańskiego tuż przed polem karnym powstrzymał Brzyski.

25'

Nieźle dośrodkowywał Furman, w szesnastce gospodarzy nieznacznie minął się z piłką Lewczuk i ta padła łupem Cerniauskasa.

24'

Trytko faulował w walce o górną piłkę Furmana i Legia będzie wykonywała rzut wolny ok 35 metrów od bramki kielczan.

22'

Korona przedostała się przed pole karne Legii, ale sędzia słusznie zatrzymał akcję po zagraniu ręką Jovanovicia.

20'

Dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego wybił poza pole karne Golański.

20'

A tymczasem kibice Korony zaprezentowali imponującą oprawę. Są także race, co oznacza kary.

19'

Dostał piłką w głowę Bartosz Bereszyński i musi skorzystać z pomocy lekarzy.

19'

17'

Bardzo mocne uderzenie Kiełba z okolicy 30. metra i z problemami broni Malarz. Dopiero na raty wyłapał ten strzał doświadczony golkiper.

15'

Łatwo stracił piłkę Saganowski. Z szybkiego kontry Kiełb wywalczył kolejny korner.

14'

13'

Do końca poszedł Siergiej Pilipczuk na lewej stronie i wywalczył rzut rożny.

11'

Po dośrodkowaniu Pawła Golańskiego doszedł do strzału z główki Lukas Klemenz, ale spokojnie poradził sobie Arkadiusz Malarz.

8'

Dobre przejęcie Jacka Kiełba i pomocnik Korony faulowany w bocznym sektorze.

6'

Nie opanował długiego zagrania Marek Saganowski, a piłki nie zdołał przed linią końcową zagarnąć Norbert Misiak.

4'

Krótko rozegrali ten rzut wolny goście. Brzyski podał do Pinto, a piłkę po dośrodkowaniu tego drugiego z własnej szesnastki wybili gospodarze

3'

Golański faulował teraz na własnej połowie boiska Koseckiego

2'

Pierwsza akcja Korony, Golański z prawej strony w pole karne, ale tam skutecznie interweniował Astiz

1'

Arbiter daje znak, zaczynają gospodarze!

17:56

Bartosz Frankowski i jego asystenci wyprowadzają zawodników na murawę, pierwszy gwizdek już za parę minut!

17:51

Piłkarze obu drużyn już skończyli rozgrzewkę. Za chwilę wrócą na boisko i zaczniemy to spotkanie

17:48

17:47

Obie drużyny od kilku spotkań nie potrafią wygrać, ostatnie zwycięstwa notowały jeszcze w ubiegłym roku. Czy któraś ze stron będzie potrafiła się dzisiaj przełamać?

17:44

W poprzednim sezonie Legia ustrzeliła w meczach z Koroną dublet, w Kielcach wygrywając 5:3, w Warszawie 1:0. W tym sezonie pokonała już podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza przed własną publicznością, 2:0. Zobaczymy, czy dziś zdoła ograć żółto-czerwonych po raz kolejny

17:41

Henning Berg zmienił dzisiaj zupełnie wyjściową jedenastkę w porównaniu z czwartkową potyczką w Amsterdamie. W zespole Korony zadebiutuje dzisiaj z kolei Luis Carlos, który został sprowadzony zimą z Zawiszy Bydgoszcz

17:39

17:39

Ławka Korony: Małecki, Cebula, Matulka, Aankour, Kotarzewski, Leandro, Fertovs

17:39

Ławka Legii: Jałocha, Bartczak, Wieteska, Kucharczyk, Vrdoljak, Sa, Masłowski

17:37

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu