zawiszaZawisza Bydgoszcz
17:25

Zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

17:24

Lechia miała wyraźną przewagę zarówno w posiadaniu piłki jak i w ilości strzałów. Zawiszy udało się przetrwać napór, miał też swoje szanse. Na pochwałę zasługują obrony obu ekip, ani Lechia, ani Zawisza nie straciły jeszcze w tym roku bramki.

94'

Koniec! Niestety nie zobaczyliśmy dziś goli

92'

Żółta dla Borysiuka choć to Bougaidis przwinił

90'

Na ostatnie minuty Świerczok za Alvarinho

90'

3 minuty doliczone

88'

Alaverdashivili założył jednemu rywalowi siatkę, ale zatrzymał się na kolejnym

88'

86'

Świetna interwencja Maricia, piłka trafia w rękę Wiśniewskiego, który i tak nie wykorzystał wymarzonej okazji

85'

Nazario wrzuca z wolnego, Sandomierski dobrze piąstkuje

84'

Grzleczak lobuje i piłka spada na górną siatkę! Sandomierski ma dziś masę szczęścia!

83'

Opaskę kapitańską od Mili przejął Jakub Wawrzyniak

82'

Było groźnie pod bramką Zawiszy. Nazario dośrodkował jednak zbyt mocno, nikt nie zamykał tej akcji

82'

81'

Wiśniewski melduje się na boisku w miejsce Mili

79'

Ziajka wygrywa kolejny pojedynek z Makuszewskim.

77'

Wawrzyniak zderzył się z Bougaidisem. Grek faulował taktycznie Drygasa

76'

Marić świetnie zabrał piłkę Makuszewskiemu

75'

Na trybunach zasiadło dziś ponad 15 tysięcy widzów

75'

A w Lechii Bruno Nazario zmienia Colaka

74'

Smektała zmienia Kamińskiego

73'

Składna akcja Zawiszy! Alaverdashvili rozciągnął do Kamińskiego, który zagrał wzdłuż bramki. Alvarinho zabrakło centymetrów aby dojść do piłki!

71'

Alaverdashvili delikatnie przytrzymywany w polu karnym, nieźle się zastawiał ale uciekła mu piłka

69'

Już wydawało się, że Colak przechytrzy Micaela, ale Portugalczyk w porę się zorientował i zastawił piłkę.

68'

Ponownie Gruzin zbyt płasko

67'

Znowu pokazał się Alaverdashvili, ale popędził za nim Borysiuk. Zawisza ma kolejny korner

65'

Alaverdashvili dośrodkował zdecydowanie za nisko

65'

Alvarinho minął Wojtkowiaka, ale za długo zwlekał z dograniem i dał się zablokować

63'

Kiepska wrzutka Alvarinho, kontra zatrzymana przez Maricia

63'

Alvarinho w mur, po głowie Wawrzyniaka będzie rożny dla Zawiszy

62'

Barisic faulowany tuż przed polem karnym, będzie szansa z wolnego

61'

Gruzin od razu dostał piłkę od Wójcickiego, ale źle przyjął w polu karnym

59'

Pierwsza zmiana w Zawiszy. Za Predescu wchodzi debiutujący George Alaverdashvili

58'

Kamiński dostał siatkę od Makuszewskiego, sfaulował go i dostał za to żółtą

57'

Makuszewski zagrywał już zza linii końcowej, ale nastrzelił Ziajkę i sędzia dyktuje rożny. Kolejna niedokładna centra Mili

55'

W końcu dośrodkowanie z rożnego dotarło do adresata. Colak ledwo sięgnął piłkę i nie dał rady celnie uderzyć

55'

Szybko zagrany wolny, Wawrzyniak znalazł się na skrzydle, ale trafił w Micaela.

54'

Grzelczak pięta między nogami Wójcickiego, ale Micael dobrze zaasekurował kolegę. Trener Rumak pokazuje swoim zawodnikom, żeby przenieśli ciężar gry dalej od własnej bramki

51'

Kolejna wrzutka w pole karne Zawiszy, najwyżej wyskoczył tym razem Micael. Zawisza nie może wyjść z własnej połowy

51'

Piłka odbita rykoszetem trafiła do Colaka, który dość przypadkowo strzelił, a Sandomierski tak trochę po siatkarsku wybił do boku

49'

Za dalekie dośrodkowanie "Waldusia"

48'

Mila w mur, będzie kolejny korner dla Lechistów

48'

47'

Drygas podciął Colaka i Lechia będzie mieć wolnego z około 20 metrów

46'

Pierwsze w tej części wejście Grzelczaka. Wójcicki go dogonił i wybił na róg. Dośrodkowanie Mili przecina Drygas

45'

Zaczynamy drugie 45 minut!

46'

Jest zmiana w Lechii. Trener Jerzy Brzęczek posyła do boju Ariela Borysiuka, który zmienia Mateusza Możdżenia

16:30

Obie ekipy już na boisku, miejmy nadzieję, że obejrzymy dziś bramki!

16:27

Zapraszamy do komentowania i głosowania na gracza meczu!

16:24

Lechia wyraźnie przeważała, ale Sandomierski broni bardzo dobrze i szczęśliwie. Generalnie Zawisza nieźle się broni, jednak na dłuższą metę może być im trudno. Płynną grę obu zespołom znacznie utrudnia fatalny stan murawy

46'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Wójcicki dobrze do Kamińskiego, ale jeszcze lepsza interwencja Bougaidisa

42'

Kamiński próbował dośrodkować, ale to zagranie kompletnie mu nie wyszło

41'

Colak w walce powietrznej uderzył Micaela łokciem, jest faul bez kartki

40'

Ajajaj to musiało boleć Drygasa! Łukasik nie widział go i kopnął go w plecy. Piłkarze mieli do siebie sporo pretensji, ale sędzia panuje nad sytuacją na bisku

37'

Kolejny błąd Zawiszy w obronie, ale znowu Ziajka zdążył w ostatniej chwili zablokować Wojtkowiaka, który już szykował się do woleja po dograniu Grzelczaka

36'

Zakotłowało się pod bramką Zawiszy! Po rożnym Lechiści dwukrotnie uderzali na bramkę, ale dwukrotnie ofiarnie blokował te strzały Kamil Drygs

36'

Łukasik dobrze wypatrzył Makuszewskiego w polu karnym. Sandomierski chyba niepotrzebnie wyszedł, ale skrzydłowy gospodarzy zbyt długo zwlekał i został zablokowany przez Wójcickiego

33'

Wójcicki zgrał głową prosto pod nogi Grzelczaka, który od razu dośrodkował. Piłka zatrzymana ręką przez kapitana Zawiszy. Szansa z wolnego. Ciekawy pomysł Łukasika, który dograł do Mili, a ten próbował z woleja. Sandomierski nie mógł tego nie obronić

31'

Krótko rozegrany korner. Mila dośrodkował za nisko, Drygas przeciął

30'

Zbyt mocne podanie do Mili, ale nowy zawodnik Lechii zdążył wywalczyć rzut rożny

29'

Tym razem to Colak wrzucił ze skrzydła. Wójcicki zachował się dużo lepiej niż przed chwilą i przeciął

26'

Ależ fuks Zawiszy! Makuszewski popędził prawym skrzydłem, dograł do Grzelczaka, który miał zdecydowanie za dużo miejsca. Przyjął i mocno uderzył, piłka trafiła w poprzeczkę i trafiła w nogę Sandomierskiego, który ostatecznie ją złapał!

24'

Kolejna dobra interwencja Micaela, Colak nie może dziś nic zrobić

23'

Predescu huknął z 18 metrów! Rumun dopadł do piłki odbitej po rzucie rożnym, ale minimalnie chybił.

22'

Niezła zespołowa akcja Zawiszy. Majewskij na skrzydło do Kamińskiego, ten dograł do Drygasa, który groźnie uderzył prawą nogą. Świetnie broni Bąk

21'

Odpowiedź Lechii. Makuszewski dryblował w polu karnym, ale Ziajka się w tym połapał i zablokował strzał

21'

Alvarinho ładnie pokazał się na skrzydle, nieźle dośrodkował z trudnej pozycji, jednak Predescu nie sięgnął piłki, nikt też tej akcji nie zamknął

18'

Kapitan Zawiszy od razu ruszył do kontry, był przytrzymywany przez Janickiego. Obrońca Lechii ma szczęście, że skończyło się tylko na upomnieniu

17'

Kolejne wejście Wawrzyniaka, ale Wójcicki dobrze zagrał na wyprzedzenie i podanie nie doszło do Grzelczaka

17'

Alvarinho znowu piętą, tym razem prosto pod nogi Łukasika

15'

Mila dośrodkował z wolnego za linię końcową, zmarnowana szansa

15'

Wawrzyniak nieco przeciągnął dośrodkowanie.Akcję zamykał jeszcze Grzelczak, ale dał się nabić Ziajce i od bramki Zawisza

13'

Wójcicki do spółki z Micaelem poradzili sobie z Grzelczakiem, który dostał niezłe podanie od Wawrzyniaka

11'

Predescu chyba próbował strzelać, albo fatalnie dośrodkował. Bąk pewnie wyłapał

11'

Alvarinho sprytnie piętą do Ziajki, ale jego wrzutka zablokowana przez Wojtkowiaka. Makuszewski faukuje Alvarinho i Zawisza ma wolnego z rogu boiska

9'

Centrostrzał Makuszewskiego mógł zaskoczyć Sandomierskiego, ale bramkarz gości nie zaspał. Rzut rożny wybity przez Majewskiego.

8'

Mila wbiegł w pole karne, miał sporo miejsca ale zagrał niedokładnie. Czujny był Micael, który odebrał piłkę

6'

Wójcicki wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Możdżeń, piłka spadła na nogę Grzelczaka, który bez zastanowienia huknął z woleja! Pierwsza dobra obrona Sandomierskiego ratuje Zawiszę

4'

Wawrzyniak spokojnie poradził sobie z Kamińskim. Predescu też nie dał rady, Lechia bardzo spokojnie rozpoczęła

2'

Ziajka dobrze przeciął zagranie Wojtkowiaka do Makuszewskiego

0'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

15:29

Arbitrem dzisiejszego meczu jest pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

15:27

Obie ekipy już na murawie, przywitanie zawodników przy wrzawie na trybunach

15:20

I ławka Zawiszy: Małkowski, Pulhac, Alaverdashvili, Smektała, Strąk, Świerczok, Mica

15:19

Rezerwowi Lechii: Budziłek, Rudinilson, Leković, Borysiuk, Nazario, Wiśniewski, Buksa

15:16

Znamy już także skład Zawiszy, w porównaniu z meczem z Górnikiem są 3 zmiany. Szanse od początku dostaną dziś: Ziajka, Alvarinho i Predescu. Trener Rumak zdecydował się wyjść bardziej zachowawczo, z jednym napastnikiem

14:51

14:43

Gregorz Wojtkowiak przed meczem:

Ciężko gra się z drużynami, które z góry zakładają, że będą się bronić i upatrywać swoich szans w ewentualnych kontratakach. Na pewno wolimy mierzyć się z rywalami grającymi otwarty futbol. Wiemy, że nie będzie to łatwy mecz, bo takie nie zdarzają się na tym etapie rozgrywek, ale z całym szacunkiem dla drużyny Zawiszy, będziemy chcieli narzucić swój styl gry. Zawisza musi walczyć o każdy punkt – czy to u siebie czy na wyjazdach - dlatego też spodziewamy się ciężkiej przeprawy.
14:40

Znamy już wyjściowy skład Lechii! W ataku Antono Colak zastąpi Kevina Friesenbichlera

14:35

Sebastian Mila ma dziś okazję zagrać po raz trzeci przeciwko Zawiszy w tym sezonie. W grudniu, jeszcze w barwach Śląska, zapewnił swej drużynie zwycięstwo 1:0 w Bydgoszczy. Z kolei Mariusz Rumak już w tym sezonie Lechię pokonał, prowadząc Lecha. Dwa dni po tamtym meczu został zwolniony

14:27

Nie znamy jeszcze wyjściowych składów, ale pewne jest, że nie wystąpi dziś Bartłomiej Pawłowski, który nie znalazł się w meczowej 18-stce. Skrzydłowy Zawiszy został przed tygodniem wypożyczony z Lechii i żeby zagrać dziś bydgoski klub musiałby zapłacić sporą sumę, na co się nie zdecydowano

14:25

Witamy i zapraszamy na relację live z pierwszego dziś meczu T-Mobile Ekstraklasy. Na PGE Arenie Lechia podejmie outsidera ligi - Zawiszę Bydgoszcz. Ten mecz zrelacjonuje dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się.