Poniedziałek, 23 lutego 2015, godz. 18:00
GKS BełchatówGKS Bełchatów
19:52

Bardzo dobre spotkanie jak na warunki polskiej ligi! My już jednak dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłego wieczora!

93'

I koniec spotkania! Piast Gliwice mimo gonienia wyniku zdołał wygrać z GKS-em Bełchatów 3:1!

90'

Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu drugiej połowy meczu.

89'

No i siadło nam tempo tego spotkania, z resztą można się było tego spodziewać. Z Bełchatowa już całkowicie zeszły siły, natomiast Piast nie kwapi się zbytnio, by podwyższyć jeszcze prowadzenie.

83'

[b]Ładne prostopadłe podanie do Kamila Wilczka, który ruszył w pole karne Bełchatowa (boczny arbiter znowu nie zauważył spalonego) i wystawił piłkę do Tomasza Podgórskiego, który w znakomitej sytuacji podwyższył wynik spotkania.[/b]

82'

GOOOOOOOOOOLL!!!! Tomasz Podgórski chyba kończy rywalizację w tym spotkaniu!

79'

A tuż przed momentem Radosław Murawski pojawił się w miejsce Gerarda Badii.

73'

Oraz Sebastian Olszar zastąpił Grzegorza Barana.

73'

Chwilę wcześnie w drużynie Bełchatowa doszło do dwóch zmian. Łukasz Wroński pojawił się w miejsce Macieja Małkowskiego.

75'

Od kilku minut uspokoił nam się mecz. Piast kontroluje spotkanie, troszkę niestarannie stara się zdobyć bramkę, która zakończyłaby to spotkanie. Bełchatów natomiast na razie nie jest w stanie w żaden sposób odpowiedzieć.

69'

Tomasz Podgórski teraz wywalczył niemal straconą piłkę przy narożniku boiska na połowie rywali, zdołał dograć piłkę w pole karne do Kamila Wilczka, który jednak pod presją Zubasa stracił ją.

64'

Druga zmiana w barwach Piasta Gliwice. Sasa Żivec wchodzi w miejsce Rubena Jurado.

63'

Piast Gliwice - GKS BełchatówPiast Gliwice - GKS Bełchatów

60'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego źle interweniował Zubas wybijając piłkę pod nogi Gerarda Badii, ten nie zastanawiając się długo oddał strzał na bramkę Bełchatowa zdobywając bramkę.

58'

GOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Gerard Badia daje prowadzenie Piastowi!!!

54'

Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany nią Patryk Rachwał.

53'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kornel Osyra.

52'

W odpowiedzi Arkadiusz Piech popędził na pole karne rywali, oddał strzał na bramkę Szmatuły, ale minimalnie się pomylił.

48'

GOOOOOOOOOL!!!!!! Kamil Wilczek doprowadza do wyrównania po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Tomasza Podgórskiego

46'

Zmiana na drugą połowę w ekipie gospodarzy. Bartosz Szeliga pojawia się w miejsce Adriana Klepczyńskiego.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania w Gliwicach!

19:01

Pojawiają się już także piłkarze Bełchatowa, zaraz zaczynamy drugą połowę.

19:01

Piłkarze Piasta pojawili się już na murawie boiska. Na niej jeszcze nie widać zawodników gości.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu! Po świetnej pierwszej części meczu GKS Bełchatów prowadzi na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0.

45'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska Tomasza Podgórskiego i Kamil Wilczek po strzale głową trafia piłką w słupek bramki gości!

44'

W końcówce goście fantastycznie oddalają zagrożenie od własnego pole karnego. Bełchatów utrzymuje się na połowie rywala już od kilku minut.

38'

Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Mójty w pole karne Piasta, tam nie zdołał przeciąć piłki Arkadiusz Piech, a mimo to musiał się niesamowicie nagimnastykować Jakub Szmatuła.

36'

Ależ była szansa dla gospodarzy na doprowadzenie do wyrównania! Ruben Jurado stanął przed znakomitą okazją, ale trafił w obrońcę przy próbie zdobycia bramki.

33'

Zmiana wymuszona osłabieniem w zespole z Bełchatowa. Patryk Rachwał pojawia się w miejsce Kamila Wacławczyka.

33'

Szansa dla Bełchatowa żeby na chwilę oddalić zagrożenie od własnej bramki.. Kamil Wacławczyk po rzucie wolnym dośrodkował w pole karne Piasta, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

30'

Gospodarze coraz silniej naciskają ekipę z Bełchatowa, przed momentem fantastyczną kontrę zatrzymał w ostatniej chwili Paweł Baranowski, a teraz źle piłkę w polu karnym przyjmował Ruben Jurado, a gdyby nie to, mogło być naprawdę groźnie.

24'

Błażej Telichowski otrzymuje czerwoną kartkę za brutalny faul na własnej połowie boiska! Tak ostre wejście nakładką musi skutkować wyrzuceniem z boiska!

21'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez jednego z piłkarzy gości do strzału głową doszedł Arkadiusz Piech, snajper Bełchatowa jednak nie zdołał skierować piłki do bramki rywali.

18'

Gospodarze bliscy odpowiedzi! Konstantin Vassiljev uderza z dalszej odległości, a Zubas z ogromnymi problemami wybija piłkę do boku.

16'

Michał Mak znalazł się z prawej strony boiska, zagrał po zmieni w pole bramkowe do Arkadiusza Piecha, który daje prowadzenie gościom. Trzeba dodać, że snajper Bełchatowa był w tej sytuacji na ewidentnym spalonym!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Arkadiusz Piech zdobywa drugą bramkę w tej rundzie i GKS Bełchatów obejmuje prowadzenie w Gliwicach!

10'

Rzut wolny dla Piasta na połowie rywali. Tomasz Podgórski ładnie dośrodkował w pole karne, źle tor lotu piłki obliczył Zubas i do piłki dopadł Konstantin Vassiljev. Bramkarz Bełchatowa jednak naprawił swój błąd popisując się niezłą interwencją.

7'

Piast Gliwice - GKS Bełchatów

6'

Pierwszy fragment gry dla gospodarzy. Mamy rzut rożny dla Piasta, do piłki po dośrodkowaniu doszedł Badia, ale uderzył bardzo niecelnie.

3'

Pierwsze minuty spotkania na korzyść zespołu gospodarzy, spokojne rozgrywają piłkę na własnej połowie chcąc skonstruować koronkową akcję.

18:00

Pierwszy gwizdek sędziego w Gliwicach! Zaczynamy mecz!

17:59

Jest jedna zmiana w porównaniu do awizowanych przed meczem. Tomasz Podgórski jednak jest w pierwszym składzie zespołu Piasta i rozgrywa dzisiaj setne spotkanie! W ekipie z Gliwic ostatecznie na ławce zasiadł Bartosz Szeliga.

17:57

Na murawę stadionu w Gliwicach wychodzą już piłkarze obu zespołów. Piast zagra dzisiaj w niebiesko-czerwonych strojach, natomiast GKS Bełchatów na biało.

17:50

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Jakub Szumski (Br.), Csaba Horvath, Dawid Janczyk, Patrick Dytko, Radosław Murawski, Tomasz Podgórski, Sasa Żivec.

17:48

Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Dariusz Trela (Br.), Seweryn Michalski, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Łukasz Wroński, Andreja Prokić, Sebastian Olszar.

17:36

Aktualnie GKS Bełchatów znajduje się na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów, natomiast Piast z "oczkiem" mniej plasuje się pozycję niżej.

17:33

Obje drużyny w tym sezonie mierzyły się ze sobą już dwukrotnie. Najpierw pod koniec sierpnia w rozgrywkach ligowych padł bezbramkowy remis, natomiast dwa miesiące później w Pucharze Polski zespół Piasta rozbił rywali aż 5:0!

17:31

Oba zespoły nie rozpoczęły udanie piłkarskiej wiosny na ligowych boiskach. GKS Bełchatów przegrał na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2, natomiast przegrał na wyjeździe w małych derbach Śląska z Ruchem Chorzów 0:2.