Dośrodkowanie Magiery, ale obok bramki Iwan.

A wcześniej żółtą kartkę dostał Augustyn.

85'

Aankur pojawia się za Pyłyupczuka.

83'

Grający w przewadze Górnik Zabrze naciskał Koronę i doprowadził do wyrównania. Piłkę mocno w pole karne zagrał Sobolewski, a z bliska do siatki skierował ją Skrzypczak.

82'

Gol! Szymon Skrzypczak!

81'

Bliski strzelenia gola był Gergel! Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Korony i minimalnie wyszła poza boisko.

79'

I co zaskakujące, boisko opuszcza Madej. Pojawia się Skrzypczak.

78'

Kurzawa zmienia Kosznika.

77'

Uderzenie Kiełba głową powędrowało nad poprzeczką.

75'

Pierwsza zmiana w Koronie Kielce. Fertovs zmieniony przez Cebulę.

74'

Bartosz Iwan bliski strzelenia bramki! Uderzenie w polu karnym powędrowało obok bramki.

72'

Groźne dośrodkowanie Kosznika. Będzie tylko rzut rożny.

70'

Kolejna żółta kartka dla zawodnika Korony. Tym razem Fertovs.

69'

Dośrodkowanie Gergela z prawej strony, w polu karnym był Iwan, ale nie doszedł do piłki.

66'

Koniec meczu dla Lukasa Klemenza! Druga żółta kartka po faulu na Iwanie!

65'

Sprzed pola karnego uderzał Fertovs. Po strzale nowego zawodnika Korony Kielce piłka powędrowała nad poprzeczką.

63'

Po dośrodkowaniu z prawej strony Dancha uderzał Iwan. Za słabo by pokonać bramkarza Korony Kielce.

60'

Żółtą kartką ukarany Lukas Klemenz za faul na Łukaszu Madeju,

58'

Jak padła bramka dla Korony? Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkowywał Pyłypczuk, a z bliska do siatki skierował ją Dejmek.

56'

Gol dla Korony Kielce! Dejmek!

53'

Dośrodkowanie w pole karne Golańskiego. Piłka zmierzała do Kapo, ale dobrze interweniował Błażej Augustyn.

50'

Wyczyn Jovanovica po drugiej stronie boiska skopiował Gergel, ale też obok słupka.

48'

Od początku drugiej połowy aktywniejsza jest Korona Kielce. Zza pola karnego uderzał Jovanović, ale obok słupka.

46'

Wznawiamy spotkanie w Zabrzu!

18:48

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Górnika Zabrze. Kontrolują oni to co dzieje się na boisku, ale zabrakło im skuteczności.

45'

Koniec pierwszej połowy! Bliżej zdobycia gola byli zabrzanie!

44'

Grendel otrzymał żółtą kartkę za faul na piłkarzu Korony.

43'

Było groźnie pod bramką Górnika! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z piłką w polu karnym znalazł się Pyłypczuk! Ofiarnie rzucił się Sobolewski i uchronił swój zespół przed stratą bramki!

41'

Kapo dyskutował z sędzią i otrzymał żółtą kartkę!

40'

Kolejne dalekie podanie Grendela do Gergela. Piłkarzom Korony udało się odebrać piłkę Słowakowi.

37'

Dośrodkowanie Pawła Golańskiego w pole karne gospodarzy, ale Sylwestrzak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

34'

Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Gergela! Słowak uderzał na bramkę, ale piłka powędrowała nad poprzeczką!

32'

Po rzucie rożnym piłkę na klatkę piersiową w polu karnym przyjął Iwan, ale w ostatniej chwili wybił mu ją jeden z defensorów Korony.

29'

Rzut wolny dla Korony Kielce. Dośrodkowanie Golańskiego, ale piłkę poza pole karne wybił Augustyn.

27'

Jeszcze bliżej zdobycia bramki piłkarze Górnika byli po krótko rozegranym rzucie rożnym. Dośrodkowywał Grendel, ale minimalnie przestrzelił Augustyn.

26'

Madej zobaczył wolnego Iwana, a ten zdecydował się na uderzenie! Koronę Kielce od straty bramki uratował Cerniauskas!

24'

Kolejne dośrodkowanie Łukasza Madeja. Piłka odbija się od poprzeczki, ale wcześniej opuściła boisko.

23'

Daleka piłka Grendela do Gergela, ale było to zbyt mocne zagranie.

20'

Kolejne dośrodkowanie Mariusza Magiery z rzutu wolnego. Piłka leciała na dalszy słupek, tam dopadł do nie Kosznik, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

17'

Częściej przy piłce utrzymuje się Górnik Zabrze. Korona Kielce nastawia się na grę z kontry.

14'

Kapo przedzierał się z piłką w polu karnym, próbował dośrodkowywać, piłka odbiła się od ręki Augustyna! Gwizdek sędziego Gila milczał!

12'

Powinna paść bramka dla Górnika! Na prawej stronie Madej minął obrońce Korony i dośrodkował w pole karne! W idealniej sytuacji był Iwan, ale głową uderzył obok słupka!

10'

Było groźnie! Dośrodkowanie w stronę Łuczaka, ale uprzedził go Dejmek.

8'

Częściej przy piłce utrzymuje się Górnik Zabrze. Akcja gospodarzy, ale po dośrodkowaniu Madeja piłka opuściła już boisko.

6'

Znowu faulowany Madej. Tym razem przez Pyłypczuka, ale nie otrzymał on żółtej kartki.

5'

Sylwestrzak fauluje bez piłki Madeja. Żółta kartka.

4'

Na prawej stronie o piłkę walczyli Kiełb i Grendel. Ostatecznie piłkarz Korony wywalczył tylko rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką Górnika Zabrze.

2'

Rzut wolny dla Górnika Zabrze! Dośrodkowywał Mariusz Magiera, ale wprost w dłonie bramkarza Korony Kielce.

1'

Mamy pierwszy gwizdek w spotkaniu Pawła Gila! Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

17:54

W następnej kolejce podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podejmować będą Legię Warszawa, która w najbliższy czwartek rozegra mecz w Amsterdamie z Ajaxem w 1/16 finału Ligi Europy.

17:52

Jeśli Korona Kielce przegra dzisiaj z Górnikiem Zabrze, to jej przewaga nad piętnastym Ruchem Chorzów będzie wynosić tylko jeden punkt.

17:52

Pod koniec jesiennych spotkań obrona nie była najmocniejszym punktem podopiecznych Józefa Dankowskiego. W formacji defensywnej Józef Dankowski będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Wynik meczu może więc zależeć od formy obrońców.

17:49

Przed spotkaniem z Koroną Kielce eksperci zastanawiali się jakim ustawieniem zagrają piłkarze Górnika Zabrze. Podczas zimowych sparingów sprawdzane były warianty z trójką lub czwórką obrońców. Ostatecznie wybrano ten pierwszy wariant.

17:47

Ostatnie wiosny w wykonaniu Górnika Zabrze nie wypadały najlepiej. Zabrzanie tracili wtedy zdobytą przewagę jesienią i sezon kończyli ostatecznie w okolicach 6-8 miejsca.

17:47

Korona natomiast słabo radzi sobie na wyjazdach. Jak do tej pory podopieczni Tarasiewicza dziewięciokrotnie próbowali swoich sił w delegacji i dwa razy udało im się zdobyć komplet punktów. Pozostałe siedem meczów to siedem porażek.

17:46

Ostatni raz podopieczni Roberta Warzychy sięgnęli po komplet punktów przy Roosevelta… niecałe pół roku temu, a dokładnie 23 sierpnia w pojedynku z imiennikiem z Łęcznej. W pięciu kolejnych spotkaniach zabrzanie nie potrafili zwyciężyć. Bilans trzech zwycięstw i takiej samej ilości remisów i porażek na własnym stadionie chluby nie przynosi.

17:44

Z Górnika Zabrze odszedł przede wszystkim Mateusz Zachara, kontrakt z winy klubu rozwiązano również z Maciejem Małkowskim, a Dawid Plizga i Przemysław Oziębała są na wylocie. Do Górnika dołączył tylko Erik Grendel, defensywny pomocnik ze Słowacji.

17:39

Klub wzmocniła za to czwórka nowych zawodników, czyli Luis Carlos, Lukas Klemenz, Aleksandrs Fertovs oraz Kamil Matulka. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla Klemenza i Fertovsa.

17:37

W przerwie zimowej w Koronie Kielce doszło do kilku zmian. W drużynie z województwa świętokrzyskiego nie zagrają już Sergiej Chiżniczenko, Michał Janota, Daniel Gołębiewski czy Kyryło Petrow, a z III-ligowymi rezerwami trenują aktualnie Paweł Sobolewski i Zbigniew Małkowski.

17:34

- Powiem jak każdy trener przed wznowieniem sezonu: „Jesteśmy gotowi!” Wydaje mi się, że w 100 procentach. Jedziemy do Zabrza z optymizmem, bo mamy ku temu powody. Naszym atutem będzie przygotowanie motoryczne. Jesteśmy w stanie osiągnąć dobry rezultat. Jestem zadowolony, bo mimo wąskiej kadry wykonaliśmy wszystko, co mieliśmy wcześniej zaplanowane. Jest jeszcze kilkanaście dni okienka transferowego. Jeśli będzie możliwość pozyskania zawodników w sektorze ofensywnym, to zrobimy to. Nie będzie to uzupełnienie kadry, tylko podniesienie jakości – mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze Ryszard Tarasiewicz.

17:32

W Koronie Kielce pauzować za żółte kartki muszą Luis Carlos i Przemysław Trytko.

17:32

W Górniku Zabrze nie zagrają Robert Jeż, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Rehabilitację po urazach przechodzą nadal Mariusz Przybylski i Armin Cerimagić.

17:29

Witamy podczas relacji LIVE z meczu kończącego 20. kolejkę T -Mobile Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmować będzie Koronę Kielce!