Niedziela, 15 lutego 2015, godz. 18:00
1 : 3
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
19:52

Jagiellonia dzisiaj rozbija Legię 3:1 ze świadomością, że jej zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe! Nieskuteczność graczy Probierza, kiepskie decyzje sędziego Przybyła... to już jednak jest nieważne, bo trzy punkty i tak trafią w ręce tej drużyny, która na to zasłużyła. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Mackiewicz marnuje niezłą kontrę Jagi i KONIEC MECZU! Wielki triumf białostoczan!

92'

Jodłowiec zdobywa rzut rożny dla Legii.

91'

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

87'

Sędzia Przybył nie widział ewidentnego faulu Astiza na wychodzącym na czystą pozycję Gajosie, ale to nie zatrzymało Jagi! Po akcji Tuszyńskiego i komedii pomyłek do siatki trafia Gajos!!!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MACIEJ GAJOS!

86'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Lewczuka za faul taktyczny na Mackiewiczu!!!

85'

Kontra Jagi nie wyszła, kontra Legii już tak! Po akcji Saganowskiego do siatki strzela Pinto!!!

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! HELIO PINTO!!!

84'

Katastrofalnie kontrę Jagi rozwiązał Tuszyński, który podał prosto do zawodnika Legii.

83'

Jeszcze jedna dobra akcja Legii, ale brakowało ostatniego podania i strzał z dystansu Masłowskiego został zablokowany.

82'

Jeszcze jedna akcja Jagiellonii. Tymiński jednak niepotrzebnie dośrodkował górą w pole karne i żaden z gości nie zdołał oddać strzału.

81'

Do akcji ofensywnej gości włączył się Modelski, ale jego centra nie dotarła do Tuszyńskiego.

80'

Jeszcze chyba żadne górne dośrodkowanie w wykonaniu gospodarzy nie okazało się celne w tym meczu.

80'

Rzut rożny dla Legii po nie najlepszej interwencji Romanczuka.

79'

Groźnie zapowiadająca się kontra Jagiellonii zakończona zupełnie niedokładnym dośrodkowaniem Mackiewicza.

78'

Sa odważnie wpadł w pole karne, ale przy próbie dośrodkowania fatalnie skiksował.

77'

Dobrze grał teraz tyłem do bramki Sa, ale ta akcja kończy się koszmarnym strzałem Masłowskiego z 18 metrów.

75'

Teraz przerwa w grze, bo na murawie leży Bereszyński. Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Schodzi Pazdan, wchodzi Tymiński.

73'

Słupek!!! Po ładnym rajdzie Mackiewicza i fatalnej interwencji Astiza, Tuszyński z 10 metrów trafia w słupek bramki Malarza!

73'

Mackiewicz zmienia Frankowskiego.

72'

Było groźnie! Uderzenie z woleja Pinto z 20 metrów poleciało jednak obok bramki Drągowskiego.

70'

Drągowski łapie długą piłkę zagraną w jego pole karne. Do gry za chwilę zamelduje się Mackiewicz.

69'

Znowu przerwana gra, tym razem znokautowany piłką został Frankowski.

68'

Piłkarz Jagi przy pomocy fizjoterapeutów opuszcza boisko. Zmienia go Romanczuk.

67'

Jakiś duży problem zdrowotny ma teraz Marek Wasiluk, który od razu po upadku na murawę pokazał, że jest niedobrze. Interwencja medyczna.

66'

Orlando Sa! Pogubiła się obrona Jagi w kontrataku Legii i Sa znalazł się z piłką na 10 metrze przed bramką! Naciskany przez Maderę Portugalczyk uderzył jednak nieczysto i niecelnie!

64'

Teraz piłka już po drugiej stronie boiska i Bereszyński zdobywa rzut rożny.

63'

Nieprawdopodobne!!! Dzalamidze z Tuszyńskim wyszli we dwóch na bramkarza, ale Gruzin zwolnił i nie zagrał dokładnie do kolegi z ataku na pustą bramkę!!!

62'

Drągowski!!! Świetna kombinacyjna akcja, piłka dociera na lewą stronę pola karnego do niepilnowanego Sa, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza Jagi!!! Przy dobitce Portugalczyk został już zablokowany!

60'

Dzalamidze!!! Gruzin dostał doskonałe podanie od Tuszyńskiego, ale oddał tak słaby strzał, że Malarz nie miał problemów ze złapaniem piłki!

60'

Saganowski zmienia z kolei Koseckiego i może to być zaskoczenie.

59'

Dwie zmiany w Legii: Kucharczyk za Ryczkowskiego...

56'

Kosecki zdobywa w walce z Wasilukiem rzut rożny dla gospodarzy.

55'

Żółta kartka dla Wasiluka za faul na Koseckim.

54'

Perfekcyjna kontra białostoczan!!! Gajos wypuścił na prawym skrzydle Dzalamidze, ten idealnie wyłożył piłkę przed bramkę do Tuszyńskiego, który bez trudu pokonuje Malarza!!! 0:2!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! PATRYK TUSZYŃSKI!!!

52'

Żółta kartka dla Lewczuka za faul na Frankowskim.

51'

Nad transparentem skierowanym do wojewody Kozłowskiego właśnie rozbłysnęły cztery race.

49'

Dzisiejszy mecz ogląda 20 663 widzów.

48'

Tuszyński swoją centrą szukał w polu karnym Gajosa, ale ten nie był w stanie wygrać pojedynku główkowego z Lewczukiem. W odpowiedzi strzał z dystansu Pinto został zablokowany.

48'

Legia odważnie od pierwszego gwizdka po przerwie. Ryczkowski dośrodkowuje piłkę prosto w ręce Drągowskiego.

47'

Kosecki znowu uciekł obrońcom Legii na prawym skrzydle, po czym bez kontaktu z rywalem się przewrócił.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. W Legii Masłowski zmienia w przerwie Szwocha.

18:47

Jagiellonia zasłużenie prowadzi przy Łazienkowskiej 1:0 po pięknej bramce Macieja Gajosa. Co więcej, goście mogli nawet prowadzić wyżej, ale ten sam Gajos nie wykorzystał rzutu karnego. Suma szczęścia Jagi równa się jednak zero, bo w ostatnim kwadransie pierwszej połowy przebudziła się Legia, jednak w najlepszej sytuacji Orlando Sa trafił tylko w poprzeczkę.

45'

Koniec pierwszej części gry!

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

42'

Kolejny raz Legia przedarła się prawym skrzydle, ale ten atak zakończył się bardzo mizernym strzałem głową Ryczkowskiego.

41'

Poprzeczka!!! Kosecki na pełnej prędkości z łatwością minął Wasiluka i zagrał płasko przed bramkę, gdzie Sa trafił tylko w poprzeczkę!!! To mógł być remis!

41'

Dzalamidze na skrzydle wkręcił w murawę Brzyskiego, ale obrońca Legii zdołał jeszcze zagarnąć piłkę spod nóg Gruzina.

39'

Teraz do ataku Legii włączył się na prawej stronie Bereszyński, ale jego centrę również wypada pozostawić bez komentarza.

39'

Akcja Jagiellonii w kontrataku kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Dzalamidze.

39'

37'

Kosecki zdobywa na prawym skrzydle kolejny korner.

37'

Rzut wolny dla Legii z narożnika boiska. Obrońcy Jagiellonii na razie jednak górują w pojedynkach powietrznych we własnej szesnastce.

35'

Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Modelskiego nie trafia na głowę ustawionego w polu karnym Tuszyńskiego. Zabrakło trochę dokładności.

33'

Tuszyński raz jeszcze walczył w pojedynku z Astizem w polu karnym rywala, ale tym razem górą obrońca Legii.

32'

Na spalonym złapany Mateusz Szwoch.

31'

Po składnej akcji Legii płaski strzał z dystansu Jodłowca został zablokowany.

29'

Czy to nie będzie czasem moment zwrotny tego meczu? Po dośrodkowaniu Koseckiego Madera wybija piłkę na rzut rożny.

26'

NIE MA GOLA!!! Malarz broni strzał Gajosa!

26'

Żółta kartka dla Astiza.

25'

Rzut karny dla Jagiellonii!!! Tuszyński sfaulowany w polu karnym przez Astiza!!!

25'

Długa piłka w pole karne do Frankowskiego. Ten nie zdołał jej opanować, a w przeciwnym razie wyszedłby sam na sam z Malarzem.

23'

Tuszyński!!! Napastnik Jagiellonii huknął płasko zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy!

22'

Goście cofnęli się teraz do defensywy i czekają, co zrobi zespół Henninga Berga. Teraz prawą stroną w pole karne wdarł się Kosecki, ale jego płaskie zagranie przed bramkę wyłapał Drągowski.

19'

Odważnie popędził teraz z piłką lewym skrzydłem Wasiluk, ale dośrodkował daleko poza boisko. Co więcej, obrońca Jagiellonii jeszcze ucierpiał i potrzebna interwencja medyczna.

19'

Indywidualna akcja Sa! Portugalczyk z lewego skrzydła zszedł do środka i huknął zza pola karnego wysoko w trybuny stadionu przy Łazienkowskiej!

17'

Ładna akcja kombinacyjna Dzalamidze z Gajosem, Gruzin zostaje jednak wyblokowany przez Astiza w polu karnym Legii.

15'

Dośrodkowania Szwocha i Brzyskiego wybijają poza szesnastkę defensorzy z Białegostoku.

15'

Orlando Sa na lewej stronie pola karnego zakręcił Maderą i Modelskim, ale zdobył tylko rzut rożny.

14'

No i dość zaskakująco zaczyna się nam to spotkanie! Jak odpowiedzą gospodarze na cios zadany przez białostoczan?

13'

Coś fantastycznego! Pomocnik Jagiellonii niepilnowany podbiegł z piłką około 10 metrów, po czym oddał genialny strzał z 25 metrów! Malarz bez szans i Jagiellonia prowadzi z Legią 1:0!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MACIEJ GAJOS!

11'

Ryczkowski doskonale zakręcił Modelskim i wbiegł w pole karne, po czym zagrał piłkę na skraj szesnastki do Szwocha, ale ten stracił piłkę.

8'

Frankowski zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale piłka poszybowała na... aut.

7'

Ostro potraktowany przez Jodłowca został Pazdan. Sędzia jednak nie przerywa gry.

6'

Podanie pod linię końcową do Tuszyńskiego. Napastnik Jagiellonii nie zdołał jednak opanować piłki i ta wyszła poza plac gry.

4'

Dobry doping z obu stron. Na sektorze gości znalazło się dziś około 600 sympatyków Jagiellonii.

2'

Prosty błąd na własnej połowie Modelskiego. Brzyski jednak nie potrafił celnie dograć piłkę do kolegów z ataku.

1'

Pierwszy gwizdek spotkania i zaczynamy! Przy piłce gospodarze!

17:58

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Sędzią tego meczu jest pan Jarosław Przybył z Kluczborka.

17:49

17:43

- Liga nie wygra się sama. Potrzeba z naszej strony wiele wysiłku i pracy. Liga będzie ciężka, szczególnie przy podziale punktów. Rok temu mieliśmy 10 punktów przewagi nad Lechem, a potem nagle stopniała. To, kto zostanie mistrzem Polski, rozstrzygnie się pewnie dopiero pod koniec maja, tak samo jak w zeszłym roku. Będziemy walczyć z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków. Wiemy, jak ciężko Legia walczyła o to, aby ostatnio wygrać tytuł dwa razy z rzędu. To nie dzieje się samo z siebie. Potrzeba wysiłku, jakości i siły mentalnej, żeby osiągać wysokie cele - powiedział z kolei trener Legii, Henning Berg.

17:42

- Bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wielu zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Widać było, że pracowali bardzo sumiennie i solidnie i wierzę w to, że przyniesie to oczekiwane efekty. Widzę ich postęp. Na pewno poprawiliśmy organizację gry i teraz musimy to przełożyć na mecz ligowy. Mądrzejsi będziemy po pierwszym spotkaniu, wtedy okaże się w jakim kierunku pójdziemy - mówił przed tym spotkaniem trener Jagiellonii, Michał Probierz

17:34

Zgadzacie się?

17:33

W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w Białymstoku Legia zwyciężyła bardzo pewnie 3:0 po bramkach Miroslava Radovicia, Michała Żyry oraz Michała Kucharczyka. Zdecydowanie więcej echa pozostawił jednak ostatni mecz Legii z Jagiellonią przy Łazienkowskiej. Niespełna rok temu, 1 marca, spotkanie to zostało przerwane po 45 minutach z powodu sporych zamieszek na trybunach, a jego wynik został zweryfikowany jako walkower 0:3 na niekorzyść Legii.

17:28

W Jagiellonii brakuje dzisiaj kontuzjowanych Martina Barana i Pawła Sawickiego. Ponadto w osiemnastce meczowej nie znalazł się Mateusz Piątkowski. W Legii brakuje wielu gracz pierwszej jedenastki, odpoczywających przed meczem z Ajaxem. Nie zagrają dzisiaj: Kuciak, Broź, Guilherme, Rzeźniczak, Żyro, Radović, kontuzjowany Duda oraz zawieszony za kartki Vrdoljak.

17:26

Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Dossa Junior, Marek Saganowski, Michał Masłowski, Michał Kucharczyk, Robert Bartczak, Dominik Furman.

17:26

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Karol Świderski.

17:25

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Legia występuje dziś mocno zmienioną jedenastkę!

17:24

17:23

17:01

To spotkanie w teorii jest hitem Ekstraklasy, ponieważ dzisiejsi goście, Jagiellonia Białystok, w tabeli zajmują piąte miejsce i do Legii tracą tylko sześć punktów. Dla podopiecznych Michała Probierza głównym celem na ten sezon jest jednak utrzymanie się w górnej ósemce i gra w grupie mistrzowskiej.

16:55

Po zimowej Ekstraklasa wraca na stadion przy Łazienkowskiej! Lider tabeli i aktualny mistrz Polski, Legia Warszawa, po zremisowanym meczu w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław i przed rywalizacją w Lidze Europy z Ajaksem Amsterdam, przystępuje do meczu z Jagiellonią z 38 punktami na koncie i trzypunktową przewagą nad Śląskiem Wrocław.

16:45

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Jagiellonią Białystok!