Lech PoznańLech Poznań
19:58

Dziękujemy za uwagę.

19:57

Żadna z drużyn nie może być zadowolona z wyniku. Pogoń Szczecin straciła prowadzenie w ostatnich minutach, a jeden punkt dla Lecha Poznań to zbyt mało, jeśli chce walczyć o mistrzostwo Polski.

95'

Koniec meczu! Pogoń Szczecin remisuje ostatecznie z Lechem Poznań 1:1!

94'

Lovrencsics wyprowadził kontrę i podał do fińskiego stopera, który podłączył się do akcji ofensywnej! Arajuuri uderzył, nie najlepiej interweniował Janukiewicz i piłka wpadła do bramki!

94'

Gol dla Lecha! Arajuuri !

93'

Kolejną piłkę przecina Rudol. Przy piłce Pogoń, a do końca meczu około 2 minuty.

91'

Holman sfaulował Rudola. Pogoń zdobywa cenne sekundy.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty. Z kontrą ruszyła Pogoń, ale Zwoliński był na spalonym.

88'

Uderzenie Jevtica zza pola karnego, ale piłka powędrowała daleko od bramki Pogoni Szczecin.

87'

Dośrodkowanie w pole karne lewego obrońcy Lecha, ale zabrakło uderzenia na bramkę.

84'

Pawłowski znalazł się na prawej stronie po podaniu Kędziory. Wywalczył tylko rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry nic nie wynikło.

81'

Na boisku leży Zwoliński, którego złapał jakiś skurcz. Pogoń Szczecin wykorzystała limit zmian, więc napastnik Portowców musi dokończyć to spotkanie.

79'

Lewą stroną próbował się przedzierać Szymon Pawłowski, ale został zatrzymany przez Sebastiana Rudola.

76'

Sebastian Rudol sfaulował Hamalainena. Żółta kartka, czwarta w tym sezonie i w następnym spotkaniu ten zawodnik będzie musiał pauzować.

74'

Dośrodkowanie Rogalskiego z rzutu wolnego w kierunku Zwolińskiego. Piłkę bez problemów wyłapał Gostomski.

72'

Debiut w Lechu Poznań. Z boiska schodzi Vojo Ubiparip , pojawi się na nim David Holman.

71'

Darko Jevtić otrzymuje żółtą kartkę za faul na zawodniku Pogoni.

70'

Ostatnia zmiana w Pogoni Szczecin. Ricardo Nunes opuszcza boisko, pojawia się na nim Hubert Matynia.

68'

Przy piłce był Jevtić, który oddał ją do Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha Poznań zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale trafił wprost w Janukiewicza.

66'

Kasper Hamalainen znajduje sobie miejsce na uderzenie! Piłka ląduje nad poprzeczką bramki!

63'

Druga zmiana także w Pogoni Szczecin. Takuya Murayama zmienił Kamessa.

61'

Druga zmiana w Lechu Poznań. Szymon Pawłowski zmienia Dawida Kownackiego.

60'

Kownacki zmuszony był faulować Kamessa. Żółta kartka dla zawodnika Lecha Poznań.

59'

Rzut rożny dla Lecha Poznań. Dośrodkowanie Jevtica, ale znów źle.

57'

Pierwsza akcja Pogoni Szczecin w tej części spotkania! Z piłką przedzierał się Robak, w końcu spod nóg wybił mu ją stoper Lecha Poznań. Trafiła ona jednak do Nunesa, ale ten uderzył daleko od bramki!

54'

Błąd Nunesa! Lovrencsics miał przed sobą Janukiewicza! Górą golkiper Portowców!

53'

Dobry pomysł z podaniem Łukasza Trałki do Dawida Kownackiego. Piłka zagrana zbyt mocno.

50'

Od początku drugiej połowy wyraźna przewaga Lecha Poznań.

48'

Niezłe dośrodkowanie Lovrencsicsa w pole karne. Uderzał Hamalainen, ale strzał był za słaby i wyłapał go bez problemów Janukiewicz.

46'

W przerwie jedna zmiana w drużynie Lecha Poznań. Nieźle spisującego się Formellę zmienił Lovrencsics.

46'

Rozpoczęła się druga połowa! Czy Lech Poznań odrobi straty?

18:50

Pogoń Szczecin prowadzi w pełni zasłużenie. Mądrze grała nie dopuszczając do wielu sytuacji Lecha. Świetnie w bramce znajduje się Janukiewicz.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Pogoń prowadzi z Lechem 1:0!

45'

Rzut rożny dla Portowców. Chwilę później przed pola karnego uderzał Rudol. Miał problemy z interwencją Gostomski, ale ostatecznie złapał piłkę.

43'

Nie zanosi się na to by w tej połowie kibice w Szczecinie mogli zobaczyć jakąś bramkę.

40'

Rzut rożny dla Lecha Poznań. Dośrodkowuje Jevtić, piłkę łapie bez problemu Janukiewicz.

38'

Hamalainen dośrodkował dobrze do Formelii. Fantastycznie sparował piłkę Janukiewicz! Drugi raz chroni swój zespół przed stratą bramki!

36'

Drugi raz niepewnie Arajuuri, który sfaulował ostatecznie Robaka. Rzut wolny dla Pogoni Szczecin wykonywał Nunes. W zamieszaniu uderzał Robak, ale trafił w stojącego przed sobą Zwolińskiego.

34'

Danielak poradził sobie na lewej stronie z fińskim stoperem Lecha. W polu karnym był Kamess, ale uprzedził go Henriquez.

31'

Wymuszona zmiana w Pogoni Szczecin. Kontuzjowanego Frączczaka zmienił Sebastian Rudol.

30'

Kamess sfaulował Jevtica. Żółta kartka.

29'

Próba znalezienia dalekim podaniem Zwolińskiego, ale piłkę przejął stoper Lecha.

26'

Kolejna ciekawa okazja! Formella wyprzedza Nunesa i pada w starciu z Janukiewiczem! Jaka decyzja sędziego? Żółta kartka dla pomocnika Lecha! Po obejrzeniu powtórki ciężko stwierdzić czy Tomasz Musiał miał rację.

23'

Powinno być 1:1! Jevtić dośrodkował idealnie na głowę Kędziory, ale fantastycznie broni Janukiewicz!

22'

Posiadanie piłki: Lech 58% - Pogoń 42%.

19'

Kownacki po otrzymaniu piłki na prawej stronie momentalnie dośrodkował w pole karne, ale tam Nunes uprzedził Ubiparipa i podał ją głową do Janukiewicza.

17'

Lech Poznań przejmuje inicjatywę w tym spotkaniu. Nie potrafi sobie jednak na razie stworzyć żadnej sytuacji.

15'

Dobra wymiana piłki Kędziory z Formellą na prawej stronie, ale nie przyniosło to większego zagrożenia.

13'

Kontra Pogoni, ale interwencja Kędziory pozwoliła uspokoić sytuację. Przy piłce Lech.

10'

Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowywał Jevtić na bliższy słupek, ale był tam dobrze ustawiony obrońca Pogoni.

7'

Po zdobyciu bramki spokojnie na bramce utrzymuje się na razie Pogoń Szczecin.

4'

Tuż przed stratą bramki za faul na Murawskim, ukarany został Łukasz Trałka .

4'

Ale szybka bramka w tym meczu! Faulowany był Murawski. Rzut wolny wykonywał Nunes, piłka odbiła się jeszcze od Hamalainena, a do siatki skierował ją Marcin Robak!

3'

Pogoń prowadzi! Marcin Robak!

2'

Pierwsza akcja w meczu Lecha Poznań. Na lewej stronie znalazł się Jevtić, ale uderzył obok bramki.

1'

Jest pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała! Rozpoczynamy spotkanie!

17:55

Mecz już za około pięć minut. Faworytem spotkania Lech Poznań.

17:53

Lista kontuzjowanych w Lechu Poznań jest dłuższa: Jasmin Buric, Karola Linetty oraz Maciej Wilusz. Do optymalnej formy po urazie nie powrócił jeszcze Kebba Ceesay.

17:48

Jan Kocian nie będzie mógł skorzystać z Patryka Małeckiego. To jedyny kontuzjowany zawodnik Pogoni Szczecin.

17:46

Dawid Kownacki założył się za pośrednictwem Twittera, że strzeli jesienią 10 bramek, a jeżeli mu się nie uda, to wpłaci 5 tysięcy złotych na cele dobroczynne. Do akcji błyskawicznie zaczęli włączać się inni użytkownicy portalu społecznościowego, m. in. prezes STS Mateusz Juroszek, a nawet… prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

17:43

W składzie Lecha Poznań zaskakuje brak w wyjściowej jedenastce Lovrencsicsa. Węgier usiądzie na ławce, gdzie znalazło się także miejsce dla Szymona Pawłoskiego, powracającego po kontuzji.

17:40

- Podczas obu obozów nasza gra wyglądała obiecująco, mieliśmy wiele dobrych momentów, strzelaliśmy bramki. To zbudowało we mnie duży optymizm i mam nadzieję, że będziemy umieli naszą grę w sparingach przełożyć także na mecz o stawkę – mówi szkoleniowiec Lecha Poznań.

17:37

- Każdy wie o co chodzi i nie trzeba za wiele na ten temat mówić. To inauguracja kolejnego roku i rundy. Od razu mamy przeciwnika, który w pewien sposób elektryzuje, ale nie ma sensu się nad tym za bardzo rozwodzić, tylko w pełni zmobilizować i zagrać o pełną pulę – mówił przed meczem z Lechem Poznań Maksymilian Rogalski.

17:35

To będzie drugie oficjalne starcie drużyn w tym sezonie. W połowie sierpnia na INEA Stadionie padł remis 1:1. Gole zdobywali Marcin Robak dla Pogoni i Szymon Pawłowski dla Lecha. Dla poznaniaków pojedynek w Szczecinie będzie okazją do rewanżu za dotkliwą porażkę sprzed roku. Ostatnia wizyta u Portowców zakończyła się klęską – piłkarze z Poznania przegrali 1:5, a wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył wtedy Marcin Robak.

17:33

W tym meczu podopieczni Jana Kociana zagrają w nowych strojach tzw. Pasiakach. Są to koszulki w granatowo-bordowe pasy.

17:31

Do ekipy Macieja Skorży dołączyli Dawid Holman, Tamas Kadar i Arnaud Sutchuin-Djoum. Na ławce rezerwowych znalazło się pierwszych dwóch wymienionych.

17:29

Portowcy pozyskali w przerwie zimowej m.in. Michała Janotę z Korony Kielce, Karola Danielaka z Chrobrego Głogów i Vladimirsa Kamessa. W wyjściowej jedenastce zagra dwóch ostatnich. Poza składem znajduje się Michał Janota.

17:26

Ławka rezerwowych Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski, Barry Douglas, Tamas Kadar, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Szymon Drewniak, David Holman

17:21

Ławka rezerwowych Pogoń Szczecin: Dawid Kudła, Hubert Matynia, Sebastian Rudol, Michał Walski, Dominik Kun, Takuya Murayama, Mateusz Matras