Ruch ChorzówRuch Chorzów
2 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
17:20

Pewne i zasłużone zwycięstwo Ruchu Chorzów, który zadał dwa zabójcze ciosy tuż po przerwie i bez trudu dowiózł trzy punkty do samego końca. Piast rozegrał naprawdę słabe spotkanie. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

93'

Jeszcze jeden korner źle wykonany przez Piast.

92'

Schodzi z boiska Kuświk, a w jego miejsce Efir.

91'

Chorzowianie wybronili się po kornerze dla Piasta. Zespół Fornalika wygra ten mecz.

90'

Jeszcze rzut rożny dla Piasta po odbitym uderzeniu z dystansu Wilczka. Trzy minuty doliczone do tego meczu.

87'

Jurado ostro potraktował Grodzickiego. Zmiana w Ruchu. Schodzi Kowalski, wchodzi Kwiatkowski.

85'

Słaby strzał głową Zivca bez większego problemu łapie Putnicky.

84'

Starzyński! Pomocnik Ruchu dostał dobre podanie od Zieńczuka, ale jego strzał z 16 metrów świetnie broni Szmatuła!

82'

Starzyński nieźle uderzył z rzutu wolnego, ale Szmatuła przeniósł piłkę ponad bramką!

80'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Vassiljeva za faul taktyczny na Kowalskim! Piast w dziesiątkę!

79'

Nieźle zza pola karnego uderzył teraz Wilczek, ale piłka poszybował jednak tuż obok bramki!

76'

6 650 kibiców dzisiaj zgromadziło się w Chorzowie.

75'

Zieńczuk z rzutu wolnego uderza wyraźnie obok bramki Piasta.

74'

Żółta kartka dla Vassiljeva.

72'

Jurado z kolei zastępuje Badię.

70'

Stawarczyk zmienia Malinowskiego.

67'

Z kontrą ruszył teraz Piast, ale Badia katastrofalnie dośrodkowywał piłkę w pole karne gospodarzy.

64'

Szansa dla gości! Po niezłej centrze Ziveca bardzo nieczysto uderza jednak z powietrza Szeliga! Piłka ledwo dotoczyła się do bramkarza Ruchu!

64'

Zivec zmienia Hanzela w drużynie gości.

60'

W odpowiedzi niecelnie z dystansu uderza Murawski.

59'

Mocny strzał z dystansu Zieńczuka poszybował ponad bramką Szmatuły.

58'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Zieńczuka, Kuświk zagrał piłkę przed bramkę do Kowalskiego, ten przegrał pierwszy pojedynek ze Szmatułą, ale dobitka głową juz wpadła do siatki! 2:0!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Kowalski!!!

57'

Wilczek chciał teraz wyjść sam na sam z bramkarzem Ruchu, ale był jednak na wyraźnym spalonym.

53'

Ruch podobnie jak w pierwszej połowie rozpoczął intensywnie i tym razem przyniosło to gola. Jak zareaguje Piast?

51'

Ruch na prowadzeniu! Długa piłka od Zieńczuka niespodziewanie dotarła do Kuświka, który wygrał pojedynek biegowy z Hebertem i pokonał Szmatułę!

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!

47'

Gigołajew znowu zderzył się z Szeligą i potrzebuje interwencji medycznej.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Zmiana w przerwie w Piaście. Murawski za Martineza.

16:17

Bardzo dobry początek, sytuacje i okazje z obu stron, ale po pierwszym kwadransie tempo tego meczu mocno spadło i bezbramkowy remis nie jest żadnym zaskoczeniem.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Starzyński z rzutu wolnego uderza w sam środek bramki, prosto w ręce Szmatuły. W odpowiedzi bardzo niecelnie strzela z dystansu Szeliga.

43'

Teraz z kolei to Hanzel doszedł nieoczekiwanie do strzału z 10 metrów, jednak strzelił nieczysto, a stojący przed bramką Wilczek też się tego nie spodziewał i nie ruszył do piłki!

42'

Żółta kartka dla Wilczka.

41'

Dobra okazja dla Ruchu! Surma dopadł do bezpańskiej piłki na 14. metrze przed bramką, ale został zablokowany!

41'

Starzyński zagrał w pole karne do Kuświka, ale ten pod naporem obrońców nie zdołał oddać strzału.

40'

Szeliga ostro teraz potraktował Gigołajewa, bo Rosjanin potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

38'

W równolegle rozgrywanym spotkaniu GKS Bełchatów przegrywa z Podbeskidziem 0:2 po dwóch bramkach Iwańskiego. LIVE TUTAJ.

37'

Chorzowianie wyszli z zupełnie nieudaną kontrą. Wcześniej jednak Martinez ostro potraktował Malinowskiego. Żółta kartka.

35'

Dwa dośrodkowania z prawego skrzydła Hanzela i Klepczyńskiego zostały zablokowane przez gospodarzy.

33'

Malinowski dobrze zatrzymał w polu karnym Wilczka. Po chwili obrońca Ruchu miał drobny problem zdrowotny, ale szybko się po nim pozbierał.

30'

Mocne i bardzo nieudane uderzenie z dystansu Babiarza poszybowało daleko od bramki Szmatuły.

25'

Żółta kartka dla Grodzickiego za faul taktyczny na Wilczku.

23'

Kowalski zdołał wywalczyć rzut rożny dla gospodarzy.

20'

Dwadzieścia minut gry. Na początek tego spotkania nie można było narzekać. Tempo w ostatnich minutach jednak nieco osłabło.

17'

Żółta kartka dla Gigołajewa za ostry faul na Vassiljevie.

14'

Putnocky przejął długą piłkę zagraną w kierunku Kamila Wilczka.

12'

Starzyński odważnie popędził środkiem pola w kierunku pola karnego, ale przed oddaniem strzału z 20 metrów został uprzedzony przez obrońcę Piasta.

10'

Putnocky!!! Bramkarz Ruchu doskonale broni naprawdę precyzyjne uderzenie głową Kamila Wilczka! Mogło być 0:1!

8'

Stały fragment gry przyniósł teraz dobry strzał z woleja Grodzickiego, który z 20 metrów uderzył minimalnie obok bramki Szmatuły!

7'

Kowalski z rzutu wolnego dośrodkował prosto na głowę jednego z rywali, a po chwili po jego podaniu w ostatnim momencie Grodzickiego uprzedził obrońca Piasta.

5'

Teraz akcja Piasta przerwana przez sędziego liniowego, którego zdaniem Badia dośrodkował piłkę w pole karne już zza linii końcowej.

4'

Ruch od pierwszych minut stara się odważnie atakować bramkę Piasta. Niebiescy lepiej weszli w to spotkanie.

2'

Powinno być 1:0!!! Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska Zieńczuk z siedmiu metrów uderza ponad poprzeczką!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

15:27

Obie drużyny wychodzą na plac gry. Sędzią tego spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

15:09

Rezerwowi Ruchu Chorzów: Wojciech Skaba, Marek Szyndrowski, Michał Helik, Maciej Urbańczyk, Mateusz Kwiatkowski, Michał Efir, Eduards Visnakovs.

15:08

Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Tomasz Podgórski, Ruben Jurado, Dawid Janczyk, Radosław Murawski, Sasa Zivec, Csaba Horvath.

15:07

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

15:06

W pierwszym meczu obu drużyn Piast Gliwice przegrał u siebie z Ruchem Chorzów 0:1, a jedynego gola dla Niebieskich strzelił Grzegorz Kuświk.

15:00

Sytuacja Piasta Gliwice jest zdecydowanie lepsza, bowiem zespół Angela Pereza Garcii raczej nie jest uwikłany w grę o utrzymanie, lecz w walkę o pierwszą ósemkę. Gliwiczanie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

14:59

Zarówno Ruch Chorzów, jak i Piast Gliwice po jesieni zajmują miejsca w dolnej połowie stawki. Niebiescy jesień mieli katastrofalną. Udział w europejskich pucharach okazał się mieć bardzo kiepski wpływ na zespół Jana Kociana, któremu szybko zapomniano zeszłoroczne sukcesy i zastąpiono go Waldemarem Fornalikiem. Ten nie zdołał wyprowadzić klubu ze strefy spadkowej i Ruch na razie jest piętnasty z dorobkiem ledwie 17 punktów.

14:46

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Piastem Gliwice.