Zawisza Bydgoszczzawisza
0 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:57

To był typowy mecz na 0:0, ale jak często w takich spotkaniach się zdarza, jedna lepsza akcja przesądza o zwycięstwie jednej z drużyn. Tę akcję dzisiaj w końcówce potrafił przeprowadzić Śląsk, który dzięki temu zdobywa cenne trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

94'

Nie wytrzymał Masłowski! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka za agresywne protesty!

93'

Żółta kartka dla Strąka.

91'

Machaj wchodzi w miejsce Picha. Cztery minuty doliczone do tego meczu.

90'

Ciechanowski wywalczył korner dla Zawiszy.

89'

Żółta kartka dla Luisa Carlosa.

87'

Ładna akcja dwójkowa Mili z Flavio Paixao! Mila zagrał na skrzydło do Portugalczyka, ten zagrał idealnie do wbiegającego w pole karne Mili, który z kilkunastu metrów nie dał Sandomierskiemu żadnych szans!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Mila!

85'

Calahorro z dystansu uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Sandomierskiego.

84'

Drygas ukarany żółtą kartką za faul od tyłu na nogi rywala.

82'

Kilka minut do zakończenia tego meczu. Czy zobaczymy jeszcze choćby jednego gola?

78'

Mica uderza z dystansu bardzo niecelnie.

78'

Łukowski zmienia Wagnera w ekipie gospodarzy.

76'

Masłowski chciał zagrać za linię obrony Śląska do Luisa Carlosa, ale tego w polu karnym uprzedził Pawełek.

76'

Mila zdecydował się na strzał z około 30 metrów! Na raty łapie piłkę Sandomierski.

75'

Ostrowski zmienia Marco Paixao.

74'

Po kornerze mamy zamieszanie w polu karnym Zawiszy! Na małej przestrzeni Marco Paixao zdołał dośrodkować piłkę na głowę Droppy, który z pięciu metrów przenosi ją nad bramką!

73'

Sandomierski broni kąśliwy strzał Hateleya z około 25 metrów! Tylko korner dla wrocławian.

71'

Dobra akcja Zawiszy! Wagner znowu przedarł się lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Porcellisa, który przegrał pojedynek z Pawełkiem.

69'

Mica zmienia Goulona.

69'

Kartkę obejrzał także Droppa za ostry i taktyczny faul na Carlosie.

68'

i Hateleya, który także może już myśleć o przerwie zimowej, bo za tydzień nie zagra.

68'

Już po odgwizdaniu faulu Hateley i Masłowski zaczęli się wymieniać uprzejmościami. Żółte kartki dla obu graczy. Dla Masłowskiego...

67'

Duży błąd Sandomierskiego! Bramkarz Zawiszy wyszedł przed pole karne i fatalnie skiksował, ale na jego szczęście naciskany Paixao nie zdołał wpakować piłki głową do niemal pustej bramki!

64'

Kontratak Zawiszy. Indywidualna akcja Masłowskiego na kilku piłkarzy Śląska nie miała szans powodzenia i zakończyła się stratą.

62'

Ładna akcja Śląska! Flavio zagrał w pole karne do Mili, który nie miał jak zabrać się z piłką, więc jeszcze zostawił ją Marco Paixao, którego płaski strzał broni Sandomierski!

60'

Sandomierski pewnie chwyta piłkę po centrze Mili z narożnika boiska.

59'

Mila zacentrował piłkę w pole karne, gdzie Paixao tylko ją tylko strącił głową, ale gdyby nie świetna interwencja Sandomierskiego, to mogło być 0:1!

56'

Kontra gospodarzy. Rozpędzony Wagner z lewego skrzydła wstrzelił piłkę płasko w szesnastkę, ale tam rozsądnie zachował się Droppa, który pozwolił piłce opuścić boisko.

54'

Do dośrodkowania Sebastiana Mili doszedł w polu karnym Celeban, jednak uderzył nożycami bardzo niecelnie.

53'

Ziajka teraz omal nie zaskoczył własnego bramkarza! Po kiksie kolegi Sandomierski jednak zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!

51'

Goulon huknął z dystansu i praktycznie znokautował Calahorro. Potrzebna przerwa w grze.

50'

Zamieszanie w polu karnym Śląska. Zagranie Luisa Carlosa blokuje Pawelec, który po chwili zatrzymuje również Masłowskiego.

48'

Centra Lukasa Droppy po raz kolejny pada łupem Sandomierskiego.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Zmiana w przerwie w Śląsku. Calahorro za Danielewicza

18:48

To nie jest wielki mecz. Obie drużyny oddały po jednym celnym groźniejszym strzale na bramkę rywala, w związku z czym bezbramkowy remis jest absolutnie zasłużony. Obu po przerwie było zdecydowanie lepiej.

45'

Szarża Picha przerwana przez obrońców Zawiszy, ale rożnego dla Śląska nie będzie, bo sędzia kończy pierwszą połowę tego meczu.

45'

Tymczasem Jakub Wójcicki będzie lada chwila transportowany do szpitala.

45'

Taka sama sytuacja jest z Danielewiczem, który został ukarany za faul na Masłowskim.

45'

Żółta kartka dla Ziajki za faul na Zielińskim. Piłkarz Zawiszy ma już przerwę zimową, bo nie zagra w ostatnim meczu rundy.

43'

Niepewne piąstkowanie Pawełka, ale po chwili bramkarz Śląska rehabilituje się, broniąc dobry strzał z dystansu Luisa Carlosa!

42'

Kontra Zawiszy kończy się dośrodkowaniem Ciechanowskiego, które ląduje w rękach Pawełka.

41'

Brzydki faul Porcellisa na Hateley'u. To spokojnie powinna być żółta kartka. Sędzia był jednak bardzo pobłażliwy.

40'

Sandomierski pewnie łapie piłkę po centrze Sebastiana Mili.

39'

Pojedynek Flavio Paixao z Andre Micaelem przynosi gościom rzut rożny.

36'

Goulon wybija piłkę z własnej szesnastki po centrze z lewej strony boiska Droppy.

35'

Zieliński ogląda kartkę za faul na Wagnerze.

34'

Pich! Po rzucie rożnym dla Śląska piłka spadła przed pole karne pod nogi Słowaka, który od razu zdecydował się na płaski strzał i choć wyglądało, że piłka zmierza do siatki, to kapitalnie obronił to uderzenie Sandomierski!

33'

Przedarł się teraz lewym skrzydłem Robert Pich i próbował znaleźć ustawionego przed bramką Marco Paixao, ale Portugalczyk został uprzedzony przez rywali.

31'

Ciechanowski wchodzi w miejsce Wójcickiego, który ponoć stracił ostre widzenie w prawym oku.

29'

Będzie zmiana w Zawiszy. Wójcicki, który zderzył się głowami z Droppą kilka minut temu, nie jest w stanie grać dalej.

27'

Masłowski zebrał przed polem karnym piłkę zgubioną przez Wagnera i zdecydował się na strzał z 16 metrów. Zabrakło niewiele, ale piłka poszybowała jednak ponad bramką.

24'

Rzut wolny z 30 metrów dla gospodarzy. Porcellis uderza bardzo mocno, ale prosto w mur.

23'

Droppa z opatrunkiem na głowie wraca już na boisko.

22'

Opatrywany na murawie jest Lukas Droppa. Przerwa w grze.

20'

Nie jest to wybitne widowisko. Zima w Ekstraklasie na razie dość wydatnie wpływa na jakość pojedynczych spotkań. Wiele z nich ogląda się bardzo ciężko.

17'

Żółta kartka dla Wagnera za faul taktyczny na Zielińskim.

15'

Wreszcie jakaś akcja Śląska. Dośrodkowanie Marco Paixao jednak nie dociera do Flavio, którego uprzedził inny Portugalczyk, Andre Micael.

12'

Popędził teraz prawym skrzydłem Wójcicki, jednak prawy obrońca Zawiszy nie potrafił celnie dograć piłki w pole karne rywala.

10'

Porcellis starał się piętą dograć w pole karne Śląska do wbiegającego Luisa Carlosa, ale dobrze połapał się w defensywie Droppa.

8'

Indywidualna akcja Wagnera zatrzymana już w polu karnym przez Zielińskiego. Piłka spada przed pole karne pod nogi Goulona, który z dystansu uderza bardzo niedokładnie.

5'

Kontratak Zawiszy zastopowany przez Masłowskiego, który zwolnił grę i zagrał niezbyt dokładnie w kierunku Wagnera.

3'

Bardzo kiepskie zagranie Mili z rzutu wolnego. Piłka w kierunku blokowanego Celebana wychodzi poza plac gry.

2'

Rzut rożny dla Śląska. Po centrze Mili piłkę dobrze wybija Drygas.

1'

Rozpoczynamy to spotkanie!

17:58

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu drużyn są Marco Paixao (Śląsk) i Michał Masłowski (Zawisza).

17:48

Sędzią tego spotkania będzie arbiter z Warszawy, Marcin Borski.

17:40

Rezerwowi Śląska Wrocław: Wojciech Pawłowski, Juan Calahorro, Kamil Dankowski, Krzysztof Ostrowski, Mateusz Machaj, Waldemar Gancarczyk, Karol Angielski.

17:35

Rezerwowi Zawiszy Bydgoszcz: Andrzej Witan, Damian Ciechanowski, Samuel Araujo, Alvarinho, Mica, Jakub Łukowski, Jorge Kadu.

17:35

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:30

17:20

Bydgoski Zawisza też nie jest w najlepszej sytuacji. Choć podopiecznym Mariusza Rumaka udało się w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyć dwa pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie, to jednak bydgoszczanie nie są w stanie wygrać w lidze od pięciu pojedynków. W całym swoim dorobku tych zwycięstw mają zaledwie dwa i dlatego ugrzęźli na samym dnie ligowej klasyfikacji.

17:10

W teorii zdecydowanym faworytem tego pojedynku powinien być Śląsk Wrocław, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 29 punktów. Wrocławianie jednak nie są ostatnio w najwyższej dyspozycji - nie wygrali żadnego z trzech ostatnich meczów, przegrywając przy tym z inną z drużyn ze strefy spadkowej, Ruchem Chorzów. Czy na stadionie w Bydgoszczy podopieczni Tadeusza Pawłowskiego będą w stanie się przełamać?

16:59

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.