CracoviaCracovia
1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
19:50

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęła Jagiellonia, która wyszła na prowadzenie i zmarnowała dwie dobre okazje na drugiego gola. Jednak gdy Cracovii udało się doprowadzić do remisu, to Pasy były bliżej ostatecznego zwycięstwa. Remis jest raczej sprawiedliwym wynikiem. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Fatalna centra Tymińskiego kończy ten mecz!

93'

Bardzo ostre wejście Rymaniaka na nogi Tymińskiego. Żółta kartka i jeszcze jeden rzut wolny!

93'

Wasiluk z rzutu wolnego uderza wysoko ponad bramką!

93'

Piątkowski faulowany około 25 metrów od bramki Pilarza. Szansa dla Jagi.

91'

Tymiński zmienia Gajosa. Sędzia dolicza do tego meczu trzy minuty.

90'

Żółta kartka dla Romanczuka.

90'

Zjawiński poradził sobie z Wasilukiem, ale Madera z Drągowskim zdołali go zatrzymać.

89'

Po dośrodkowaniu Barana sytuację we własnym polu karnym wyjaśnił Żytko. Po drugiej stronie boiska z kolei centra Rymaniaka wpadła w ręce Drągowskiego.

88'

Dziwna akcja Jagiellonii. Dzalamidze najpierw w dryblingu przegrał pojedynek z piłką, a po chwili fatalna centra Strausa poszybowała poza boisko.

86'

Romanczuk uderzył z powietrza z 20 metrów od bramki Pilarza, ale piłka poszybowała wyraźnie obok słupka.

86'

Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Schodzi Tuszyński, wchodzi Pawłowski.

85'

Cracovia jest zdecydowanie groźniejsza od momentu strzelenia gola na 1:1. Pasy walczą o zwycięstwo.

84'

Płaski strzał z dystansu Kapustki pewnie broni Drągowski.

83'

Kontra Cracovii została zmarnowana przez złą centrę Rakelsa, a akcja Jagiellonii przez złe podanie Piątkowskiego.

82'

Centra Gajosa z rzutu wolnego padła łupem Pilarza.

80'

Kapitalne zagranie za linię obrony do Rakelsa, który jeszcze chciał obsłużyć Zjawińskiego, ale arcyważną interwencją popisał się Wasiluk!!! Cracovia bardzo mocno przycisnęła Jagiellonię.

79'

Niezbyt pewne wyjście z bramki Drągowskiego po centrze Budzińskiego, ale goście potrafili wybić piłkę z szesnastki.

78'

Rakels na lewym skrzydle był faulowany przez Barana. Rzut wolny dla Pasów.

77'

Akcja Cracovii kończy się przewinieniem w ofensywie Dudzica.

77'

Zmiana także w Jagiellonii. Dzalamidze za Frankowskiego.

75'

Trzecia zmiana w Cracovii. Jaroszyński za Marciniaka.

74'

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Rafała Grzyba.

72'

Jagiellonia poradziła sobie w defensywie przy dwóch rzutach rożnych dla gospodarzy.

72'

A teraz to Cracovia mogła prowadzić, ale strzał głową Rakelsa kapitalnie obronił Drągowski!!!

71'

Mogło być 0:2, a jest 1:1! W zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii kiksuje Budziński, ale piłka szczęśliwie spada pod nogi Rakelsa, który pakuje ją do pustej bramki!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Deniss Rakels!

70'

Teraz z kolei Frankowski uderza baaaardzo niecelnie z dystansu.

69'

Niepozorne dośrodkowanie Gajosa z prawego skrzydła okazało się fantastyczne dla wbiegającego Frankowskiego, ale ten w idealnej sytuacji uderzył głową ponad bramką!

68'

Żółta kartka dla Żytki za faul na Piątkowskim.

67'

Kapustka wchodzi w miejsce Szeligi.

66'

Żółta kartka dla Szeligi.

65'

Kolejna akcja Jagiellonii. Płaskie dośrodkowanie Frankowskiego nie dociera do żadnego z napastników, ale po chwili skrzydłowy Jagi uderza z 16 metrów i odbija piłkę Pilarz!

63'

Rzut rożny dla Cracovii po błędzie Wasiluka, ale słabiutkie dośrodkowanie Budzińskiego wychodzi poza boisko.

62'

Bartłomiej Dudzic zmienia Krzysztofa Nykiela.

61'

Kibice Pasów w niewybrednych słowach 'zachęcają' swoich piłkarzy do lepszej gry.

60'

W kontrataku Jagiellonii długie płaskie podanie dostał Piątkowski, który na 16. metrze świetnie poradził sobie z Rymaniakiem i technicznym strzałem pokonał Pilarza! Bardzo ładna bramka daje gościom prowadzenie!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Piątkowski!!!

58'

Bardzo lekko uderzył ze stojącej piłki Budziński i Drągowski spokojnie złapał futbolówkę.

58'

4563 osoby dzisiaj na stadionie Cracovii.

58'

Strzał z dystansu Budzińskiego kapitalnie broni Drągowski, ale jest jeszcze rzut wolny z 20 metrów, bowiem zdaniem sędziego gracz Cracovii był jeszcze faulowany.

56'

Kontra Cracovii zepsuta przez bardzo słabą wrzutkę Rymaniaka.

55'

Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska Piątkowskiego i tylko interwencja Żytki uchroniła Pasy od strzału głową Gajosa. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tuszyńskiego pada łupem Pilarza.

54'

Dobre dośrodkowanie Budzinskiego, jednak najlepiej ustawiony w polu karnym był Madera. Po chwili słabiutki strzał Zjawińskiego pada łupem Drągowskiego.

53'

Grzyb blokuje centrę Dąbrowskiego i jest rzut rożny dla Pasów.

52'

Katastrofalne dośrodkowanie Dialiby wzbudziło teraz masowe zrezygnowanie na trybunach.

51'

Okres przewagi Jagiellonii, która powinna prowadzić po poprzedniej sytuacji 1:0. Cracovia miała mnóstwo szczęścia.

49'

Nieprawdopodobne! Po nieporozumieniu w obronie Cracovii Gajos wyszedł sam na sam z Pilarzem i zdecydował się na podanie do ustawionego lepiej Piątkowskiego i zagrał bardzo niedokładnie!

48'

Nykiel szukał w polu karnym Budzińskiego, ale ten stracił piłkę. Chwilę później faulowany przy swojej interwencji był chyba Drągowski. Sędzia jednak nic nie odgwizdał, ale po chwili przerwał grę, bo bramkarz Jagi ucierpiał w tym starciu.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

46'

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy. Nie ma zmian w przerwie.

18:50

- Wydaje mi się, że jak na tę porę roku została doprowadzona do niezłego stanu - mówi o murawie Bartosz Rymaniak. Cóż, powiedzmy krótko, że niekoniecznie się z tym zgadzamy.

18:46

Słabe widowisko przy Kałuży, ale chyba już tej zimy bywały gorsze mecze. Obie drużyny w pierwszej połowie nie zrobiły sobie żadnej krzywdy, więc remis jest absolutnie zasłużony.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Rakels na lewej stronie poradził sobie z rywalem, po czym zagrał w pole karne bardzo niedokładnie. Stałe zjawisko w grze Cracovii w pierwszej połowie.

43'

Budziński staranował teraz Romanczuka w środku pola, jednak Ukrainiec szybko się pozbierał.

41'

Bardzo dobre dośrodkowanie Frankowskiego w kierunku wbiegającego w pole karne Tuszyńskiego, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału głową. Po chwili sam Frankowski uderza z dystansu efektownie, ale bardzo niecelnie.

39'

Dialiba złapany na pozycji spalonej.

37'

Piątkowski zdecydował się na strzał z okolic narożnika pola karnego, ale został zablokowany.

36'

Po centrze z prawego skrzydła Gajosa piłkę dobrze z własnego pola karnego wybił Żytko. Chwilę wcześniej rzut wolny dla Cracovii nie przyniósł zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

35'

Wasiluk fauluje na prawej flance Zjawińskiego. Kolejny stały fragment gry dla Pasów, ale o ile zagrożenie byłoby większe, gdyby na placu gry był Covilo.

34'

Wyrównane widowisko w Krakowie. Wydaje się, że minimalnie lepsze okazje mieli goście, ale na razie remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

31'

Cracovia straciła piłkę pod własnym polem karnym, ale dobrze zachował się Żytko, który uprzedził w polu karnym Piątkowskiego. Akcja kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Barana.

29'

Dobre podanie w pole karne do Zjawińskiego, ale ten najpierw spowolnił akcję, a następnie stracił piłkę.

27'

Po dośrodkowaniu Dialiby doszedł do strzału głową Rakels, jednak w dobrej sytuacji uderzył wysoko nad bramką!

26'

Była szansa na dobrą kontrę dla Jagiellonii, ale Piątkowski zagrał fatalnie w pole karne do Tuszyńskiego. Strata.

25'

Teraz prostopadłe podanie Budzińskiego w kierunku lewego skrzydła świetnie zatrzymał... sędzia Szymon Marciniak.

24'

Ładna wymiana piłki w trójkącie Frankowski-Gajos-Straus, jednak ten ostatni, dobrze blokowany przez Rymaniaka, ostatecznie nie doszedł do piłki.

24'

Szeliga opatrywany teraz przez klubowych lekarzy. Krótka przerwa w grze.

23'

Żółta kartka dla Martina Barana za ostry faul na Szelidze.

22'

20'

Dialiba na lewym skrzydle zdołał założyć siatkę Maderze, po czym jednak zagrał w pole karne bardzo niecelnie.

18'

Upomnienie dla Martina Barana, który teraz trzymał za koszulkę Rakelsa.

18'

Znowu groźnie! Składna kontra Jagiellonii kończy się płaskim uderzeniem Romanczuka z 18 metrów, które o centymetry mija bramkę gospodarzy!

17'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawego skrzydła. Budziński celnie zacentrował na głowę Zjawińskiego, ale ten uderzył baaaaardzo niedokładnie.

15'

Szansa dla Jagiellonii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie przed bramką Pilarza skiksował niepilnowany Tuszyński!

13'

Z rzutu rożnego nie było żadnego zagrożenia dla bramki Drągowskiego. Po chwili strzał z dystansu Zjawińskiego został zablokowany przez Grzyba.

13'

Zdaniem arbitra teraz Nykiel wywalczył w pojedynku ze Strausem korner, choć goście są innego zdania.

12'

Rzut wolny dla Jagiellonii i długa piłka w pole karne Pasów nie przyniosła strzału na bramkę Pilarza, nawet pomimo świecy Rymaniaka, który wysłał piłkę na kilkanaście metrów w górę, ale tak, że pozostała ona w polu karnym.

10'

Rakels złapany na spalonym.

9'

Madera świetnie poradził sobie z wbiegającym w pole karne Rakelsem i odebrał Łotyszowi piłkę.

8'

Długa piłka w kierunku Piątkowskiego. Rymaniak jednak wygrywa pojedynek z napastnikiem Jagiellonii.

7'

Dośrodkowanie Budzińskiego spada na głowę Madery. Piłka trafia jeszcze przed pole karne do Dialiby, ale ten kiksuje.

6'

Kolejny raz Rakels wywalczył korner dla gospodarzy. Tym razem po walce z Maderą.

5'

Spore nieporozumienie w krakowskiej obronie naprawia Krzysztof Pilarz.

4'

Nieudana kombinacja Gajosa z Tuszyńskim. Piłka poza boiskiem.

3'

Dośrodkowanie Budzińskiego nie dotarło do żadnego z graczy gospodarzy ustawionych w polu karnym.

2'

Cracovia cały czas w ataku. Prosty faul Frankowskiego daje gospodarzom rzut wolny w niedalekiej odległości od narożnika pola karnego.

1'

Rakels w pojedynku z Wasilukiem zdobywa pierwszy w tym meczu rzut rożny.

1'

Zaczynamy mecz!

17:58

Bardzo mizerna frekwencja w Krakowie. Nawet w sektorze najzagorzalszych kibiców Cracovii nie ma zbyt wielu osób.

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Czas na hymn Cracovii! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jaga) oraz Krzysztof Pilarz (Cracovia).

17:52

Skąd te koszulki? Otóż wszystko z powodu bezpodstawnej decyzji działaczy Cracovii, którzy nie zezwolili kibicom Jagiellonii na przyjazd na to spotkanie.

17:40

- Co do ostatnich wyników, to już wcześniej mówiłem, że jak przyjdą kartki, kontuzje i gorsze warunki klimatyczne, to może się to na nas odbić. Z tym trzeba sobie jednak radzić, my o tym wiemy. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby zdobyć jeszcze punkty przed zimą i zachować ten dystans, być może go powiększyć. Pamiętajmy jednak, że do tego tematu wszystkie zespoły podchodzą tak samo, jak my, też nas rozszyfrowują i zastanawiają się jak nas zatrzymać. My nie możemy nagle zmienić czterech zawodników, żeby inaczej zagrać. Musimy żonglować tym składem, który mamy. (...) Jeżeli chodzi o Cracovię, to trudno mi powiedzieć. Nie interesuje mnie Cracovia i ich problemy, tak jak nikogo nie interesują nasze problemy - mówił z kolei Michał Probierz.

17:35

- Jagiellonia jest innym zespołem, niż Górnik, który gra takim systemem jak my. Mecz z Jagiellonią na pewno będzie wyglądał inaczej. Już w Białymstoku przekonaliśmy się jaką siłą w ofensywie dysponuje Jagiellonia. Mateusz (Piątkowski) i Patryk Tuszyński, a także Dzalamidze oraz będący ostatnio w wysokiej formie Maciej Gajos, to naprawdę zestaw, który każdemu może zrobić krzywdę. Przekonaliśmy się już o tym w Białymstoku i mam nadzieję, że nie popełnimy już tych samych błędów, co w pierwszym spotkaniu - mówił przed tym meczem trener gospodarzy, Robert Podoliński.

17:30

Arbitrem tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka, który w tygodniu wyjedzie na jedno ze spotkań szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

17:25

Kogo brakuje w obu zespołach? W Jagiellonii z powodu kontuzji nie zagra dziś Michał Pazdan, natomiast w Cracovii z powodu kartek nie zobaczymy Miroslava Covilo.

17:20

Ławka rezerwowych Cracovii: Krystian Stępniowski, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Deleu, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Kapustka.

17:10

Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Krzysztof Baran, Nika Dzalamidze, Filip Modelski, Jan Pawłowski, Michał Pawlik, Przemysław Mystkowski, Łukasz Tymiński.

17:05

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Po kilka zmian w obu zespołach.

16:50

Jagiellonia z pewnością ma znacznie większy komfort psychiczny. Żółto-czerwoni przed tą kolejką znajdowali się tuż za ligowym podium, mając na swoim koncie 28 punktów. Piłkarze Michała Probierza jednak przeżywają ostatnio obniżkę formy - nie wygrali od czterech spotkań, zdobywając w nich ledwie dwa oczka.

16:40

To spotkanie jest zdecydowanie ważniejsze dla dzisiejszych gospodarzy. Cracovia po 17 kolejkach zajmuje dopiero czternaste miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Roberta Podolińskiego mają na swoim koncie 18 punktów i tylko cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. Jeśli Pasy dzisiaj nie pokonają swojego rywala, to ich szanse na miejsce w pierwszej ósemce będą bardzo małe.

16:35

16:30

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z Jagiellonią Białystok.