1. połowa0 : 2
22:23

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji LIVE, zapraszamy oczywiście na kolejne! Miłej nocy!

22:21

Legia zasłużenie wygrywa w Zabrzu z Górnikiem, goście z Warszawy byli dużo lepsi niemal pod każdym względem. Zabrzanie nie byli dzisiaj tak zdeterminowani, by skutecznie powalczyć z aktualnymi mistrzami Polski.

93'

Koniec spotkania! Legia rozbija w Zabrzu Górnik aż 4:0!

91'

Żółtą kartką ukarany zostaje Seweryn Gancarczyk.

90'

Sędzia Paweł Gil dolicza co najmniej trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Konrad Nowak pojawia się w miejsce Bartosza Iwana.

87'

Piłka trafia w polu karnym gospodarzy do Michała Żyro, zawodnik Legii jednak pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki i sędzia odgwizdał przewinienie.

85'

Michał Żyro dośrodkował piłkę na pole karne Górnika, gdzie znalazł się Iniaki Astiz, Hiszpan oddał strzał z głowy, który jednak trafił wprost w Steinborsa.

84'

Michał Kucharczyk teraz próbował zagrać prostopadłą piłkę do Orlando Sa, jednak w ostatniej chwili obrońca Górnika przeciął to podanie.

82'

Fenomenalne podanie z własnej połowy Michała Żyro do Orlando Sa, który ruszył sam na sam ze Steinborsem, Portugalczyk z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się sytuację i posłał piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego golkipera Górnika.

81'

Goooool! Orlando Sa podwyższa na 4:0!

78'

Żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska ukarany Brazylijczyk Guilherme.

77'

Ostatnia już zmiana w barwach Legii. Michał Kucharczyk pojawia się w miejsce Jakuba Koseckiego.

76'

Kolejna szansa dla Górnika. Błąd obrońcy Legii, który wybił piłkę wprost pod nogi Mateusza Zachary, ten nie zastanawiając się długo oddał mocny strzał ale nie trafił w światło bramki.

75'

Mariusz Magiera zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale posłał piłkę wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

75'

Łukasz Madej został powalony na wysokości trzydziestego metra przed bramką Legii. To może być dobra okazja dla górnika na zdobycie bramki.

71'

Teraz zakotłowało się pod bramką Dusana Kuciaka. Bartosz Iwan na raty starał się oddać strzał w światło bramki, ostatecznie jednak spudłował.

70'

Ondrej Duda zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka trafia jednak wprost w ręce pewnie interweniującego Steinbersa.

69'

Druga zmiana w szeregach warszawskiego zespołu, wydaje się wymuszona. Igor Lewczuk wchodzi w miejsce Jakuba Rzeźniczaka.

66'

68'

Fantastyczne prostopadłe podanie Ondreja Dudy do Michała Żyry, sędzia jednak odgwizduje spalonego, gdy Żyro wychodził już sam na sam z bramkarzem rywali!

66'

Zmiana także w barwach Górnika. Robert Jeż wchodzi w miejsce Rafała Kurzawy.

65'

Pierwsza zmiana w tym meczu w barwach Legii. Strzelec trzeciej bramki w tym spotkania, Miroslav Radović opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Portugalczyk Orlando Sa.

62'

Po trzeciej straconej bramce zabrzanie nieco odważniej zaatakowali, jednak wydaje się, że mogą narazić się na zabójczą kontrę, która już definitywnie zamknie dzisiejszą rywalizację.

59'

Brzydki faul Dudy i zasłużona żółta kartka.

57'

GOOOOL!!! 3:0!! Radović dostał piłkę z lewej strony od Pinto, zwiódł obrońcę i podwyższył wynik!

55'

Radović złapany na spalonym, a za moment kolejny niecelny strzał gospodarzy. Tym razem w wykonaniu Madeja.

53'

Próbował szczęście z dystansu Kurzawa, ale bardzo niecelnie.

52'

Dobra interwencja Guilherme, który przeciął dogranie w kierunku Iwana.

48'

Początek drugiej połowy dla Legii Warszawa. Nie stworzyli jednak sobie jeszcze okazji bramkowej.

46'

Piłkarze Legii Warszawa rozpoczynają drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia Warszawa wypunktowała Górnika Zabrze i prowadzi już 2:0. Bramka Żyry warta zobaczenia.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

43'

Rzut rożny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowanie Mariusza Magiery, ale bez zagrożenia pod bramką rywali.

41'

Dużo błędów dzisiaj obrony Górnika Zabrze..

40'

38'

Wyczyn Żyry chciał powtórzyć Broź, ale piłka powędrowała ponad bramką Steinborsa.

35'

Legia Warszawa prowadzi już 2:0 Piękne uderzenie zza pola karnego Michała Żyry. Jeśli na meczu są jacyś skauci, to na pewno zapiszą sobie to w swoich notatkach.

33'

Gol! Legia Warszawa! Żyro!

32'

Gergel wycofuje do Dancha. Ten mógł uderzać, ale zdecydował się podawać, co nie było dobrą decyzją.

29'

Wymuszona zmiana w Górniku Zabrze. Boisko opuszcza kontuzjowany Sadzawicki, a pojawia się na nim Gancarczyk.

28'

Rzut wolny dla Legii Warszawa. Uderzenie Dudy, ale piłka wychodzi poza boisko.

26'

Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Kurzawa, ale piłka powędrowała ponad bramką.

25'

Groźnie uderzył z rzutu wolnego Magiera. Piłka odbiła się jeszcze od Rzeźniczaka i wyszła poza boisko.

23'

Astiz to czternasty zdobywca gola dla Legii Warszawa w tym sezonie.

20'

20'

Aktywny jak zawsze w drużynie Górnika Zabrze jest Łukasz Madej, który teraz został sfaulowany przez Vrdoljaka.

17'

Było groźnie! Ale strzał Zachary ofiarnie zablokował jeden z defensorów Legii Warszawa!

14'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, główkował Vrdoljak, ale piłka odbija się od słupka. Do bramki z bliska wpakował ją jednak Astiz.

12'

Gol dla Legii! Astiz!

11'

Mogło być 1:0 dla Legii! Piłka z głębi pola do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Radovica! Serb przegrywa pojedynek z Steinborsem!

9'

Rzut rożny dla Legii Warszawa. Ale dośrodkowanie Dudy, nie sprawiło dużego zagrożenia pod bramką Górnika.

7'

Górnik Zabrze sam sobie stwarza zagrożenie, popełniając głupie błędy. Dziś gra w ustawieniu czwórką obrońców.

4'

Ponownie na prawym skrzydle znalazł się Gergel, ale znowu złe dośrodkowanie. Szybka kontra Legii Warszawa, jednak Steinbors wyprzedził Radovica.

2'

Pierwsza akcja Górnika Zabrze w tym meczu. Naciskany przez Guilherme Gergel dośrodkował niezbyt precyzyjnie.

1'

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa rozpoczęty!

20:25

Piłkarze obu zespołów zeszli z rozgrzewki. Za pięć minut usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego, a będzie nim Paweł Gil z Lublina.

20:21

Największym zaskoczeniem w składzie Górnika Zabrze jest obecność Rafała Kurzawy. Wcześniej nie zaprezentował on nic ciekawego, ale może to tajna broń Józefa Dankowskiego.

20:20

- Przede wszystkim podchodzimy do Górnika z szacunkiem. To trudna drużyna, gdy gra u siebie, ale oczywiście musimy myśleć przede wszystkim o sobie. Ostatnio dwa razy tam wygraliśmy i z takim nastawieniem jedziemy na mecz jutr. – powiedział Inaki Astiz

20:13

W tabeli T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zajmuje 5 miejsce i zdobył 28 punktów. O 7 więcej ma Legia Warszawa, która znajduje się na pozycji lidera.

20:10

W dotychczas rozegranych 114 meczach Legia wygrała 46 razy (w Zabrzu - 16), zremisowała 27 razy (14) i poniosła 40 porażek (28). Ogólny bilans bramkowy jest korzystny dla drużyny gospodarzy i wynosi 162:150, chociaż w Zabrzu lepszy jest Górnik - 97:75.

20:09

- Piłkarze Legii to też ludzie i można ich pokonać, pod warunkiem, że samemu zagra się agresywnie i z głową - dodaje Warzycha.

20:05

Ostatni mecz za czerwoną kartkę musi pauzować Błażej Augustyn. Kontuzjowani w Górniku są Dawid Plizga, Armin Ćerimagić i Mariusz Przybylski. Osłabiona będzie także Legia - głównie w defensywnie. Za czerwoną kartkę nie zagra Tomasz Jodłowiec, kontuzjowani są Tomasz Brzyski i Dossa Junior, po urazie jeszcze w pełni sił nie jest Bartosz Bereszyński.

20:01

Górnik Zabrze rozgrywa w tym roku ostatni mecz przy Roosevelta. Podopieczni Józefa Dankowskiego nie potrafią wygrać przed własną publicznością od czterech spotkań. Ostatni raz udało im się to 23 sierpnia z Górnikiem Łęczna.

19:58

Zdecydowanym faworytem spotkania jest Legia Warszawa. Każdy inny wynik będzie niespodzianką. Górnik Zabrze pokazywał jednak kilka razy, że potrafi ogrywać drużynę ze stolicy Polski.

19:56

- My nie musimy się niczego obawiać, bo prezentujemy dobrą formę i wystarczy, że zrobimy swoje. Przed nami jeszcze trzy mecze i chcemy powiększyć przewagę nad rywalami - powiedział przed meczem z Górnikiem Zabrze Inaki Astiz.

19:51

- Moim zdaniem to Legia jest silniejszym zespołem. Nie można jednak mówić, że skoro przegraliśmy 0:3 w Poznaniu, to w meczu z Legią jesteśmy na straconej pozycji. Legia ma na pewno silniejszą i liczebniejszą kadrę i to ją odróżnia od Lecha i innych zespołów. Dzięki tej licznej kadrze może z dobrym skutkiem rywalizować na kilku frontach. A my przede wszystkim musimy wytrącić Legii jej atuty, a wówczas nasze szanse znacznie wzrosną. – mówił Łukasz Madej, pomocnik Górnika Zabrze