Lechia Gdańsklechia
3 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
93'

Koniec spotkania! Co to był za mecz! Trzy gole Wiśniewskiego, czerwona kartka, racowisko, pechowe zderzenie Janickiego... Lechia nareszcie zagrała na poziomie i zasłużenie odniosła pierwsze zwycięstwo od początku października. Kończymy relację, ale prosimy o pozostanie na stronie, ponieważ niebawem wrzucimy trenerski dwugłos i komentarze zawodników. Będą także materiały o tym, co działo się na trybunach.

92'

Kartka dla Szeligi za próbę wymuszenia rzutu karnego.

90'

Doliczone zostały trzy minuty.

89'

Gliwiczanie próbują prostych środków, ale zapominają o przepisach. Właśnie jeden z nich znalazł się na pozycji spalonej.

87'

Gospodarze całym składem cofnięci na własną połowę.

85'

Bomba Vassiljeva mija o kilka metrów lewy słupek.

82'

Ważna intewencja Bąka zapobiegła Lechię przed utratą drugiej bramki!

81'

Kontratak Lechii. Dwukrotnie strzelał Colak, ale obie próby zatrzymały się na nogach rywali.

78'

Gliwiczanie roszerzają grę. To mądra taktyka, bo grają w przewadze liczbowej.

76'

Tymczasem trybuny proszą Wiśniewskiego o czwartego gola. Nazario przed momentem został zmieniony przez Grzelczaka.

75'

GOOOOOL! No i doczekali się! Kontaktowe trafienie Wilczka!

74'

Janczyk uderzył w boczną siatkę. To była dobra okazja.

72'

Piast atakuje większą ilością piłkarzy. Nie ma to jednak na razie żadnego przełożenia na wynik. Hebert kopnął w obrońcę, a Wilczek obok bramki.

70'

Kibice Lechii śpiewają: raz, dwa, trzy - mało. Na tablicy świetlnej mamy 70 minutę

72'

Piłkarze zeszli do tunelu. Zanosi się na dłuższą przerwę...

69'

Na trybunach PGE Areny jest dzisiaj 7619 kibiców.

65'

Chwilowa przerwa w grze spowodowana ograniczoną widocznością przez race.

62'

Kolejna efektowna oprawa kibiców Lechii. Tym razem z racami.

61'

Bardzo niecelny strzał z dystansu Konstantina Vassiljeva.

59'

Ostatnia zmiana w zespole Piasta. Boisko opuszcza Podgórski, a wchodzi na nie Szeliga.

58'

Niezła sytuacja Lechii zakończona niecelnym strzałem Nazario.

55'

Druga zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Carles Martinez, a zastępuje go Dawid Janczyk. Trener gliwiczan stawia wszystko na jedną kartę.

54'

Żółta kartka dla Antonio Colaka za brzydką interwencję w starciu z Hebertem.

53'

Zabawił się z obrońcami Piasta Piotr Wiśniewski, a następnie ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce gości. Hat-trick doświadczonego piłkarza Lechii!

52'

GOOOOOOOL DLA LECHII!!!!! PIOTR WIŚNIEWSKI PO RAZ TRZECI!!!!!

51'

Mocne dośrodkowanie Osyry, ale dobrą interwencją popisał się Mateusz Bąk.

51'

Ależ było groźnie w polu karnym Lechii! Na szczęście gospodarzy zimną krew zachował Marcin Pietrowski, który w ostatniej chwili uprzedził jednego z piłkarzy Piasta.

49'

Od początku drugiej połowy częściej przy piłce goście.

47'

...a Murawskiego zastąpił Łukasz Hanzel.

46'

W międzyczasie miały miejsce dwie zmiany. Makuszewskiego zastąpił Dźwigała...

45'

Druga połowa rozpoczęta!

49'

Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez gości i sędzia kończy pierwszą połowę. Zapowiada się ciekawe drugie 45 minut w Gdańsku!

48'

Czerwona kartka dla Bougaidisa za faul na wychodzącym na czystą pozycję Zivcu! Ależ końcówka pierwszej połowy w Gdańsku!

46'

Niezły strzał Vranjesa z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów obok bramki Piasta.

45'

Żółtą kartką ukarany Carles Martinez za brzydki faul na rozpędzonym Piotrze Wiśniewskim.

43'

Teraz przy piłce goście. Starają się skonstruować skuteczny atak pozycyjny, ale defensorzy Lechii radzą sobie na razie bardzo dobrze.

41'

Mogło być 3:0!!! Znakomita akcja Makuszewskiego, Wiśniewskiego i Colaka zakończona minimalnie niecelnym strzałem głową w wykonaniu Chorwata. Rozkręcają nam się gdańszczanie w tym meczu!

39'

Atak pozycyjny Piasta zakończony dośrodkowaniem na Zivca, który minimalnie chybił obok bramki Mateusza Bąka.

37'

Druga bramka pomocnika Lechii w dzisiejszym meczu! Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony piłka przeszła obok wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym i wpadła do siatki! Lechiści podwyższają prowadzenie w Gdańsku!

35'

GOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!!!! PIOTR WIŚNIEWSKI!!!!!

33'

KAMIL WILCZEK!!! Zawodnik Piasta zakręcił obrońcami Lechii, ale jego strzał z kilku metrów okazał się nieco niecelny. To była bardzo groźna akcja!

32'

Znowu zamieszanie w polu karnym gości po rzucie wolnym, ale ze złego ustawienia obrońców Piasta nie skorzystali zawodnicy Lechii.

30'

Niepewne wyjście bramkarza Piasta po rzucie wolnym fantastycznie wykorzystał Piotr Wiśniewski, który lekkim, ale celnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Gospodarze obejmują prowadzenie w Gdańsku!

28'

GOOOOOL DLA LECHII!!!!! PIOTR WIŚNIEWSKI!!!!!

27'

Ryzykowne wyjście Bąka, który efektownie uprzedził Podgórskiego.

27'

Colak faulowany na połowie Piasta. Rzut wolny dla Lechii w środkowej strefie boiska.

25'

Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez piłkarzy Piasta. Z kontrą ruszają biało-zieloni.

24'

Bardzo dobra interwencja Borysiuka w starciu z Zivcem na połowie Lechii.

22'

Było groźnie pod bramką Piasta, ale ostatecznie gdańszczanie pogubili się w tym ataku.

21'

Leżał na boisku Murawski, ale gra już wznowiona.

19'

Niecelnie uderzał głową Piotr Wiśniewski po dośrodkowaniu Nazario z rzutu rożnego.

18'

Hebert nabity przez Wiśniewskiego we własnym polu karnym. Rzut rożny dla gdańszczan.

17'

Efektowna oprawa kibiców Lechii, której towarzyszył przed chwilą hymn Polski.

15'

Niepozorny strzał z trzydziestu metrów Vranjesa, ale bramkarz Piasta i tak miał kłopoty. Piłka dla gliwiczan.

13'

Niezła akcja Lechii Gdańsk zakończona bardzo niecelnym strzałem Piotra Wiśniewskiego z dwudziestego piątego metra.

12'

Dośrodkowywał z rzutu wolnego Piotr Wiśniewski, ale czujność w tej sytuacji zachowali obrońcy Piasta.

10'

Obrońca Lechii nie wróci już do gry. Zastępuje go Marcin Pietrowski.

10'

Janicki zniesiony z boiska na noszach. Gra nadal przerwana.

8'

Ucierpiał Rafał Janicki starciu głową z Wilczkiem. Chyba młody reprezentant Polski nie będzie w stanie kontynuować gry w tym meczu...

7'

Pierwszą akcję przeprowadzili goście, ale czujnością wykazali się obrońcy Lechii. Piłka dla gdańszczan.

4'

Po niezłym dośrodkowaniu Nazario główkował Bougaidis, ale piłka po jego strzale przeleciała nad bramką Piasta.

4'

Zablokowane dośrodkowanie Makuszewskiego z prawej strony. Rzut rożny dla biało-zielonych.

2'

Gospodarze od razu przeszli do ataku, ale najpierw zablokowany został strzał Vranjesa z dystansu, a potem nieudanym dośrodkowaniem popisał się Mateusz Możdżeń.

1'

Początek meczu! Gdańszczanie na biało, gliwiczanie na czerwono.

15:28

Na początek jeszcze wręczenie nagrody Kamilowi Wilczkowi, który został wybrany piłkarzem miesiąca w listopadzie. Statuetkę wręczają dziennikarze "Przeglądu Sportowego" i NC+.

15:27

Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę początek meczu!

15:26

Bardzo mało kibiców na PGE Arenie. Zapowiada się kolejny antyrekord frekwencji...

15:22

Przed tym meczem gospodarze zajmują 14. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Piast jest dziesiąty. Oba zespoły dzieli różnica pięciu punktów.

15:20

Po lewej stronie w panelu możecie już zobaczyć składy obu zespołów. Niespodzianką jest fakt, że w zespole biało-zielonych od początku zagra Damian Garbacik.

15:16

Za niecałe piętnaście minut początek meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Na bezpośrednią relację z tego spotkania zaprasza Janek Jaźwiński!