Niedziela, 30 listopada 2014, godz. 15:30
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
17:20

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

17:19

Całkowicie zasłużone zwycięstwo poznaniaków. Lech był po prostu zespołem lepszym i udowodnił to na boisku. Ciekawe, czy w dwóch pozostałych meczach jesieni poznaniacy spiszą się równie dobrze.

92'

Koniec meczu.

90'

Druga połowa przedłużona o dwie minuty.

89'

Ostatnia zmiana w Lechu: Douglas zastępuje Lovrencsicsa.

88'

Keita strzelał nożycami prosto w ręce Steinborsa.

86'

W ostatnich spotkaniach Lech kilkakrotnie tracił punkty tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Tej przewagi chyba nie da się jednak roztrwonić.

84'

Jevtić zagrał na lewo do Keity, ten dośrodkował do Lovrencsicsa, który jednak nie zdołał przyjąć piłki. Ta odbiła się od klatki piersiowej Węgra i trafiła do obrońców Górnika.

82'

Teraz powinno być 4:0! Po dograniu Lovrencsicsa Kownacki spudłował z kilku metrów!

77'

Lech cały czas jest stroną przeważającą, prowadzi grę i szuka okazji do zdobycia kolejnej bramki.

73'

Ze świetną kontrą wychodził Lech, piłkę dostał Jevtić, który jednak próbował ciąć do środka i nadział się na obrońcę rywala.

72'

Dzieje się, cały czas sporo dzieje się na Inea Stadionie. Mecz był zapowiadany jako hit kolejki i rzeczywiście spełnia oczekiwania.

72'

Piękna interwencja Steinborsa, bramkarz Górnika któryś raz w tym meczu ratuje swój zespół! Tym razem obronił groźny strzał głową Hamalainena po dośrodkowaniu Henriqueza.

70'

Żółta kartka dla Gancarczyka. Chyba w końcu obrońca Górnika powiedział sędziemu kilka słów za dużo.

68'

Zmiana również w zespole poznańskiego Lecha. Z boiska schodzi strzelec drugiej bramki Szymon Pawłowski, a zastępuje go Muhamed Keita.

67'

.. a Mateusza Zacharę zastępuje Konrad Nowak. Pytanie tylko, czy te roszady nie następują ciut za późno.

67'

Józef Dankowski próbuje odmienić losy spotkania, dokonując dwóch zmian. W miejsce Iwana wchodzi Oziębała..

64'

Po dośrodkowaniu Jevticia z rzutu wolnego prawy obrońca Lecha pokonał Steinborsa strzałem głową. Chyba jest już po meczu.

63'

GOOOOOL!!! CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE!!! TOMASZ KĘDZIORA!!!

61'

Kilka minut temu zakotłowało się w polu karnym Lecha, a teraz podobna sytuacja miała miejsce pod bramką Steinborsa. Szeweluchin próbował zablokować Hamalainena i umożliwić interwencję swojemu bramkarzowi, ale ten miał ogromne problemy, zdołał jedynie wybić piłkę pod nogi Kamińskiego. Ten uderzał, ale trafił w leżącego bramkarza. W końcu grę przerwał sędzia, który gdzieś tam dojrzał spalonego.

60'

A teraz Pawłowski uderzał niecelnie z osiemnastu metrów.

59'

Hamalainen wyłożył piłkę Pawłowskiemu, ten uderzał z dystansu zbyt lekko, by zaskoczyć Steinborsa.

56'

Po dośrodkowaniu Jevticia Kownacki musnął piłkę głową, ale nie zdołał skierować jej w stronę bramki.

53'

Ależ teraz zakotłowało się pod bramką Lecha! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła kilku zawodników Lecha i trafiła do Dancha. Zablokować próbował go Pawłowski, ale bardzo niefrasobliwie dał się minąć rywalowi. Jego pierwszy strzał obronił Burić, drugi odbił się od nogi Henriqueza, a później grę przerwał sędzia.

51'

Dobra okazja dla Lecha, niewiele brakowało, by było 3:0! Lovrencsics zagrał na obiego do Henriqueza, ten dobrze dośrodkował w pole karne, a tam niewiele brakło, by do piłki zdążył Hamalainen. Mogło już być po meczu!

49'

Hamalainen między dwóch obrońców do Kownackiego, ten jednak nie zdołał opanować piłki.

47'

Roszada w składzie "Kolejorza" spowodowana jest najpewniej licznymi spięciami Czeczena z Gancarczykiem. Skorża bał się pewnie, że jego zawodnik może obejrzeć drugą żółtą kartkę i osłabić zespół.

46'

Zmiana w zespole Lecha: boisko opuszcza Sadajew, zastępuje go Kownacki.

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

45'

Przerwa.

45'

Sędzia Frankowski przedłużył pierwszą połowę o minutę.

45'

Jevtić dośrodkował ze stałego fragmentu w boczną siatkę.

44'

Niezły kontratak Lecha zakończony niezbyt dobrym i w dodatku zablokowanym strzałem Lovrencsicsa. Rożny dla Lecha.

42'

Podanie Hamalainena w kierunku Sadajewa przechwycił Szewieluchin.

41'

Błąd Lovrencsicsa, który skutkował zmarnowaniem niezłej akcji. Gdyby dobrze zagrał na dobieg do Hamalainena, ten mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam ze Steinborsem.

39'

Teraz nieudane dośrodkowanie Lovrencsicsa, który posyła piłkę prosto w ręce Steinborsa

38'

Jevtić zagrał w pole karne dl Hamalainena, ten świetnie minął obrońcę Górnika i doszedł do piłki. Wychodzący Steinbors zdołał go zatrzymać, ale wybił piłkę pod nogi Szymona Pawłowskiego, który skierował piłkę do pustej bramki. Lech prowadzi już dwoma bramkami!

36'

GOOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI PODWYŻSZA NA 2:0!!!

34'

Gancarczyk faulowany przez Sadajewa. Czeczen musi uważać, bo to już któreś jego spięcie z ekslechitą, a przecież ma na koncie żółtą kartkę.

34'

Złe dośrodkowanie Kosznika, prosto pod nogi Arajuuriego.

33'

Burić wyszedł z bramki i uprzedził Zacharę, który wpadł na trzymającego piłkę golkipera Lecha. Sędzia Frankowski ukarał go za to żółtą kartką.

32'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa niepewnie interweniował Steinbors, na szczęście dla niego piłka trafiła pod nogi Kosznika.

29'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa z rzutu wolnego trafia prosto na głowę jednego z obrońców Górnika.

26'

Iwan zagrywa na lewo do Kosznika, a podanie przecina Lovrencsics.

25'

Ależ teraz Jevtić huknął z dystansu! A w bramce Górnika świetnie Steinbors!

24'

Sadajew przegrał walkę o piłkę z Gancarczykiem.

23'

Taka decyzja arbitra jeszcze bardziej napięła sytuację na boisku. Przed chwilą Trałka przepychał się z Iwanem przy wykonywaniu rzut sędziowskiego.

22'

Żółta kartka dla Czeczena. Co ciekawe, Gancarczyk nie został ukarany.

21'

Krótkie spięcie Sadajewa z Gancarczykiem wyjaśnia sędzia Frankowski.

21'

Kolejne dośrodkowanie Henriqueza w pole karne Gónika, tym razem piłkę wybija Gancarczyk. Ciekawe, że parę lat temu obaj panowie rywalizowali o miejsce na lewej obronie "Kolejorza".

19'

Szewieluchin dobrze przeczytał podanie Jevitica do Hamalainena i przeciął je. Chwilę później Danch oddał piłkę rywalom, co skończyło się dośrodkowaniem Henriqueza. Na szczęście dla zabrzan nieudanym.

16'

Błąd Buricia, który zagrał piłkę w plecy Sobolewskiego, ten jednak nie był w stanie tego wykorzystać.

16'

Lech swoim zwyczajem szybko objął prowadzenie. Ciekawe, czy tym razem poznaniacy zdołają utrzymać je do końca spotkania.

13'

Bardzo ładna akcja Lecha zakończona zdobyciem gola. Sadajew zgrał piłkę głową do Lovrencsicsa, ten dośrodkował z prawej strony na głowę Hamalainena, który nie dał szans Steinborsowi. Lech dotychczas nie miał przewagi, ale mimo to obejmuje prowadzenie.

11'

GOOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN!!!

9'

Pierwsza okazja dla Lecha i to od razu bardzo groźna! Po podaniu Hamalainena groźnie uderzał Sadajew, w bramce Górnika jednak bardzo dobrzespisał się Steinbors.

7'

Na spalonym złapany został Mateusz Zachara.

5'

Kosznik zagrywa do Iwana, ten oddał celny strzał prosto w ręce Buricia.

5'

Lovrencsics miał trochę problemów z zatrzymaniem Kosznika na boku boiska, jednak pomógł mu Kędziora, wybijając piłkę spod nóg zawodnika Gónika.

4'

Nieźle rozwijającą się akcję Lecha przerywa Danch, odbierając piłkę Hamalainenowi.

2'

Naciskany przez Sadajewa Steinbors wybija piłkę w aut

1'

Dobra akcja Gónika, Iwan z prawej strony wrzucił piłkę na dwudziesty metr do Jeża, a ten uderzał niecelnie.

15:30

Początek meczu.

15:29

Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy!

15:26

Podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji w Poznaniu wymieniona została murawa. Ciekawe, czy na nowej nawierzchni podopieczni Macieja Skorży zagrają lepiej.

15:26

Ławka rezerwowych Górnika: Mateusz Kuchta, Maciej Mańka, Mariusz Magiera, Wojciech Łuczak, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Przemysław Oziębała.

15:25

Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Hubert Wołąkiewicz, Jan Bednarek, Barry Douglas, Szymon Drewniak, Muhamed Keita, Dawid Kownacki.

15:25

Poznaliśmy już składy obu drużyn. W Lechu po długiej przerwie do bramki wraca Jasmin Burić, który po raz ostatni zagrał w Ekstraklasie na początku sierpnia.

15:14

Słabiej wygląda sytuacja Lecha, pałętającego się ostatnio w okolicy środka tabeli. Poznaniacy mają ostatnio skłonność do tracenia punktów w końcówkach meczów. Tak było chociażby przed tygodniem w Gliwicach, gdzie po trzech minutach prowadzili 1:0, a ostatecznie przegrali 2:3, tracąc ostatniego gola w 86. minucie meczu.

15:10

Przed nami bardzo ciekawe spotkanie pomiędzy zespołami, które aspirują do gry o czołowe pozycje w Ekstraklasie. Póki co lepiej wychodzi to zabrzanom, którzy przed rozpoczęciem aktualnej serii spotkań mieli tyle samo punktów co druga w tabeli Wisła Kraków.

15:09

Dzień dobry, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam wszystkich, którzy to niedzielne popołudnie postanowili spędzić, śledząc naszą relację na żywo z meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze.