Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
94'

Koniec! Wisła wygrywa 2-0 z Górnikiem Łęczna!

94'

Po fatalnie zepsutej kontrze, Sarki zdobywa gola w następnej akcji! Podawał Brożek, a Sarkiemu nie pozostało nic innego jak zakończyć akcję bramką!

93'

Sarki 2-0!

92'

Bardzo chaotyczna akcja Górnika, ostatecznie Głowacki zdołał wybić piłkę.

89'

Sarki świetnie przyjął piłkę i wpadł w pole karne, ale znowu szwankuje ostatnie zagranie...

88'

Bielak dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Górnicy osłabieni w tym ostatnim fragmencie gry!

87'

Kiks Buchalika niewykorzystany przez piłkarzy Górnika! Spore szczęście Wiślaków!

80'

Stępiński w świetnej sytuacji myli się na 5. metrze przed bramką! Mocne wstrzelenie piłki przez Sadloka w pole karne, strzelać próbował reprezentant Polski u-21, ale piłka poszybowała ponad bramką!

79'

Szałachowski wybiegał sam na sam z Buchalikiem, ale bramkarz Wisły był czujny i szybciej dobiegł do piłki i zażegnał niebezpieczeństwo.

78'

Sprawy we własne ręce, a raczej nogi, wziął Sadlok i uderzył na bramkę Prusaka, ale piłka przeszła obok dłuższego słupka.

75'

Guerrier dorzucał z lewej strony, ale znowu łapie piłkę Prusak.

75'

Sarki zepsuł świetną akcję Wisły! Piłka szła jak po sznurku na jeden kontakt, Sarki był już w polu karnym i zamiast uderzyć to bardzo niedokładnie podawał.

74'

Mecz zakończył Hasani, za niego na boisku melduje się Buzała.

72'

Dośrodkowanie Sarkiego wyłapane przez Prusaka.

70'

Druga zmiana w Górniku. Za Cernycha pojawia się Burkhardt.

68'

Od Stępińskiego piłkę dostał Guerrier, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny.

68'

Zmiana również w Górniku Łęczna. Za Bożoka wchodzi Szałachowski.

67'

Na pozycji "10" ustawił się Brożek, a na szpicę powędrował Stępiński. Zobaczymy jak uda się ten eksperyment.

66'

Próbuje zmieniać nieco ustawienie trener Smuda. Za Gargułę wchodzi Guerrier.

64'

Akcja kombinacyjna Wisły, ale w polu karnym już się nieco zagubili i wymuszony strzał Sarkiego - oczywiście niecelny.

58'

Garguła prostopadle do Brożka, Brożek wzdłuż pola bramkowego do Boguskiego, ale ta piłka zagrana źle! Firmowa akcja Wisły, ale zabrakło niedokładności!

57'

Strzał Hasaniego z lewej nogi z 16. metra, ale Buchalik łapie piłkę.

57'

Szmatiuk, który wrócił do gry, dobrze blokował Brożka i napastnik Wisły nie dobiegł do piłki podawanej przez Gargułę.

55'

Bardzo złe dośrodkowanieBożoka.

53'

Starcie Brożka ze Szmatiukiem, obrońca Górnika leży i zwija się z bólu, ale nie ma to związku z ostrym zagraniem napastnika Wisły.

50'

Głowacki ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Boninie.

47'

Brożek do Garguły, ale Kalkowski w ostatniej chwili przecina podanie! Mogło być 2-0, gdyby nie interwencja obrońcy Górnika!

46'

Schodzi Stilić, za niego pojawia się Sarki. Bośniak w szatni narzekał na ból stopy.

16:31

Rozpoczynamy drugą połowę!

16:21

Mecz dość wyrównany. Obie drużyny mają problem ze skonstruowaniem dobrej akcji, gra toczy się głównie w środku pola i tylko jedna dobra akcja Wisły dała jej prowadzenie. Na ławce obu zespołów są zawodnicy, którzy mogą poprawić grę w ofensywie i liczymy na trenerów, że dadzą im szansę występu.

45'

Koniec pierwszej połowy. Wisła wygrywa po golu Boguskiego 1-0 z Górnikiem Łęczna.

44'

Brożek w końcu się pokazał, minął obrońcę, ale już podanie do Garguły w polu karnym było niedokładne i obrońcy wybili na rzut rożny. Dośrodkowanie Stilicia nieudane.

42'

Fatalny kiks Stępińskiego, który mógł uderzać, ale potknął się na piłce.

36'

Górnik próbuje zaatakować, ale bardzo dobrze w obronie gra Wisła. Gorzej jej wychodzi kreowanie akcji ofensywnych, dlatego na boisku bramkarze nie mają wielu okazji do wykazania się.

31'

Pierwszy strzał w tym meczu Stilicia, ale piłka w sporej odległości minęła bramkę Prusaka.

28'

Nikitović obejrzał żółtą kartkę po faulu na wychodzącym z kontrą Stiliciem.

27'

Fatalny strzał Nowaka. Goście próbują zagrozić bramce Buchalika, ale póki co są to bardzo nieporadne próby.

25'

Bielak ukarany żółtą kartką za faul na Dudce. Dośrodkowanie z wolnego Stilicia, ale Prusak świetnie piąstkuje poza pole gry!

23'

Szmatiuk stopuje prostopadłe podanie Stilicia! Byłaby groźna sytuacja dla Wisły!

19'

Zaznacza się przewaga Wiślaków, gospodarze grają pewniej po strzeleniu bramki.

18'

Strzał Bonina z łatwością blokuje Głowacki.

15'

Akcja lewą stroną Stępińskiego, wycofanie z linii końcowej przed pole bramkowe, piłkę przepuszcza Stilić i Boguski strzala pod poprzeczkę! Świetna akcja Wisły!

14'

Boguski! 1-0!

12'

Dobre uderzenie Cernycha ląduje na górnej siatce!

10'

Fatalnie z rzutu wolnego uderzył Bielak. Od bramki zacznie Buchalik.

8'

Wisła próbuje przejąć inicjatywę i faktycznie częściej utrzymuje się przy piłce, ale jeszcze sporo niedokładności u Wiślaków.

6'

Akcja Wisły zakończona słabym dośrodkowaniem z prawej strony Stępińskiego.

4'

Dobrze Stępiński w obronie powstrzymywał Szmatiuka.

3'

Wisła gra w podstawowych, czerwono-białych strojach, Górnik natomiast w zielono-czarnych kostiumach.

15:30

Zaczyna Górnik!

15:26

Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

15:05

Do takich drużyn podchodzi się z odpowiednią motywacją. Należy potraktować rywala jak Real Madryt – stwierdził Franciszek Smuda, zapewniając jednocześnie, że nie ma mowy o odpuszczaniu.

14:59

Ławki rezerwowych obu zespołów

Wisła Kraków: Gerard Bieszczad, Piotr Żemło, Emmanuel Sarki, Przemysław Lech, Wilde-Donald Guerrier, Tomasz Zając

Górnik Łęczna: Silvio Rodić, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała, Patryk Burzyński, Filip Burkhardt

14:54

Witamy na meczu w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła podejmie przy ul. Reymonta Górnika Łęczna.