Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:51

Niespodzianka w Chorzowie! Ruch rzutem na taśmę i bardzo szczęśliwie już w doliczonym czasie gry zapewnia sobie zwycięstwo nad Śląskiem! Niebiescy są już bardzo blisko bezpiecznej strefy. To tyle z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu!

93'

Koniec! Trzy punkty zostają w Chorzowie!

93'

Rozpaczliwe ataki Śląska, ale to już ostatnie sekundy!

91'

Angielski zmienia Droppę w ekipie Śląska.

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Nieprawdopodobne szczęście Ruchu! Kuświk oddał słaby strzał z dystansu, ale płasko uderzona piłka odbiła się od Droppy i wturlała się do bramki mimo rozpaczliwej interwencji Pawełka!!!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Grzegorz Kuświk!

89'

Dośrodkowanie Starzyńskiego pewnie łapie Pawełek.

88'

Nie najlepsza interwencja Dudu kończy się rzutem rożnym dla Ruchu.

87'

Faul w ofensywie Celebana na Malinowskim w polu karnym Ruchu. To spotkanie spokojnie dobiega końca.

84'

Chovanec zmienia Gigołajewa.

83'

Akcja Niebieskich kończy się bardzo nieudanym uderzeniem z dystansu Bartłomieja Babiarza.

80'

Ostra centra Zielińskiego z prawego skrzydła wpada w ręce Kamińskiego.

78'

Coraz więcej wskazuje na to, że w Chorzowie padnie bezbramkowy remis. Ekstraklasa wraca po przerwie w dość kiepskim stylu.

75'

Bartłomiej Babiarz wchodzi w miejsce Jakuba Kowalskiego.

75'

Groźnie było pod bramką Niebieskich. Robert Pich strzelił zza pola karnego. Piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Kamińskiego.

73'

W starciu z rywalem ucierpiał Sebastian Mila. Piłkarze Ruchu wybili piłkę na aut.

70'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Grzegorza Kuświka

69'

Uderzenie Roberta Picha, ale Krzysztof Kamiński pewnie złapał futbolówke.

67'

Przewaga wrocławian, piłkarze Ruchu cofnęli się na własną połowę. Rołand Gigołajew przegrał pojedynek o piłkę.

64'

Jakub Kowalski zagrywał futbolówkę do Michała Efira. Były piłkarz Legii stracił jednak piłkę i akcja gospodarzy spaliła na panewce.

63'

Kontrowersyjna sytuacja. Grzegorz Kuświk pada w polu karnym wrocławian. Sędzia Raczkowski nakazał piłkarzom grać dalej.

61'

Michał Efir zmienił Marka Zieńczuka.

58'

Krzysztof Ostrowski strzelił płasko z lewej strony pola karnego w światło bramki. Z trudem obronił to uderzenie Krzysztof Kamiński.

55'

Dziwniel ucierpiał teraz w starciu z Droppą i jest opatrywany przez lekarzy Niebieskich.

52'

Zdecydowana przewaga Śląska od początku drugiej części gry. Ruch na razie tylko w defensywie.

51'

Piłka spada pod pole karne pod nogi Picha, ten mija dwóch graczy rywala w szesnastce i zdobywa kolejny korner.

50'

Kolejne zamieszanie w szesnastce Niebieskich tym razem kończy się interwencją Malinowskiego. Kolejny rzut rożny.

49'

Ładnie wymienili piłkę Mila z Paixao i Surma musiał się ratować wybiciem na korner.

46'

Pierwsza centra z prawego skrzydła Paixao pada łupem Malinowskiego, który wybija piłkę.

46'

Wznawiamy grę przy Cichej!

46'

Piłkarze już wracają na murawę. Jest jedna zmiana w Śląsku. Ostrowski za słabego debiutanta, jakim był dziś Kaczmarek.

18:46

Słaby mecz w Chorzowie, mało składnych akcji i praktycznie bez sytuacji stuprocentowych. Zasłużony bezbramkowy remis przy Cichej i nadzieja, że po przerwie jednak będzie to wyglądało lepiej.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Dudu dobrze dośrodkował na głowę Flavio Paixao, ale ten uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Kamińskiego.

43'

Sędzia upomina Hołotę i Kuświka, którzy nieco zagalopowali się w bezpośrednim pojedynku. Arbiter Raczkowski dość wyraźnie zaakcentował w swoim wykładzie, że nie życzy sobie takich zachowań.

40'

Starzyński przekombinował w niezłej akcji Ruchu Chorzów. Techniczne podanie pomocnika Niebieskich wyleciało jednak poza boisko.

39'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu rożnego i niezbyt pewnej interwencji defensywy Śląska, zamieszanie w polu karnym gości kończy się zablokowanym strzałem Konczkowskiego.

37'

Jakiegoś urazu doznał teraz Lukas Droppa. To może być coś poważniejszego, bo zawodnik Śląska długo się nie podnosi po starciu ze Starzyńskim.

35'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Dudu wyraźnie mija bramkę Ruchu, ale zdaniem arbitra Brazylijczyk był jeszcze faulowany przez Gigołajewa. Rzut wolny.

32'

Zdaniem sędziego Pich faulował teraz interweniującego na przedpolu Kamińskiego. Arbiter podjął w tym przypadku dobrą decyzję.

31'

Rzut wolny z narożnika boiska dla Śląska. Mila dośrodkowuje na piąty metr na głowę Celebana, ale ten uderza wyraźnie ponad poprzeczką!

29'

Żółta kartka dla Konrada Kaczmarka za faul na Stawarczyku.

28'

Paixao doskonale przyjął piłkę w polu karnym po zagraniu Dudu, ale potem nie potrafił jej celnie wycofać przed szesnastkę do Danielewicza.

25'

Starzyński dośrodkował teraz prosto w ręce Pawełka.

25'

Starzyński dobrze dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Kuświka, ale uderzenie z powietrza napastnika Ruchu zostało zablokowane!

24'

Kowalski w walce z Dudu zdobywa kolejny korner dla gospodarzy.

23'

Dziwniel w niezrozumiały sposób zostawił piłkę pod linią końcową Mili, ale dośrodkowanie reprezentanta Polski nie dotarło do żadnego z zawodników Śląska.

21'

Surma zdecydował się na płaski strzał z 16 metrów i ponownie broni Pawełek!!! Ruch mógł wyjść w ostatnich minutach na prowadzenie!

20'

Pawełek!!! Golkiper Śląska niepewnie interweniował po wstrzeleniu piłki w pole karne Śląska, ale po chwili doskonale obronił uderzenie z kilku metrów Kowalskiego!!!

19'

Dwa rzuty rożne dla Ruchu przyniosły dwa nieudane dośrodkowania Filipa Starzyńskiego. Zero zagrożenia dla bramki Pawełka.

18'

Kuświk zgrał piłkę w pole karne do wbiegającego Zieńczuka, ten został zablokowany przez Celebana i jest rzut rożny.

15'

Kwadrans gry powoli nam mija i coraz odważniej zaczyna wreszcie grać Ruch. Niebiescy przesuwają się pod pole karne rywala.

13'

Niedokładne zagranie w pole karne Dudu pada łupem Kamińskiego.

12'

Kaczmarek został teraz zablokowany przy próbie oddania strzału z dystansu.

11'

Szansa dla Śląska po błędach w defensywie Ruchu! Bezpańska piłka spada pod nogi Paixao, który z ostrego kąta uderza bardzo mocno, ale i niecelnie!

10'

Śląsk Wrocław zdobywa rzut rożny, który jednak przyniósł niedokładne dośrodkowania Dudu i Mili.

9'

Niewiele na razie dzieje się przy Cichej. Oby to widowisko jednak z czasem się rozkręciło.

7'

Pich odzyskał piłkę na połowie rywala, ale w kontrataku nie porozumiał się z Kaczmarkiem i ten faulował w ofensywie Dziwniela.

4'

Wrocławianie starają się prowadzić grę, natomiast Ruch od pierwszych minut skoncentrowany na szukaniu szans do szybkiej kontry.

2'

Dziwniel ostro, od tyłu, zaatakował Paixao. Pierwsze upomnienie od sędziego.

1'

Sędzia Raczkowski rozpoczyna to spotkanie!

17:57

17:38

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Oto ławki rezerwowych Ruchu i Śląska:

• Ruch Chorzów: Mateusz Prus, Marek Szyndrowski, Jan Chovanec, Wołodymyr Tanczyk, Bartłomiej Babiarz, Michał Efir, Eduards Visnakovs.

• Śląsk Wrocław: Wojciech Pawłowski, Mariusz Pawelec, Rafał Grodzicki, Tom Hateley, Krzysztof Ostrowski, Juan Calahorro, Karol Angielski.
17:35

17:35

Na zupełnie przeciwnym biegunie znajduje się Ruch Chorzów. Niebiescy są na przedostatnim miejscu w Ekstraklasie z 11 punktami na koncie. Ostatnie zwycięstwo zespołu Waldemara Fornalika nad Jagiellonią 5:2 pozwala im wierzyć, że utrzymanie w tym sezonie jest dla chorzowian realne. Obecnie jednak Ruch traci do bezpiecznej strefy sześć punktów.

17:32

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku wydają się być goście. Śląsk Wrocław jest aktualnym wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mają obecnie 28 punktów na swoim koncie i tracą zaledwie jeden do prowadzącej Legii Warszawa.

17:24

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się ze Śląskiem Wrocław!