Niedziela, 23 listopada 2014, godz. 15:30
Lechia Gdańsklechia
1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:24

Na efekt nowej miotły w Gdańsku trzeba jeszcze trochę poczekać. Na razie gospodarze w debiucie Jerzego Brzęczka remisują z Jagiellonią 1:1 i nie zbliżają się do pierwszej ósemki, która jest ich celem w tym sezonie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

93'

Jeszcze zupełnie nieudany strzał Grzelczaka. Ten mecz się już kończy.

92'

Szansa dla Pawłowskiego! Jego uderzenie z powietrza jednak okazało się słabe i Drągowski pewnie obronił tę próbę!

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

90'

Z kolei w Lechii Grzelczak zmienia Nazario.

90'

Zmiany. W Jagiellonii Pawłowski za Piątkowskiego.

89'

Wasiluk wybija piłkę z pola karnego po centrze Możdżenia. Chwilę później niecelnie dośrodkowuje Bougaidis.

88'

Na spalonym złapany Patryk Tuszyński.

88'

Bąk interweniuje odważnie głową przed polem karnym, aby uprzedzić Piątkowskiego.

87'

Colak poturbowany w starciu z Maderą. Gra przerwana, ale Chorwat szybko się pozbierał. Po chwili Nazario zagrywa 'zawiesinę' w pole karne, gdzie łapie ją Drągowski.

85'

Ostre płaskie dośrodkowanie Pawłowskiego nie dochodzi do żadnego z napastników gospodarzy.

83'

Romanczuk w narożniku boiska nie poradził sobie z Możdżeniem. Dobra interwencja gracza gospodarzy.

82'

Z kolei wychowanek Lechii, Przemysław Frankowski wchodzi w miejsce Niki Dzalamidze

81'

Łukasza Tymińskiego zmienia Taras Romanczuk

81'

Kolejne niedobre zagranie Dzalamidze w ataku Jagiellonii. Będą zmiany.

78'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska Modelskiego wychodzi poza plac gry.

78'

Koszmarny strzał z dystansu Borysiuka. Po słabym początku drugiej połowy Lechia gra z każdą minutą coraz lepiej.

77'

Kolejny rzut wolny z prawej flanki dla gospodarzy po faulu Tuszyńskiego. Drągowski pewnie odbija piłkę po ostrej centrze Nazario!

76'

Kwadrans do końca tego meczu. Czy któraś z drużyn jeszcze jest w stanie zdobyć dziś trzy punkty?

76'

Drągowski kapitalnie obronił strzał głową Bougaidisa, ale sędzia dopatrzył się jeszcze jakiegoś faulu gospodarzy! 8.805 widzów dzisiaj na PGE Arenie.

75'

Wasiluk na skrzydle faulował Colaka. Rzut wolny dla Lechii.

73'

Niezbyt pewną interwencją popisał się we własnym polu karnym Straus, ale na swoje szczęście zdołał jeszcze nastrzelić rywala i wywalczyć piłkę dla swojego zespołu.

72'

Bąk znowu dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu Gajosa i Lechia wychodzi z kontrą! Pawłowski zagrywa jednak zbyt mocno na skrzydło do Nazario, a ten popisał się bardzo niecelnym dośrodkowaniem w kierunku Colaka.

71'

Tymiński ograł na lewym skrzydle Możdżenia, ale z ostrego kąta został zablokowany przez rywala. Rzut rożny.

70'

Vranjes głową uderza z 15 metrów ponad poprzeczką bramki Jagiellonii.

70'

Wasiluk razem z Maderą świetnie zatrzymali w polu karnym szarżującego Colaka.

69'

Gospodarze poradzili sobie z dośrodkowaniem Gajosa. Goście przejmują szybko piłkę, ale i tak ta akcja kończy się stratą Dzalamidze.

69'

Możdżeń w ostatniej chwili zatrzymuje przed polem karnym Piątkowskiego. Rzut rożny.

67'

Wymuszona zmiana w Lechii! Bougaidis na lewą obronę za kontuzjowanego Lekovicia.

67'

Dobre dośrodkowanie Bruno Nazario kończy się jednak kontrą Jagiellonii, po której uderzenie Dzalamidze dobrze odbija Bąk!

65'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa dobrze piąstkuje Bąk, a zza szesnastki na wiwat uderza Tymiński.

64'

Jakiś uraz łydki Lekovicia, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.

64'

Znowu Tuszyński, ale tym razem jego centrę wybija z szesnastki Leković.

63'

Tuszyński dostał kapitalne długie podanie od Madery, ale po pojedynku z Możdżeniem zdobył tylko korner.

62'

Wracając do zmiany w Lechii sprzed minuty, to warto wspomnieć, że obaj piłkarze są byłymi zawodnikami Jagiellonii Białystok.

61'

Faul i żółta kartka dla Borysiuka.

61'

Pawłowski zmienia Makuszewskiego w Lechii.

60'

Szansa dla Jagiellonii!!! Po rzucie rożnym Bąk broni uderzenie głową Wasiluka, a dobitka Madery wyraźnie mija bramkę!

60'

Po zagraniu Strausa fatalnie teraz pomylił się Dźwigała, a mocne uderzenie Piątkowskiego paruje na korner Bąk!

58'

Odpowiedź Jagiellonii! Tymiński zablokowany w polu karnym przez Dźwigałę, po czym piłka ostatecznie nie dochodzi do dobrze ustawionego Dzalamidze.

57'

Nazario kapitalnie teraz wrzucił piłkę w pole karne na nogę Colaka, ale ten z powietrza uderza nad poprzeczką!

56'

Kapitalne podanie Gajosa na wolne pole do Piątkowskiego, ale ten naciskany przez Janickiego nie był w stanie jej opanować!

55'

Kontratak Jagiellonii! Dzalamidze miał dobrą okazję do uderzenia z kilkunastu metrów, ale skończyło się to jednak nieudanym dośrodkowaniem Gruzina i zamieszaniem, z którego zwycięsko wyszli gospodarze.

51'

Dalekie zagranie w pole karne do uciekającego Colaka, ale zdołał je czujnie przeciąć Drągowski.

51'

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

50'

Rzut wolny dla Jagi z lewego skrzydła. Gajos dośrodkowuje jednak bardzo nieudanie, w boczną siatkę.

50'

Tymiński!!! Bardzo mocny strzał pomocnika Jagi odbija Bąk!

49'

Niepewna interwencja Możdżenia, ale na jego szczęście do bezpańskiej piłki zdołał dojść Maciej Gajos.

47'

Bąk ratuje Lechię! Indywidualna akcja w kontrataku Piątkowskiego, ten uderza dobrze płasko z narożnika pola karnego, ale świetnie interweniuje bramkarz Lechii!

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

16:33

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę PGE Areny. Za chwilę wznawiamy grę.

16:22

Pierwsza połowa w Gdańsku była niezwykle ciekawa i kończy się remisem, choć nie należy zapominać, że sędzia niesłusznie nie uznał jednej z bramek drużyny gości, strzelonej przez Jonatana Strausa. Po przerwie powinno być równie ciekawie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Błyskawiczny atak Lechii kończy się płaskim uderzeniem Vranjesa, które broni jednak Drągowski!

45'

Gajos uderza dwukrotnie w mur! Ale rusza kontra Lechii!

45'

Vranjes zagrywa ręką tuż przed polem karnym Lechii! Jeszcze szansa dla gości!

43'

Po świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Możdżenia Colak głową w bardzo dobrej sytuacji uderza nieznacznie obok bramki gości!

42'

Po ładnej kombinacji Colak był bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale został zablokowany przez Maderę!

41'

Tymiński zagrywa piłkę z rożnego przed pole karne do Strausa, ale ten uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Bąka!

40'

Dzalamidze zdobywa korner dla gości.

39'

Zamieszanie w polu karnym Lechii, Piątkowski zostawia ją Tymińskiemu, który z kilkunastu metrów potężnym strzałem pokonał Bąka!!! 1:1!

37'

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Łukasz Tymiński!!!

35'

Piątkowski! Napastnik Jagi dopadł do zgranej piłki w pole karne przez Maderę, ale z ostrego kąta uderzył tuż nad poprzeczką!

34'

Żółta kartka dla Możdżenia za faul na Gajosie.

32'

Vranjes ucierpiał w jednym z boiskowych starć, ale po interwencji medycznej za chwilę wróci na boisko.

29'

I błyskawicznie mogło być 2:0!!! W zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii Vranjes w dobrej sytuacji uderza ponad bramką!

28'

No i mamy ogromny błąd sędziów w tym meczu! Straus głową umieszcza piłkę w siatce, a sędzia absolutnie niesłusznie anulował tą bramkę dopatrując się spalonego! Powinien być remis!

25'

Znowu przysnęła obrona gości i Drągowski musiał interweniować przed polem karnym, aby uprzedzić Colaka.

24'

Ładna akcja kombinacyjna Jagiellonii. Piłka dociera na lewe skrzydło do Strausa, ale ten dośrodkowuje ją poza boisko.

23'

Na spalonym złapany Mateusz Piątkowski.

22'

Slaby strzał z dystansu Możdżenia pada łupem Drągowskiego.

19'

Teraz z kolei Vranjes uderza z dystansu na wiwat.

18'

Nie najlepiej rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, ale kończy się on jeszcze niecelnym uderzeniem z dystansu Borysiuka.

17'

Znakomita akcja Lechii! Piłka dociera przed pole karne do Vranjesa, który pięknym technicznym strzałem trafia tylko w poprzeczkę!!!

16'

Nazario poradził sobie z Modelskim, ale jego dośrodkowanie spadło na głowę Wasiluka.

15'

Kwadrans gry za nami i trzeba go zapisać zdecydowanie na konto Lechii, która wyszła na prowadzenie i na razie prezentuje się nieźle.

14'

Bąk świetnie broni uderzenie głową Sebastiana Madery, ale wcześniej i tak obrońca Jagi był na spalonym.

11'

Żółta kartka dla Tymińskiego za ostre wejście na nogi Janickiego.

10'

Kolejne słabiutkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Tymińskiego. Piłkę przejmują gospodarze.

8'

Straus popełnia koszmarny błąd, wypuszczając Colaka sam na sam z Drągowskim! Ten minął bramkarza Jagiellonii, ale z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie!!!

5'

Lechia na prowadzeniu!!! Doskonałe dośrodkowanie Bruno Nazario z kolejnego rzutu wolnego dla Lechii i Colak głową z kilku metrów zapewnia gospodarzom prowadzenie!!!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gol samobójczy Sebastian Madera!

4'

Teraz rzut wolny po drugiej stronie boiska, ale Vranjes dośrodkowuje piłkę równie kiepsko.

2'

Tymiński walczył z Janickim pod linią końcową, ale nie zdołał zdobyć nawet rzutu rożnego.

2'

Pierwszy stały fragment gry dla gości, ale fatalnie dośrodkowuje z niego Tymiński.

1'

Zaczynamy!

15:28

Obie drużyny wychodzą na murawę PGE Areny. Kapitanami obu drużyn są Mateusz Bąk (Lechia) oraz Rafał Grzyb (Jaga).

15:20

Sędzią tego spotkania będzie polski sędzia międzynarodowy, pan Tomasz Musiał z Krakowa.

15:15

Kogo dzisiaj nie zobaczymy? W Jagiellonii brakuje kontuzjowanego Michała Pazdana, z kolei w Lechii kontuzjowany jest choćby Filip Malbasić. Ponadto na trybunach zasiądzie wiele letnich 'wzmocnień' biało-zielonych z zagranicy, jak Aleksić, Miranda, Ribeiro czy Friesenbichler.

15:10

Rezerwowi Lechii: Dariusz Trela, Mavroudis Bougaidis, Tiago Valente, Marcin Pietrowski, Piotr Grzelczak, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski

15:10

Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Taras Romanczuk, Martin Baran, Przemysław Frankowski, Jan Pawłowski, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski.

15:05

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jerzy Brzęczek stawia głównie na Polaków, podobnie jak Michał Probierz.

15:00

14:50

Wspomniany Tuszyński zdołał tego dokonać już w pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym w Białymstoku na początku sezonu, kiedy to Jagiellonia dość pechowo zremisowała z Lechią 2:2, a były gracz biało-zielonych dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dla Lechii trafiali wówczas Piotr Wiśniewski oraz Marek Wasiluk (gol samobójczy).

14:45

Jagiellonia Białystok z pewnością będzie równie zmotywowana do odniesienia zwycięstwa na PGE Arenie. Białostoczanie będą chcieli podnieść się po dwóch porażkach z rzędu w lidze, a w dodatku kilku członków drużyny z Białegostoku ma w Gdańsku sporo do udowodnienia. Trener Michał Probierz, a także Sebastian Madera, Przemysław Frankowski oraz Patryk Tuszyński zrobią z pewnością wszystko, żeby pokazać, że w Lechii zrezygnowano z nich zbyt szybko.

14:40

Przeciwko takiemu rozwojowi wypadków ma zapobiec nowy trener Lechii, Jerzy Brzęczek, który w tygodniu podpisał kontrakt z pomorskim klubem. Były wielokrotny reprezentant Polski jest już trzecim po Joaquimie Machado i Tomaszu Untonie szkoleniowcem biało-zielonych w tym sezonie. Czy wreszcie okaże się tą właściwą opcją, która zaprowadzi porządek w gdańskiej stajni Augiasza?

14:35

Zupełnie odwrotny przypadek mamy w Gdańsku. Lechia wzmocniona 20 nowych zawodników miała dołączyć do walki o mistrzostwo Polski, a przynajmniej o europejskie puchary. Tymczasem gdańszczanie mają na swoim koncie ledwie 17 'oczek' i w tej chwili wyprzedzają tylko trzy zespoły, mając nad strefą spadkową zaledwie trzy punkty przewagi. Ewentualna porażka w dzisiejszym meczu jeszcze bardziej skomplikuje sytuację biało-zielonych.

14:35

Aktualne pozycje obu drużyn w tym sezonie na razie są zupełnie odwrotne do tych, których spodziewano się przed rozpoczęciem rozgrywek. Jedna z rewelacji tego sezonu, Jagiellonia Białystok, miała bić się o utrzymanie, a co najwyżej o pierwszą ósemkę, tymczasem podopieczni Michała Probierza przed tą kolejką zajmowali w tabeli miejsce trzecie z 26 punktami na swoim koncie.

14:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok!