GKS BełchatówGKS Bełchatów
0 : 3
1. połowa0 : 2
93'

Twierdza Bełchatów padła! GKS ponosi pierwszą porażkę na własnym stadionie, a Legia po bardzo dobrym meczu w swoim wykonaniu ucieka stawce w Ekstraklasie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

92'

Jeszcze ostatnie chyba w tym meczu uderzenie Prokicia. Niecelne. Ten mecz zaraz się skończy.

91'

Malarz łapie dośrodkowanie Helio Pinto. Trzy minuty doliczone.

90'

Telichowski ratuje GKS przed utratą kolejnej bramki!!! Kucharczyk już chciał dograć na pustą bramkę Żyrze, ale ten został uprzedzony przez Telichowskiego. Tylko korner.

88'

Akcja indywidualna Maka kończy się dośrodkowaniem w ręce Kuciaka.

86'

Kilka minut do końca tego meczu i nie ma co ukrywać - znamy już zwycięzcę.

83'

Zamieszanie w polu karnym Legii kończy się teraz faulem Baranowskiego na Kuciaku.

82'

Baran wchodzi na boisko w miejsce Rachwała.

80'

Baranowski! Stoper GKS doszedł do piłki dośrodkowanej przez Mójtę, ale jego strzał głową pewnie broni Kuciak!

79'

79'

Bielik zmienia Dudę w ekipie gości.

77'

Kolejna akcja Legii kończy się technicznym strzałem Żyry, który zdołał obronić Malarz!

75'

Po kolejnym rzucie rożnym Rzeźniczak tym razem głową umieszcza piłkę z kilku metrów w siatce! Legia pieczętuje swoje zwycięstwo!

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Rzeźniczak!

74'

Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszedł Rzeźniczak, ale jego strzał z ostrego kąta zablokował Szymański!

72'

Pinto chciał dograć piłkę w pole karne do Kucharczyka, ale ten został uprzedzony przez Malarza.

71'

Uderzenie z dystansu jednego z legionistów odbija przed siebie Malarz, na którego szczęście dobijający Saganowski był na spalonym.

69'

Wacławczyk z kolei zastępuje Poźniaka.

69'

Schodzi z boiska Kosecki, a w jego miejsce Kucharczyk.

66'

GKS Bełchatów - Legia Warszawa GKS Bełchatów - Legia Warszawa

65'

Kuciak pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu Prokicia.

63'

W kontrataku Legii Lewczuk świetnie dośrodkował na głowę wbiegającego w szesnastkę Żyry, ale ten nie zaskoczył swoim strzałem Malarza!

61'

Prokić zmienia Komołowa w ekipie gospodarzy.

60'

Duda dostał piłkę na skraju szesnastki, a po jego strzale odbita piłka wychodzi na rzut rożny.

60'

Zmiana w Legii. Schodzi z boiska Orlando Sa, którego zastępuje Marek Saganowski.

58'

Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka.

56'

Legia spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia. Ciężko będzie jeszcze wrócić gospodarzom do tego meczu.

52'

Kosecki dobrze poradził sobie z Bastą, ale za jego zagraniem przed bramkę nie podążył żaden z jego kolegów.

50'

Poźniak zacentrował piłkę w szesnastkę, gdzie Baranowski uderzył głową zbyt lekko, aby zaskoczyć Kuciaka.

48'

Ślusarski zagrał w pole karne do Maka, ale ten pomógł sobie ręką przy opanowywaniu piłki. Rzut wolny dla Legii.

47'

Aktywnie rozpoczął GKS. Kuciak jedna łapie piłkę po centrze Maka.

46'

Wracamy do Bełchatowa i zaczynamy drugą połowę tego meczu!

21:18

21:17

45'

Obie drużyny w tym spotkaniu miały już swoje szanse, ale to Legia okazała się zdecydowanie skuteczniejsza od beniaminka i prowadzi zasłużenie po bramkach Jakuba Koseckiego i Ondreja Dudy. Zobaczymy, czy GKS się podniesie po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Kosecki dostrzegł na lewym skrzydle Guilherme, ten kapitalnym, wypieszczonym zagraniem obsłużył ustawionego przed bramką Dudę, a ten tylko dopełnił formalności! 0:2!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ondrej Duda!

41'

Telichowski czysto wślizgiem zatrzymał teraz pędzącego prawym skrzydłem Vrdoljaka.

39'

Na spalonym znalazł się teraz Guilherme.

37'

36'

Uderzenie z dystansu Poźniaka poszybowało dobry metr nad poprzeczką.

36'

Kuciak teraz przeholował z jakąś uwagą w kierunku arbitra i ten teraz surowo udziela mu reprymendy.

35'

Poźniak zacentrował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale tam legioniści wybijają ją na korner.

34'

Krótkie rozegranie kornera, Duda z narożnika pola karnego dośrodkowuje wprost na głowę Koseckiego, który uciekł obrońcom i z bliska wpakował ją do siatki! 0:1!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Kosecki!

32'

Lewczuk zdobywa rzut rożny dla Legii.

31'

Teraz blisko gola GKS!!! Fatalnie wyszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego Kuciak, ale Baranowski głową nie zmieścił piłki w siatce!

30'

Kapitalna akcja zespołowa Legii!!! Piłka trafia w pole karne do wbiegającego Pinto, którego groźny strzał kapitalnie broni nogami Malarz!

27'

Świetna akcja Basty, który wjechał w defensywę Legii, po czym jednak niedokładnie zagrał przed pole karne do Komołowa. Szkoda.

24'

Kolejna akcja GKS i jeszcze jeden strzał Szymańskiego. Piłka tym razem ponad poprzeczką!

22'

Dośrodkowana z lewej strony piłka trafia w pole karne pod nogi Komołowa, który jednak został dwukrotnie zablokowany przez defensorów Legii.

20'

Płaski strzał Szymańskiego dość wyraźnie mija słupek bramki Kuciaka.

19'

Szybka akcja gospodarzy kończy się bardzo nieudaną centrą Adama Mójty.

17'

Kuciak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Ślusarskiego.

16'

Żyro huknął z około 30 metrów i ponownie niewiele zabrakło, aby piłka leciała w światło bramki gospodarzy!

15'

Z drugiej strony mamy mizerną i wyraźnie niecelną odpowiedź z dystansu Maka.

13'

Duda! Słowak oddał mocny płaski strzał z 16 metrów, który nieznacznie minął bramkę Malarza!

12'

Krótka przerwa w grze z powodu drobnego urazu Komołowa. Rosjanin szybko wraca do gry.

11'

Legia zaczyna coraz mocniej naciskać swojego rywala, ale na razie defensywa Bełchatowa spisuje się bez zarzutu.

9'

Ślusarski popisał się dobrą interwencją we własnym polu karnym, wybijając piłkę dośrodkowaną tam przez Dudę.

6'

Widać, że obie drużyny dzisiaj nie zamierzają zadowolić się jednym punktem. To może oznaczać ciekawe ofensywne spotkanie.

4'

Kuciak uprzedził Maka we własnym polu karnym, po czym zderzył się z napastnikiem Bełchatowa. Nie potrzebował jednak pomocy medycznej.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego i zaczynamy!

20:20

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu ekip! Poniżej z kolei ławki rezerwowych:

• GKS Bełchatów: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Alexis Norambuena, Andreja Prokić, Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Bartłomiej Bartosiak.

• Legia Warszawa: Konrad Jałocha, Robert Bartczak, Michał Kucharczyk, Marek Saganowski, Adam Ryczkowski, Mateusz Szwoch, Krystian Bielik.
20:14

Warto przypomnieć, że oba zespoły mierzyły się już w tym sezonie w Ekstraklasie. Przy Łazienkowskiej nieoczekiwanie lepsi okazali się bełchatowianie, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Bartosza Ślusarskiego.

20:12

20:10

Jak już wspomnieliśmy, Legia Warszawa przewodzi stawce w Ekstraklasie. Broniący tytułu zespół Henninga Berga z 29 punktami na koncie nie ma wielkiej przewagi nad swoimi rywalami, bo juz jedna strata punktów może mistrzów Polski strącić z czoła tabeli.

20:09

To jest niewątpliwy hit tej serii spotkań w Ekstraklasie. Gospodarze, GKS Bełchatów, znajdują się po 15 kolejkach na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Podopieczni Kamila Kieresia mają tylko trzy punkty straty to prowadzącej Legii i w przypadku zwycięstwa zameldują się na fotelu lidera.

20:06

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym GKS Bełchatów zmierzy się z Legią Warszawa!