Niedziela, 23 listopada 2014, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
3 : 2
Lech PoznańLech Poznań
19:52

Szalona druga połowa przynosi jednak dramatyczne zwycięstwo Piasta 3:2! Fantastyczny mecz w Gliwicach i Piast zbliża się do pierwszej ósemki Ekstraklasy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Fatalne dośrodkowanie Keity kończy ten mecz! Piast wygrywa 3:2!

92'

Wilczek zdobywa swoją kolejną bramkę w tym meczu, ale sędzia wcześniej dopatrzył się słusznie minimalnego spalonego!

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

90'

Mogło być 4:2!!! Po świetnego podania Jurado dopadł w polu karnym Zivec, ale z kilkunastu metrów uderzył ponad poprzeczką!

87'

Kapitalne długie podanie Vassiljeva na kilkadziesiąt metrów do Podgórskiego, ten wpadł w pole karne i uderzył pod poprzeczkę bramki Gostomskiego! 3:2!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Tomasz Podgórski!

86'

Strzał z rzutu wolnego Keity wyraźnie mija bramkę Cifuentesa.

86'

Żółta kartka dla Heberta za faul na Jevticiu.

84'

Jurado złapany na spalonym.

82'

Formella zmienia w ekipie Lecha Lovrencsicsa.

82'

Po rzucie rożnym i błędach gospodarzy w dobrej sytuacji znalazł się Hamalainen, ale ostatecznie został zablokowany tuż przed bramką rywala!

80'

Poznaniacy zdobywają kolejne rzut rożne, ale na razie na niewiele to się zdaje.

76'

Nieco ponad pięć tysięcy kibiców dziś na trybunach stadionu w Gliwicach.

76'

Podgórski wchodzi w miejsce Szeligi.

75'

Dośrodkowania w pole karne, a nawet pole bramkowe Piasta ze strony gości. Żaden z poznaniaków nie zdołał jednak oddać strzału głową, wtedy zapewne padłaby bramka.

73'

Zivec złapany teraz na spalonym.

71'

Lech atakuje! W jednej akcji Jevtić zostaje zablokowany przez Heberta w polu karnym, a w drugiej Szwajcar z 16 metrów uderza płasko obok bramki!

69'

Jurado zmienia Badię.

69'

Po stałym fragmencie gry dla Lecha piłka spada w pole karne pod nogi Kamińskiego, który z bardzo ostrego kąta pokonuje Cifuentesa! Błąd bramkarza Piasta i 2:2!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Marcin Kamiński!

67'

Druga zmiana w Lechu. Schodzi Pawłowski, wchodzi Keita.

64'

Ciężko idzie atak pozycyjny Lechowi. Piast z kolei skupiony teraz na kontratakach.

61'

Kontra Piasta! Badia ostro centruje w pole karne, gdzie niewiele brakuje Wilczkowi, aby ją sięgnąć głową i skierować do bramki! Późniejsze uderzenie z dystansu Szeligi należy pozostawić bez komentarza.

59'

Błąd Szeligi we własnej szesnastce! Piłka spada pod nogi Pawłowskiego, ale ten zostaje zablokowany!

57'

Już pierwsza akcja Kownackiego, który w indywidualnej szarży chciał wymusić karnego na arbitrze. Bez szans powodzenia.

56'

I właśnie Drewniaka zmienia teraz Kownacki.

55'

Piast Gliwice - Lech PoznańPiast Gliwice - Lech Poznań

55'

Drewniak z dystansu uderza bardzo mocno obok bramki Piasta.

53'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Drewniaka, zgranie piłki głową przez Kędziorę, ale nie sięgnął jej Kamiński.

52'

Ależ podwójne uderzenie Piasta! Mówiliśmy, że Lech nie umie bronić prowadzenia, ale czegoś takiego tuż po przerwie chyba nikt się nie spodziewał.

51'

Katastrofalny błąd Kamińskiego! Szeliga wychodzi sam na sam z Gostomskim i ładną podcinką go pokonuje! 2:1!

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Szeliga!

47'

Do dośrodkowania z rzutu rożnego Badii dopadł na dziewiątym metrze Wilczek i głową uderzył nie do obrony dla Gostomskiego! 1:1!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kamil Wilczek!

46'

Dobra piłka za linię obrony Lecha, ale Kędziora uprzedza Wilczka. Rzut rożny.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Wracamy do Gliwic, gdzie wśród gospodarzy Vassiljev zmienia Hanzela.

18:47

Żwawy, niezły mecz w Gliwicach. Jest dobre tempo, mogło być może trochę więcej sytuacji. Lech prowadzi po szybkim trafieniu Pawłowskiego i jest tego dnia zespołem lepszym. W drugiej połowie Piast musi coś zmienić, jeśli chce powalczyć choćby o remis.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Poprzeczka! Hamalainen dostał piłkę w pole karne, gdzie osamotniony poradził sobie z obrońcą, ale technicznie posłał futbolówkę tylko w poprzeczkę bramki przeciwnika!

43'

Małe zamieszanie po centrze z narożnika boiska wyjaśnia dobrą interwencją Cifuentes.

42'

Kolejny atak Lecha przynosi rzut rożny dla Kolejorza.

41'

Jevtić pogubił się w dryblingu przed szesnastką rywala, po czym popełnił faul na Martinezie.

40'

Odpowiedź Piasta, jednak Szeliga głową z około 10 metrów uderza wysoko ponad bramką.

39'

Kolejna akcja Lecha! Techniczny strzał Lovrencsicsa z 18 metrów broni jednak Cifuentes.

36'

Mizerna próba z dystansu Pawłowskiego. Lekko posłana piłka wpada w ręce Cifuentesa.

33'

Cifuentes interweniuje na 40. metrze przed własną bramką, aby zatrzymać teraz Hamalainena!

29'

Jevtić świetnie wpuścił w pole karne Drewniaka, ale ten nie opanował piłki na nieszczęście dla Lecha.

29'

Szeliga dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w pole karne Lecha, ale tam Wilczek jej nie sięgnął.

28'

Cifuentes pewnie łapie piłkę po niezłym technicznym strzale z rzutu wolnego Drewniaka.

26'

Pawłowski chciał teraz wymusić rzut karny, ale sędzia Marciniak nawet nie pomyślał o gwizdku.

25'

Hamalainen nie opanował piłki zagranej w pole karne Piasta.

23'

Lovrencsics zakręcił na skrzydle Brożkiem, po czym jednak z jego dośrodkowaniem poradzili sobie gliwiczanie.

22'

Żółta kartka dla Trałki.

22'

Wilczek wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale napastnik Piasta był jednak na spalonym.

20'

Bardzo mocne, ale i równie niecelne uderzenie z daleka Darko Jevticia.

19'

Znowu włączył się do akcji ofensywnej Klepczyński, ale po jego zagraniu piłkę przejmuje Gostomski.

16'

Mocne uderzenie z dystansu Lovrencsicsa wyraźnie mija bramkę Piasta.

15'

Dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego dla gospodarzy dość bezpańsko przelatuje przez szesnastkę Lecha. Gliwiczanie wciąż w ofensywie.

14'

Badia zdobywa na lewym skrzydle korner dla Piasta.

11'

Długa piłka w pole karne Piasta pada łupem Cifuentesa.

11'

Tak na potwierdzenie.

8'

Bardzo dobrze rozpoczął ten mecz Lech Poznań, który teraz kontroluje to, co dzieje się na boisku. Pamiętamy jednak, że Kolejorz bardzo lubi w tym sezonie trwonić szybko zdobyte prowadzenie, więc jeszcze nie warto skreślać Piasta.

4'

Szansa dla Piasta! Mogło być 1:1! Po zagraniu Zivca było zamieszanie w polu karnym, po czym Klepczyński wyłożył piłkę Martinezowi, a ten z 16 metrów płasko uderzył minimalnie obok bramki!

3'

W kontrataku Lecha Lovrencsics uciekł Brożkowi i zagrał w pole karne. Hamalainen z kilku metrów trafił w poprzeczkę, ale skutecznie dobił strzał kolegi Pawłowski! 0:1!

3'

Piast Gliwice - Lech Poznań

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szymon Pawłowski!

1'

I już po 15 sekundach gospodarze zdobywają korner, ale dośrodkowanie w szesnastkę na raty łapie Gostomski.

1'

Sędzia Szymon Marciniak rozpoczyna to spotkanie!

17:47

W ekipie gospodarzy brakuje dziś zawieszonego Murawskiego, a także kontuzjowanych Szumskiego i Kędziory. W Lechu za kartki pauzują Douglas i Sadajew, a kontuzjowani są Henriquez, Linetty, Wilusz czy Ceesay.

17:46

Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Konstantin Vassiljev, Dawid Janczyk, Ruben Jurado, Matej Izvolt, Tomasz Podgórski, Csaba Horvath.

17:44

Rezerwowi Lecha: Jasmin Burić, Jakub Serafin, Vojo Ubiparip, Dariusz Formella, Jan Bednarek, Dawid Kownacki, Muhamed Keita.

17:43

Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu zespołów.

17:40

17:33

Lech Poznań z kolei w tej górnej połówce się znajduje (7. miejsce, 23 punkty), ale z pewnością zajmowana pozycja nie jest szczytem marzeń poznaniaków, którzy wciąż marzą o zdetronizowaniu aktualnego mistrza Polski, Legii Warszawa, do której obecnie tracą 9 punktów. Aby nie narobić sobie kolejnych strat, podopieczni Macieja Skorży powinni ten pojedynek wygrać.

17:32

To spotkanie jest niezwykle istotne w kontekście walki o czołową ósemkę Ekstraklasy. Gospodarze, czyli Piast Gliwice, na chwilę obecną są na dziewiątym miejscu w ligowej klasyfikacji (19 punktów) i tracą do górnej połowy tabeli cztery punkty.

17:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Lechem Poznań!