Niedziela, 9 listopada 2014, godz. 15:30
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1. połowa3 : 1
17:29

17:27

Ruch wreszcie zwycięża na własnym stadionie i po raz pierwszy za kadencji Waldemara Fornalika. Jagiellonia została dzisiaj rozgromiona w Chorzowie i nie ma wątpliwości, że dwa tygodnie przerwy na kadrę dobrze zrobią drużynie Michała Probierza. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

92'

Grzegorz Kuświk zostaje zmieniony przez debiutanta, Patryka Lipskiego.

91'

Nieprzyjemne starcie Madery z Kuświkiem. Obaj piłkarze jednak zdołają wrócić do gry.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

85'

Indywidualna akcja Mystkowskiego zakończona bardzo niecelnym strzałem z dystansu 16-latka.

84'

Tymiński zmienia Frankowskiego.

84'

Napastnik Jagiellonii płaskim precyzyjnym uderzeniem z 16 metrów zmniejsza rozmiary porażki białostoczan!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Patryk Tuszyński!

81'

Kuświk dostał teraz świetne płaskie podanie od Efira, poradził sobie z Maderą i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie Ruchu!

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!!!

79'

Niepilnowany w polu karnym Efir głową uderza po dośrodkowaniu Konczkowskiego i pokonując Drągowskiego przesądza o zwycięstwie Ruchu w tym spotkaniu! 4:1!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Michał Efir!

76'

Fatalne uderzenie z powietrza Efira. Piłka wyleciała niemalże na aut.

75'

Akcja Jagiellonii przerwana faulem... Waldemara Fornalika na arbitrze liniowym, Rafale Rostkowskim.

72'

Dobra akcja Ruchu. Kuświk z lewego skrzydła zagrywa do wchodzącego w pole karne Gigołajewa, ale ten uderza bardzo niecelnie.

70'

Michał Efir zmienia w Ruchu Marka Zieńczuka.

69'

Uderzenie z dystansu Marka Wasiluka wyraźnie mija bramkę Kamińskiego.

69'

Niemrawo atakuje Jagiellonia. Teraz dośrodkowanie Tuszyńskiego nie dociera do ustawionego w szesnastce Piątkowskiego.

68'

Ruch bardzo umiejętnie utrzymuje korzystny wynik. Niebiescy z pewnością rozgrywają dziś najlepszy mecz w tym sezonie.

66'

Rzut rożny dla Jagiellonii po interwencji Stawarczyka.

65'

Mystkowski zmienia Dzalamidze.

63'

Piątkowski uderza z narożnika pola karnego, jednak odbita od Surmy piłka wpada w ręce Kamińskiego.

62'

Starzyński starał się zagrać za linię obrony do Kuświka, ale napastnika Ruchu uprzedził Drągowski.

60'

Po dobrym dośrodkowaniu Gigołajewa, Zieńczuk głową posyła piłkę obok bramki Jagiellonii!

59'

Jan Pawłowski zastępuje słabiutkiego Adama Waszkiewicza.

58'

Dzalamidze poślizgnął się w dryblingu w polu karnym rywala i stracił piłkę. Po chwili rzut rożny dla Jagi kończy się bardzo niecelnym uderzeniem głową Barana.

58'

Mocno i celnie uderzył z dystansu Rafał Grzyb, jednak pewnie łapie piłkę Kamiński.

55'

Poślizgnął się Waszkiewicz i sam znalazł się z piłką na lewym skrzydle Gigołajew, ale po jego ostrym dośrodkowaniu dobrze interweniował Baran!

54'

Dobrze uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów Marek Wasiluk! Kamiński nie zdołał złapać piłki i będzie korner dla gości.

51'

Kuświk z dystansu uderza bardzo wysoko ponad bramką Drągowskiego!

48'

Krótkie rozegranie białostoczan, jednak słabiutkie dośrodkowanie w pole karne nie przyniosło zagrożenia dla bramki Kamińskiego.

48'

Romanczuk wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

47'

Kolejna okazja Ruchu, ale Kowalski w polu karnym źle dograł przed bramkę do Kuświka, który nie sięgnął jej na tyle, aby oddać celny strzał!

46'

Już atakuje Ruch! Wracający Romanczuk zatrzymał jednak w polu karnym Starzyńskiego.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

16:21

Jagiellonia potrafiła w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale w kolejnych minutach podopieczni Michała Probierza posypali się w defensywie, z czego skrzętnie skorzystali chorzowianie! 3:1 do przerwy dla Niebieskich!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Fatalnie zachował się Waszkiewicz, który złamał linię spalonego po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Zieńczuka. Gigołajew bez trudu wystawia piłkę Kuświkowi, który ze spokojem pakuje ją do pustej bramki! 3:1!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!!!

45'

Błąd Barana, którego zdołał uprzedzić Kuświk i zabrać mu piłkę. Słowak ratował się faulem i obejrzał żółtą kartkę.

45'

Fatalne wyjście z bramki Kamińskiego, który łapiąc piłkę zderzył się ze Stawarczykiem, ale ten zdołał jeszcze wybić futbolówkę.

44'

Kuświk zza pola karnego uderza prosto w ręce Drągowskiego.

42'

Popędził lewym skrzydłem Dziwniel i dośrodkował na prawą stronę pola karnego, gdzie zupełnie niepilnowany był Kowalski! Skrzydłowy Ruchu popisuje się efektownym strzałem z powietrza i zapewnia swojej drużynie prowadzenie!

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Kowalski!!!

40'

Wraca do gry bramkarz Jagi.

39'

Jakiś problem ze zdrowiem Bartłomieja Drągowskiego. Jest potrzebna interwencja medyczna.

39'

Kolejna bardzo ostra centra z rzutu wolnego Starzyńskiego, jednak świetnie piąstkuje piłkę Drągowski! Po chwili Gigołajew z dystansu uderza na wiwat.

37'

Źle rozegrali ten stały fragment gry goście, ale cała akcja kończy się bardzo niecelnym uderzeniem głową Madery.

36'

Wasiluk ze skrzydła dograł piłkę w pole karne Niebieskich, gdzie nie opanował jej Tuszyński. Po chwili Wasiluk zdaniem sędziego został sfaulowany w narożniku pola karnego przez Konczkowskiego.

34'

Kuświk potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

33'

Ruch stara się iść za ciosem! Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Starzyńskiego poszybowało nieznacznie ponad głowami ustawionych w polu karnym chorzowian.

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Starzyński mocnym strzałem doprowadza do remisu!

30'

Rzut karny dla Ruchu! Martin Baran fauluje wbiegającego w pole karne Konczkowskiego!

28'

Centra z prawego skrzydła Jakuba Kowalskiego pada łupem Bartłomieja Drągowskiego.

27'

26'

Seria rzutów rożnych dla Ruchu, jednak na razie goście świetnie sobie radzą w defensywie przy stałych fragmentach gry.

25'

Akcje z jednej i drugiej strony boiska! Atak Ruchu skończył się bardzo nieczystym uderzeniem zza pola karnego Surmy, a kontra Jagiellonii nieudanym dośrodkowaniem spod linii końcowej Frankowskiego.

23'

Na razie nie. Starzyński posyła dośrodkowanie na głowę dobrze ustawionego Wasiluka. Po chwili Piątkowski wygrał chyba już pojedynek ze Stawarczykiem, który jeszcze faulował napastnika Jagi, a sędzia Borski gwiżdże faul w drugą stronę...

21'

Kowalski wywalczył rzut rożny dla Ruchu. Czy Niebiescy są w stanie odpowiedzieć?

20'

Romanczuk ucierpiał w starciu z rywalem, ale Ukrainiec szybko się pozbierał i wrócił do gry.

19'

Świetnie rozegrany rzut rożny przez gości!!! Romanczuk urwał się obrońcom Ruchu i po centrze Tuszyńskiego popisał sie piękną główką z jedenastu metrów!!! Jagiellonia prowadzi w Chorzowie!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Taras Romańczuk!

17'

Frankowski zdobywa rzut rożny dla gości.

17'

Romanczuk! Wasiluk świetnie przedarł się przy linii końcowej w pole karne, po czym wycofał piłkę na 16. metr do Romanczuka, którego płaski strzał odbił Kamiński!

15'

Zieńczuk z dystansu trafił prosto w dobrze ustawionego Barana.

14'

Prosta strata Grzyba na własnej połowie, jednak kontra Ruchu kończy się dośrodkowaniem Gigołajewa, które trafiło na głowę Madery.

13'

Ładna akcja Piątkowskiego, który z prawego skrzydła ściął do środka w pole karne, ale jego mocne uderzenie z narożnika szesnastki pewnie broni Kamiński!

12'

Kamiński pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Dzalamidze.

11'

W kontrataku Jagi Romanczuk szukał prostopadłej piłki do Piątkowskiego, ale zabrakło mu dokładności.

9'

Żółta kartka dla Romanczuka za stempel na nogę Starzyńskiego.

7'

Szybka kontra Jagiellonii! Tuszyński sam środkiem przedarł się pod pole karne Ruchu, ale jego uderzenie z 16 metrów poszybowało ponad poprzeczką.

6'

Kuświk został złapany w pułapkę ofsajdową.

5'

Dużo gry w środku pola. Na razie obie drużyny nie potrafią się przedostać pod bramkę rywala.

3'

W pierwszych minutach przy piłce jest głównie Jagiellonia. Ruch czeka na możliwość skontrowania przeciwnika.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!!!

15:29

Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jaga) oraz Piotr Stawarczyk (Ruch). Nie najlepsza frekwencja przy Cichej, gdzie jest także około 150 kibiców Jagi.

15:27

Sędzia Marcin Borski z Warszawy wyprowadza obie drużyny na plac gry.

15:23

Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Ruchu nie zobaczymy dziś kontuzjowanego Marcina Malinowskiego i zawieszonego za kartki Bartłomieja Babiarza. W Jagiellonii za nadmiar żółtych kartoników pauzuje Maciej Gajos, a kontuzje leczą Filip Modelski i Michał Pazdan.

15:16

Przedmeczowa grafika związana z dzisiejszym spotkaniem

15:16

Tak wygląda aktualna tabela Ekstraklasy

15:14

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Ławki rezerwowych:

• Ruch: Mateusz Prus, Michał Helik, Jan Chovanec, Rafał Lipski, Wołodymir Tanczyk, Michał Efir, Eduards Visnakovs.

• Jagiellonia: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Łukasz Tymiński, Jan Pawłowski, Przemysław Mystkowski, Tomasz Porębski, Karol Świderski.
15:01

Jagiellonia Białystok jest z kolei jedną z rewelacji obecnego sezonu. Białostoczanie zajmują w tabeli trzecie miejsce i są na dobrej drodze do pierwszej ósemki. Co ciekawe, podopieczni Michała Probierza są najlepiej grającą drużyną na wyjazdach w trwających rozgrywkach.

14:58

Gospodarze tego spotkania, Ruch Chorzów, w lidze ostatnio spisują się koszmarnie. Podopieczni Waldemara Fornalika, którzy pod wodza nowego szkoleniowca nie zdobyli nawet punktu, zdobyli w 14 meczach zaledwie osiem oczek i zajmują dopiero przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli. Co więcej, Niebiescy jeszcze nie wygrali w tym sezonie ani jednego meczu na własnym stadionie.

14:35

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Jagiellonią Białystok!