Niedziela, 9 listopada 2014, godz. 15:30
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
76'

Seweryn Gancarczyk został ukarany żółtą kartką.

17:27

Najlepszym graczem meczu wybrany został Bartosz Iwan. Zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu - jeszcze dziś o 18 mecz Pogoń - Legia! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

17:25

Zawisza oddał dużo więcej strzałów, miał przygniatającą przewagę w ilości dośrodkowań czy rzutów rożnych, jednak nic z tego nie wynikało i bydgoszczanie kończą rundę jesienną z zaledwie 7 punktami.

94'

Ostatni gwizdek sędziego. Górnik może nie zagrał najlepszego meczu, był jednak wyraźnie skuteczniejszy i to jemu udało się przełamać złą passę.

94'

Goulon rozepchnął się w polu karnym ale trafił w Kadu i nic z tego nie wyszło.

91'

3 minuty doliczone

90'

Kolejny faul gospodarzy. Rzut wolny dla Górnika, goście długo go celebrują, ale udaje im się utrzymać na połowie Zawiszy.

88'

Strąk bardzo ostro przywitał Nowaka na boisku. Brzydki wślizg i zasłużona żółta kartka.

88'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu, Madeja zmienia Nowak.

86'

Po fragmencie ostrego naporu Zawiszy, teraz od dłuższego czasu Górnik utrzymuje piłkę na połowie rywala, wywalcza dużo fauli.

82'

Dobra centra Ciechanowskiego, ale najlepiej ustawiony w polu karnym był Sadzawicki.

80'

Zmiana także w Górniku. Magiera wchodzi za strzelca pierwszej bramki, Iwana.

79'

Ostatnia zmiana w Zawiszy. Za Wagnera wchodzi wychowanek Damian Ciechanowski. Wójcicki przesunięty na prawe skrzydło.

78'

Na trybunach zasiadło dziś 1686 fanów.

77'

Alvarinho nieźle uderzał z wolnego, ale dobrze ustawiony Steinbors piąstkuje piłkę poza pole karne.

76'

Duże zamieszanie teraz na murawie. Zachara odepchnął sędziego i ma szczęście, że skończyło się to dla niego tylko żółtą kartką.

75'

Alvarinho za Kadu

75'

Madej świetnie wyłożył piłkę na 20 metr do Gergela, który miał dużo czasu, spokojnie ustawił sobie piłkę i przymierzył tuż przy słupku bramki bezradnie interweniującego Witana.

74'

GOOOOOOOOOOOOL! Gergel z dystansu i 2:1 dla Górnika!

72'

Żółta kartka dla Drygasa za taktyczny faul na Zacharze.

70'

Ależ zamieszanie w polu karnym Zawiszy! Górnicy kilkukrotnie strzelali, ale bydgoscy obrońcy za każdym razem blokowali. Najlepszą okazję miał Zachara, który powinien podać do Iwana.

69'

Ostre starcie Madeja z Wagnerem. Żaden z zawodników nie cofnął nogi, obaj gracze leżą na murawie. Bardziej ucierpiał faulowany Madej, ale już wszystko w porządku, oba zespoły w komplecie.

67'

Wybija Iwan, znów Ziajka poprawia w pole karne. Kadu główką do Wagnera, który był jednak na wyraźnym spalonym.

66'

Strzał Miki z dystansu zablokowany i będzie 11 rzut rożny dla Zawiszy.

65'

Drygas świetnie zaasekurował Samuela i wygarnął piłkę Zacharze.

65'

Wagner popędził prawą stroną i dośrodkował ale ponownie dobrze wślizgiem interweniował Gancarczyk.

63'

Kolejne 2 rzuty rożne zmarnowane przez Zawiszę.

62'

Carlos złamał akcję do środka, groźnie uderzył, ale świetnie wyblokował ten strzał Szeweluchin.

60'

Pierwszej roszady dokonuje trener Rumak. O dziwo schodzi dobrze spisujący się dziś Porcellis, w jego miejsce wchodzi Jorge Kadu.

60'

Danch wrzucił piłkę w pole karne. Iwan jednak nie mógł wyskoczyć wyżej niż Witan, który dobrze wyszedł i pewnie chwycił futbolówkę.

58'

Znów ofiarnie Samuel, tym razem uprzedził Zacharę.

57'

Porcellis głową do Miki, który wypuścił Wagnera prawą stroną. Za Brazylijczykiem dobrze wrócił Gancarczyk, który pewnym wślizgiem przerwał akcję.

56'

Mica dobrze dośrodkował z rozżego do Goulona, jego strzał trafił jednak prosto w Wójcickiego.

56'

Gancarczyk fatalnie podał do Wagnera. Świetna szansa dla Zawiszy, Mica miał dużo miejsca w polu karnym ale za długo zwlekał i został zablokowany.

54'

Samuel świetnie przerywa akcję gości wślizgiem.

52'

Zakotłowało się pod bramką Zawiszy! Błąd Witana, który próbował wykorzystać Iwan, jednak bramkarz gospodarzy naprawił swój błąd ofiarnie rzucając się pod nogi rywala.

51'

Szeweluchin ewidentnie oparł się o Porcellisa, wyskakując do główki. Brazylijczyk ucierpiał, musi na chwilę opuścić murawę, ale wszystko w porządku i z pewnością będzie kontynuował grę.

50'

Sadzawicki dobrze wprowadził się do gry, już drugi raz wygrał pojedynek z Carlosem.

48'

Iwan będzie teraz grał wyżej, jego miejsce w pomocy zajmie Danch, Sadzawicki wchodzi na obronę.

46'

Kompletnie niewidocznego Cerimagicia zmienia wspomniany Sadzawicki.

45'

U gospodarzy bez zmian. Zaczynamy drugie 45 minut!

16:33

Piłkarze Górnika już na murawie, na boisku od początku drugiej połowy zobaczymy Dominika Sadzawickiego.

16:32

Tradycyjnie zapraszam do komentowania i głosowania na najlepszego gracza meczu, póki co prowadzi Bartosz Iwan.

16:28

Frekwencja w Bydgoszczy jak zwykle mierna, oczywiście nie ma kibiców gości.

46'

Sędzia Raczkowski gwiżdże po raz ostatni w tej połowie. Wyraźną przewagę mieli gospodarze, jednak zanim zaczęli grać to już przegrywali, wynik jest więc sprawą otwartą.

46'

Kolejny korner dla Zawiszy. Tym razem Mica dośrodkował w stylu Wagnera.

46'

Minuta doliczona

45'

Mica z wolnego w pole karne, główkę wygrał Porcellis. Jego strzał był jednak zbyt lekki i Steinbors nie miał z nim problemów.

44'

Cerimagic wyraźnie podirytowany swoją dzisiejszą postawą brzydko fauluje Ziajkę, za co otrzymuje żółty kartonik.

43'

Spore zamieszanie w polu karnym gości, piłka spada na 17 metr pod nogi Wagnera. Brazylijczyk spróbował z dystansu, jednak bardzo niecelnie.

42'

Gancarczyk z wolnego w pole karne, ale Wójcicki do spółki z Porcellisem wybijają

41'

Górnik jest bardzo nieporadny w ataku. Madej ruszył z kontrą, ale był osamotniony i zabrał mu piłkę Goulon.

40'

Pierwsze dziś dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego gracza Zawiszy, w końcu nie był to Wagner a Mica. Dobrze piąstkował Steinbors, ale było groźnie.

39'

Carlos znów szarżował lewą stroną, dograł do Wagnera, którego świetnie ubiegł Kosznik.

37'

Wysoki pressing Zawiszy przyniósł efekt. Gergel stracił, ale Danch dobrze go zaasekurował i wybił na aut.

35'

Mica faulowany przez Gancarczyka, Wagner będzie miał kolejną szansę na dośrodkowanie z wolnego. Po raz kolejny fatalnie.

33'

Carlos dobrze wrócił i zabrał piłkę Gergelowi. Skrzydłowy Zabrzan ruszył za nim i faulował za co słusznie otrzymał żółtą kartkę

32'

Porcellis znów próbował zagrać na jeden kontakt z kolegami, tym razem Danch połapał się w tym wszystkim i zastawił Carlosa. Wyjście Steinborsa kończy akcję bydgoszczan.

32'

30'

Goulon świetnie przerzucił do Carlosa, który potknął się o piłkę i zaprzepaścił szansę. Po chwili miał okazję do rehabilitacji, jego strzał jednak zablokowany.

28'

Górnicy mieli świetną szansę na błyskawiczną odpowiedź! Fatalne krycie przy wolnym i piłka trafiła do niepilnowanego Zachary na 10 metr. Napastnik gości nieczysto uderzył i jego strzał dobrze wybronił Witan.

24'

Górnicy wybili piłkę po rożnym, ta jednak spadła prosto pod nogi Ziajki. Obrońca Zawiszy kapitalnie rzucił piłkę za plecy obrońców, Drygas ładnie przyjął piłkę na klatkę, obrócił się i kompletnie niepilnowany uderzył wolejem w okienko!

24'

GOOOOOOOOOOOOL! Drygas w okienko i mamy remis w Bydgoszczy!

24'

Gergel mocno ryzykował wchodząc wślizgiem w polu karnym, zdążył jednak wybić piłkę na rożny,.

23'

Wójcicki pierwszy raz dziś popędził prawą stroną, oddał piłkę do Miki, który jednak niepotrzebnie wrzucał w pole karne. To nie mogło sprawić problemów Steinborsowi.

23'

21'

Ostre starcie w powietrzu pomiędzy Porcellisem a Kosznikiem. Brazylijczyk uderzył rywala łokciem w kark, nie bło to jednak celowe, wznawia Górnik.

20'

Ziajka dobrze się podłączył, ale Zachara zdążył ze wślizgiem. Rzut rożny fatalnie wykonany przez Wagnera - od bramki Górnik.

20'

18'

Wydawało się że Cerimagic był faulowany przez Goulona ale sędzia puścił grę. Górnik od strzelenia bramki nie może przeprowadzić składnej akcji.

17'

Dośrodkowanie Wagnera z rożnego leci zbyt blisko bramki i dobrze interweniuje Steinbors

16'

Carlos do Wagnera, świetna interwencja Gancarzyka, który w ostatniej chwili wybija na rzut rożny.

16'

Wagner dośrodkowuje w pole karne, zbyt mocno i piłka nietknięta przechodzi przez całe pole karne Górnika.

14'

Porcellis piętą do Miki, pomocnik Zawiszy tym razem próbował z dystansu lewą nogą. Znów było groźnie, jednak strzał ponownie niecelny.

12'

Mica ładnie sklepał z Porcellisem i znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym. Techniczny strzał minął bramkę gości o jakieś pół metra.

11'

Carlos ładnie dryblował po lewej stronie, dograł w pole karne, ale Szeweluchin najlepiej się ustawił i oddalił zagrożenie.

8'

Pierwszy rzut rożny dla Zawiszy nie przyniósł żadnego efektu.

6'

Madej miał stanowczo za dużo miejsca po prawej stronie, dośrodkował wprost na głowę Iwana, który przy biernej postawie Strąka strzelił precyzyjnie i nie dał szans Witanowi.

6'

GOOOOOOOOL!!!!!! Bartosz Iwan główkuje na 1:0 dla Górnika!

5'

Dobra piłka do Carlosa, który wstrzelił ją w pole karne, ale dobrze wrócił Kosznik i uprzedził Wagnera.

4'

Prawym skrzydłem przedzierał się Madej, ale świetnie zabrał mu piłkę Luis Carlos.

2'

Danch rzuca piłkę na aferę, spokojnie wybija Wójcicki. Koledzy byli wyraźnie poirytowani takim rozwiązaniem ataku

0'

Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego i ruszamy!

15:30

Minuta ciszy by uczcić pamięć zmarłego w tym tygodniu ojczyma piłkarza Zawiszy Damiana Ciechanowskiego.

15:28

Oba zespoły już wychodzą na murawę, uwagę zwraca szczególnie Pavels Steinbors, który gra w specjalnej masce na twarz.

15:27

Nawet na ławce gości nie zmieścił się Dawid Plizga, który podobnie jak Vasco i Argyriou w Zawiszy, zagrał wczoraj w rezerwach.

15:20

"Brakuje nam stabilizacji na niektórych pozycjach, chociażby Kuba Wójcicki gra na szóstej pozycji w tym sezonie. Nie brakuje zaangażowania, ale trochę pasji na pewno."

Mariusz Rumak o problemach Zawiszy

15:18

Górnik musi radzić sobie bez Błażeja Augustyna, który za brutalny faul w poprzednim meczu otrzymał czerwoną kartkę i będzie pauzował aż 4 mecze. W Zawiszy znów brakuje ponownie kontuzjowanego Masłowskiego, w meczowej 18 zabrakło także miejsca dla Micaela, Gevorgyana, Argyriou, Vasconcelosa, czy Petasza.

15:12

Znamy już pierwsze składy obu drużyn, widać je na panelu po lewej stronie. Trener Rumak jak zwykle szuka nowych rozwiązań - na prawej obronie zagra dziś Jakub Wójcicki, pierwszy raz od początku wystąpi Mica, do składu po kontuzji wraca Rafael Porcellis.

14:54

Do rozpoczęcia jeszcze sporo czasu, zachęcam więc do przeczytania naszej zapowiedzi

14:45

Już za 45 minut rozpocznie się mecz 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Górnikiem Zabrze. Na relację z tego spotkania zaprasza Wojciech Adamczak.