GKS BełchatówGKS Bełchatów
1 : 1
CracoviaCracovia
19:54

Ostatnie niespełna dziesięć minut zrekompensowało ponad 80 "wydarzeń" w Bełchatowie. 7 goli z 15 Cracovia strzeliła w ostatnim kwadransie i tak było dzisiaj. GKS może pluć sobie w brodę, prowadził oraz grał w przewadze, ale nie potrafił tego dotrzymać. Na murawie jeszcze pożegnanie rundy.

94'

Dośrodkowanie z lewej strony Adama Mójty i Krzysztof Pilarz łapie piłkę. Ten szybko wykopuje, ale akcję przerywa gwizdek sędziego oznajmiający koniec spotkania! Cracovia rzutem na taśmę remisuje w Bełchatowie.

93'

Jeszcze Bartosz Rymaniak upomniany żółtą kartką.

92'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła i piłka po bilardzie pada pod nogi rezerwowego piłkarza Cracovii, który po strzale z woleja tuż przy bliższym słupku daje remis "Pasom"!

92'

REMIS, BARTOSZ KAPUSTKA!

90'

Cztery minuty doliczone.

90'

Czwarty korner nie dał zagrożenia.

89'

Seria trzech rzutów rożnych dla Cracovii. Po ostatnim instynktownie broni Arkadiusz Malarz po strzale z kilku metrów głową Miroslava Covilo!

88'

Cracovia w ostatnich minutach gra w dziesiątkę, dodatkowo Miroslav Covilo poszedł do przodu. I to właśnie na niego wrzucał piłkę Marcin Budziński, ale temu nie udało się dobrze zgrać przed pole karne GKSu.

86'

Krzysztof Pilarz rzucił się w swoją prawą stronę, piłka poleciała w przeciwną, tuż pod spojeniem. A do Mariusza Liberdy dołączył teraz Robert Podoliński

86'

ADAM MÓJTA pewnie z jedenastu metrów!

85'

Dodatkowo żółtym kartonikiem upomniany Marcin Budziński za dyskusje z arbitrem.

84'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Matusza Żytki za przetrzymywanie Bartosza Ślusarkiego.

84'

Centra w pole karne i faul Mateusza Żytki! Rzut karny!

84'

Prostopadłe podanie do Bartosza Ślusarskiego. Napastnikowi "Brunatnych", mimo pressingu dwóch obrońców, wywalczył rzut rożny.

83'

Arkadiusz Malarz pewnie broni uderzenie z drugiej linii Marcina Budzińskiego.

82'

Kontakty z piłką Bartosza Ślusarskiego po zmianie stron można policzyć na palcach jednej ręki. Dostał dobrą piłkę z prawej strony i strzelał głową obok bramki.

81'

Składna akcja GKSu. Kamil Wacławczyk zagrywa prostopadłą piłkę do Adama Mójty w pole karne gości, ale obrońca gospodarzy był na spalonym.

79'

Znakomita sytuacja Cracovii! Koronkowa akcja zakończona centrą z prawej strony w pole karne do Miroslava Covilo, który posyła piłkę głową tuż obok słupka bramki GKSu.

77'

Miroslav Covilo główkuje zbyt anemicznie po centrze z rzutu rożnego by pokonać Arkadiusza Malarza.

76'

Nie, to nie błąd - Przemysław Kita, który kilka minut temu zakończył swój występ w tym meczu, zostaje upomniany przez toruńskiego rozjemce żółtą kartką. To efekt dyskusji. Dodatkowo Mariusz Liberda odesłany na trybuny.

76'

2700 widzów na trybunach stadionu GKSu Bełchatów, w tym ok. 200-osobowa grupa z Krakowa.

75'

Dalekie podanie w stronę Michała Maka,, lecz ten był na spalonym.

74'

... jak i gości - Deleu wchodzi za mającego problemy zdrowotne Krzysztofa Nykiela.

74'

Kamil Wacławczyk zmienia Patryka Rachwała. Limit zmian po stronie gospodarzy wykorzystany...

73'

Łotysz na spalonym.

71'

Deniss Rakels efektownie odwrócił się z piłką i wpadł w pole karne gospodarzy, ale został w porę powstrzymany.

70'

Powtarzalność jest ważną rzeczą w dośrodkowaniach. Po raz n-ty wrzutkę Adama Marciniaka wybija głową obrońca GKSu.

68'

Podanie/strzał Adama Mójty z lewej strony mija wszystkich zawodników w polu karnym Cracovii. Do piłki dobiegł Adrian Basta, którego centrę nikt nie zamknął. Kontra gości przerwana faulem Pawła Baranowskiego.

67'

Przewinienie w ofensywie Marcina Budzińskiego na lewej stronie. Widać, że bardzo chce, ale momentami są to ataki rozpaczy i nie mam z kim rozegrać piłki.

66'

Piłkarze Kamila Kieresia grają bardzo czysto - do tej pory faulowali trzykrotnie. Cracovia ma na koncie dziesięć przewinień, z których dwa kwalifikowały się na indywidualne upomnienie.

65'

Indywidualna, choć bez wiary, akcja Andrei Prokicia. Strzał z dystansu zablokowany przez dwóch zawodników Cracovii, szczególnie przez Bartosza Rymaniaka.

63'

Przemysław Kapustka zakończył dzisiaj swój występ. Na murawie pojawia się Bartosz Kapustka.

62'

Faul taktyczny Miroslava Covilo i szybko po wejściu na boisko zostaje upomniany żółtą kartkę.

62'

Świetne podanie piętką na wolne pole Marcina Budzińskiego do Denissa Rakelsa, ale Łotysz powstrzymany przez Błażeja Telichowskiego.

61'

Pewne wyjście z bramki Krzysztofa Pilarza do rzutu wolnego.

59'

Gra w stylu "ja do ciebie, ty do mnie". Zawodnikom nie przeszkadza nawet fakt, że są w... przeciwnych drużynach!

58'

Cracovia w komplecie Boubacar Dialiba centruje z lewej strony. Ponownie piłka znajduje się w posiadaniu Arkadiusza Malarza.

57'

Zanim gra zostanie wznowiona, to będzie zmiana. Dawno niewidziany na boisku Miroslav Covilo wchodzi za Sławomira Szeligę.

56'

Patryk Rachwał dostał piłką w splot słoneczny. Przerwa w grze...

55'

Arkadiusz Malarz łapie piłkę po centrze z lewej stronie. Szybko zaczął akcję "Brunatnych".

54'

Grzegorz Baran zastępuje Pavla Komolova. Zmiana bardziej defensywna w ekipie prowadzonej przez Kamila Kieresia.

52'

Przebojowa akcja prawą flanką Andrei Prokicia. Minął jak (przewracające się) tyczki dwóch zawodników Cracovii i dopiero trzeci Mateusz Żytko faulem przerwał jego rajd. Czwarta żółta kartka, więc Żytko nie zagra w kolejnym spotkaniu.

51'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Marcina Budzińskiego z rzutu wolnego. Arkadiusz Malarz łapie piłkę do "koszyczka".

48'

Arkadiusz Malarz "wypluł' piłkę przed siebie po płaskim strzale Marcina Dzudzińskiego, lecz nie było dobitki. Wcześniej pomocnik Cracovii w łatwy sposób ograł dwóch zawodników gospodarzy.

48'

Przemysła Kita nie zdołał dobiec do piłki zagranej przez Krzysztofa Nykiela. Aut dla piłkarzy Kamila Kieresia ok. 30 metrów od bramki GKSu.

47'

Gra w środku pola obu drużyn wynika z szybkich strat.

46'

Gwizdek pana Bartosza Frankowskiego i gospodarze zaczynają ze środka. Bez zmian w obu "jedenastkach", poza tą wymuszoną w szeregach GKSu.

19:00

Powracamy na stadion w Bełchatowie. Obie drużyny już są na murawie. Za moment rozpoczną się drugie trzy kwadranse.

18:48

Szału nie ma - trochę szarpanej gry i sporo strzałów z dystansu, ale celnych jak na lekarstwo. "Pasy" miała cztery, gospodarze - 0. Wydaje się, że o komplecie punktów zadecyduje jedna bramka... Kto ją strzeli?

46'

Niedokładny przerzut ze środka pola na lewą stroną do Michała Maka. Bartosz Rymaniak zwlekał z wykonaniem rzutu z autu, więc sędzia kończy pierwszą połowę. GKS Bełchatów bezbramkowo remisuje z Cracovią.

45'

Minuta doliczona .

44'

Kontra gospodarzy. Najpierw centrę z prawej strony przeciął obrońca "Pasów", a potem uderzenie Pavla Komolova zablokowane.

43'

Sławomir Szeliga uderzył z dystansu. Piłka po drodze otarła się o zawodnika "Brunatnych" i kolejny rzut rożny dla gości. Bramkarz GKSu tym razem piąstkuje.

42'

Pavel Komolov powstrzymany zgodnie z przepisami przed polem karnym Cracovii przez Mateusza Zytkę.

42'

Andreja Prokić wrócił za Boubacarem Dialibą i wślizgiem wybija piłkę spod nóg Senegalczyka. Rzut rożny dla Cracovii. Arkadiusz Malarz łapie piłkę.

40'

Deniss Rakels pada w polu karnzm GKSu, podobnie jak Paweł Baranowski. Zdaniem sędziego przewinił Łotysz.

39'

Sporo strzałów z drugiej linii, szkoda, że bardzo niecelne. Tak samo jak teraz w przypadku Denissa Rakelsa.

37'

Marcin Budziński popracował w defensywie i zabrał piłkę Michałowi Makowi, ale szybko ją traci na rzecz Adama Mójty.

37'

Marcin Budziński staranowany przez Błażeja Telichowskiego w walce o górną piłkę. Krótka przerwa w grze. Szybko wykonany rzut wolny, po którym niecelnie strzela Deniss Rakels.

35'

GKS czeka na pierwszy celny strzał w pierwszej połowie. Piłka znowu leci wysoko nad poprzeczką po uderzeniu Pavla Komolova.

34'

Nieporozumienie Pawła Baranowskiego z... nieobecnym w tej sytuacji Adrianem Bastą. Futbolówka spada w lewy narożnik pola karnego do Boubacara Dialiby, który strzela z woleja w sam środek bramki. Arkadiusz Malarz pewnie broni.

33'

Błażej Telichowski strzela głową wysoko nad poprzeczką. Krzysztof Pilarz z "piątki".

32'

Nie ma spalonego. Michał Mak szarżował lewą flanką i dwukrotnie centruje. Przy drugiej próbie piłkę na rzut rożny wybił wracający za akcją Boubacar Dialiba.

31'

Błażej Telichowski przyjmuje piłkę na ciało po strzale z dystansu Marcina Budzińskiego.

30'

Wydaje się, że nie będzie konieczna druga w tym spotkaniu wymuszona zmiana.

29'

Sławomir Szeliga, widząc leżącego na boisku Przemysława Kitę, wybija piłkę poza linię boczną.

28'

GKS ma problem w rozegraniu piłki przez własnych obrońców. Wysoki pressing trójki ofensywnej "Pasów" powoduje daleki wykop w stronę Bartosza Ślusarskiego. Niedokładnie i piłka w posiadaniu defensorów Cracovii.

26'

Przemysław Kita strzela po rzucie rożnym nad poprzeczką! A do bramki miał mniej niż 10 metrów!

25'

Marcin Budziński wrzuca piłkę z prawej strony na głowę Denissa Rakelsa, którego uderzenie broni z najwyższym trudem Arkadiusz Malarz!

25'

W odpowiedzi Damian Szymański strzela z dystansu nad poprzeczką.

24'

Daleki wyrzut piłki Adama Marciniaka z autu, ale górą obrońca GKSu. Pośrednio przed szansą stanął Przemysław Kita, który wślizgiem chciał posłać piłkę w stronę bramki gospodarzy. Uderzenie zablokowane.

22'

Michał Mak zabiera piłkę na lewej stronie Bartoszowi Rymaniakowi, ale jego błąd naprawia Krzysztof Nykiel.

21'

Przechwyt na 20. metrze od własnej bramki Adama Marciniaka, który zapoczątkował kontrę "Pasów". Deniss Rakels w roli lewoskrzydłowego zagrywa w "16", ale do nikogo.

20'

3-4 piłkarzy Cracovii podchodzą blisko środkowych obrońców gospodarzy. Podanie do Denissa Rakelsa, ale ten nie opanował piłki.

19'

Akcja lewą stroną Boubacara Dialiby, ale zastopowany przez Adriana Bastę. Chwilę później faul w ataku Przemysława Kity.

18'

Nieoficjalnie Łukasz Wroński ma uraz związany z więzadłami pobocznymi.

17'

Było groźnie w polu karnym gospodarzy, ale na posterunku Malarz, który zatrzymał płaski strzał jednego z rywali.

17'

Mamy zapowiadaną zmianę. Prokić za Wrońskiego

15'

Wroński zniesiony z boiska na noszach, a tymczasem gra wznowiona. Zmiana za chwilę.

14'

Szeliga opatrzony, wyliże się z tego, ale w przypadku zawodnika GKS konieczna będzie zmiana... Przerwa w grze trwa już dwie minuty.

12'

Sędzia przerywa grę, bo przy linii bocznej leżało dwóch zawodników - Szeliga i Wroński

11'

Wrzutka Basty w pole karne, ale skutecznie kryli Ślusarskiego obrońcy, odcinając go od górnej piłki.

8'

Oba zespoły próbują ataków pozycyjnych, ale kończą się one przed polem karnym rywali, na skutecznej interwencji obrońców.

6'

Piłka w pole karne do Ślusarskiego, ten strzelił z ostrego kąta, ale obok słupka!

5'

Okazja Cracovii po niepewnej interwencji obrońców, ale ostatecznie przewinił w polu karnym Rakels i z wolnego zaczęli gospodarze.

4'

Szeliga w środku pola faulem przerwał akcję gospodarzy. Bez kartki

2'

Gospodarze budują akcję od własnej defensywy, ale nie mogą wyjść za połowę boiska.

1'

Początek spotkania! Od środka Cracovia!

17:57

Oba zespoły wychodzą już na boisko.

17:40

Rezerwowi Cracovii: Stępniowski, Deleu, Jaroszyński, Čovilo, Zejdler, Kapustka, Zjawiński

17:35

Rezerwowi GKS-u Bełchatów: Emilijus Zubas, Alexis Norambuena, Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Andreja Prokić, Kamil Wacławczyk. Bartłomiej Bartosiak

17:30

To spotkanie może mieć duży wpływ na układ sił w tabeli. Przy korzystnych wynikach pozostałych spotkań bełchatowianie mogą awansować na drugie miejsce w tabeli. Z kolei Cracovia przy zwycięstwie może wskoczyć aż na dziewiąte miejsce i zrównać się punktami z zamykającą pierwszą ósemkę Pogonią Szczecin.

17:20

W drużynie GKS-u Bełchatowie długo nie zobaczymy Mateusza Maka, który niedawno przeszedł operację i prawdopodobnie będzie zdolny do gry dopiero w przyszłym roku. Oprócz tego trener Kiereś nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Komołowa, oraz pauzującego za kartki Poźniaka. W zespole z ulicy Kałuży zabraknie z kolei Cetnarskiego i Mikulicia, nie w pełni formy jest jeszcze Covilo, a poza grą jest także Dawid Nowak, za którym ciągnie się afera dopingowa.

17:15

Zapraszamy na relację na żywo z meczu GKS Bełchatów - Cracovia. Gospodarze zajmują czwartą pozycję. Czy po dzisiejszym meczu wskoczą na podium?