Niedziela, 9 listopada 2014, godz. 18:00

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

20:04

Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

20:03

Mecz był bardzo ciekawy, choć w końcówce Legia osiągnęła przewagę absolutną, choć sami zabrali sobie cenne minuty przez bezsensowne faule i przepychanki. Właśnie ten spór z doliczonego czasu gry zepsuł nieco obraz spotkania, ale trzeba powiedzieć, że mecz stał na naprawdę dobrym poziomie.

20:02

Jakub Rzeźniczak w pomeczowym wywiadzie zrzucił winę za porażkę na...sędziego.

20:00

Zadecydowały błędy w pierwszej połowie. Pogoń była skuteczna przy swoich okazjach, Legia natomiast przez długi czas biła głową w mur, nadzieję stołecznym dał Rzeźniczak, ale na drugą bramkę zabrakło... no właśnie, czego? Czasu? Skuteczności? Ciężko powiedzieć. Podopieczni Henninga Berga sami są sobie winni. Bardzo dobry występ Ondreja Dudy nie wystarczył.

19:57

Jeszcze sporo nerwowości po końcowym gwizdku, ale to jest efekt przepychanek w końcówce spotkania.

97'

Koniec meczu! Pogoń wytrzymała i 3 punkty zostają w Szczecinie!

97'

Ławka Pogoni już na stojąco, wywiera presję na sędziego. 7 minuta doliczonego czasu gry.

96'

I jeszcze ukarany Dąbrowski.

96'

A Łukasz Broź opuści następny mecz, ponieważ była to jego 4. żółta kartka w sezonie.

96'

Ukarany też Nunes.

95'

Ukarany Janukiewicz...

94'

Będą kartki.. Ukarany Kosecki...

94'

Mamy małą bójkę na murawie, spore przepychanki...

93'

I jeszcze czerwona kartka dla Jodłowca! Obrońca Legii zachował się katastrofalnie, uderzył Macieja Dąbrowskiego, słuszna kara!

93'

Broź bezsensownie odepchnął Murayamę i dostał żółtą kartkę.

92'

Sędzia Musiał doliczył 5 minut.

91'

Żółta kartka dla Vrdoljaka za niepotrzebne dyskusje.

90'

I zapowiadana zmiana. Rafał Murawski lekko utykając opuszcza plac gry, w jego miejsce wchodzi Maciej Dąbrowski.

90'

Golkiper Pogoni ukradł kilkanaście cennych sekund. Będzie jeszcze jedna zmiana w szeregach gospodarzy.

89'

Janukiewicz faulowany przez Żyrę leży teraz na murawie.

87'

Saganowski! Dostał piłkę w polu karnym i błyskawicznie zdecydował się na strzał, jednak piłka obok słupka!

87'

Goście spuścili nieco z tonu. Cały czas atakują, ale nie tak, jak w ostatnich minutach.

85'

Pogoń mądrze stara się utrzymać przy piłce, a Legia nerwowo próbując gonić wynik, fauluje.

83'

Rudol zanotował kolejny dobry wślizg, tym razem zastopował Koseckiego.

82'

Pogoń rozpaczliwie broni dostępu do bramki, Legia natomiast rozpaczliwie atakuje. Kto osiągnie swój cel?

80'

Jakub Bąk opuszcza murawę, w jego miejsce Hubert Matynia.

79'

ŻYRO!! Zablokowany strzał! Duda zagrał mu piłkę na 12. metr, ale Nunes stanął na drodze piłki!! Legia napiera coraz bardziej!

76'

Legia kompletnie zepchnęła gospodarzy do defensywy, przewaga Mistrzów Polski nie podlega dyskusji. Ale czy zdołają oni doprowadzić do wyrównania?

75'

Zmiana w szeregach Portowców, za bardzo dobrego dziś Adama Frączczaka wchodzi Maksymilian Rogalski.

74'

DUDA CÓŻ TO BYŁA ZA AKCJA!!! Słowak świetnie zebrał odbitą piłkę, zrobił świetną ruletę i oddał potężny strzał, który kapitalnie obronił Janukiewicz!!

72'

Rzut rożny, dokładna wrzutka w pole karne, w którym najwyżej wyskoczył wbiegający Rzeźniczak i pewnym strzałem przy prawym słupku pokonał Janukiewicza! Kontaktowa bramka Legii, będą jeszcze emocje!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 2:1!!! JAKUB RZEŹNICZAK!!

71'

Dobra piłka do wbiegającego prawą stroną Brozia, zawodnik Legii zdołał opanować piłkę, ale minąć Dominika Kuna już nie.

69'

Kolejna akcja Legii, Żyro próbował dośrodkowania ale Nunes dobrze zablokował piłkę i wybił na rzut rożny.

68'

Bąk fauluje Koseckiego przy próbie wyprowadzenia kontry, ale kartki tym razem nie ma

66'

Zmiana w Legii, Jakub Kosecki zmienia Michała Kucharczyka.

66'

Ostry faul Matrasa na Dudzie, żółta kartka!

66'

RUDOOOL, świetny wślizg! Bardzo dobre zagranie do wchodzącego Kucharczyka, ale defensor Pogoni kapitalnie wybił piłkę spod nóg Michała Kucharczyka!

65'

Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Bąku.

64'

Saganowski!! Ondrej Duda posłał świetny "no-look pass" do wchodzącego Sagana, ale jego strzał broni golkiper Pogoni! Coraz ciekawszy mecz w Szczecinie!

62'

Świetna wrzutka Pinto wprost na głowę niepilnowanego Vrdoljaka, dobry strzał kapitana Legii, ale wprost w Janukiewicza!

60'

Wrzutka Rudola do Frączczaka, ale ten niedokładnie przyjął piłkę w polu karnym i od bramki Kuciak.

60'

Prostopadłe zagranie Dudy do Saganowskiego, ale "Sagan" nie zdążył! Duda powinien jednak grać na prawo do lepiej ustawionego Brozia! Rozkręcają się goście!

58'

NIE MA GOLA, NIESAMOWITE!! Saganowski główkuje, ale piłkę wybija stojący na linii bramkowej Murayama!

56'

Teraz Saganowski! Napastnik Legii otrzymał znakomite podanie od Kuciaka, ale uderzył bardzo źle!

55'

Będzie trzy, nie! Kapitalna akcja Murayamy, wrzutka na głowę Frączczaka, ale świetnie asekurował go Rzeźniczak! Tylko rzut rożny!

53'

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

54'

Akcja Pogoni, wyprowadzał ją Frączczak, ale Broź kapitalnym wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg napastnika Portowców!

51'

ASTIZ! Dobra wrzutka, główka obrońcy Legii, który "ściągnął" piłkę z głowy Rzeźniczaka! Tak czy tak, było blisko!

50'

Boczna siatka! Wrzutka Kucharczyka z lewej strony, piłka adresowana do Saganowskiego, ale ubiegł go Golla i mamy rzut rożny.

49'

Piękna akcja Pogoni, piłka wędrowała niemal jak po sznurku, ale zakończył ją dobrym odbiorem Tomasz Jodłowiec.

48'

Vrdoljak na lewo do Kucharczyka, ten odegrał do wchodzącego Saganowskiego, który stracił piłkę.

47'

Była szansa dla Legii, najpierw wrzutka wybita przed pole karne przez Gollę, tam znalazł się Jodłowiec, ale jego strzał bardzo niedokładny.

46'

Pogoń zaczyna drugą połowę! Gospodarze utrzymają prowadzenie?

46'

A Marek Saganowski zastępuje na placu gry Mateusza Szwocha.

19:03

Szybki rozruch Wojskowych, piłkarze już gotowi.

19:00

Za chwilę zaczynamy drugą połowę, do zmiany gotowy jest już Marek Saganowski.

18:49

Pogoń znakomicie rozgrywa tę pierwszą połowę. Legia natomiast nie ma kompletnie pomysłu na atak, podopieczni Henninga Berga nie stworzyli żadnej dobrej okazji w tej odsłonie. Portowcy prowadzą jak najbardziej zasłużenie po bramkach Rafała Murawskiego i Adama Frączczaka. Ta dwójka jak na razie błyszczy na boisku. Legioniści grają nerwowo, popełnili dwa poważne błędy, z czego jeden skończył się bramką dla gospodarzy. Jak będzie w drugiej połowie?

46'

Koniec pierwszej połowy meczu! Choć Pinto dobrze zagrał do Szwocha, ale sędzia Musiał nie dał dokończyć legionistom tej akcji. Pogoń prowadzi z Wojskowymi 2:0!

45'

1 minuta doliczona

44'

Ale kartką ukarany również Duda, choć tym razem nie wiem za co.

44'

Teraz blisko błędu Janukiewicz, który wypuścił piłkę! Blisko był Duda, który teraz leży na murawie. Co się stało? Hernani bezsensownie kopnął piłkarza Legii, za co dostał kartkę.

42'

Już wszystko w porządku z piłkarzem Legii.

41'

Szwoch leży na murawie po zderzeniu z Hernanim. Zawodnik gości trzyma się za głowę, interweniują lekarze.

40'

Astiz w pozornie nietrudnej sytuacji źle przyjął piłkę, później próbował zagrywać do Kuciaka ale zrobił to po prostu fatalnie, piłkę już w polu karnym przejął Frączczak, który mógł jeszcze zagrać do partnera, ale odważnie zdecydował się na strzał i pewnie pokonał Kuciaka! Jak odpowie Legia?

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 2:0!!! ADAM FRĄCZCZAK PO FATALNYM BŁĘDZIE ASTIZA!!

37'

Okazja dla Pogoni! Murawski z Frączczakiem ładnie wypracowali akcję dla Kuna, ale ten niepotrzebnie próbował strzelać.

34'

Główka Astiza ale bardzo niecelna.

34'

Ricardo Nunes dobrze przyblokował Żyrę na prawej flance, Legia ma rzut rożny.

32'

30'

Rudol świetnie zastopował podanie Żyry do wychodzącego Dudy.

30'

Okazja! Frączczak zagrał do Murayamy, ten podał wzdłuż bramki, ale piłkę zdołał wybić Rzeźniczak!

28'

Była szansa na kontrę dla Legii, piłkarze Mistrza Polski wychodzili dwóch na dwóch, ale Kucharczyk pośliznął się i stracił piłkę.

27'

Żyro ładnie wystawił piłkę Dudzie, ale zawodnik Legii fatalnie skiksował.

26'

Vrdoljak leży na murawie, z trybun słychać sporo gwizdów. Kapitan Legii jest wściekły, gdyż twierdzi, że był faulowany przez Hernaniego. Sędzia się jednak przewinienia nie dopatrzył.

24'

Janukiewicz pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Legia zbyt nerwowo rozgrywa ten mecz.

23'

Ależ blisko wpadki Legii! Astiz zagrał mocną piłkę do Kuciaka, który jej nie opanował, ale na jego szczęście futbolówka nie zmierzała w światło bramki!

21'

Tym razem dobrze zachowała się defensywa Pogoni, a mianowicie Hernani który dobrze ubiegł Dudę.

20'

Kolejna dobra akcja Pogoni! Bąk zagrał do wchodzącego Kuna, ale dobrze asekurował go Astiz, który wybił piłkę na rzut rożny.

19'

Fauluje Michał Żyro, ale sędzia oszczędził reprezentanta Polski i nie pokazał mu kartki.

19'

Warto wspomnieć, iż był to pierwszy gol Rafała Murawskiego dla Pogoni Szczecin.

17'

Zbyt mocne podanie do Bąka. Pomysł świetny, ale wykonanie niezbyt dobre.

16'

Świetna akcja Pogoni! Kilka szybkich podań pozwoliło Frączczakowi znaleźć sporo miejsca aby dobrze dośrodkować. Napastnik Portowców miejsce wykorzystał znakomicie, wrzucając na dłuższy słupek wprost na głowę Murawskiego, a ten głową pokonał Dusana Kuciaka! Golkiper Legii mógł się zachować lepiej w tej sytuacji!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL RAFAŁ MURAWSKI!!! GŁOWĄ ZAPEWNIA PROWADZENIE POGONI!

12'

Murawski posłał długą piłkę do Frączczaka, ale szybszy był Rzeźniczak.

10'

DUDA!! Broni Janukiewicz! Broź świetnie zagrał na wolne pole do Żyry, ten piętą odegrał do Dudy, który zdążył się odwrócić, ale jego strzał wybronił golkiper Portowców!

8'

Pierwszy strzał Frączczaka, który otrzymał podanie z prawej strony, ale jego próba bardzo słaba i bez problemów łapie piłkę Kuciak.

6'

Janukiewicz! Bardzo odważnie wyszedł z bramki by przeciąć podanie do Kucharczyka i udało mu się to.

6'

Sporo niedokładności po obu stronach w tych pierwszych minutach meczu.

4'

Rzeźniczak! Zawodnik Legii nie zdołał oddać strzału, gdyż przyblokował go Frączczak!

3'

Wrzutka Helio Pinto, Ricardo Nunes próbował wybijać piłkę, ale skiksował i mamy korner dla Wojskowych.

3'

Kucharczyk niedokładnie próbował zagrywać do Szwocha, ale Jodłowiec momentalnie odzyskał piłkę.

1'

Pierwsza świetna szansa dla Pogoni! Momentalnie długa piłka do wychodzącego Frączczaka, który miał przed sobą tylko Kuciaka, ale zawodnik Pogoni upada w szesnastce! Nie ma jednak rzutu karnego!

1'

Sędzia Musiał gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy ostatnie spotkanie 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Od środka goście!

17:59

Kibice po odśpiewaniu hymnu Pogoni zaintonowali "Mazurka Dąbrowskiego". Piłkarze natomiast już się przywitali, pora na wymianę proporczyków i pamiątkowe zdjęcie.

17:58

Sędziowie wyprowadzają obie drużyny na murawę. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

17:55

Już za chwilę zaczynamy mecz! Czy Legia umocni się na pozycji lidera? A może to Pogoń poprawi swój dorobek punktowy i zrówna się w tabeli z Lechem Poznań?

17:49

Ławka rezerwowych Legii: Jałocha - Lewczuk, Guilherme, Saganowski, Piech, Kosecki, Bielik

17:48

Ławka rezerwowych Pogoni: Kudła - Dąbrowski, Matynia, Rogalski, Wojtkowski, Okuno, Kozłowski

17:45

Jeszcze krótka zapowiedź video, przygotowana przed kanał Pogoni na youtube.

17:44

17:40

Warto również wspomnieć o niedawnym meczu w ramach Pucharu Polski. W nim również lepsza okazał się Mistrz Polski, jednak Portowcy ulegli Wojskowym dopiero po dogrywce. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

17:38

W ubiegłym sezonie w lidze obie drużyny spotkały się trzykrotnie i trzykrotnie górą była Legia, która pokonała Pogoń u siebie 3:1, a na wyjeździe 3:0 oraz 1:0. Czy Portowcom uda się odwrócić kartę w obecnej kampanii?

17:35

Do meczu pozostało około 25 minut, zachęcam zatem do przeczytania zapowiedzi tego spotkania, którą przygotował dla Państwa Maciej Pietrasik - KLIK!

17:31

Jan Kocian poprowadzi dziś Pogoń po raz trzeci w lidze. Jak dotąd pod jego wodzą Portowcy pokonali Cracovię oraz zremisowali z Górnikiem.

17:27

W drużynie Legii nie ma dziś Orlando Sa. Powód jego absencji został podany na oficjalnym twitterze Wojskowych:

17:25

Skoro wspomniałem już o zmianach względem ostatnich ligowych potyczek obu ekip, to warto również rzec o tym, jak się te mecze zakończyły. Portowcy wyjechali na Śląsk, gdzie zmierzyli się z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla gości zdobył Mateusz Matras. Legioniści podejmowali natomiast na Pepsi Arenie chorzowski Ruch i po bramkach Orlando Sa i Adama Ryczkowskiego pokonali rywala 2:1.

17:14

Jaki wynik obstawiacie? Czekam na typy w komentarzach!

17:14

Po lewej stronie widoczne są już składy obu ekip. W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym, trener Jan Kocian dokonał 3 zmian w swojej drużynie. Henning Berg dokonał natomiast aż 6 zmian w wyjściowym zestawieniu.

17:04

Witam serdecznie! Zapraszam na relację live z meczu kończącego zmagania w 15. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, w którym to Pogoń Szczecin podejmie na własnym terenie warszawską Legię.