Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
95'

Nic wartego odnotowania nie wydarzyło się już w czasie doliczonym. Dzisiejszy remis jest sprawiedliwy ze wskazaniem na Górnika Łęczna, który stworzył więcej sytuacji podbramkowych, szczególnie w pierwszej części spotkania. Dziękujemy za uwagę!

91'

Ostatni ruch Szatałowa. Pruchnik za Hasaniego.

90'

3 minuty doliczone do drugiej odsłony.

89'

Hasani z lewego skrzydła w kierunku Burkhardta, ale zbyt lekko. Senna końcówka, jak i początek pierwszej połowy.

85'

Rzut rożny dla gospodarzy po wrzutce Klepczynskiego i wybiciu Mierzejewskiego, a następnie długa przebitka główkami, który zakończył Hebert strzałem nad poprzeczką.

83'

Druga zmiana w Górnika. Cernycha zmienia Burkhardt.

83'

Hanzel za plecy Bielaka do Klepczyńskiego, który źle obliczył tor lotu piłki, w efekcie czego nie doszedł do niej w obrębie boiska. Dużo niedokładności w poczynaniach obu ekip w ostatnich minutach.

79'

Dobra okazja dla Górnika, w której Szałachowski próbował strzału na krótki słupek, lecz z interwencją zdążył golkiper Piasta. Chwilę później poprawki za sprawą dośrodkowania Hasaniego próbował Cernych, lecz przy próbie strzału z woleja Litwin ledwo co trafił w piłkę.

77'

Chwilę później także Janczyk za Badię.

76'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Szałachowski za Bożoka.

76'

Rzut rożny dla gliwiczan, piłka mocno podkręcona trafia w rękawice Prusaka. Ten uruchomił w kontrze Cernycha, którego jednak łatwo ograł Klepczyński.

73'

Nowak z dystansu, lecz wysoko nad poprzeczką. Przycisnęli teraz piłkarze Szatałowa, którzy sprawiają wrażenie poddenerwowanych takim obrotem spraw boiskowych.

70'

Piast Gliwice - Górnik Łęczna

71'

Bożok głęboko w pole karne do Szmatiuka, jednak ten nie zdołał wygrać pojedynku główkowego z Hebertem.

70'

Rzut rożny dla Górnika i piłka trafia do ustawionego na dalszym słupku Cernycha, który w przyjęciu pomagał sobie ręką. Z własnego pola bramkowego rozpocznie Cifuentes.

68'

Bożić leży teraz na murawie, trwa interwencja medyczna. Chorwat niewątpliwie powróci za moment na boisko.

68'

Żółtko dla Kornela Osyry za spóźniony faul na dobrze wychodzącym lewą flanką Bożiciu.

66'

Druga zmiana w Piaście, Podgórski za Ziveca.

66'

Bonin zagrał na 2 kontakty i strzelił mocno z linii szesnastki, lecz piłka nieznacznie mija spojenie słupka z poprzeczką.

64'

Kolejna, tym razem dosyć nieudolna klepka między piłkarzami Górnika, lecz piłka trafia pod nogi wychodzącego sam na sam Bożoka, który strzałem z ostrego kąta wywalczył tylko rzut rożny.

63'

Pierwsza i jakże groźna sytuacja dla Górnika w drugiej połowie! Bonin dośrodkowuje na dalszy słupek, a Mierzejewski głową strzela gdzieś pomiędzy Cifuentesa a słupek, po chwili dobitka Cernycha z czystej pozycji z 10. metra mija słupek bramki! O ogromnym szczęściu mogą mówić teraz gospodarze.

62'

Nie prezentują się dziś dobrze ze strony technicznej piłkarze Piasta. Najpierw piętką do partnerów próbował zagrywać Wilczek, ale nie trafił w futbolówkę, a teraz Badia, próbując przedryblować Bielaka, wyjechał poza linię końcową boiska.

59'

Groźne uderzenie Wilczka z pierwszej piłki z 20 metrów, piłka szybko opadała w kierunku poprzeczki, ale ostatecznie zatrzymała się tylko na górnej siatce.

58'

Próba technicznego zagrania piętką w wykonaniu Klepczyńskiego wyszła przekomicznie. Od autu Górnik.

56'

Kolejny rzut wolny z tego samego miejsca, co przed momentem, tym razem piłka zawieszona nieco wyżej przez Hiszpana i do sytuacji strzeleckiej próbowali dochodzić piłkarze Piasta, jednak żaden z nich nie zmienił toru lotu piłki.

55'

Faul Nikitovicia na Badii przy linii bocznej boiska i dośrodkowanie samego poszkodowanego. Wrzutka jednak zbyt słaba i wybija ją pierwszy stojący za murem defensor gości.

52'

Dłużej potrzymali teraz piłkę we własnym posiadaniu zawodnicy Górnika, co pozwoliło na dośrodkowanie Bielaka w kierunku Hasaniego, lecz strzał Szweda, mimo iż celny, nie mógł zaskoczyć golkipera Piasta.

50'

Niepotrzebne zachowanie Bożoka, który próbował kiwki pod własnym polem karnym, przejęcie Klepczyńskiego i szybkie podanie w uliczkę do Hanzela. Po jego dośrodkowaniu piłkę na korner wybija Mierzejewski.

49'

Senny początek w wykonaniu obu ekip. Dopiero po kilku minutach Kamil Wilczek spróbował strzału z dystansu, który był jednak daleki od celu.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę spotkania. Miejmy nadzieję, iż ta będzie obfitować w bramki. Od środka gospodarze!

46'

W przerwie meczu 1 zmiana. Vassiljeva zmienia Hanzel.

45'

Bardzo niecelny strzał Bożoka z dystansu i chwilę po wznowieniu gry, sędzia Kwiatkowski kończy pierwszą część spotkania, w której zdecydowanie lepsze wrażenie zostawili po sobie goście. Powracamy za około 15 minut!

44'

Dużo niedokładności w poczynaniach obu ekip w końcówce. Najpierw piłkę po długim zastanowieniu się, co z nią zrobić, stracił Bonin, a chwilę później z kontrą wychodzi Murawski, który holuje piłkę przez pół boiska, by ostatecznie podać ją do... prawego obrońcy.

43'

Rzut rożny dla Piasta po próbie dośrodkowania Badii i niepewny chwyt Prusaka, który nie kosztował piłkarzy Górnika stratą bramki.

42'

Nowak w pole karne ze stałego fragmentu gry, najwyżej w szesnastce wychodzi Szmatiuk, którego dosyć lekki strzał przechodzi nad poprzeczką.

40'

Żółta kartka dla Murawskiego po faulu taktycznym na Bożoku. Całą sytuację niecelnym podaniem w środek pola sprokurował Brożek.

41'

39'

Dobry strzał Szeligi dołem w kierunku dłuższego słupka nieznacznie mija bramkę Prusaka!

39'

Szeliga dobrze zwiódł podaniem Bielaka, którego dobrze asekurował Bożok, nie pozwalając piłkarzowi Piasta na dośrodkowanie.

36'

W odpowiedzi bardzo groźnie Vassiljev, który ograł kilku rywali przemierzając pół szerokości pola karnego, lecz w decydującym momencie jego strzał dobrze wyblokował walczący do końca Szmatiuk.

35'

Kolejna dobra akcja gości. Obrona Piasta wydaje się nie stawiać dziś żadnych oporów. Dobra klepka między Bożokiem a Boninem, ten drugi podaje do Słowaka, który dobrze pokazał się na wolnej pozycji, lecz na posterunku Osyra wybijający piłkę.

32'

Murawski odegrał się teraz rywalowi, rozładowując swoją złość na Boninie. Rzut wolny dla Górnika z 25 metrów od bramki i brak kartki dla Murawskiego, który nie miał zanadto złych zamiarów.

29'

Rzut rożny dla Górnika po wybiciu Heberta przyniósł tylko uraz Murawskiego. A znów mogło być groźnie, gdyby ciut lepiej ustawiony był Cernych.

28'

Bożić faulowany przez Ziveca przy próbie wyjścia z akcją ofensywną, lecz obejdzie się bez kartki, podobnie jak przy faulu Bielaka sprzed kilku minut.

27'

Świetna klepka Bożoka i Nowaka, ten pierwszy zagrywa krótko do Hasaniego, który staje oko w oko z bramkarzem Piasta, któremu już niemal ugięły się nogi. Mimo wszystko Cifuentes zdołał wybić strzał Szweda, który zmierzał prosto w niego. Lepsza sytuacja już Hasaniego nie spotka.

25'

Nieporozumienie Bonina z Bożokiem i z szybkiego wyrzutu z autu wyszły nici. Piłka opuszcza plac gry.

23'

Niedokładny przerzut Nikitovicia w kierunku Bonina, piłkę głową do Badii zgrywa Brożek, następnie Hiszpan holuje piłkę pod samo pole karne Górnika i dośrodkowuje, lecz Wilczka skutecznie kryje Szmatiuk, wybijając piłkę na rzut rożny.

21'

Błąd w rozegraniu Nowaka, piłkę przejmuje Badia, który nie zdołał skutecznie ograć Mierzejewskiego. Tylko rzut z autu dla gospodarzy.

19'

Rzut rożny wykonywany przez Nowaka, piłka po małym zamieszaniu trafia pod nogi Bonina, który bez zastanowienia uderza niemal z półobrotu, a futbolówka zatrzymuje się dopiero na górnej części siatki!

17'

Kolejna świetna piłka sprzed pola karnego Nowaka, która mija głowę Heberta i spada wprost na klatkę Hasaniego, który będąc w pełnym biegu nie zdołał przyjąć futbolówki.

16'

Bielak fauluje Klepczyńskiego w okolicach narożnika pola karnego i Piast stanie przed szansą stworzenia groźnej sytuacji ze stałego fragmentu gry.

14'

Miroslav Bożok wprost na głowę Hasaniego, lecz ten z bliska uderza obok słupka obok bezradnego Cifuentesa! Powinno być 1:0.

12'

Dośrodkowanie Klepczyńskiego z prawej flanki wybija Szmatiuk.

11'

Kompletnie nieatakowany Nowak podprowadził piłkę aż do pola karnego rywali i zdecydował się na strzał z dystansu, który został zablokowany przez defensorów.

10'

Bardzo dobry odbiór w wykonaniu Górnika i podanie Bonina do Hasaniego, który ograł środkowego obrońcę i miał czystą sytuację strzelecką, lecz trafia wprost w Cifuentesa.

9'

Teraz to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, jednak głównie na własnej połowie i w środkowej strefie boiska.

7'

Pierwsze uderzenie Piasta. Kamil Wilczek z szesnastu metrów z pierwszej piłki, jednak zabrakło mu paru metrów do bramki Prusaka.

6'

Bonin prostopadle w pole karne do Bożoka, jednak podanie skrzydłowego Górnika minimalnie zbyt mocne i piłka ląduje w rękach Cifuentesa.

5'

Nowak faulowany w środku pola przez Vassiljeva. Goście kolejny raz zwlekają jednak z szybkim rozegraniem i spokojnie rozgrywają piłkę.

3'

Pierwsze ofensywne wyjście po wymianie podań między Bożokiem, a Boninem, ten drugi podaje po ziemi w pole karne ale na posterunku Osyra.

2'

Nie forsują tempa podopieczni Jurija Szatałowa, utrzymując się przy piłce głównie na własnej połowie przy wysoko ustyawionymi gospodarzami.

1'

Od środka rozpoczynają zawodnicy Górnika Łęczna!

17:56

Piłkarze Piasta zagrają dziś na czerwono, natomiast goście na zielono-czarno. Obie jedenastki pojawiły się już na płycie boiska.

17:53

W drużynie gości, miejsce pauzującego Patrika Mraza zajmie na lewej obronie nominalny... środkowy pomocnik, Lukas Bielak. Ponadto od pierwszej minuty z opaską na ramieniu wystąpi dziś Veljko Nikitović.

17:32

Mniej powodów do optymizmu mają natomiast podopieczni Jurija Szatałowa. Zespół z Łęcznej w ostatnim spotkaniu ligowym zremisował z Lechią Gdańsk 1:1, a wcześniej przegrał z Lechem Poznań 1:0. Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu dałoby Górnikowi chwilę wytchnienia, bo jak na razie plasuje się dopiero na 13. pozycji w tabeli. O trzy punkty nie będzie jednak łatwo, a zadania nie ułatwia sytuacja kadrowa zielono-czarnych.

17:28

W listopadzie Piast Gliwice rozegra na własnym stadionie trzy spotkania pod rząd - z Górnikiem Łęczna, Lechem Poznań i Wisłą Kraków. Do dzisiejszej rywalizacji, która rozpocznie cały maraton, gliwiczanie przystępują w dobrych humorach. W ostatnim czasie rozgromili bowiem GKS Bełchatów 5:0 w 1/8 Pucharze Polski, a następnie w spotkaniu ligowym pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2.

17:23

Witamy z Gliwic! Za nieco ponad pół godziny rozpocznie się tutaj pierwszy mecz w ramach 15. kolejki Ekstraklasy. Miejscowy Piast podejmie Górnika Łęczna. Zapraszamy na relację na żywo.