Poniedziałek, 3 listopada 2014, godz. 18:00
2 : 4
Piast GliwicePiast Gliwice
1. połowa0 : 2
19:51

Świetny mecz za nami. Piast był lepszy, strzelił więcej goli i wygrał zasłużenie, ale gospodarze potrafili dwukrotnie trafić do jego bramki, czym nieco osłodzili sobie tę porażkę. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

93'

Koniec meczu! Piast ograł Podbeskidzie na jego boisku!

92'

Zivec zagrał świetną piłkę do Wilczka za linię obrony, jednak ten był na spalonym

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Piękny gol Sokołowskiego. Doświadczony zawodnik zebrał wybitą piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdecydował się na strzał, którym nie dał żadnych szans bramkarzowi.

89'

GOOOOOOOOOOL!! Marek Sokołowski, jest 2:4!

88'

Monika W: Faulu na Malinie nie było. Piotrek wywracał się jeszcze zanim zrównał się z Klepczyńskim. - DW: oczywiście racja, chociaż wyłapaliśmy to dopiero na późniejszej powtórce. Dzięki za czujność. ;)

87'

Horvath wchodzi na boisko za Piotra Brożka

86'

Kwame dośrodkował z lewej strony boiska, ale wywalczył tylko corner

84'

Bartlewski dośrodkował z rzutu wolnego, ale Hebert spokojnie wybił piłkę

83'

Żółta kartka dla Klepczyńskiego za taktyczny faul na Malinowskim

82'

Sokołowski oddał teraz strzał sprzed pola karnego, jednak mocno przestrzelił

81'

Długo wymieniali podania goście, ale ostatecznie Badia dośrodkował niedokładnie

80'

Spokojnie, długo wymieniają teraz podania piłkarze z Gliwic

78'

Spory kocioł zrobił się przed chwilą pod bramką Cifuentesa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zaskoczyć Hiszpana starali się Konieczny i Stano, ale ten nie dał się pokonać

77'

Było blisko gola dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w idealnej sytuacji znalazł się niepilnowany Stano, ale Słowak przestrzelił

77'

Zivec oddał strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę

75'

Podgórski oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur

73'

73'

Kolejna szybka kontra gości, ale tym razem zablokowany przed polem karnym Podbeskidzia był Wilczek

72'

A rzut karny sprzed kilku minut sprokurował oczywiście Szeliga, a nie Osyra, jak napisaliśmy wcześniej

71'

A teraz Szeliga schodzi z boiska, a zmienia go Podgórski

71'

Kapitalna kontra gości, zagranie z lewej strony w pole karne, piłka trafia do Szeligi, a ten bez problemu pokonał bramkarza!

70'

GOOOOOOOOOOOOL!! Szeliga i 4:1 dla gości!

69'

Badia dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy wybili piłkę

67'

GOOOOOOOOOL!! Sokołowski pewnie! Czy gospodarze wrócą do gry?

66'

Kornel Osyra ewidentnie faulował Roberta Demjana we własnej szesnastce i sędzia musiał podyktować karnego.

66'

RZUT KARNY DLA GOSPODARZY!

65'

Vassiljev kapitalnie dośrodkował z tego rzutu rożnego, Kronel Osyra równie dobrze zgrał piłkę głową, a strzał Heberta był oczywiście również wyśmienity. Piłka w bramce, bielszczanie na kolanach

64'

Vassiljev schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Hanzela

63'

GOOOOOOOOOOOL!! Hebert i jest 3:0 dla gości!

63'

Klepczyński dośrodkował z prawej strony boiska i wywalczył corner

61'

Zapowiadany wcześniej Maciej Korzym zmienia Górkiewicza

60'

Badia dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale obrońcy Podbeskidzia mimo małych kłopotów wybili ostatecznie piłkę

59'

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Maciej Korzym

58'

Oni jednak zrobili to również słabo. Przy piłce Podbeskidzie

57'

Bartlewski dośrodkował z rzutu rożnego, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Teraz z kolei corner mają goście

56'

Malinowski dośrodkował przed chwilą w pole karne, ale gospodarze wywalczyli tylko rzut rożny

55'

Górkiewicz dośrodkował z prawej strony boiska, ale będący w polu karnym Demjan oddał niecelny strzał

53'

Zivec oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale był bardzo słaby. Od bramki grę wznowi Pesković

52'

Bartlewski dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale zrobił to fatalnie. Piłkę złapał bramkarz

51'

Hebert zagrał ręką około 20 metrów od własnej bramki. Dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy

50'

50'

Sokołowski podał do Kwame, ale jego dośrodkowanie z prawej strony było nieudane. Przy piłce już Piast

49'

Spokojnie piłkę wymieniają gospodarze, ale jak na razie zupełnie nic z tego nie wynika

47'

I już teraz swoją akcję mieli goście, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hebert zagrał piłkę ręką

46'

I zaczynamy drugą połowę

46'

A Malinowski za Pazio

46'

Od razu dwie zmiany w zespole gospodarzy. Bartlewski wchodzi za Patejuka

18:47

To była naprawdę dobra połowa. Tempo stało na wysokim poziomie, jedni i drudzy oddali po kilka strzałów, choć oczywiście stroną groźniejszą i bardziej konkretną byli gliwiczanie. Ich prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone

45'

I w tej chwili arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Badia oddał strzał z dystansu, ale mocno się pomylił

44'

Sokołowski dośrodkował z lewej strony boiska, ale pewnie piłkę złapał Cifuentes

43'

Kolejna ładna akcja gości, ale uderzenie Zivca zostało zablokowane

41'

No i zrobiło się groźnie pod bramką gości! Patejuk bardzo dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Konieczny minimalnie przestrzelił głową!

41'

Patejuk ładnie zaatakował prawą stroną, dośrodkował, ale uderzenie Demjana zablokował Osyra. Tylko rzut rożny

40'

Szeliga był faulowany w środkowej strefie boiska przez Lenartowskiego

39'

Adam Pazio dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy gości znów pewnie się spisali i wybili piłkę

38'

Sokołowski spróbował ataku indywidualnego, ale bardzo szybko Szeliga wybił mu to z głowy i świetnie odebrał mu piłkę

37'

I znowu powinien być gol dla Piasta! Kamil Wilczek kapitalnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Zivec minimalnie przestrzelił głową!

35'

35'

Aj, było blisko kolejnego gola dla gości! Znów świetną kontrę wyprowadzili gliwiczanie, Szeliga fenomenalnie wdarł się w pole karne z prawej strony, wyłożył Badii piłkę jak na tacy, ale ten trafił w słupek!

34'

Bartłomiej Konieczny oddał strzał z dystansu, ale był on mocno niecelny

32'

Tomasz Górkiewicz dośrodkował z prawej strony boiska, ale goście wybili piłkę z własnej szesnastki

31'

Troszkę dłużej wymieniają teraz podania piłkarze Piasta, ale robią to głównie na własnej połowie

29'

Ależ Podbeskidzie ma problem z tymi bramkarzami. Konstantin Vassiljev oddał z pozoru nie groźny strzał z dystansu, ale Pesković interweniował tak nieporadnie, że piłka wpadła do bramki! 2:0 dla Piasta, czy gospodarze w końcu odpowiedzą jakąś groźną akcją?

28'

GOOOOOOOOOOOL!! Konstantin Vassiljev, 2:0 dla gości!

27'

Demjan ładnie teraz minął dwóch rywali, podał na prawo do Pazio, ale jego wrzutka była zupełnie nieudana

26'

Demjan tym razem sam dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno. Przy piłce już goście

24'

Pietrasiak dośrodkował teraz w pole karne, ale choć odnalazł tym podaniem Demjana, to strzał tego drugiego był za lekki i nie sprawił kłopotów bramkarzowi

23'

Pietrasiak oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale był on zupełnie nieudany

22'

I było blisko wyrównania! Patejuk świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Hebert o mało nie pokonał własnego bramkarza! Tylko corner jednak dla gospodarzy

21'

Spokojnie budują teraz akcję gospodarze. Zobaczymy, czym to się skończy

20'

Lewą stroną zaatakował Pazio, ale tam bez problemu zatrzymał go obrońca

19'

Osyra zagrał kapitalne podanie z głębi pola, a Wilczek spokojnie wymanewrował Pietrasiaka i Koniecznego w polu karnym, a następnie oddał strzał, który zaskoczył Peskovicia! 1:0 dla gości!

18'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kamil Wilczek, 1:0 dla Piasta!

17'

Pavol Stano faulował teraz Murawskiego w środkowej strefie boiska

15'

Ależ to była kontra! Gliwiczanie szybko przedostali się pod pole karne gospodarzy, Zivec minął paru obrońców i znalazł się przed bramkarzem, którego jednak sfaulował. I dostał za to żółtą kartkę.

14'

Pietrasiak starał się teraz dośrodkować z prawej strony, ale zrobił to niedokładnie i piłkę mają goście

13'

Adam Pazio spróbował przedostać się z piłką w szesnastkę gości, ale tam umiejętnie powstrzymał go Hebert

12'

Badia również spróbował wrzutki z lewej flanki, ale Pesković bez problemu chwycił futbolówkę

12'

Adu Kwame dośrodkował przed chwilą z lewej strony boiska, ale obrońcy Podbeskidzia wybili piłkę

11'

Środkiem spróbowali zaatakować gospodarze, ale skończyło się to stratą Demjana

9'

Marek Sokołowski oddał przed chwilą niezły strzał sprzed pola karnego, ale Cifuentes na raty złapał piłkę

7'

Było ciekawie! Badia trafił co prawda w mur z tego rzutu wolnego, ale po chwili oko w oko z bramkarzem znalazł się Wilczek! Przegrał on ten pojedynek, ale ewentualny gol i tak nie byłby uznany, gdyż zawodnik Piasta był na spalonym

6'

Badia był teraz faulowany na połowie rywala. To będzie dobra okazja do dośrodkowania

5'

Sporo chaosu mamy jak na razie na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią rozegrać jakiejś składnej akcji

4'

Próba ataku w wykonaniu gospodarzy, ale zupełnie nieudana. Od bramki grę wznowią gliwiczanie

2'

Ten corner został jednak kiepsko wykonany, gospodarze spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

1'

Pierwszy atak gości, Wilczek wszedł z piłką w pole karne z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny

1'

Arbiter daje znać, mecz zaczynają gospodarze

17:59

17:59

17:57

Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie. Liczymy na dobre, emocjonujące widowisko!

17:45

Rezerwowi Piast: 1. Jakub Szmatuła, 3. Csaba Horvath, 20. Łukasz Hanzel, 17. Tomasz Podgórski, 15. Dawid Janczyk, 77. Ruben Jurado.

17:43

Rezerwowi Podbeskidzie: 1. Richard Zajac, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 8. Piotr Malinowski, 30. Piotr Tomasik, 29. Sebastian Bartlewski, 77. Maciej Korzym, 15. Krzysztof Chrapek.

17:38

Równie dobre nastroje panują w Bielsku-Białej, bo w zeszły wtorek Podbeskidzie zaliczyło w Zabrzu efektowną wygraną z Górnikiem (4:2). Leszek Ojrzyński testował w tym meczu nowe ustawienie z pięcioma obrońcami i Pavolem Stano w roli defensywnego pomocnika. Trener „Górali” zdecydował się na taką zmianę, bo przeciwko Piastowi nie będzie mógł liczyć na pokaźną grupę podstawowych zawodników. Z powodu przekroczenia limitu kartek pauzują Damian Chmiel, Maciej Iwański, Anton Sloboda oraz zawieszony za czerwoną kartkę Adam Deja.

17:35

Piast przyjeżdża do Bielska-Białej opromieniony efektownym zwycięstwem w Pucharze Polski. W ubiegłą środę gliwiczanie rozbili u siebie 5:0 GKS Bełchatów i awansowali do ćwierćfinału, w którym w marcu zmierzą się z… Podbeskidziem.

17:30

Witamy w relacji na żywo z pierwszego poniedziałkowego meczu Ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmuje u siebie Piasta Gliwice.