Poniedziałek, 3 listopada 2014, godz. 20:30
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
0 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
22:23

Jagiellonia zasłużenie przegrywa u siebie z GKS Bełchatów 0:1! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

92'

Kontra GKS! Prokić poradził sobie z Maderą, ale jego strzał świetnie broni Drągowski!

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

90'

Kolejne wejścia prawym skrzydłem pilkarzy gospodarzy nie przyniosły celnego zagrania przed bramkę Bełchatowa. Teraz Malarz pewnie łapie piłkę po uderzeniu zza pola karnego Gajosa.

88'

Żółta kartka dla Mójty.

87'

Frankowski minął w polu karnym Mójtę, ale po chwili został zablokowany przez Telichowskiego. Po rzucie rożnym dla Jagiellonii w polu karnym przewrócił się Pawłowski, ale sędzia Marciniak nie gwizdnął karnego.

85'

Po efektownym wejściu Mójty i jego dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Madera w ostatniej chwili wybił piłkę na korner.

84'

Po kornerze dla GKS piłka bezpańsko przeleciała przez pole bramkowe Drągowskiego! Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Dzalamidze, wchodzi Frankowski.

82'

Baran zmienia Szymańskiego.

80'

Dobre wyjście z bramki Drągowskiego zatrzymuje pędzącego w szesnastkę Szymańskiego!

79'

12 307 widzów dzisiaj na Słonecznej.

78'

Niecelny strzał z dystansu Maka, a trener Probierz stawia wszystko na jedną kartkę Mystkowski za Porębskiego!

78'

Dobrze zabrał się z piłką przed polem karnym Gajos, ale nieczysto uderzył z 16 metrów i został zablokowany przez gości.

77'

Kolejna szansa dla gości! Po kontrataku i podaniu Poźniaka Szymański uderza z kilkunastu metrów obok białostockiej bramki!

75'

Błyskawiczna kontra GKS!!! Popędził z nią Prokić i zostawił piłkę przed polem karnym Makowi, którego uderzenie zza pola karnego poszybowało ponad poprzeczką!

75'

Żółta kartka dla Poźniaka.

74'

Drągowski!!! Bramkarz Jagi instynktownie zatrzymuje jednego z rywali tuż przed własną bramką!!!

73'

Proste straty Gajosa i Pawłowskiego kończą się szczęśliwie dla Jagiellonii, bo tylko rzutem rożnym dla Bełchatowa.

71'

Wasiluk z dalekiego dystansu huknął wyraźnie obok bramki Malarza.

71'

Grzyb przerywa już w polu karnym bardzo groźną akcję GKS! Po chwili żółtą kartkę ogląda Pawłowski.

69'

Zmiana w GKS. Prokić za Wrońskiego.

68'

Słaby strzał z dystansu Wrońskiego pewnie łapie Drągowski.

66'

Dobra interwencja Madery przerywa groźną kontrę GKS po stracie Wasiluka.

63'

Malarz teraz spokojnie łapie piłkę po słabym strzale głową Wasiluka.

62'

MALAAAAARZ! Co za interwencja! Tuszyński dostał świetne podanie w pole karne od Pawłowskiego, ale jego uderzenie pod poprzeczkę kapitalnie przeniósł nad poprzeczką Malarz!!!

61'

Starcie dwóch kogutów, Wasiluka i Basty, kończy się interwencją sędziego Marciniaka.

60'

Dobrze weszli w pole karne rywala piłkarze Probierza, ale Tuszyński swoim dośrodkowaniem nie znalazł Dzalamidze.

60'

Na trybunach nowego stadionu są też pierwsi kibice gości, a dokładnie około 20-30 kibiców GKS Bełchatów.

57'

W odpowiedzi beznadziejny strzał z dystansu Poźniaka. Piłka ledwo doturlała się do linii końcowej.

57'

Kontratak gospodarzy kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Tuszyńskiego.

56'

Głęboka centra Gajosa z rzutu wolnego pada łupem Malarza.

55'

Zmiana w Jagiellonii. Pawłowski w miejsce Romanczuka.

54'

Mak uderza groźnie z dystansu, odbija piłkę Drągowski, a przy próbie dobitki zablokowany został Ślusarski!

54'

Blisko bramki GKS! Po kontrataku gości i zagraniu Maka tylko interwencja Wasiluka zapobiegła bramce Wrońskiego!!!

51'

Ogromne zamieszanie w polu bramkowym Bełchatowa, ale piłka ostatecznie nie wpada do siatki gości!

50'

Bardzo nieczyste uderzenie Sebastiana Madery po dośrodkowaniu Gajosa, jednak chwilę później Tuszyński zdobywa kolejny korner.

49'

Piątkowski wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

48'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii kończy się sytuacyjnym i bardzo niecelnym strzałem Maka.

48'

Żółta kartka dla Gajosa za faul taktyczny na Maku.

47'

Mak dograł dobrze w pole karne do Szymańskiego, ale ten fatalnie przyjął futbolówkę i ją stracił.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:30

Piłkarze obu drużyn wrócili na plac gry. Nie ma żadnych zmian ani w Jagiellonii, ani w GKS.

21:20

21:19

21:17

Jagiellonia Białystok przegrywa na własnym stadionie z GKS Bełchatów, ale pewne jest, że jeszcze wiele w tym meczu może się zdarzyć, bo obie druzyny miały szanse na kolejne gole w tej pierwszej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Kontratak GKS kończy się bardzo mizernym strzałem z dystansu Wrońskiego. Piłka w rękach bramkarza Jagi.

43'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie Madery.

43'

41'

Wasiluk!!! Świetny strzał z wolnego obrońcy Jagi nieznacznie mija bramkę GKS!

41'

Gajos faulowany 25 metrów od bramki Malarza, tymczasem na trybunach ogromna żółto-czerwona sektorówka!

39'

Gajos chciał uderzyć z dystansu, ale został skutecznie zablokowany przez bełchatowian.

37'

Kontratak Jagiellonii po przechwycie Romanczuka zakończył się celnym płaskim strzałem Piątkowskiego, z którym jednak spokojnie poradził sobie Malarz.

35'

Groźny strzał z wolnego Poźniaka odbija do boku Drągowski! Po chwili GKS był bliski podwyższenia prowadzenia, ale uderzenie głową Baranowskiego nieznacznie minęło bramkę Jagi!

34'

Bełchatów teraz kontroluje boiskowe wydarzenia. Na skrzydle faulowany jest Mak i rzyt wolny dla gości.

30'

Płaskie uderzenie zza pola karnego Piątkowskiego pewnie łapie Arkadiusz Malarz.

29'

W kontrataku Jagiellonii Piątkowski został zablokowany w polu karnym rywala.

27'

Centra Dzalamidze z rzutu wolnego dla Jagiellonii nie dotarła do Madery, a po chwili groźny strzał Gruzina z dystansu odbija Malarz!

25'

Rzut rożny dla gości kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Poźniaka.

25'

Nieudane dośrodkowanie Gajosa, Bełchatów ruszył z kontrą i po centrze Maka Waszkiewicz wybił piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny.

25'

Dobra akcja Jagiellonii. Dośrodkowanie z prawej strony Dzalamidzei i Basta uprzedza Gajosa, wybijając na korner.

23'

Piękna akcja Bełchatowa! Wroński dostał kapitalne podanie za linię obrony Jagiellonii i przed Drągowskim trącił ją na głowę Ślusarskiego, który trafił do pustej bramki!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Bartosz Ślusarski!

21'

Słupek!!!!! Po dośrodkowaniu Tuszyńskiego Piątkowski miał mnóstwo czasu, aby uderzyć celnie glową, ale trafił tylko w słupek bramki GKS!

19'

Groźnie!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa, trzem piłkarzom Jagi z Maderą na czele zabrakło centymetrów, aby sięgnąć piłkę przed bramką Malarza!

18'

Żółta kartka dla Telichowskiego za spóźniony wślizg na nogi Grzyba.

17'

Kapitalne crossowe zagranie Porębskiego do uciekającego Dzalamidze, ale Gruzina doskonale zatrzymał w polu karnym Malarz.

16'

Dobre zagranie na skrzydło do Wasiluka, ale ten zagrywa w pole karne bardzo niedokładnie. Wybijają piłkę przyjezdni.

15'

Rzut wolny dla Bełchatowa, dośrodkowanie w światło bramki Drągowskiego, ale ten dość spokojnie łapie piłkę.

13'

Bardzo nerwowo w pierwszych minutach wygląda Jagiellonia. Teraz goście przejęli piłkę na połowie rywala, ale ta akcja zakończyła się fatalnym strzałem z dystansu Wrońskiego.

11'

Ślusarski uderza potężnie z dystansu, ale piłka ląduje w górnych rzędach trybun stadionu przy Słonecznej.

10'

W efektownym rajdzie środkiem pola Wroński założył siatkę Porębskiemu, po czym został zatrzymany przez Maderę.

8'

Bardzo kiepską wrzutkę Mójty w pole karne pewnie łapie Drągowski.

7'

Kolejny stały fragment gry dla gości przyniósł długą piłkę w pole karne, którą na raty złapał Drągowski.

6'

Po złym zagraniu Dzalamidze z kontrą próbował wyjść Wroński, ale skrzydłowego Bełchatowa powstrzymali gospodarze.

5'

Goście przerwali teraz kombinacyjną akcję dwójkową Piątkowskiego z Tuszyńskim.

3'

Rzut wolny dla GKS Bełchatów nie przyniosł zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

2'

Pierwsza akcja Jagiellonii. Dzalamidze dośrodkował w pole karne, gdzie piłka została wybita na 20 metr pod nogi Romanczuka. Ukrainiec został zablokowany przez gości.

1'

Zaczynamy mecz!

20:29

Ten mecz będzie szczególny dla trenera Michała Probierza, któremu w sobotę zmarł ojciec. Mimo to szkoleniowiec Jagi jest dziś ze swoim zespołem.

20:28

20:27

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jaga) oraz Arkadiusz Malarz (GKS).

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

20:24

Sędzią spotkania będzie arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka.

20:20

W tygodniu obie drużyny odpadły z Pucharu Polski. Jagiellonia przegrała po dogrywce w Poznaniu z Lechem 2:4, natomiast GKS został zmieciony z powierzchni ziemi przez Piasta Gliwice 0:5.

20:18

Na kwadrans przed rozpoczęciem meczu mamy miłą uroczystość. Uhonorowani zostali Alexis Norambuena (rekordzista Jagiellonii w ilości występów w Ekstraklasie), Rafał Grzyb (200. występ w Ekstraklasie) oraz Dani Quintana, który zjawił się po raz pierwszy przy Słonecznej od odejścia do Arabii Saudyjskiej.

20:13

20:09

Kogo brakuje w obu drużynach? W Jagiellonii brakuje tylko obrońców: kontuzjowanych Filipa Modelskiego i Michała Pazdana oraz zawieszonego za kartki Martina Barana. W GKS z kolei nie zobaczymy: Mateusza Maka, Pavla Komołowa czy Szymona Sawali.

20:08

Rezerwowi GKS Bełchatów: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Alexis Norambuena, Grzegorz Baran, Andreja Prokić, Kamil Wacławczyk, Bartłomiej Bartosiak.

20:07

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Łukasz Tymiński, Jan Pawłowski, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski, Przemysław Frankowski.

20:05

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

20:05

Beniaminek z Bełchatowa, GKS, po piątkowych i niedzielnych meczach spadł na siódme miejsce w lidze, ale ewentualna wygrana w Białymstoku pozwoliłaby podopiecznym Kamila Kieresia awansować nawet na czwartą lokatę. Obecnie Brunatni mają na swoim koncie 22 punkty.

19:55

Dzisiejsze spotkanie zamyka 14. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Jagiellonia Białystok. Białostoczanie są obecnie w tabeli na trzecim miejscu, ale w razie zwycięstwa mogą awansować nawet na pozycję lidera (muszą wygrać 5:0). Podopieczni Michała Probierza mają na swoim koncie 26 punktów.

19:48

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z GKS Bełchatów!