Niedziela, 2 listopada 2014, godz. 13:00

Z przebiegu całego spotkania remis jest sprawiedliwy. Dziękujemy za uwagę.

Strzał Szeweluchina zablokowany! Koniec meczu!

92'

Ostatnia szansa Górnika na zdobycie gola. Rzut rożny.

90'

Nowak bardzo ładnie biegł lewą stroną i wystarczyło by dośrodkował w pole karne. Młody zawodnik Górnika jednak skiksował.

89'

Dąbrowski próbował obsłużyć Kuna, ale nic z tej akcji nie wyszło.

87'

Muryama przerzucił piłkę na drugą stronę do Rudola, ale obrońca Pogoni nie zdołał dojść do piłki.

84'

Zmiana także w Pogoni. Boisko opuszcza Matras, pojawia się na nim Dąbrowski.

84'

Madej opuszcza boisko, pojawia się na nim Nowak.

82'

Teraz bliski strzelenia bramki mógł być Zwoliński, ale piłkę w ostatnim momencie wybił Gancarczyk.

78'

Zmiana. Bąk zastępuje Rogalskiego.

77'

Jeż stanął przed doskonałą okazją na strzelenie bramki, ale przestrzelił.

76'

Iwan opuszcza boisko, a trener Górnika wprowadza dodatkowego obrońcę Szeweluchina.

74'

Bardzo ostre wejście Augustyna w Murawskiego! Czerwona kartka!

72'

Łukasz Madej mijał zawodników jak tyczki i w końcu podał w pole karne, piłka odbiła się jeszcze od któregoś z graczy i trafiła na dwudziesty metr do Iwana. Dobrze złożył się do uderzenia, ale jego strzał został zblokowany.

68'

Poprawił się Kosznik. Dośrodkowanie z lewej strony, ale Jeż nie zdołał dobrze uderzyć w piłkę.

66'

Zmiana w Górniku. Jeż zmienił Cerimagica.

65'

Teraz pozytywnie pokazał się Kosznik, który zagrał w pole karne do Zachary. Ten nie przyjął dokładnie piłki i nic z tej akcji nie wyszło.

62'

Najsłabszy w drużynie Górnika jest obecnie Rafał Kosznik. Popełnia błędy, straty. Na pewno nie zaliczy tego spotkania do udanych.

58'

Widzieliśmy teraz spięcie między Rudolem, a Kosznikiem. Sędzia nie pokazał nikomu żółtego kartonika.

57'

Teraz do głosu doszli piłkarze Górnika. Aktywny i waleczny w obronie jest Seweryn Gancarczyk.

54'

Do uderzenia podszedł Gergel, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

53'

Madej dał się sfaulować Wojciechowi Golli i Górnik stanie przed dobrą okazją na strzelenie bramki.

52'

Pięknie do uderzenia złożył się Zwoliński, ale zdołał to obronić Steinbors. Było groźnie.

50'

Ricardo Nunes mijał zawodników Górnika jak tyczki, ale na szczęście dla gospodarzy nie trafił do bramki.

47'

Od początku zaatakowała Pogoń. W pole karne dośrodkowywał Murawski, ale Zwoliński nie zdołał dojść do Piłki.

46'

Drugą połowę czas rozpocząć!

13:50

Sprawiedliwy wynik do przerwy. Od początku przeważał Górnik i prowadził, ale z biegiem czasu więcej okazji miała Pogoń i zdołała wyrównać za sprawą Matrasa.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy remis 1:1!

44'

Bliski zdobycia bramki był Murawski, ale przestrzelił.

43'

Błąd popełnił Kosznik, który nie trafił w piłkę, a Matras dokładnym strzałem zdobył bramkę.

42'

Gol wyrównujący dla Pogoni! Matras!

40'

Po dośrodkowaniu Gancarczyka Augustyn trafia w poprzeczkę!

38'

Żółta kartka dla Cerimagica za faul na zawodniku Pogoni.

36'

Po dośrodkowaniu z prawej strony Zwoliński trafia do bramki! Sędzia prawidłowo nie uznał bramki, bo napastnik Pogoni był na spalonym.

33'

To powinna być bramka! Po podaniu Madeja Zachara wyprzedził obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza, ale spudłował!

32'

Bardzo dobre podanie Cerimagica do Madeja. Ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale zabrakło mu trochę, aby dojść do piłki.

29'

Żółta kartka dla Zwolińskiego za wykopanie piłki poza boisko.

28'

Kolejny rzut wolny dla Górnika i ponownie przy piłce Gancarczyk. Tym razem zagrał zbyt nisko i nic z tego nie wyszło.

25'

Groźniej było po rzucie rożnym. Madej dośrodkował wprost na głowę Augustyna, ale ten pomylił się o kilkanaście centymetrów.

24'

Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowywał Gancarczyk, ale zdołał wywalczyć tylko korner.

21'

Teraz częściej przy piłce utrzymuje się Pogoń, ale to z kontrą ruszył Górnik. Zabrakło jednak dokładności w podaniach, więc o zagrożeniu pod bramką Janukiewicza nie mogło być mowy.

18'

Kolejna piłka zagrana do Zwolińskiego. Nie było spalonego, ale napastnik gości trafił wprost w Steinborsa.

16'

Pogoń długo konstruowała swoją akcję i ostatecznie Murawskiemu udało się zagrać do Zwolińskiego. Napastnik gości uderzył jednak wysoko nad bramką.

13'

Madej tym razem obsłużył Cermimagica, ale jego strzał był daleki od ideału.

10'

Takich bramek w T-Mobile Ekstraklasie chcemy oglądać więcej. Iwan fantastycznie podał do Madeja, a ten nie starał się uderzać, tylko wyłożył piłkę do pustej bramki Zacharze.

8'

Gol dla Górnika! Zachara!

7'

Dalekie podanie do Zwolińskiego ze środka pola, ale za mocne. Do piłki bez problemu doszedł Steinbors. Od początku spotkania lekka przewaga Górnika Zabrze.

4'

Na trybunach w Zabrzu zjawiła się także grupa około 40 kibiców ze Szczecina.

2'

To powinna być bramka! Dośrodkowanie z rzutu na dalszy słupek, piłkę zgrywa Kosznik, ale z bliska nie trafia Iwan! To już jego druga okazja na zdobycie gola!

2'

Pierwsza akcja w meczu Górnika i kibicom pokazał się Bartosz Iwan. Wracający po kontuzji uderzył piłkę sprzed pola karnego i tylko interwencja uchroniła Pogoń.

1'

Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

12:54

Do spotkania pozostało około pięć minut. Na trybunach zasiadło około 3000 widziów, bo widać jeszcze kilka pustych miejsc.

12:51

Do zdrowia w Górniku wrócili już Cerimagić, Iwan i Augustyn, Dużym osłabieniem będzie jednak absencja Sobolewskiego, pauzującego za czwarte sędziowskie napomnienie.

12:50

W Pucharze Polski rozgrywanym w tym tygodniu Górnik nie sprostał na własnym boisku Podbeskidziu i w meczu we mgle przegrał 2:4. Pogoń za to ambitnie postawiła się Legii przy Łazienkowskiej i doprowadziła do dogrywki. W niej podopieczni Jana Kociana stracili jednak dwie bramki i z wynikiem 1:3 zeszli z boiska pokonani.

12:48

Drużyny w poprzednim sezonie zmierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa razy padł wynik remisowy, a raz Górnik Zabrze zdeklasował Pogoń 4:1 w Szczecinie.

12:46

Obie drużyny doznały w ostatnim czasie kompromitujących porażek. Górnik Zabrze przegrał niedawno z Wisłą 0:5, a Pogoń w takim samym stosunku w Białymstoku z Jagiellonią.

12:43

Górnik Zabrze jest obecnie w dołku, dlatego trenerzy dokonali kolejnych zmian w składzie. W wyjściowej jedenastce gospodarzy zobaczymy m.in Iwana i Cerimagica. Blok obronny w dzisiejszym meczu to Sadzawicki, Gancarczyk i Augustyn.

12:39

Ławka rezerwowych Pogoni Szczecin: Kudła, Dąbrowski, Bąk, Matynia, Kozłowski, Okuno

12:39

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kuchta, Szeweluchin, Kurzawa, Nowak, Magiera, Jeż, Łuczak