Niedziela, 2 listopada 2014, godz. 15:30
CracoviaCracovia
1 : 0
zawiszaZawisza Bydgoszcz
17:21

Koniec meczu! Po ciężkim starciu Cracovia zasłużenie wygrywa i inkasuje trzy punkty. Tym samym Pasy wygrywają czwarty mecz z rzędu na własnym boisku. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski. Zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!!!

93'

Za chwile koniec meczu, tu już sie raczej nic nie zmieni.

92'

Ostatnia zmiana w Cracovii. Kitę zmienia Zjawiński.

90'

Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

90'

Zawisza zaczyna grać na aferę.

88'

Główkował Carlos, ale obok bramki.

88'

Alvaro Gomes wywalczył korner dla Zawiszy.

87'

Powinno być 2-0!!! Kapustka świetnie dograł do Dialiby, ale jego strzał mija o centymetry słupek bramki Witana!!!

86'

Ostatnia zmiana w Zawiszy. Schodzi Petasz a wchodzi Alvaro Gomes.

83'

Ależ bomba Petasza z rzutu wolnego. Pilarz z wielkim trudem broni!!!!

82'

Jeszcze żółta kartka dla Rakelsa.

81'

Zmiana także w Zawiszy. Zszedł Goulon a wszedł Łukowski.

80'

Kapustka zmienia Szeligę.

80'

Do zmiany szykuje się Bartosz Kapustka, bohater ostatniego meczu Pasów w Pucharze Polski.

79'

Cracovia mądrze się broni. Zawisza nie ma wielkiej szansy na strzelenie gola wyrównującego.

79'

76'

Dialiba strzelił z ostrego kąta a Witan wybija na rzut rożny. Niezła akcja z niczego. Po wrzutce piłkę z linii bramkowej wybijają zawiszacy!!!!

75'

Żółta kartka dla Wagnera.

73'

Teraz ta zmiana. Schodzi Gevorgyan a wchodzi awizowany już Kadu.

72'

Do zmiany przygotowany jest także Kadu.

71'

Zmiana w Cracovii. Schodzi Jaroszyński a wchodzi Nykiel

70'

Wagner uderzył z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie. Od bramki grę wznawia Pilarz.

69'

5234 kibiców ogląda ten mecz na żywo.

68'

Budziński uderzył z rzutu wolnego w sam środek bramki. Stał tam Witan.

67'

Andre Micael fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Diabanga i ogląda żółtą kartkę.

65'

Główka gracza Zawiszy ląduje prosto w rękawicach Pilarza.

65'

Przycisnął teraz Zawisza. Cracovia nie wychodzi z własnego pola karnego. Teraz mamy rzut rożny.

64'

Wielkie zamieszanie w polu karnym Cracovii. Ostatecznie nie ma nawet strzału na bramkę Pilarza.

62'

Powinno być 2-0!!! Mistrzowskie zagranie Budzińskiego do Rakelsa, ale ten z ostrego kąta trafia najpierw w Witana a potem w boczną siatkę!!!

61'

Cracovia założyła teraz wysoki pressing. Zawisza ma kłopot z wyjściem z akcją.

58'

Szansa teraz dla Zawiszy, ale wrzutka na Wójcickiego była mało dokładna. Skrzydłowy gości nie dał rady czysto uderzyć piłki.

56'

GOOOOOOL!!!!! Ależ kontra Cracovii!!! Kita świetnie się zastawił, podał do Budzińskiego, który pognał na bramkę a w ostatniej chwili oddał piłkę Rakelsowi. Ten wpadł w pole karne i strzelił nie do obrony!!! Piękna akcja!!!

55'

Ależ bomba Wagnera zza pola karnego! Z wielkim trudem Pilarz wybija na rzut rożny!!!

53'

Ewidentnie podrażniona Cracovia ruszyła do ataku. Brakuje jednak dokładności.

52'

Kontra Cracovii została brutalnie przerwana, ale sędzia nie reaguje. To powinna być kartka!

50'

Mocna wrzutka Zawiszy z prawej strony, ale jest na posterunku Pilarz. Zawisza nieco odważniej rozpoczął II połowę.

48'

Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, mimo niewielkiego zamieszania w polu karnym.

48'

Wójcicki wywalczył rzut rożny dla Zawiszy.

47'

Oba zespoły na razie bez zmian.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Grę wznowiła Cracovia!

16:31

Piłkarze wracają już na murawę. Za chwile początek drugiej połowy meczu.

16:17

Koniec pierwszej połowy! Jak na razie w Krakowie mamy wynik 0-0, ale gra nie jest monotonna. Oba zespoły miały okazje do strzelenia gola. Nieco bardziej aktywna jest jednak Cracovia. Na drugą połowę zapraszamy za kwadrans.

46'

Będzie jeszcze rzut wolny dla Cracovii. Faulowany Rakels.

45'

Wagner został złapany na spalonym. Tymczasem pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

43'

Dobra szansa dla Zawiszy. Wyszli kontrą 3 na 2, ale pogubili się w polu karnym!!!

41'

Żółta kartka dla Budzińskiego. Kibice protestują, piłkarze też. Kartka jednak przyznana.

40'

Jaroszyński leży na murawie. Jakieś kłopoty zdrowotne obrońcy Cracovii. Gra przerwana.

38'

W odpowiedzi szansa Cracovii! Strzelał Budziński, piła odbiła się od jednego z graczy Zawiszy myląc Witana, ale minęła o centymetry słupek bramki!!!!

37'

Dobra szansa dla Zawiszy! Mocno wstrzelona piłka ląduje na nodze Carlosa, ale broni Pilarz!!!

35'

Petasz strzelił z 35 metrów bardzo mocno, ale prosto w Pilarza.

35'

Kita chciał uruchomić Diabanga, ale za mocno podawał piłke. Nic nie będzie z akcji zaczepnej Pasów.

32'

Rakels zdecydował się teraz na uderzenie z 20 metrów, ale mocno się pomylił. Aktywny jest jednak dzisiaj Łotysz.

31'

Rakels znalazł się na lewej stronie boiska, wstrzelił piłkę w pole karne, ale czujny jest dziś Witan w bramce Zawiszy.

30'

Długa wrzutka na Rakelsa, ale pierwszy przy piłce jest Witan.

27'

Interwencja Goulona w polu karnym, piłka chyba trafia go w rękę, ale gwizdek milczy.

26'

Nic nie wyszło gościom z tego stałego fragmentu gry. Piłka dla Pasów.

26'

Będzie rzut rożny dla Zawiszy po interwencji Deleu.

25'

Ależ szansę miał Diabang!!! Budziński mu wystawił na sam na sam. W ostatniej chwili sytuację ratują obrońcy Zawiszy!!!!!

25'

Mocna wrzutka Zawiszy z rzutu wolnego ląduje prosto w rękach Pilarza.

23'

Cracovia - Zawisza Bydgoszcz

22'

Wagner uderzył z linii pola karnego, ale bardzo wysoko nad bramką.

22'

Cracovia próbuje grać kombinacyjną piłkę w ataku. Jest to ładne, ale nie przynosi rezultatu.

19'

Świetna piłka od Jaroszyńskiego do Rakelsa, ten podciągnął na wysokość linii 5 metrów i wstrzelił piłkę zupełnie do nikogo.

18'

Alez zamieszanie w polu karnym! Piłka ostatecznie trafia do Żytki, którego strzał broni Witan!

18'

Budziński z wolnego w mur i będzie tylko rzut rożny.

17'

Faul na Rakelsie. Będzie rzut wolny z 25 metrów.

16'

Budziński przewracany tuż pod polem karnym Zawiszy, ale gwizdek sędziego milczy. Kibice domagają się rzutu wolnego.

15'

Zawisza gubi piłkę na połowie Cracovii. Od autu Jaroszyński.

14'

Uspokoiła nam sie nieco gra. Na początek nie możemy jednak zbytnio narzekać. Całkiem niezły mecz w Krakowie.

11'

Szybkie wznowienie gry przez Pilarza, daleka piłka do Kity, ale w ostatniej chwili przecina ją Petasz. Byłaby sytuacja sam na sam z Witanem!

10'

Żółta kartka dla Żytki za faul na Wójcickim.

8'

Piekna akcja Cracovii!! Budziński odebrał piłkę w środku boiska i podał do Kity, który dał radę strzelić mimo asysty obrońcy. Tylko boczna siatka!!

7'

Dobra piłka od Jaroszyńskiego w stronę Kity, ale nieco szybszy jest jednak Witan, który łapie piłkę.

6'

Gevorgyan miał setkę!!! Zamieszanie w polu karnym i Vahan znalazł się sam na sam z Pilarze, ale fantastycznie broni bramkarz Cracovii!!!!

4'

Dośrodkowanie, na ostro bita piłkę wszedł Rymaniak i strzelił tuż obok słupka. Było groźnie!

3'

Rakels dobrze powalczył z prawej strony boiska i wywalczył korner dla Cracovii.

2'

Kita próbował dryblować w polu karnym, ale górą obrońcy Zawiszy.

1'

Mecz zaczął się od gry na "wysokim poziomie". Teraz Cracovia próbuje uporządkować grę w środku boiska.

1'

Zaczynamy! Pierwsza piłka dla Zawiszy!

15:26

Sędzia Przybył wyprowadza już obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

15:22

Na stadionie brakuje oczywiście kibiców gości. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

15:17

Piłkarze schodzą już z boiska do szatni. Do rozpoczęcia meczu zostało nieco ponad 10 minut.

15:07

Oba zespoły na rozgrzewce skupiają się na grze krótkimi podaniami. Mamy jednak nadzieję, że podczas meczu zobaczymy trochę strzałów.

15:00

Covilo jednak zameldował się na rozgrzewce. Podbija samotnie piłkę, nawet nie gra w "dziadka" z rezerwowymi.

15:00

Do rozpoczęcia meczu zostało pół godziny i już teraz można się pokusić o stwierdzenie, że rekordu frekwencji dzisiaj nie będzie. Pustki na stadionie.

14:56

Co ciekawe, jedynym nierozgrzewającym się piłkarzem Cracovii jest Miroslav Covilo. Czyżby bohater derbów musiał aż tak się oszczędzać? Czy może rener Podoliński nie rozważa nawet wpuszczenia go dzisiaj na boisko?

14:53

Piłkarze obu zespołów są już na murawie, trwa przedmeczowa rozgrzewka. Liczymy, że zawodnicy rozgrzeją kibiców swoją grą!

14:52

Zapraszam do dyskusji o tym meczu na Twitterze - @KrzysiekOrski

14:43

Składy wyjściowe można znaleźć w ramce po lewej stronie. Tymczasem podaję kto zasiądzie na ławkach rezerwowych:

Cracovia: Krystian Stępniowski, Miroslav Covilo, Krzysztof Nykiel, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Bartosz Kapustka, Jakub Mrozik

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski, Jorge Kadu, Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski, Micael Cabita Silva, Samuel Miranda, Alvaro Gomes

14:41

Na stadionie na razie cisza i spokój

14:38

Znamy już wyjściowe składy na dzisiejsze spotkanie. Trener Podoliński nie mieszka w składzie, chociaż na ławce rezerwowych ma już bohatera derbów, Miroslava Covilo. Zamieszał za to nieco trener Rumak. Zobaczymy co to da przyjezdnym.

14:35

Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za niecałą godzinę początek meczu Cracovia - Zawisza Bydgoszcz. Będzie to swego rodzaju "pojedynek na dnie tabeli", ale liczymy na dobrą piłkę i wiele emocji. Zapraszam do pozostania z nami!