Zapraszam na następne relacje na naszym portalu. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

Legia była dziś z pewnością zespołem dojrzalszym i zasłużenie zainkasowała 3 punkty, wracając na fotel lidera.

Nic z tego nie wyszło i sędzia kończy mecz!

93'

Jeszcze żółtą ukarany Vrdoljak.

93'

W końcu się im udało. Wójcicki faulowany, będzie ostatnia szansa z rzutu wolnego. Pod bramkę gości popędził Andrzej Witan.

91'

3 minuty doliczone. Zawisza od 3 minut nie ruszył się z własnego narożnika.

91'

Obrońca Zawiszy ukarany za to żółtą kartką

91'

Przepychanka między zawodnikami. Ziajka jest wyraźnie poirytowany grą na czas Dudy.

90'

Legioniści bardzo umiejętnie utrzymują się przy piłce na połowie rywala, właśnie Duda wywalczył kolejny faul

89'

Masłowski minął 3 rywali, ale zatrzymał się na Vrdoljaku. Kontra Legii kończy się zastawianiem piłki w narożniku przez Guilherme. Był faulowany i rzut wolny dla Legii.

84'

Ale najpierw ostatnia zmiana u gospodarzy. Vasco za Kadu. A z rożnego nic nie wyszło.

84'

Wagner ładnie rozegrał z Alvarinho, akcję przerywa Broź. Rzut rożny dla Zawiszy.

82'

Druga żółta kartka dla gospodarzy, ukarany nią Alvarinho za faul na Guilherme.

81'

Gevorgyan dośrodkowywał z rzutu rożnego. Do piłki doszedł Wójcicki, ale uderzył za wysoko o parę metrów.

80'

Frekwencja wyniosła dziś 4 600.

79'

Broź mógł zatrzymać Vahana tylko faulem, za który otrzymał zasłużoną żółtą kartkę.

78'

Duda prosto w Ziajkę. Legioniści bardzo irytują kibiców grą na czas.

78'

Świetna interwencja Witana, który zdjął piłkę z głowy Saganowskiego. Jeszcze jeden korner dla gości.

77'

Uderzał Duda, piłkę na rożny wybił Ziajka.

76'

Strąk dobrze się zastawił, Kosecki padł bardzo teatralnie. Sędzia oczywiście dał się nabrać i rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla Legii.

74'

Alvarinho wpadł w pole karne, już szykował się do strzału, jednak świetnym wślizgiem w ostatniej chwili wybił mu piłkę Rzeźniczak.

73'

Niezła piłka od Brozia do Koseckiego, ale ponownie dobrze wychodzi Witan.

72'

Saganowski świetnie wycofał do nadbiegajacego Żyry, który groźnie uderzył! Z najwiekszym trudem broni Witan

69'

Zawisza Bydgoszcz - Legia WarszawaZawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa

69'

Drugiej zmiany dokonuje trener Berg. Na boisku pojawia się Guilherme w miejsce żegnanego brawami Lewczuka.

68'

Zawisza gra teraz bez defensywnego pomocnika, w środku pola operują Masłowski i Wójcicki. Kibice skandują "Gramy do końca!"

66'

I Alvarinho za Łukowskiego.

66'

Podwójnej zmiany dokonuje trener Rumak. Gevorgyan w miejsce Goulona.

64'

Kadu świetnie urwał się Lewczukowi, płasko dograł do Wagnera, który ubiegł Astiza i wpakował piłkę do bramki z 5 metrów.

64'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Wagner daje nadzieję gospodarzom!

63'

Duda do Koseckiego, Zawiszę ratuje Strąk. Wślizg w samą porę.

61'

Jest też pierwsza żółta kartka, którą ukarany został Herold Goulon.

61'

Pierwsza zmiana w meczu. Duda w miejsce Szwocha.

60'

Inny pomysł - piłka na 16 metr do Ziajki, ale w ostatniej chwili piłkę z nogi zdjął mu... Micael.

59'

2 razy wybił Lewczuk za chwilę 3 próba Petasza.

59'

Petasz w pole karne do Kadu, dośrodkowanie przecina Astiz. Będzie róg dla Zawiszy.

58'

Szwoch dośrodkował z rożnego prosto na głowę Astiza. Hiszpan doszedł do niezłej okazji przy biernej postawie obrony ale niecelnie strzelił.

57'

W odpowiedzi uderzał Wójcicki ale znów za słabo, to nie mogło zaskoczyc Kuciaka.

56'

Pierwsza groźna akcja Legii w drugiej połowie. Goście ładnie wymieniali piłkę na prawej stronie boiska w końcu Broź próbował prostopadle podać do Saganowskiego, który był jednak na spalonym.

56'

54'

Petasz prawie wkręcił z rożnego, jednak w ostatniej chwili skutecznie interweniował Kuciak. Sędzia zadecydował że był faulowany przez Goulona.

53'

53'

Masłowski prostopadle do Kadu, Rzeźniczak wybija na róg i nie może się pogodzić z decyzja sędziego, że nie był faulowany.

52'

Kolejna okazja dla Zawiszy! Wagner minął Lewczuka i uderzył lewą nogą na długi słupek! Piłka minęła bramkę o centymetry.

51'

Masłowski wpada w pole karne i oddaje do Wójcickiego! Pomocnik Zawiszy strzela z 16 metrów prosto w Kuciaka.

50'

Masłowski z dystansu lewą nogą za słabo i niecelnie.

48'

A na trybunach właśnie pojawił się prezydent Bydgoszczy, pan Rafał Bruski.

48'

Najlepsza szansa Zawiszy! Spore zamieszanie w polu karnym, ostatecznie z 10 metrów uderzał Łukowski, ale jego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował Broź!

46'

Petasz dośrodkowywał z lewej strony, jednak Wójcicki minął się z piłką i z kontrą wychodzą Legioniści.

46'

Masłowski z dystansu, jednak prosto w Rzeźniczaka.

45'

Oba zespoły już na murawie, nie widzę żadnych zmian. Zaczynamy drugie 45 minut!

18:55

Działa już nasz plebiscyt, zapraszam więc do wybierania najlepszego gracza meczu oraz do komentowania. Póki co o dziwo prowadzi Herold Goulon, przed Michałem Żyrą i Jakubem Rzeźnieczakiem.

18:54

Trybuna B dziś prawie pełna, to chyba najwyższa frekwencja od czasu bojkotu. Kibice dopingują dość żywiołowo, pojawiły się nawet znane z zeszłych lat przyśpiewki.

18:52

Trybuna B dziś prawie pełna, kibice dopingują dość żywiołowo. To chyba najlepsza atmosfera na stadionie od czasu bojkotu.

18:47

Legia wyraźnie przeważała w pierwszej połowie, wykorzystali swoje szanse i zasłużenie prowadzą do przerwy.

45'

Bez ani jednej doliczonej minuty sędzia Musiał kończy pierwszą połowę.

44'

Głupia strata Petasza, na szczęście dla niego strzał Szwocha bardzo niecelny.

43'

Bydgoszczanie za długo rozgrywali piłkę i w końcu przejął ją Vrdoljak.

39'

Saganowski świetnie podał prosttopadle do Żyry, który wyskoczył zza pleców Micaela i pewnie uderzył obok Witana. Bydgoszczanie protestują, ale Żyro raczej nie był na spalonym.

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Żyro i 2:0 dla Legii!

39'

Strąk główką świetnie wypuścił Kadu, ale napastnik gospodarzy znów źle się zabrał i nic z tego nie wyszło.

38'

Petasz próbował z dystansu, ale stracił równowagę i uderzył bardzo niecelnie.

35'

Powtórka pokazuje że Zawiszy należał się karny, faulował jednak Broź.

35'

Kadu padł w polu karnym zahaczany przez Vrdoljaka, ale sędzia nie reaguje!

34'

Dobre dośrodkowanie Petasza, ale czujnie interweniował Kuciak. Bramkarz gości nie miał także problemów z dośrodkowaniem Wagnera.

33'

Było groźnie, ale Astiz wybił na rożny.

33'

Faul Brozia na Ziajce i będzie dobra okazja dla Petasza do dośrodkowania.

30'

Żyro wrzucał z prawej strony, Micael źle obliczył lot piłki, która trafiła prosto do Rzeźniczaka. Przypadkowy strzał wpadł tuż przy słupku bezradnego Witana.

30'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Rzeźniczak strzela na 1:0!

30'

Po raz kolejny dobrze wychodzi Witan. Tym razem uprzedził Koseckiego, który już czyhał na piłkę od Żyry.

28'

Petasz wpadł w pole karne, ale Broź do spółki z Jodłowcem dali sobie z nim radę i przerwali akcję.

25'

Goulon był wyraźnie spóźniony do Żyry, który popatrzył i dośrodkował płasko w poprzek pola karnego, jednak zbyt blisko bramki. Pewna interwencja Witana.

24'

Masłowski fatalnie podaje prosto w piętę Kadu

23'

Zawisza bardzo niedokładnie wyprowadza kontry i nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Legia ma wyraźną przewagę, choć jak na razie niewiele z niej wynika.

21'

Wagner zabrał piłkę Astizowi i popędził na bramkę. Hiszpan jednak rozpaczliwym ale czystym wślizgiem odkupił swe winy

18'

Kosecki zdołał dośrodkować, piłka trafiła do Żyry który kapitalnie wyłożył Vrdoljakowi na 16 metr. Serb uderzył nieczysto i nie wykorzystał dobrej szansy.

17'

Świetny powrót Łukowskiego, który przerywa akcję Szwocha i od bramki Witan.

15'

Broź prostopadle w pole karne do Vrdoljaka, ale Micael był czujny i do konca asekurował piłkę, która wyszła na aut bramkowy.

13'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Petasz, piłka przeszła nieruszona przez pole karne i trafiła prosto w ręce Kuciaka.

12'

Pierwszy strzał w meczu oddaje z dystansu Żyro, uderzenie słabe i bardzo niecelne.

10'

Masłowski prostopadle do Łukowskiego, który o mały włos znalazłby się na czystej pozycji ale kapitalnym wślizgiem Legię ratuje Broź.

9'

Szwoch wypuścił Żyrę na prawym skrzydle, ale zagrał za mocno i pomocnik Legii nie dogonił futbolówki.

7'

Micael fatalnie podaje do Szwocha, ale za chwilę naprawia swój błąd i wybija na aut.

5'

Legia zaczęła wysokim pressingiem, co sprawia duże kłopoty gospodarzom przy wyprowadzeniu piłki ze swojej połowy.

3'

Vrdoljak za plecy obrońców do Koseckiego, ale Witan czujnie wychodzi i łapie piłkę.

2'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, wyjaśnia Jodłowiec.

1'

Kontrę Zawiszy rozprowadził Masłowski, oddał do Wagnera, jego dośrodkowanie jednak zablokowane.

1'

Pierwsza akcja Legii: Żyro dośrodkował z prawej strony do Koseckiego, który nie czysto trafił w piłkę.

0'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

17:58

Losowanie już za nami, zespoły już rozstawione na murawie, za chwilę rozpoczną gospodarze.

17:57

Szybki rzut oka na ławki rezerwowych obu drużyn. Zawisza: Sandomierski, Ciechanowski, Samuel, Gevorgyan, Carlos, Vasconcelos i Alvarinho. Legia: Jałocha, Guilherme, Duda, Kucharczyk, Pinto, Sa i Piech

17:54

Sprawiedliwym w dzisiejszym meczu będzie Tomasz Musiał z Krakowa, który otrzymał już 3 czarne kartki w naszej "bezbłędnej tabeli". Miejmy nadzieję, że dziś będzie zupełnie niewidoczny.

17:52

Na trybunie VIP właśnie pojawił się Michał Żewłakow, jest także znany celebryta Żora Korolyow.

17:49

Piłkarze "Niebiesko - Czarnych" schodzą z rozgrzewki żegnani brawami i okrzykami "WKS" z trybuny B.

17:45

Gramy z Mistrzem Polski, z zespołem, który w Lidze Europy ma komplet punktów, wiec nie oszukujmy się - tutaj faworytem jest Legia Warszawa i dla nas każdy punkt będzie sukcesem, ale jak wyjdziemy na boisko, to gramy o pełną pulę zdecydowanie.

Trener Mariusz Rumak na przedmeczowej konferencji.

17:33

Do meczu jeszcze pół godziny, obie drużyny rozgrzewają się, a trybuny powoli się zapełniają. Jednak nie ma co liczyć na zeszłoroczne 13 tysięcy widzów. Tradycyjnie już nie stawią się dziś kibice gości.

17:29

Ścisk w czołówce tabeli powoduje, że jeśli Legia chce powrócić na czoło tabeli, musi dziś wygrać. Obecnie zajmuje 4 miejsce za Jagiellonią, Śląskiem i Wisłą. Zawisza w przypadku zwycięstwa może nawet opuścić strefę spadkową, wszystko zależy od jutrzejszego meczu Ruchu z Koroną. Do obu ekip bydgoszczanie tracą zaledwie punkt.

17:22

Henning Berg tradycyjnie już rotuje składem po meczu w Lidze Europy, stąd obecność od pierwszej minuty Mateusza Szwocha, czy Marka Saganowskiego. W pierwszej "11" znalazło się także miejsce dla byłego gracza gospodarzy - Igora Lewczuka.

17:19

Trenerzy obu drużyn zaskoczyli wyjściowymi składami. Mariusz Rumak dokonał 2 zmian w porównaniu do meczu z Bełchatowem - pauzującego za kartki Kamila Drygasa zastępuje dziś zaledwie 18-letni Jakub Łukowski, a Luisa Carlosa jego rodak Wagner Borges. Czy to kara za fatalne pudło z poprzedniego meczu?

17:15

Jak zwykle przed meczem zachęcam do przeczytania zapowiedzi autorstwa Jakuba Seweryna.

17:05

Na relację z tego spotkania prosto ze Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy zaprasza Wojciech Adamczak.

17:05

Lider odwróconej tabeli czy mistrz Polski? Początek meczu Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa już za 55 minut!