Piątek, 24 października 2014, godz. 18:00
1 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
19:54

19:52

Rzutem na taśmę bełchatowianie zdobyli zwycięskiego gola w tym słabym spotkaniu, dzięki czemu trzy punkty pozostaną w środkowej Polsce! GKS wskakuje dzięki temu przynajmniej na dwie godziny na czwarte miejsce w tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu! GKS pokonuje Górnika!

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania., a na murawie Szeweluchin zmienia Zacharę. Zaraz, kto przegrywa w tym meczu?!

90'

W kontrataku gospodarzy Mak w starciu z Augustynem starał się wymusić jedenastkę, ale bez efektu.

90'

A jednak! Mamy gola w tym spotkaniu!!! Po bardzo ładnej centrze Basty w polu karnym najwyżej wyskoczył Prokić i bardzo precyzyjnym strzałem głową zapewnia gospodarzom prowadzenie!

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Andreja Prokić!

88'

Bardzo nieudana wrzutka z rzutu wolnego Wacławczyka. Piłka wybita na środek boiska.

86'

Dawid Plizga wchodzi w miejsce Łukasza Madeja.

85'

Bardzo dobra długa piłka w pole karne do Gergela, ale ten nie zdołał jej opanować! Po chwili jeden z bełchatowian w ostatniej chwili zatrzymał w polu karnym Kosznika!

83'

Ładnie pograli teraz piłką zabrzanie, piłka trafia w szesnastkę do Madeja, który uderza słabiutko, płasko i wprost w ręce Malarza.

81'

Prokić wchodzi w miejsce Wrońskiego. To nie był dobry mecz skrzydłowego GKS.

79'

Gergel!!! Akcję lewym skrzydłem Kosznika zamknął celnym strzałem drugi ze skrzydłowych gości, ale jego płaskie uderzenie nogą obronił Malarz! To pierwszy celny strzał Górnika w tym meczu!

77'

Przewinienie taktyczne Barana na Madeju kończy się teraz zasłużoną żółtą kartką.

76'

Brzydki faul Kosznika na Baranie. To mogła być żółta kartka dla zawodnika gości.

75'

2830 widzów jest na dzisiejszym spotkaniu.

75'

Bardzo składna akcja Górnika, ale ostrą centrę Łuczaka odbija na rzut rożny Malarz.

74'

Sawala zmienia Rachwała.

73'

Coraz mniej wskazuje na to, że w Bełchatowie doczekamy się jakiegokolwiek gola. Oby tylko po meczu głównym winowajcą tego stanu rzeczy nie był panujący w tym mieście chłód.

70'

Teraz z kolei Zachara bardzo niecelnie uderza z dystansu.

69'

Szybki atak Górnika kończy się zupełnie nieudaną centrą Zachary.

67'

Wielki powrót w ekipie GKS. Schodzi z boiska Poźniak, a w jego miejsce wchodzi rekonwalescent Wacławczyk!

65'

Gergel minął w polu karnym Mójtę, a próbował jeszcze wymusić jedenastkę. Sędzia Złotek nie dał się nabrać.

63'

Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Magiera, ale wracającemu Ślusarskiego udało się ją wybić na korner.

62'

Zmiana w Górniku. Schodzi z boiska w Jeż, a w jego miejsce na murawie pojawia się Łuczak.

60'

Znowu groźnie! Kosznik swoim mocnym dośrodkowaniem praktycznie trafił w głowę Madeja, po czym piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką!

59'

Rzut wolny dla Bełchatowa zakończył się próbą kontry w wykonaniu gości. Madej jednak nie doszedł do zbyt mocnego podania na lewe skrzydło.

56'

Steinbors! Co za mecz się zrobił! Łotewski bramkarz musiał teraz bronić uderzenie głową z kilkunastu metrów Poźniaka i na jego szczęście mający szansę na dobitkę Ślusarski fatalnie skiksował!

55'

Odpowiedź Górnika! Zachara dośrodkowuje w szybkim ataku spod linii końcowej, ale nieporozumienie Sobolewskiego z Kosznikiem psuje tę akcję!

54'

Słupek!!! Wspaniała kontra bełchatowian pozwoliła Michałowi Makowi wyjść sam na sam ze Steinborsem! Napastnik GKS uderzył płasko obok bramkarza, ale trafił tylko w słupek!

52'

Sobolewski ucierpiał w starciu z Rachwałem, ale jak na Sobola przystało, szybko wrócił do gry.

51'

Malarz niepewnie piąstkuje piłkę przed pole karne pod nogi Kosznika, który z trudnej pozycji starał się to wykorzystać, ale nie trafił z 20 metrów do bramki! Było groźnie!

49'

Górnik rozpoczął po przerwie w ataku pozycyjnym. GKS ponownie jest przyczajony na szybkie kontry. Która taktyka będzie skuteczniejsza?

46'

I już dośrodkowanie z prawej strony boiska w poszukiwaniu Kosznika, ale ten nie trafił głową w piłkę.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Bełchatowie!

18:47

18:47

Jak już wspominaliśmy, Górnik miał inicjatywę w tej pierwszej połowie i strzelił nawet prawidłowego gola, który niestety nie został uznany. GKS też miał swoją sytuację, ale generalnie strzałów jednak jest do tej pory niewiele, jednak może zmieni się to po przerwie.

45'

Piłka wybita przed pole karne GKS, gdzie dochodzi do faulu ofensywnego. Po chwili sędzia Złotek kończy pierwszą połowę spotkania.

44'

Gergel po raz kolejny ściął z prawego skrzydła do środka, ale został zablokowany przy próbie oddania strzału. Rzut rożny.

43'

Kończy się powoli ta pierwsza połowa, w której lepszą stroną był Górnik, który też powinien prowadzić, gdyby nie błąd sędziego i anulowanie bramki Kosznika.

40'

Atakujący lewą stroną Mójta został tak zatrzymany przez Mańkę, że zamiast rzutu rożnego dla gospodarzy, od bramki grę wznowi Steinbors.

39'

Faul taktyczny Sobolewskiego na Maku. Żółta kartka dla Sobola i jako że jest to czwarte napomnienie w tym sezonie, to nie zagra on w najbliższej kolejce.

38'

Dość dużą przewagę w tym meczu ma Górnik Zabrze. GKS ogranicza się do szybkich kontr, których nie ma zbyt wiele.

37'

Ucierpiał w walce z Sobolewskim Grzegorz Baran, ale po chwili pomocnik bełchatowian się pozbierał.

36'

Steinbors teraz w stylu Manuela Neuera powstrzymał atakującego na 30. metrze Ślusarskiego. Co ważne, zrobił to skutecznie.

33'

To już nie pierwszy mecz w tym sezonie, który sędzia Złotek ze swoimi asystentami wypacza swoim sędziowaniem. W starciu z Jagiellonią na początku sezonu jego decyzje jednak pomogły zabrzanom zdobyć trzy punkty.

30'

Kolejna dobra piłka w pole karne do Kosznika, ale tę z trudem przejął ostatecznie Arkadiusz Malarz!

29'

28'

Powinno być 0:1! Madej zagrywa w pole karne do Kosznika, który przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i potężnym strzałem z powietrza pokonuje Malarza! Sędzia jednak przerywa grę z powodu domniemanego ofsajdu, do którego zabrakło dobrego metra! Co za błąd arbitra!

27'

Teraz Poźniak dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego, ale piłka raz jeszcze padła łupem Steinborsa.

25'

Steinbors ratuje Górnika! Znakomita kontra bełchatowian! Mak zagrywa z lewego skrzydła w pole karne do Poźniaka, który opanował piłkę, ale jego uderzenie z ostrego kąta instynktownie broni łotewski bramkarz Górnika!

21'

Aktywny od początku meczu Gergel zdecydował się teraz na płaski strzał z dystansu, który jednak wyraźnie minął bramkę Malarza.

20'

Teraz małe nieporozumienie Baranowskiego z Malarzem po akcji Zachary, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla gospodarzy. Bramkarz GKS złapał zmierzającą do bramki piłkę.

19'

Telichowski wybija piłkę z pola karnego po pierwszym dośrodkowaniu Gergela, a drugie zostaje odbite przez drugiego ze stoperów, Baranowskiego.

19'

Starcie powietrzne Mańki ze Ślusarskim, obrońca Górnika w nim ucierpiał, ale też błyskawicznie się pozbierał po przerwaniu gry.

17'

Sektor gości jest niemalże pełny sympatykami Górnika. Jest tam pewnie około 350 zabrzan.

16'

Kolejne złe rozegranie stałego fragmentu gry i, co więcej, po stracie Jeża blisko było kontry gospodarzy. Na szczęście dla Górnika, podopieczni Kieresia również się pogubili.

15'

Dobra akcja prawą stroną Gergela kończy się kornerem dla zespołyu z Zabrza.

12'

Ślusarski! Po centrze Basty i nie najlepszej interwencji Mańki, z około 16 metrów uderza z powietrza napastnik GKS, ale piłka nieznacznie mija bramkę Steinborsa!

10'

Michał Mak nie dał rady dośrodkować w pole karne. Jego zagranie z lewej strony boiska przerwał Mańka.

7'

Zaskakujący strzał z dystansu Michała Maka poszybował ponad poprzeczką bramki Steinborsa. Tymczasem na trybunach jest asystent Adama Nawałki, Jarosław Tkocz.

6'

Defensorzy gospodarzy poradzili sobie z dośrodkowaniem Magiery.

5'

Ładna akcja Górnika kończy się niezbyt dobrym dośrodkowaniem Kosznika, ale jeszcze jest korner dla gości.

3'

Odpowiedź ze stałego fragmentu gry bełchatowian, ale efekt był równie kiepski.

1'

Nieudane dośrodkowanie Magiery z rzutu wolnego. Piłkę przejmuje Malarz.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

17:58

Piłkarze obu drużyn już na murawie bełchatowskiego obiektu. Kapitanami obu drużyn są Adam Danch (Górnik) oraz Arkadiusz Malarz (GKS).

17:55

Zimno dzisiaj w Bełchatowie. Ledwie 3 stopnie Celsjusza - kibiców chociaż rozgrzała gra obu drużyn.

17:55

Ławki rezerwowych:

• GKS: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Marcin Flis, Kamil Wacławczyk, Szymon Sawala, Bartłomiej Bartosiak, Andrija Prokić.
  • Górnik: Mateusz Kuchta, Dawid Plizga, Dominik Sadzawicki, Seweryn Gancarczyk, Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak.
17:50

Sędzią tego spotkania będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Arbiter ten prowadził w tym sezonie po jednym meczu Górnika i Bełchatowa. Górnicy ograli wówczas na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 3:0, a GKS zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk

17:45

Niedługo zaprezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn, a kogo dzisiaj zabraknie w obu zespołach? W GKS kontuzjowani są Damian Szymański, Mateusz Mak, Alexis Norambuena oraz Pavel Komolov. Po pauzie za kartki wraca za to Bartosz Ślusarski, a po przerwach spowodowanych kontuzjami Kamil Wacławczyk i Michał Mak. w Górniku do pełni sprawności wreszcie doszedł Błażej Augustyn.

17:40

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:25

W minionym sezonie oba zespoły nie grały ze sobą w Ekstraklasie, jako że Bełchatów występował w I lidze. Za to w Pucharze Polski lepszy okazał się Górnik, który wygrał na boisku rywala 2:0 po bramkach Sobolewskiego i Skrzypczaka. Sezon wcześniej w Ekstraklasie w lidze oba zespoły wygrywały konsekwentnie na własnych stadionach po 2:0. W Zabrzu dla Górnika strzelali Przybylski i Kwiek, natomiast w Bełchatowie dla GKS trafiali Bartosiak oraz Poźniak, których dziś możemy zobaczyć w zespole Kamila Kieresia.

17:20

17:10

Piąty w tabeli Górnik Zabrze (21 punktów) przez dwa tygodnie przerwy reprezentacyjnej przebywali w piłkarskim niebie po ograniu w Wielkich Derbach Śląska Ruchu Chorzów 2:1, ale przez 90 minut spotkania z Wisłą Kraków szybko zostali sprowadzeni do piekła. Wynik 0:5 z pewnością pozbawił podopiecznych Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego jakiejkolwiek radości z dni poprzednich i nie ma żadnych wątpliwości, że górnicy, podobnie jak Bełchatów, zrobią dzisiaj wszystko, aby odkupić winy z niedzielnego spotkania.

17:05

To będzie spotkanie dwóch drużyn, które zaskakująco dobrze rozpoczęły bieżący sezon, ale w ostatniej kolejce się 'nie popisały'. Beniaminek z Bełchatowa przez pewien czas był nawet liderem tabeli, ale ostatnio spadł na szóste miejsce w Ekstraklasie. Podopieczni Kamila Kieresia mają na swoim koncie 19 punktów i z pewnością zrobią wszystko, aby przerwać serię dwóch bolesnych porażek z rzędu, jako że bełchatowianie przegrywali ostatnio 0:5 w Poznaniu z Lechem oraz 1:2 w Bydgoszczy z czerwoną latarnią ligi, Zawiszą.

17:00

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, w którym GKS Bełchatów zmierzy się z Górnikiem Zabrze.