Niedziela, 26 października 2014, godz. 15:30
1 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
17:21

17:19

Bardzo przeciętna gra Kolejorza, ale jest zwycięstwo dzięki fantastycznej bramce rezerwowego Muhameda Keity! Górnik walczył, ale przegrał po raz szósty z rzędu na wyjeździe. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

93'

Podanie w pole karne do Hamalainena, ale ten nie był w stanie z ostrego kąta strzelić na bramkę Prusaka i wywalczył rzut rożny.

92'

Cernych złapany na spalonym.

91'

Fatalne dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego. Piłka poza boiskiem i wznowi grę Gostomski.

90'

Trzy minuty doliczone do tego meczu, a Górnik zdobywa po dobrej akcji rzut rożny.

90'

Mraz z rzutu wolnego uderzył mocno i celnie, ale w sam środek bramki. Pewna interwencja Gostomskiego.

89'

Uderzenie Burkhardta z dystansu z trudem odbija Gostomski, ale jeszcze pomocnik Górnika był faulowany przez Hamalainena, który ogląda za to żółtą kartkę.

87'

87'

Linetty teraz doskonale, bardzo ofiarnie zablokował we własnym polu karnym Bożicia! To mógł być gol na 1:1!

86'

Prusak pewnie broni słabe uderzenie z dystansu Lovrencsicsa.

84'

Kilka minut do końca, a goście wyglądają na zamroczonych. Czy są jeszcze w stanie zareagować?

81'

Nieprawdopodobne! Co za wejście smoka! Rezerwowy Lecha uderza przecudownie z 30 metrów, w samo okienko bramki Prusaka! Lech nie zasłużył, ale prowadzi z Górnikiem Łęczna 1:0!

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MUHAMED KEITA!!!

79'

Burkhardt z dystansu uderza wyraźnie nad bramką Lecha.

78'

Zmiana także w Lechu: Keita za Pawłowskiego.

77'

Świetna kontra Górnika! Szałachowski świetnie zagrał w pole karne do Cernycha, ale ten w sytuacji sam na sam z Gostomskim w trudnej sytuacji uderzył bardzo niecelnie!

76'

Niespełna 15 tysięcy dzisiaj na trybunach stadionu przy Bułgarskiej.

76'

Szałachowski z kolei zmienia Bożoka.

74'

Będą zmiany w Górniku. Schodzi z boiska Bonin, a w jego miejsce wchodzi Hasani.

73'

Lech solidnie przycisnął, ale Górnik póki co dobrze się broni.

72'

Dobrze huknął teraz z dystansu Lovrencsics, a po drobnym rykoszecie piłka nieznacznie mija bramkę Prusaka!

71'

Bożok najpierw zmarnował kontrę Górnika, a następnie sfaulował taktycznie rywala. Zółta kartka.

69'

Trałka po akcji kombinacyjnej zdobywa rzut rożny, ale po centrze Lovrencsicsa spokojnie piąstkuje Prusak.

67'

Kownacki zmienia Jevticia w ekipie gospodarzy.

66'

Uderzenie z dystansu Linettego poszybowało w pustą trybunę stadionu przy Bułgarskiej.

66'

Dośrodkowanie Mraza z rzutu rożnego dla gości zatrzymało się na obrońcach Kolejorza.

65'

Coraz więcej gwizdów na Bułgarskiej. Lech wciąż bowiem nie jest w stanie nie tylko strzelić gola, ale też stworzyć sobie sytuacji bramkowych.

62'

Jeszcze jedna akcja Lovrencsicsa kończy się dośrodkowaniem wprost w ręce Prusaka.

61'

Źle zachowali się teraz piłkarze Szatałowa w kontrataku. Najpierw zwolnili akcję, a po chwili Cernych znalazł się na spalonym.

60'

Bardzo mizerny strzał z dystansu Nowaka pewnie łapie Gostomski.

60'

Kolejny korner dla Lecha po akcji Lovrencsicsa. Do strzału głową doszedł po nim nawet Trałka, ale naciskany, z kilku metrów posłał piłkę obok bramki beniaminka!

56'

Lech Poznań - Górnik ŁęcznaLech Poznań - Górnik Łęczna

56'

Ostre dośrodkowanie Lovrencsicsa zostaje wybite na rzut rożny, ale również stały fragment gry dla Kolejorza nie przyniósł strzału na bramkę.

54'

Drugi korner dla gości nie przyniósł już zagrożenia pod bramką Lecha.

53'

Rzut rożny dla Górnika! Po dośrodkowaniu Bonina piłka spada przed pole karne pod nogi Burkhardta, którego dobry kąśliwy strzał z dystansu z trudem odbił Gostomski!

50'

Bonin ładnie na prawej stronie poradził sobie z Henriquezem, ale poślizgnął się przy wejściu w pole karne i stracił piłkę.

48'

Prusak łapie piłkę po dośrodkowaniu Henriqueza.

46'

Wołąkiewicz ofiarnie przerwał strzał z dystansu Nowaka. Gra przerwana, bo lechita potrzebuje się pozbierać.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Wracamy na murawę w Poznaniu i mamy zmianę w drużynie Lecha. Lovrencsics za Sadajewa.

16:20

16:16

Bardzo słaby mecz w Poznaniu, przede wszystkim ze strony piłkarzy Lecha, którzy zostali pożegnani przez kibiców solidną porcją gwizdów. W pierwszej połowie mieliśmy może pół sytuacji przy Bułgarskiej. Oby lepiej było po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Ładna akcja Mierzejewskiego z Boninem, która kończy się celnym, ale słabym strzałem skrzydłowego Górnika. Gostomski bez trudu łapie piłkę.

40'

Pierwsze gwizdy na Bułgarskiej. Kibicom nie podoba się gra Kolejorza.

39'

Krótkie rozegranie kończy się dośrodkowaniem Jevticia. Sadajew spod linii końcowej zgrywa jednak piłkę wprost w ręce Prusaka.

38'

Poznaniacy zdobywają kolejny rzut rożny.

36'

Po kornerze dla Lecha mieliśmy przewinienie w ofensywie Sadajewa.

35'

Po dośrodkowaniu Kędziory Prusak ledwo sięgnął palcami piłkę, ale dzięki temu poszybowała ona ponad Hamalainenem! Tylko rzut rożny.

34'

Nie jest to najlepszy mecz. Obie drużyny mają duży problem ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych.

31'

Fatalnie wykonał ten stały fragment gry Mraz, ale na jego szczęście gospodarze nie wyszli z kontrą.

30'

Bonin zdobywa teraz rzut rożny dla łęcznian.

29'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jevticia pewnie piąstkuje Prusak.

27'

Pawłowski rozegrał teraz piłkę z Kamińskim, po czym oddał płaski strzał z 20 metrów. Prusak pewnie złapał futbolówkę.

24'

Sadajew stracił piłkę w polu karnym rywala, psując w ten sposób szansę na niezłą akcję Kolejorza.

21'

Dobre prostopadłe zagranie Burkhardta do Cernycha, ale Litwin źle się zabrał z piłką i wyjechał z nią poza linię końcową.

20'

Dośrodkowanie Hamalainena nie dociera teraz do Sadajewa, ale po chwili Rosjanin jeszcze uderzył z 16 metrów. Prusak spokojnie jednak łapie piłkę.

18'

Nie najlepiej weszli w to spotkanie gospodarze. Ciężko im grać w ofensywie, podczas gdy goście dobrze grają w kontrataku.

17'

Po ładnej akcji i zagraniu Pawłowskiego Hamalainen uderzył zdecydowanie zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza rywali.

16'

Zagranie z lewego skrzydła Linettego pada łupem Prusaka.

13'

Kolejny wypad gości! Bożok dobrze zacentrował z lewego skrzydła na głowę Cernycha, ale ten z kilkunastu metrów uderzył bardzo niecelnie.

11'

Groźna akcja Górnika! Mraz z lewej strony dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie z niepewnego wyjścia Gostomskiego nie skorzystał Bonin, który z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę!

10'

Hamalainen dobrze zagrał w pole karne do Linettego, ale temu zagranie zupełnie nie wyszło i piłka wyszła poza plac gry.

9'

Kąśliwe uderzenie z dystansu Darko Jevticia dość wyraźnie mija bramkę Prusaka.

8'

Szybka żółta kartka dla Tomasza Nowaka, który taktycznie sfaulował Karola Linettego.

7'

Dobra akcja Lecha Poznań, z prawej strony dośrodkowuje płasko Kędziora, ale to zagranie pewnie łapie Prusak.

6'

Filip Burkhardt złapany na spalonym.

3'

Defensywa gości potrafiła teraz przerwać szarżę Hamalainena środkiem pola.

2'

Sadajew teatralnie przewrócił się w polu karnym w starciu z Bożiciem. Sędzia Marciniak puścił grę.

1'

Rozpoczynamy mecz!

15:27

Sędzią tego spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka, który w środę prowadził mecz Ligi Mistrzów Monaco - Benfica.

15:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu przy Bułgarskiej.

15:08

- Do Poznania jedziemy po to, żeby strzelić przynajmniej jedną bramkę. Nie mam pretensji do drużyny, że strzela mało bramek na wyjazdach. Zadania taktyczne piłkarze wykonują, ale brakuje wykończenia. Brakuje najważniejszej rzeczy - skuteczności w ataku i obronie. Z biegiem czasu będzie lepiej, bo mamy naprawdę dobrą atmosferę w szatni - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Górnika Łęczna, Jurij Szatałow.

15:01

- Naszym największym przeciwnikiem jesteśmy my sami. Nie możemy być drużyną, która zadowoli się jednym dobrym meczem, raz na jakiś czas. W niedzielę spodziewam się niewygodnego rywala, ale takiego z którym musimy sobie poradzić. Naszym celem jest kontrola od początku do końca. To ma być inny Lech niż w drugiej połowie w Kielcach. (...) Górnik to jest ciekawy zespół z dużym doświadczeniem. Jurij Szatałow zrobił z nich prawdziwą drużynę, której silnym punktem jest organizacja gry. Łęczna chce grać w piłkę i prezentuje futbol ładny dla oka. Nie ma się jednak co oszukiwać, to my jesteśmy faworytem. Jeśli mentalnie podejdziemy do meczu dobrze, to powinniśmy zdominować rywala - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Lecha, Maciej Skorża.

14:59

Kogo brakuje w obu drużynach? W Lechu nie ma dziś Formelli, Wilusza czy Ubiparipa, z kolei w zespole gości brakuje przede wszystkim Przemysława Kaźmierczaka .

14:59

Rezerwowi Górnika Łęczna: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Marcin Kalkowski, Paweł Sasin, Radosław Pruchnik, Shpetim Hasani, Sebastian Szałachowski

14:58

Rezerwowi Lecha Poznań: Krzysztof Kotorowski, Barry Douglas, Paulus Arajuuri, Szymon Drewniak, Gergo Lovrencsics, Muhamed Keita, Dawid Kownacki

14:58

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Maciej Skorża zdecydował się na ustawienie z klasyczną dziewiątką, jakim będzie Zaur Sadajew.

14:40

Górnik Łęczna z kolei ma trzy punkty mniej od Lecha, a tym samym też do czołowej ósemki. Podopieczni Jurija Szatałowa okupują obecnie miejsce jedenaste, ale co gorsza, na wyjazdach zdobyli w obecnym sezonie zaledwie trzy punkty, dzięki zwycięstwu w Gliwicach... z Ruchem Chorzów na starcie sezonu.

14:35

Dzisiejszy mecz jest spotkaniem drużyn, które przede wszystkim muszą się skupić na walkę o pierwszą ósemkę T-Mobile Ekstraklasy. Dla Lecha Poznań z pewnością jest to zawód, ale po głupiej stracie niemal pewnych dwóch punktów w Kielcach poznaniacy przed tym meczem zajmują dopiero ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Do prowadzących Jagiellonii i Śląska tracą już osiem oczek.

14:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki Ekstraklasy, w którym Lech Poznań zmierzy się z Górnikiem Łęczna.