Niedziela, 19 października 2014, godz. 15:30
2 : 2
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa1 : 2
17:28

Zapraszamy na nasz portal relacje z kolejnych meczów, już o 18.00 hitowy pojedynek Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

17:26

Lech wyraźnie przeważał w pierwszej połowie, ale w drugiej żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji. gracze Korony mają jednak dobrze przygotowane stałe fragmenty gry i po dwóch rzutach rożnych zdobyli dwie bramki, zdobywając cenny punkt.

94'

Sędzia zakończył mecz od razu po bramce dla Korony, która rzutem na taśmę uratowała punkt.

97'

Ostatni rzut rożny wykonywał Golański. Kapo złożył się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę, która z kolei trafiła w kolano Sylwestrzaka i wpadła do bramki bezradnego Gostomskiego.

94'

GOOOOOOOOOOOL!!!! Mamy wyrównanie! 2:2!

93'

Jovanovic uwołnił się w polu karnym i oddał strzał z dystansu ale kapitalnie broni Gostomski

93'

Kolejna żółta kartka dla Lechitów. Sadajew ukarany za wybicie piłki po gwizdku.

91'

Sędzia Jakubik doliczył 3 minuty. Czy Koronie uda się jeszcze zagrozić bramce gości?

91'

Żółta kartka dla Douglasa za faul taktyczny.

90'

Spore zamieszanie pod bramką Cerniauskisa. Formella dograł do Pawłowskiego, ale ten nie dał rady z bliska pokonać bramkarza gospodarzy.

88'

Dobre dośrodkowanie Janoty, ale Trytko był wyraźnie zaskoczony, że po raz pierwszy dostał celne podanie i nieczysto uderzył.

85'

Dobra szansa Lecha, ale Jevtić jednak przekombinował i wpadł prosto w obrońcę.

83'

Po kolejnym rożnym do strzału głową doszedł Malarczyk. Przeniósł piłkę kilka metrów nad bramką.

82'

Ostatniej zmiany dokonuje trener Skorża. Z boiska schodzi Lovrencsics, a zmienia go najczęściej wchodzący gracz Lecha w tym sezonie Dariusz Formella.

80'

Jedyny pomysł Korony na grę to stałe fragmenty gry wykonywane przez Pawła Golańskiego. Mają ich nawet sporo ale obrońcy Lecha dobrze sobie z nimi radzą.

78'

Kolejna strata Sadajewa. Napastnik Lecha niezbyt dobrze wszedł w mecz.

77'

Trener Skorża zmuszony był dokonać drugiej zmiany. Marcin Kamiński wyraźnie utyka, więc wchodzi za niego Paulus Arajuuri.

74'

Ofensywna zmiana w ekipie gospodarzy. Aankour wchodzi za Markovicia. Korona ewidentnie potrzebuje zastrzyku energii, bo póki co gra bardzo apatycznie.

73'

Sadajew w bramkowej sytuacji w polu karnym strasznie się pogubił i wyjechał za linię końcową.

72'

Kapo nie miał szans w pojedynku z trzema obrońcami gości i stracił piłkę.

70'

Pierwsza zmiana w Lechu. Mocno zmęczonego już Hamalainena zmienia Zaur Sadajew

69'

Sylwestrzak próbował z ostrego kąta zaskoczyć Gostomskiego, strzał jednak dużo za słaby.

68'

Ostre wejście Markovicia w Linettego, ale sędzia o dziwo puścił grę. Młody Lechita potrzebuje pomocy medyków.

64'

Pawłowski wystawił piłkę Hamalainenowi na 11 metrze, strzał Fina został jednak zablokowany przez Dejmka.

62'

Jevtić ładnie minął Kiełba i był faulowany przez Jovanovicia. Z wolnego dośrodkowywał Douglas ale obrońcy Korony oddalili zagrożenie

59'

Lechici wychodzili z kontrą 3 na 2, ale Lovrencsics marnuje akcję złym przyjeciem.

59'

Kiełb szarżował prawym skrzydłem, dośrodkował prosto w Kamińskiego ale jest rożny dla gospodarzy. Spore zamieszanie ale Gostomski wychodzi z opresji obronną ręką.

54'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Za niewidocznego dziś Chiżniczenkę wchodzi Przemysław Trytko.

48'

Spore zamieszanie w polu karnym Korony, piętką próbował Kędziora, ale pewnie łapie Cerniauskas.

45'

Zespoły już wróciły na boisko, gwizdek sędziego i liczymy na dalsze emocje!

16:26

Tradycyjnie w przerwie zapraszam do komentowania oraz głosowania w naszym plebiscycie na najlepszego gracza meczu. Póki co prowadzi Kasper Hamalainen.

16:24

Pierwsza połowa wyraźnie pod dyktando Lecha, który nie zraził się straconą bramką, kontynuował swoją grę i wrócił na prowadzenie.

45'

Sędzia Jakubik nie doliczył ani minuty i zakończył niezłą pierwszą połowę, w której wyraźnie przeważał Lech.

44'

Chiżniczenko zgrał głową do Kiełba, skrzydłowy Korony nie dał rady dwóm obrońcom gości i stracił piłkę po nieudanym dryblingu

41'

Dośrodkowywał Douglas, w polu karnym Trałka pozostawiony zupełnie bez opieki nie najlepiej się złożył i przeniósł piłkę nad bramką.

40'

Hamalainen pociągany za koszulkę przez Jovanovicia, sędzia poczekał na rozwój wypadków i po stracie Fina podyktował rzut wolny dla gości, a Bośniaka słusznie ukarał żółtą kartką.

35'

Kiełb urwał się Douglasowi na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Chiżniczenko nie wykazał się snajperskim nosem i piłkę wybił Kędziora.

33'

Korona chciała szybko odpowiedzieć, z dystansu uderzał Jovanovic, ale Gostomski ładnie wybił na rożny. Po dośrodkowaniu Golańskiego, główkował nad bramką Sylwestrzak.

30'

Bardzo ładną zespołową akcję Lecha pewnie wykończył Pawłowski i wyprowadził gości na prowadzenie

30'

GOOOOOOOOL! Pawłowski ogrywa Malarczyka i pewnie pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Cerniauskisa!

26'

Golański dośrodkowywał z wolnego, piłkę z głowy Malarczyka w ostatniej chwili zdjął Kamiński, ratując swój zespół

23'

Po raz pierwszy w tym meczu Korona utrzymuje się dłużej przy piłce, jednak nic z tego nie wynika

20'

Linetty założył siatkę Golańskiemu i wypuścił Douglasa lewą stroną, ale bardzo dobry powrót Kiełba przerwał akcję

16'

Nic nie zapowiadało bramki dla Korony, ale Golański zrehabilitował się za błąd i idealnie dośrodkował do Kapo. Francuz wykorzystał swoje warunki fizyczne i gapiostwo Wołąkiewicza i zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze.

16'

GOOOOOOOOOOOL!!!! Golański dośrodkowuje z rożnego prosto na głowę Kapo i mamy wyrównanie!

14'

Fatalny błąd Dejmka, który źle przyjął piłkę przed własnym polem karnym. Do piłki dopadł Lovrencsics, jednak nie dał rady wykorzystać sytuacji sam na sam z Cerniauskasem

11'

Kolejny strzał z dystansu na bramkę Korony. Tym razem próbował Lovrencsics, pomylił się jednak o 2 metry

9'

2 groźne strzały z dystansu Pawłowskiego. Oba paruje z problemami Cerniauskas. Po rzucie rożnym świetną okazję miał Kamiński ale znów kapitalnie interweniował litewski bramkarz.

7'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy zmarnowany przez niedokładną wrzutkę Golańskiego.

5'

Jevtic przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne i płasko dośrodkował wzdłuż bramki. Piłka dotarła do Golańskiego, który niefortunnym wybiciem wyłożył piłkę Hamalainenowi na 5 metrze. Fin nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

5'

GOOOOOOOOOOOL!!!! Hamalainen i 1:0 dla Lecha!

5'

Wołąkiewicz bardzo niedokładnie zagrywał do Lovrencsicsa. Dużo niedokładności z obu stron.

2'

Pierwsza akcja Korony. Kapo wymienił piłkę z Janotą, który fatalnie przerzucił na prawą stronę i aut dla Lecha

0'

Pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika i zaczynamy!

15:28

Piłkarze wychodzą na murawę przy dźwiękach "Final Countdown". Czy to jakaś aluzja co do przyszłości Ryszarda Tarasiewicza?

15:12

W pierwszym składzie gospodarzy wystąpi Olivier Kapo, który do tej pory rozegrał jedynie 60 minut, zobaczymy jak się dziś spisze. W Lechu uwagę zwraca brak klasycznego napastnika, najbardziej wysuniętym graczem będzie Kasper Hamalainen

15:01

I ławka Korony: Małecki, Pilipczuk, Trytko, Ouattara, Aankour, Leandro, Sobolewski

14:59

Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn, czas poznać rezerwowych, zaczynając od gości: Buric, Arajuuri, Formella, Drewniak, Henriquez, Keita, Sadajew

14:49

Do rozpoczęcia meczu pozostało 40 minut, w tym czasie zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi

14:36

W pierwszym sobotnim meczu T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się z Lechem Poznań. Na ten mecz zaprasza Wojciech Adamczak.