Zawodnicy Wisły minęli piłkarzy Górnika jak tyczki. Stilić asysta, Brożek gol.

0:5! Co się dzieje z Górnikiem? Paweł Brożek!

Fatalną postawę obrońców Górnika wykorzystał Stilić.

79'

Katastrofa Górnika Zabrze! Już 0:4! Stilić!

77'

Co raz groźniej. Dobrą okazję miał Robert Jeż, ale podał wręcz piłkę w dłonie Michała Buchalika.

76'

Groźnie było po podaniu Madeja do Gergela. Słowak uderzył na bramkę, ale gola wciąż nie ma.

73'

Wisła Kraków kontroluje w pełni spotkanie i nic nie wskazuje na to by Górnik mógł im jakoś zagrozić.

69'

Radosław Sobolewski uderzał z dwudziestu metrów, ale nad poprzeczką.

69'

67'

Gancarczyk nie patyczkował się ze Stilicem i odebrał mu piłkę, kilka chwil później stracił ją jednak Madej. Kolejne minuty uciekają Górnikowi.

64'

Oraz Jeż za Łuczaka.

63'

Podwójna zmiana w Górniku Zabrze. Plizga za Zacharę.

61'

Brożek po raz drugi! Boguski uderzał, a piłka odbiła się od napastnika gości i wpadła do siatki!

60'

Znów bliski dojścia do piłki był Brożek, ale zdołał go wyprzedzić Rafał Kosznik.

58'

Teraz wiele szczęścia miał Górnik Zabrze! Stilić zagrał piłkę do Brożka, ale napastnikowi Wisły Kraków zabrakło kilkunastu centymetrów by dojść do niej.

57'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Stlica z rzutu rożnego i od bramki rozpocznie Steinbors.

54'

Znowu nic nie wydarzyło się na boisko, co godne byłoby opisania. Możliwe, że trenerzy Górnika zdecydują się na jakąś zmianę, która mogłaby ożywić ich poczynania ofensywne.

51'

Przewagę dalej ma Wisła Kraków. Przypominam, że w poprzednim sezonie także tutaj Wisła prowadziła dwoma bramkami, ale ostatecznie przegrała spotkanie.

48'

Wejście smoka Pawła Brożka! Wykorzystuję błąd Steinborsa, który zanotował złą interwencję i wypluł piłkę przed siebie.

46'

W przerwie Brożek zmienił Guerriera.

46'

Rozpoczyna się druga połowa w Zabrzu! Oby lepsza niż pierwsze czterdzieści pięć minut!

45'

Przerwa! Spotkanie nie zachwyca, choć mówi się o nim "Hit Kolejki". Koniec końców prowadzi Wisła Kraków, bo do siatki trafił Stilić.

41'

Guerrier sfaulował Dancha i otrzymał za to żółtą kartkę.

40'

Długo by trzeba wymieniać kto miał udział w tej akcji. Koronkowa wymiana podań Wiślaków i Semir Stilić miał przed sobą tylko bramkarza, co pewnie zamienił na gola.

38'

Wisła Kraków prowadzi w Zabrzu! Bramkę zdobywa Semir Stilić!

37'

Rzut rożny dla Górnika. Piłkę dośrodkował Łukasz Madej, ta trafiła po chwili przed pole karne do Gancarczyka, ale uderzenie powędrowało daleko od bramki.

34'

Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego, przedłużał Kosznik i cały stadion już się cieszył, bo myślał że Szeweluchin wpakuje piłkę z bliska do siatki, ale tak się jednak nie stało!

33'

Stuprocentowa szansa Wisły! Wymiana piłki w polu karnym przez gości, ale Stilić uderza obok słupka!

31'

To spotkanie na pewno nie wygląda na "Hit Kolejki" . Na boisku nic się nie dzieje, a akcje kończą się niedokładnym podaniem lub przyjęciem piłki.

28'

Stilić do Sadloka, ale piłkę po jego dośrodkowaniu wybija Gancarczyk.

26'

Przed dobrą okazją na strzelenie bramki mógł stanąć Guerrier, ale kolejny już raz został złapany na spalonym.

23'

Tempo gry trochę opadło przez co na boisku wieje lekką nudą. W drużynie Górnika brakuje dokładności przez co nie potrafią stworzyć sobie sytuacji na strzelenie gola.

19'

Z kontrą ruszyła Wisła. Guerrier podał do Boguskiego, ale ten uderzył obok bramki.

17'

Groźnie było pod bramką Wisły Kraków, gdy dośrodkowywał Mateusz Zachara. Wojciech Łuczak nie zdołał dojść do podania swojego kolegi z zespołu.

15'

O piłkę walczyli Szeweluchin i Stępiński. Przed nimi był już tylko Steinbors. Ostatecznie Wiślak sfaulował obrońcę gospodarzy.

12'

W polu karnym Wisły było tłocznie, więc Zachara wycofał piłkę na szesnasty metr do Dancha. Kapitan Górnika uderzył ponad poprzeczką.

10'

Stępiński wpadł z piłką w pole karne Górnika, ale odebrał mu ją Radosław Sobolewski.

8'

Stilić miał bardzo dobry pomysł by podawać do Guerriera. Zagrał jednak zbyt mocno.

6'

Mogło być 1:0 dla Górnika. Kosznik dośrodkował do Zachary, ale ten źle przyjął piłkę i tylko dlatego wciąż mamy 0:0!

5'

Po dośrodkowaniu Gancarczyka zrobiło się zamieszanie w polu karnym Wisły. Ostatecznie wszystko wyjaśnił Stępiński.

4'

Kosznik naciskał Głowackiego, co zaowocowało wywalczeniem piłki. Wisła rozpoczęła spotkanie bardzo defensywnie, a Górnik kreuję na razie grę.

2'

Ładnie odebrał piłkę Gergel i podawał ją w kierunku Madeja. Ten jednak przegrał pojedynek z defensorem Wisły.

1'

Mamy pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego w tym meczu!

17:56

Piłkarze już na murawie. Jeszcze przywitanie się i losowanie i można zaczynać spotkanie!

17:56

Wiślacy w rundzie finałowej spotkali się z zabrzanami przy Reymonta. Prowadzenie gościom dał Zachara, ale bramki Stilicia i Guerriera wyforsowały na przód ekipę gospodarzy. Mimo przewagi optycznej Wisły, to Górnik za sprawą Dancha najpierw wyrównał, a potem strzelił gola na 3:2 i ostatecznie to znów gracze z Górnego Śląska byli górą.

17:53

Pod koniec 2013 roku przy Roosevelta Wisła prowadziła już 2:0, aby przegrać 2:3. Nieprawdopodobny zryw zabrzan dowodzonych wtedy przez Bogdana Zająca dał im trzy punkty, kiedy do siatki trafił Nakoulma oraz dwukrotnie Zachara.

17:51

Trener cały czas nam powtarza, że dzisiaj liga wygląda w ten sposób, że wszystkie drużyny biją się na boisku. Wystarczy, że trochę się odpuści i mecz jest praktycznie przegrany. Dlatego jesteśmy mocno zmotywowani i mogę obiecać, że w Zabrzu będziemy walczyć na całego. Nikt nogi nie odstawi – stwierdził Łukasz Burliga.

17:47

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Na stadionie komplet kibiców.

17:47

Ostatnie dwa tygodnie wyglądały dosyć dobrze w naszym wykonaniu. Wygraliśmy mecz z Ruchem, dzięki czemu przepracowaliśmy przerwę na mecze reprezentacji w spokoju. Sporo treningów było poświęconych jak najlepszej grze przeciwko Wiśle. – stwierdził Robert Warzycha

17:45

Piłka ostatnio mnie szuka, koledzy fajnie dogrywają i mam nadzieję, że w meczu z Wisłą po raz kolejny trafię do "sieci". Bardzo w to wierzę - mówi Łuczak

17:43

Historia spotkań tych zespołów przemawia na korzyść gospodarzy. Górnik wygrał 41 z 102 dotychczasowych spotkań, a Wisła 35.

17:41

Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Bieszczad, Garguła, Sarki, Brożek, Lech, Żemło

17:38

Górnik gra w tym samym składzie, którym pokonał w WDŚ Ruch Chorzów. W Wiśle Kraków największa niespodzianka to posadzenie na ławce Pawła Brożka kosztem Mariusza Stępińskiego.

17:36

Do zdrowia wrócił Dariusz Dudka. J. Z „Trójkolorowymi” nie zagra za to na pewno Maciej Jankowski. Po drugiej stronie barykady też jest nieźle. Gotowi – przynajmniej teoretycznie – do gry są już Cerimagić, Augustyn i Iwan, ale nie ma ich jeszcze w osiemnastce meczowej.

17:34

Górnik od trzech kolejek jest niepokonany. Gospodarze mogą pochwalić się najsolidniejszą – do spółki z GKS-em Bełchatów – defensywą ligi.

17:32

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Plizga, Mańka, Małkowski, Magiera, Gwaze, Jeż.

17:31

Wisła Kraków przeżywa kryzys. W ostatnich trzech meczach nie zdobyła ani jednego punktu, a w dodatku nie strzeliła żadnej bramki.