Piątek, 17 października 2014, godz. 18:00
CracoviaCracovia
1 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:53

Po niezłym początku meczu, w dalszej jego fazie mieliśmy małe męczarnie. Ani jedni ani drudzy nie zaprezentowali się jakoś szczególnie dobrze, ale gospodarze mieli jednak chyba troszkę więcej okazji i jedną z nich potrafili wykorzystać. Z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękują Krzysiek Orski i Damian Wiśniewski.

93'

Koniec! Cracovia ogrywa Ruch Chorzów!

92'

Nieźle z dystansy przymierzył przed chwilą Deleu, ale piłka minęła bramkę

91'

Żółta kartka dla Dziwniela

91'

Surma dośrodkowywał przed chwilą z rzutu wolnego, ale krakowianie wybili piłkę

90'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

89'

Rymaniak świetnie zatrzymał przed chwilą wychodzącego na czystą pozycję Visnakovsa

87'

Po rzucie rożnym dla chorzowian z kontrą wychodzili gospodarze, ale akcja skończyła się niedokładnym podaniem Deleu

85'

Mateusz Żytko oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poleciała nad bramką

84'

I ostatnia zmiana w tym meczu. Szewczyk zmienia Babiarza

82'

Zjawiński zdecydował się teraz na uderzenie sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

81'

Ostatnia zmiana Cracovii. Jakub Mrozik za Pawła Jaroszyńskiego

80'

Kowalski dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym Cracovii niecelny strzał głową oddał Visnakovs

79'

Budziński świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Adam Marciniak, który pewnym strzałem głową pokonał bramkarza!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Adam Marciniak, 1:0 dla Cracovii!

76'

Było groźnie! Budziński uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Stawarczyka i wpadła w boczną siatkę!

75'

Schodzi Rakels, wchodzi Kita

75'

Ten jednak został słabo wykonany, podobnie jak próba kontry w wykonaniu gospodarzy. Niedokładna piłka od Budzińskiego i piłka wychodzi na aut

74'

Konczkowski zdecydował się na kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska i tym razem wywalczył corner

72'

A Babiarz zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie trafił nawet w bramkę

70'

E. Visnakovs zmienia Grzegorza Kuświka

69'

Marek Zieńczuk oddał strzał z dystansu, ale piłkę spokojnie złapał Pilarz.

69'

A Sławomir Szeliga, którego w ostatniej chwili zastąpił Damian Dąbrowski i który miał być kontuzjowany właśnie... wchodzi na boisko. A kogo zmienia? Dąbrowskiego oczywiście.

67'

Spokojny fragment meczu. Cracovia długo rozgrywa piłkę, ale na razie nic z tego nie wynika

65'

Dialiba ładnie "ustawił sobie" Konczkowskiego w polu karnym rywala, oddał strzał na bramkę, który na raty obronił jednak Kamiński!

64'

Jakub Kowalski zmienia Wołodymyra Tanczyka

62'

Bardzo słabo ogląda się ten mecz w drugiej połowie. Tempo jest słabe, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Czekamy na przebudzenie jednych i drugich

61'

Dariusz Zjawiński faulował Łukasza Surmę na jego połowie boiska

60'

Cracovia - Ruch Chorzów

59'

Rakels próbował wymusić przewinienie w starciu z Malinowskim w polu karnym rywala, ale zamiast karnego, sędzia Marciniak podyktował rzut wolny dla gości

57'

Zjawiński oddał przed chwilą strzał z dystansu, ale mocno przestrzelił

56'

Rzut rożny mieli krakowianie, ale kiepsko go wykonali i chorzowianie wybili piłkę z własnego pola karnego

54'

Kolejna dobra wrzutka Konczkowskiego z prawej strony boiska, ale znów nie potrafili skorzystać z niej jego koledzy. Wybili piłkę gospodarze

52'

Deleu dośrodkowywał przed chwilą z lewej strony boiska, ale obrońcy gości wybili futbolówkę

51'

Starzyński zdecydował się przed chwilą na strzał z rzutu wolnego, ale lekko i płasko uderzoną piłkę spokojnie złapał Pilarz.

49'

Spokojny początek z obu stron. Ani jedni, ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak po przerwie

47'

Spokojnie piłkę rozgrywają na początku drugiej połowy gospodarze, choć robią to głównie na własnej połowie

46'

Arbiter z Płocka daje znak, wznawiamy grę!

18:50

18:48

Początek, 20 kilka minut tej pierwszej połowy były naprawdę dobre. Jedni i drudzy stworzyli sobie kilka ciekawych okazji, tempo stało na dobrym poziomie, jednak później widowisko nam troszkę siadło. W drugiej połowie liczymy na emocje i przede wszystkim jakieś bramki.

46'

Pilarz wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Dziwniel dośrodkował przed chwilą z lewej strony boiska, ale zrobił to kiepsko. Piłkę wybili gospodarze

43'

I znowu blisko gospodarze. Dialiba podał do Zjawińskiego, a ten o mało nie przelobował Kamińskiego! Tylko corner

40'

Ależ zamieszanie pod bramką Ruchu. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne, nikt nie potrafił nad nią zapanować. W końcu Starzyński, tak ją wybijał, że zaliczył niezłą wrzutkę we własną szesnastkę. Kamiński zaliczył pusty przelot, ale i tak wybronił strzał Rymaniaka!

38'

A teraz Marek Zieńczuk uderzył z dystansu i nie trafił nawet w bramkę

37'

Kolejna próba Zieńczuka, znów nieudana. Tym razem został zatrzymany na lewej stronie boiska

35'

Troszkę zamieszania mamy na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią wymienić większej ilości podań

33'

A teraz Budziński zauważył lekko wysuniętego Kamińskiego i spróbował go przelobować, ale brakło w tym dokładności. Piłka przeleciała nad poprzeczką

32'

Starzyński zagrał krótko do Zieńczuka, ale strzał byłego piłkarza Wisły Kraków był mocno niecelny

31'

Kuświk był teraz faulowany około 25 metrów od bramki Cracovii. To będzie dobra okazja do dośrodkowania

30'

Dialiba i Zjawiński zagrali dwójkową akcję, ten drugi dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Ruchu wybili piłkę

29'

Rakels dostał dobre podanie z głębi, wychodził na czystą pozycję, ale znów był na spalonym

27'

Przed chwilą Łukasz Surma dośrodkował z prawej strony boiska, ale nie sprawił tym rywalowi żadnego kłopotu. Piłka w rękach Pilarza

25'

Kolejna fajna akcja gości, Kuświk z prawej strony dograł do Zieńczuka, ale piłkę po strzale tego drugiego spokojnie złapał Pilarz

25'

Z dwoma piłkarzami już wszystko w porządku, wracamy do gry

24'

Mieliśmy teraz małe starcie między Babiarzem i Deleu i obaj piłkarze leżą na boisku

23'

Kolejny strzał na bramkę gospodarzy z dystansu, znów niecelny. Oglądamy jednak naprawdę dobry mecz, jedni i drudzy już stworzyli sobie po parę niezłych okazji bramkowych

22'

Ten jednak został słabo wykonany i piłka już wróciła pod władanie chorzowian

21'

Zjawiński starał się teraz zejść z lewej strony w pole karne rywala, ale zatrzymał go Stawarczyk. Rzut rożny

19'

Spokojnie piłkę rozgrywają teraz goście, choć robią to głównie na własnej połowie

17'

A teraz Rakels z lewej strony dograł przed pole karne do Dąbrowskiego, ale ten uderzył zdecydowanie za wysoko

15'

Kolejne świetnie dośrodkowanie Konczkowskiego z prawej strony i znów głową przestrzelił Kuświk!

14'

Marek Zieńczuk oddał przed chwilą strzał z dystansu, ale doświadczony pomocnik fatalnie przestrzelił

13'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Ruchu, ale Rakels, do którego było adresowane to podanie, był na pozycji spalonej

11'

POPRZECZKA! Błąd piłkarzy Ruchu, którzy stracili piłkę w środku pola. Zjawiński przejął ją, minął jednego rywala, zbliżył się do bramki przeciwnika i oddał potężny strzał. Futbolówka trafiła jednak tylko w poprzeczkę!

10'

A teraz Konczkowski dośrodkował z prawej strony boiska, a niecelny strzał głową oddał Kuświk

9'

Długa piłka w kierunku Rakelsa, ale ten nie zdołał jej dokładnie przyjąć i chwycił ją bramkarz Ruchu.

7'

Budziński zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłkę spokojnie złapał bramkarz

6'

Troszkę uspokoiła nam się teraz gra. Przy piłce aktualnie goście, zobaczymy co z tego wyniknie

5'

Sławomir Szeliga na przedmeczowej rozgrzewce doznał kontuzji przywodziciela i jego miejsce w pierwszym składzie zajął Damian Dąbrowski.

3'

I już było blisko gola! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przed dobrą okazję w polu karnym rywala znalazł się Starzyński, który jednak fatalnie przestrzelił!

1'

Arbiter daje znak i startujemy!

18:00

Przypominamy o naszej akcji! Wraz z nową odsłoną Ekstraklasa.net prezentujemy wielki konkurs pod hasłem #PiłkaNożnaStylŻycia. Zadanie jest bardzo proste, a w puli nagrody za ponad 10 tysięcy złotych! Idź na mecz, zrób sobie fajne zdjęcie na stadionie i weź udział w naszym plebiscycie: #PiłkaNożnaStylŻycia

Krzysiek Orski na stadionie Cracovii

17:59

Przed pierwszym gwizdkiem mamy minutę ciszy, na cześć zmarłego Krzysztofa Wawrzynieckiego.

17:56

Piłkarze już powoli wychodzą na boisko. Za chwilkę wraz z arbitrem rozlosują, kto weźmie piłkę, a kto wybierze stronę i zaczniemy to spotkanie.

17:42

Piłkarze schodzą już powoli z boiska, żeby wysłuchać ostatnich wskazówek trenerów. Za nieco ponad 10 minut zaczynamy!

17:41

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów a na trybuny powoli wchodzą sympatycy obu zespołów. Kibiców Cracovii jest na razie mało, ale za to jest całkiem spora grupa kibiców gości. Oby doping był dzisiaj kulturalny.

17:34

W Krakowie mamy dzisiaj niezłą pogodę do gry w piłkę. Jest około 14 stopni Celsjusza a przez większość dnia padał lekki deszcz. Narzekać zatem piłkarze dzisiaj nie mogą.

17:30

W ramce po lewej stronie widoczne są już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Perdijić, Nykiel, Dąbrowski, Zejdler, Kita, Kapustka, Mrozik

Ruch: Lech, Gigolaev, Kowalski, Helik, Szewczyk, Visnakovs, Włodyka

17:26

Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za nieco ponad 30 minut początek 12. kolejki T-mobile Ekstraklasy. Pasy na własnym stadionie podejmą Ruch Chorzów. Tym spotkaniem na ławkę trenerską gości wraca Waldemar Fornalik. Liczymy na wielkie piłkarskie emocje.