Poniedziałek, 20 października 2014, godz. 18:00
Zawisza Bydgoszczzawisza
2 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
19:59

Jeszcze dziś zapraszamy na relację z meczu West Bromwich Albion - Manchester United, a od jutra na 3. kolejkę Ligi Mistrzów! Za uwagę dziekuje Wojciech Adamczak.

19:57

Najlepszym graczem dzisiejszego meczu wybrany został Michał Masłowski.

19:53

Po mizernej pierwszej połowie, w drugiej nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Zawiszy jednak bardziej zależało na zwycięstwie, oddali więcej strzałów i zasłużenie zwyciężyli.

94'

Ostatni gwizdek sędziego! Zawisza zasłużenie wygrywa 2:1.

94'

Źle przyjął Malarz i zaprzepraścił szansę na ostatnią akcję gości.

93'

Mójta uderzał technicznie, jednak za wysoko

93'

Rzut wolny dla gości z 25 metrów.

90'

Na końcówkę Komolov za Wrońskiego.

91'

4 minuty doliczone

91'

Spore zamieszanie po rzucie rożnym dla bełchatowian. Kilku graczy upadło ale od bramki rozpocznie Witan.

88'

Spore zamieszanie w polu karnym gości. Najlepiej odnalazł się Ziajka, który dograł do Masłowskiego. Bydgoski pomocnik nie miał problemów z wykorzystaniem świetnej sytuacji.

88'

GOOOOOOOOOOOL! Masłowski strzałem z bliskiej odległości wyprowadza Zawiszę na prowadzenie!

87'

Pierwszej zmiany dokonuje Kamil Kiereś. Za Bartosiaka na boisku oglądamy Turkovsa.

87'

Ostatniej zmiany dokonuje trener Rumak. Za Carlosa wchdzi młody wychowanek Zawiszy Jakub Łukowski.

84'

Malarz znów uprzedza Kadu, ale piłka po jego wybiciu trafia prosto pod nogi Carlosa, który źle przyjmuje i marnuje szansę.

83'

Petasz dośrodkowuje z rożnego prosto w ręce Malarza.

80'

Żółtą kartką ukarany zostaje Wroński.

81'

Petasz uderzał z dystansu ale wyraźnie się pospieszył i strzelił bardzo niecelnie.

80'

Dobra akcja gości, Wroński wychodził sam na sam z Witanem, ale za daleko sobie wypuścił piłkę i wpadł prosto w bydgoskiego bramkarza.

78'

Druga zmiana w Zawiszy. Wyraźnie zmęczonego Goulona zmienia Alvarinho. Trener Rumak najwyraźniej chce zagrać o pełną pulę.

78'

Bełchatowianie odpowiadają dobrym rajdem Poźniaka. Wrzutka Wrońskiego nie znalazła jednak adresata.

77'

Znowu groźnie pod bramką Malarza. O mały włos Kadu znalazł by się sam na sam, ale bramkarz gości świetnie wychodzi i przerywa akcję.

76'

Świetna akcja bydgoszczan! Wagner wypuścił Ziajkę lewym skrzydłem, który dośrodkował prosto na głowę Carlosa. Strzał Brazylijczyka kapitalnie na linii broni Malarz.

75'

Po dobrym fragmencie znów oglądamy dużo strat, obu drużynom brakuje cierpliwości w budowaniu ataków.

73'

Goulona najwyraźniej łapią skurcze, kibice skandują jego nazwisko. Na szczęście Francuzowi nic poważnego się nie stało i już wrócił do gry.

71'

Sędzia Przybył po raz kolejny zmuszony jest sięgnać po żółty kartonik. Tym razem ukarany został Adam Mójta za faul taktyczny.

69'

Poirytowany poprzednią sytuacją Kadu brzydko fauluje i również otrzymuje żółtą kartkę.

69'

Doskonałe zagranie Kadu do Wagnera, który znalazł się w świetnej sytuacji i dobrze uderzył. Malarz odbija przed siebie, piłka spadła na 5 metr prosto pod nogi Carlosa. Brazylijczyk z bliskiej odległości trafia w poprzeczkę!

68'

Ostre wejście Drygasa w Rachwała i zasłużona żółta kartka

65'

Ładnie podłączył się Ziajka, wymienił piłkę z Wagnerem i Goulonem, jednak w polu karnym dobrze zablokował go Baran.

62'

Trener Rumak dokonuje pierwszej zmiany w meczu. Wójcickiego zastępuje Wagner, podstawowy gracz Zawiszy w poprzednich meczach.

61'

Kontrę Zawiszy wyprowadza Goulon, zagrał do Kadu, który został powalony w 16 przez Baranowskiego, ale sędzia ponownie nie reaguje. Poza polem karnym z pewnością byłby faul.

59'

Spore zamieszanie pod bramką "Brunatnych", dwukrotnie dośrodkowywał Petasz jednak nic konretnego z tego nie wyniknęło.

57'

Dobre dośrodkowanie Wójcickiego na głowę Masłowskiego, który najwyżej wyskoczył w polu karnym. Strzał jednak mija bramkę Malarza o dobry metr.

54'

Pierwsza próba z dystansu Prokicia, jednak fatalnie chybił.

54'

52'

Kolejny raz akcję bydgoszczan wyprowadzał Masłowski, dobrze oddał do Carlosa, który szarżował w polu karnym. Ostatecznie obrońcy gości wybijają na rzut rożny, który fatalnie marnuje Petasz.

50'

Mocne uderzenie Petasza obok muru wpadło dość blisko środka bramki, Malarz mógł się lepiej zachować.

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Petasz z wolnego i 1:1!

46'

Mocny początek GKSu, z bliska strzelał Poźniak, ale dobrze instynktownie broni Witan.

45'

Oba zespoły już gotowe do gry, miejmy nadzieję, że obejrzymy lepsze widowisko.

18:58

Jak zawsze w przerwie zapraszamy do komentowania oraz głosowania na najlepszego gracza meczu. Jak na razie prowadzi Michał Masłowski przed Arkadiuszem Malarzem.

45'

Sędzia Przybył nie doliczył ani minuty i zakończył tą niezbyt emocjonującą połowę.

44'

Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym gości. Goulon przewrócił się pociągany za koszulkę przez Rachwała ale sędzia nie zareagował.

42'

Dwójkowa akcja Masłowskiego z Wójcickim, którą strzałem głową kończył ten drugi. Był jednak trochę spóźniony i pomylił się o 3 metry.

40'

Drygas przejął piłkę na połowie gości i Carlos znalazł się w dobrej sytuacji. Jego wolej z 12 metrów ląduje na trybunach.

39'

38'

Bełchatowianie grają dziś bardzo ostro i co chwila faulują, utrudniając Zawiszy grę kombinacyjną.

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mójta pewnie zamienia karnego na bramkę i "Brunatni" prowadzą 1:0!

33'

Karny dla Bełchatowa! Dość przypadkowa sytuacja, ale Micael zahaczał Bartosiaka.

32'

Petasz uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Mocny strzał trafia jednak prosto w koszyczek Malarza. Po chwili znów z dystansu próbował Masłowski, jednak ponownie dobrze broni Malarz.

29'

Brzydki fragment gry, dużo walki w środku pola, żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej się utrzymać przy piłce.

26'

Telichowski próbował przerzucić piłkę na drugą stronę ale wyszło mu to fatalnie. Obu drużynom ewidentnie brakuje dziś precyzji.

26'

24'

Ładna zespołowa akcja Zawiszy zostaje przerwana ostrym faulem Prokicia na Wójcickim. Petasz jednak fatalnie dośrodkowuje i od bramki zacznie Malarz.

23'

Mójta centruje z rożnego, ale w polu karnym Zawiszy rządzi Goulon

23'

Micael uprzedził Bartosiaka, ale interweniował dość niefortunnie i niepotrzebnie wybił piłkę na rzut rożny.

22'

Goście nie pozostają dłużni i żółta kartka dla Poźniaka za faul na Goulonie.

19'

Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Petasz za zagranie nakładką.

18'

Kolejne dobre wejście Adama Mójty, jednak dośrodkowanie wzdłuż linii końcowej trafia prosto w ręce Witana.

17'

Dobra piłka Drygasa do Carlosa, który wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę sięgnął Basta i oddalił zagrożenie.

15'

Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów

14'

Kibiców nie ma zbyt wielu ale po raz pierwszy dziś dali o sobie znać, jednak sił starczyło im tylko na pół minuty

13'

Masłowski ładnie pokazał się Wójcickiemu na skrzydle, ale Baran nie odpuszcza go na krok i przerywa akcję.

11'

Długa piłka do wysoko ustawionego Mójty, ale dobrze interweniuje Ziajka. Rzut z autu także zmarnowany przez gości.

9'

Goulon przejął piłkę, która trafiła prosto na głowę sędziego Przybyła, ładna główka i piłka z powrotem trafiła do Francuza.

8'

Pierwszy strzał w meczu oddał Masłowski. Próbował z 20 metrów, ale wyraźnie chybił.

5'

Mójta ośmieszył Wójcickiego, który się poślizgnął. Miał dużo czasu na dośrodkowanie, wrzucił w stronę Bartosiaka, ale dobrze wybija Micael.

4'

Pierwsza okazja dla Zawiszy z rzutu wolnego. Dośrodkowuje Petasz, ale Bełchatowianie poradzili sobie z nim bez problemu.

0'

Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła i zaczynamy!

17:58

Oba zespoły wychodzą już na boisko. O dziwo Zawiszę wyprowadza Michał Masłowski, który przejął opaskę kapitańską od Kamila Drygasa.

17:52

Termin meczu w połączeniu z bojkotem skutkuje marną frekwencją na stadionie, mimo kolejnych promocji na bilety. Po raz kolejny do Bydgoszczy nie przyjechali kibice gości, solidaryzując się z miejscowymi fanami.

17:43

Dzisiejszy mecz będzie starciem najgorszej z najlepszą defensywą obecnego sezonu. Zawisza stracił już 31 bramek, podczas gdy GKS zaledwie 9, jednak aż 5 w ostatniej kolejce zaaplikował im Lech. Co ciekawe będzie to pierwsze spotkanie w historii pomiędzy tymi drużynami.

17:39

W te dwa tygodnie dużo zrobiliśmy. Mieliśmy czas, żeby przeanalizować indywidualne błędy. Jako zespół dajemy i będziemy dawać z siebie sto procent.

Napastnik gospodarzy Jorge Kadu obiecuje walkę do końca.

17:30

Do meczu pozostało jeszcze pół godziny, w tym czasie zachęcam do przeczytania naszej zapowiedzi dzisiejszego spotkania.

17:23

"Brunatni" przystąpią do meczu mocno osłabieni - do kontuzjowanych Mateusza Maka, Damiana Szymańskiego, Kamila Wacławczyka i Alexisa Norambueny, dołączył Michał Mak, który w weekend doznał urazu kostki. Z powodu czwartej żółtej kartki nie zagra także Bartosz Ślusarski.