Niedziela, 5 października 2014, godz. 15:30
3 : 0
zawiszaZawisza Bydgoszcz
17:29

17:22

Pogoń bez większego trudu rozbija na własnym stadionie Zawiszę 3:0 i wskakuje do górnej połowy tabeli. Przed Zawiszą i Mariuszem Rumakiem niezwykle ciężka i pracowita przerwa na reprezentację. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

92'

Koniec meczu!

91'

Dwie minuty doliczone do tego meczu, a Anestis ogląda żółtą kartkę.

89'

Poprzeczka! Znakomita kontra gospodarzy, Robak do rozpędzonego Dąbrowskiego, a ten uderza potężnie w poprzeczkę bramki Witana!

88'

Indywidualna akcja Małeckiego zakończona niecelnym strzałem skrzydłowego Pogoni z kilkunastu metrów.

86'

Na spalonym zostaje złapany Jakub Bąk.

85'

Płaski, słaby strzał Wagnera spokojnie wpada w ręce dobrze ustawionego Janukiewicza.

84'

Szansa na kontrę dla gości, jednakże Wójcicki wypuścił sobie zbyt daleko piłkę i tę przejął przed polem karnym Janukiewicz.

80'

Rogalski z drobnym urazem opuszcza boisko, a w jego miejsce Matras.

77'

Z rzutu wolnego z 35 metrów potężnie, ale niecelnie huknął Herold Goulon.

76'

No i nie będzie już tego hattricka, bo Zwoliński schodzi z boiska, a w jego miejsce Bąk.

75'

Zmiana w Zawiszy! Schodzi Drygas, wchodzi Łukowski.

75'

Nie ma gola! Nie ma hattricka! Robak zostawił piłkę Zwolińskiemu, ale ten huknął ponad poprzeczką!

74'

Rzut karny dla Pogoni! Samuel fauluje w polu karnym Rogalskiego!

73'

Wreszcie szansa dla Zawiszy, ale Wagner nie był w stanie wygrać pojedynku z Janukiewiczem!

72'

Frączczak doskonale dośrodkował w pole karne od Małeckiego, ale temu strzał zupełnie się nie udał.

71'

Piłka teraz w siatce po strzale Rogalskiego, ale pomocnik Pogoni był na wyraźnym spalonym!

70'

Witan na raty łapie teraz piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Rogalskiego.

67'

Masłowski szukał w polu karnym Wójcickiego, ale jego zagranie pada łupem Janukiewicza.

67'

Krótka przerwa w grze spowodowana drobnym problemem Rudola. Wszystko już w porządku, gramy dalej.

64'

Świetna akcja indywidualna Patryka Małeckiego, który przy niefrasobliwości obrony Zawiszy popędził na bramkę Witana i oddał celny płaski strzał, który Witan odbił pod nogi Zwolińskiego, a ten zdobył swojego drugiego gola w tym meczu!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński!!!

60'

Dąbrowski zdołał teraz wyprowadzić kontrę Pogoni, która kończy się mocnym uderzeniem z 20 metrów Zwolińskiego. Witan łapie piłkę!

59'

Żółta kartka dla Samuela.

58'

Trener Dariusz Wdowczyk teraz upomniany przez sędziego Marciniaka. Jeśli tak dalej pójdzie, zostanie wyrzucony na trybuny.

57'

Żółta kartka dla Maksymiliana Rogalskiego.

57'

Ale teraz Golla doskonale urwał się Drygasowi i po dośrodkowaniu Murawskiego jego uderzenie głową zostaje zatrzymane na linii bramkowej!

56'

Żółta kartka dla Golli za przepychankę z Drygasem w polu karnym rywala.

55'

Niezła kontra Pogoni. Zwoliński zagrywa w pole karne do Małeckiego, ale ten potrafił wywalczyć tylko korner.

54'

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

53'

Zwoliński wyszedł teraz sam na sam z Witanem, ale zdaniem arbitra był na spalonym.

50'

Fatalny błąd Witana! Po jego nieudanym zagraniu Frączczak dynamicznie wpadł w pole karne, ale jego strzał bramkarz Zawiszy obronił, podobnie jak dobitkę Murawskiego!

48'

Masłowski zdołał wywalczyć rzut rożny dla Zawiszy, a po nim niecelny strzał głową oddaje Goulon.

46'

Wznawiamy grę!

46'

... a Masłowski wchodzi w miejsce Kadu. Dwa długo oczekiwane powroty do składu Zawiszy i Ekstraklasy. Witamy obu panów z powrotem na naszych boiskach!

46'

Dwie zmiany w przerwie Zawiszy. Za Alvarinho wchodzi Goulon...

16:24

16:18

Przewaga Pogoni w każdym aspekcie nie podlega wątpliwości. Szczecinianie pewnie i zasłużenie prowadzą z Zawiszą 2:0 po bramkach Frączczaka i Zwolińskiego, będąc bardzo blisko zdobycia ważnych trzech punktów.

45'

Wagner beznadziejnie zagrywa w ręce Janukiewicza. Koniec pierwszej połowy!

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Dąbrowski tuż przy linii bocznej pola karnego fauluje Alvarinho. Szansa dla Zawiszy.

41'

Kolejny rajd lewym skrzydłem Małeckiego, który kończy się jednak niedokładnym płaskim dośrodkowaniem byłego gracza Wisły.

40'

Spokojnie grają teraz gospodarze, którzy nie chcą narobić sobie kłopotów przed przerwą. Przewaga piłkarska szczecinian jest bardzo wyraźna.

39'

37'

Indywidualna szarża Luisa Carlosa, skrzydłowy Zawiszy wpada w pole karne, gdzie przegrywa pojedynek siłowy z Rogalskim.

36'

Znowu szansa dla Pogoni!!! Po podaniu Frączczaka piłka spada na 16. metr do Zwolińskiego, ale tego uderzenie tym razem dobrze broni Witan!

33'

Hernani tymczasem ma problem z mięśniem dwugłowym. Stąd ta zmiana.

33'

Szansa dla Pogoni!!! Do akcji świetnie włączył się Rogalski, który wzdłuż linii końcowej świetnie przedarł się przed bramkę Zawiszy! Jego uderzenie broni jednak Witan, podobnie jak dobitkę Zwolińskiego!

31'

Wymuszona zmiana w Pogoni. Kontuzjowany Hernani opuszcza boisko, a w jego miejsce Dąbrowski.

28'

Po nieudanym uderzeniu z dystansu Matyni, piłka odbija się dość przypadkowo od Marcina Robaka tak, że spada przed pole karne na nogę Zwolińskiego, który mocnym strzałem z woleja pokonuje Witana! 2:0!

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński!!!

26'

Akcja Zawiszy kończy sie zagraniem ręką Wagnera w polu karnym szczecinian. Gra przerwana.

25'

Małecki indywidualnie próbował zaskoczyć rywali w polu karnym, ale został zablokowany.

24'

Doskonale rozegrany rzut wolny z prawej strony boiska przez Pogoń! Murawski zagrał piłkę idealnie na drugą stronę w pole karne, gdzie obrońcom Zawiszy urwał się Frączczak i płaskim strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Witana! 1:0 dla gospodarzy!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Frączczak!

21'

Kontratak Zawiszy, Alvarinho przebiegł dobre kilkadziesiąt metrów lewym skrzydłem, ale po jego zagraniu przed bramkę do Kadu, napastnik gości został uprzedzony przez Gollę.

20'

Pogoń w ostatnich minutach ma wyraźną inicjatywę, ale brakuje okazji bramkowych.

19'

17'

Małecki popędził prawym skrzydłem, po czym jednak zbyt krótko dośrodkował w pole karne. Obrońcy Zawiszy bez trudu wybili piłkę.

15'

Wagner zdobywa rzut rożny dla Zawiszy. Pierwszy kwadrans za nami i oglądamy całkiem dobre widowisko w Szczecinie.

12'

Małecki na skrzydle starał się minąć Anestisa, ale ten sobie poradził w pojedynku siłowym.

11'

Słabiutka wrzutka Wagnera w pole karne. Piłka wychodzi poza plac gry.

10'

Żółta kartka dla Łukasza Zwolińskiego za faul na Drygasie.

9'

8'

Odpowiedź Zawiszy! Luis Carlos przed polem karnym łatwo ograł Rudola, ale jego płaskie uderzenie pewnie broni Janukiewicz.

7'

Rudol ze skrzydła dograł na skraj szesnastki do Frączczaka, ale ten naciskany przez rywala uderzył lewą nogą wysoko nad bramką.

7'

Golla stracił piłkę na połowie rywala, ale na jego szczęście bydgoszczanie nie byli w stanie wyprowadzić kontry.

6'

Teraz z kolei dośrodkowanie Wójcickiego pada łupem Janukiewicza. Widać, że oba zespoły nie zamierzają się ograniczać na defensywie.

5'

Małecki dostał piłkę w okolicach narożnika pola karnego, zwiódł obrońcę, po czym oddał bardzo słaby i niecelny strzał na bramkę Zawiszy.

4'

Witan pewnie łapie centrę z lewej strony boiska.

3'

Alvarinho otrzymał piłkę na lewym skrzydle. Pierwsze dośrodkowanie Portugalczyka zostało zablokowane, drugie spadło na głowę Matyni. Spokojna interwencja defensywy Pogoni.

2'

Matynia odważnie przedarł się lewym skrzydłem w pole karne, ale piłką jeszcze została wybita przed szesnastkę, gdzie płaski strzał Murawskiego dość wyraźnie mija bramkę Zawiszy.

1'

Zaczynamy mecz w Szczecinie!

15:27

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka, natomiast kapitanami obu drużyn są Kamil Drygas (Zawisza) oraz Rafał Murawski (Pogoń).

14:58

Rezerwowi piłkarze Zawiszy: Sandomierski, Micael, Ciechanowski, Masłowski, Goulon, Gevorgyan, Łukowski.

14:58

Rezerwowi piłkarze Pogoni: Kudła, Dąbrowski, Nunes, Kun, J. Bąk, Murayama, Matras.

14:57

14:57

Chociaż gospodarze spotkania radzą sobie lepiej niż ich rywale, nie mają powodów do szczęścia. Po dziesięciu kolejkach szczecinianie plasują się z dorobkiem trzynastu punktów na jedenastej pozycji w tabeli.

14:56

Bydgoski klub zdobył dotychczas tylko cztery punkty, a jedyną wygraną (2:0) zanotował w pierwszy meczu sezonu z Koroną Kielce. Ekipa Mariusza Rumaka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, tracąc do piętnastej Korony trzy "oczka".

14:54

Serdecznie witamy i zapraszamy do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń zagra dziś z Zawiszą Bydgoszcz!