Piątek, 3 października 2014, godz. 20:30
Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 2
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
22:22

Kto by się tego spodziewał? Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Wisły obróciła wniwecz dość niespodziewana bramka Michała Pazdana. Potem było już tylko gorzej - nie pomógł nawet mobilny Guerrier i wypoczęty duet Stępiński-Sarki. Do końcowego gwizdka poszło już według znanego scenariusza - bicie głową w mur nieporadnymi kontrami i decydująca bramka, tyle, że ze strony rywali. Może się okazać, że przegrana z ambitną "Jagą" postawiła krzyżyk na Franciszku Smudzie. To wszystko z Krakowa - dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

95'

Symboliczny strzał Dudki w mur i sędzia kończy mecz. Wisła przegrywa drugi mecz z rzędu na własnym stadionie!

94'

Ostatnia szansa Wisły na zdobycie kontaktowego gola - rzut rożny z około 20 metrów od bramki Jagiellonii.

94'

Żólty kartonik obejrzał Filip Modelski (Jagiellonia).

94'

Ostatki Povilasa Leimonasa - wszedł za strzelca gola, Mateusza Piątkowskiego (Wisła).

93'

Przy klarownej sytuacji Frankowskiego na posterunku był Buchalik, ale przy celnej dobitce Piątkowskiego golkiper Wisły już stracił wszelkie szanse na interwencję. Jagiellonia prowadzi w Krakowie już 2:0!

93'

[b]GOOOOL! MATEUSZ PIĄTKOWSKI PIECZĘTUJE WYGRANĄ JAGIELLONII! 2:0!

92'

Czysty wślizg Marka Wasiluka powstrzymuje jedną z ostatnich kontr Wisły. Zanosi się na kolejną porażkę "Białej Gwiazdy".

91'

W Krakowie będą grać jeszcze cztery minuty.

89'

Znowu nieopisane szczęście Drągowskiego! Bramkarz Jagiellonii zasłużył na pochwały od kolegów, bo zareagował, gdy piłka po rykoszecie zmierzała do bramki gości!

88'

Roszada Michała Probierza - za Tarasa Romanczuka (Jagiellonia) świeży Przemysław Frankowski.

87'

Centra z rzutu wolnego wyekspediowana poza pole karne przez stoperów Jagiellonii, chwilę później petarda Stilicia odbita przez Drągowskiego! Czy ktokolwiek zdoła pokonać tego chłopaka?!

85'

Pierwsza dobra interwencja Guzmicsa utorowała drogę wiślakom do kontry. Próba płaskiego podania Garguły wybita na rzut rożny.

84'

Żółta kartka dla Macieja Sadloka (Wisła).

83'

Zdawało się, że przy okazji zamieszaniu w polu karnym Michał Pazdan zagrywał ręką - kibice Wisły kipią ze złości, bo gwizdek sędziego Jakubika milczy!

81'

Mógł dogrywać, a zdecydował się na strzał - pudło Guerriera z mało dogodnego kąta. Wiślacy mają prawo mieć pretensje do swojego kolegi z zespołu za tę decyzję.

80'

Dzalamidze aż przekoziołkował się na murawie po bezpardonowym ataku Guzmicsa. Węgier nie zbierze pochwał za dzisiejsze spotkanie.

79'

Ostatnia deska ratunku dla Wisły to zmiana Macieja Jankowskiego na Emmanuela Sarkiego. Może Nigeryjczyk do spółki z Guerrierem rozrusza absolutnie niewydolne skrzydła gospodarzy?

78'

11 144 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie Wisły z Jagiellonią.

76'

Mecz właśnie wszedł w ostatni kwadrans, a wrzutka Stilicia w okolice pola karnego spaliła na panewce.

22:01

74'

Żelazne nerwy Drągowskiego! Bramkarz "Jagi" w powietrzu uprzedza Brożka przed główką, która mogła być zabójcza dla piłkarzy z Białegostoku.

73'

Jest i druga zmiana u gospodarzy - to koniec fatalnego meczu Rafała Boguskiego (Wisła), szansa dla Mariusza Stępińskiego.

73'

Rzut wolny dla wiślaków na połowie Jagiellonii w mgnieniu oka, Guerrier dośrodkował za wysoko, żeby Stilić mógł główkować!

72'

Czerwony alert u wiślaków, rzut rożny po interwencji Buchalika spada nad poprzeczkę, powtórka po zablokowanym strzale Romanczuka.

71'

Wasiluk! Strzał obrońcy Jagiellonii zmierzał w okienko, ale dobrze ustawiony był Buchalik. Tylko korner dla gości!

70'

Jeszcze żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła) za wspomniane wcześniej przewinienie.

70'

Guerrier całym ciałem zaatakował Modelskiego tuż przed polem karnym Wisły, zwarcie szyków w ekipie "Białej Gwiazdy" - będzie wielkie niebezpieczeństwo pod bramką Buchalika.

68'

Bogowie czuwają dzisiaj nad Drągowskim! Bramkarz "Jagi" cieszy się ze złapanej piłki po główce Boguskiego w sam środek bramki. Zgranie Brożka było niczego sobie, a odległość dogodna do zdobycia wyrównującego gola!

67'

Fizjoterapeuci "Jagi" na boisku, potrzebna pomoc dla Tuszyńskiego po starciu z Sadlokiem.

21:52

Wisła Kraków - Jagiellonia BiałystokWisła Kraków - Jagiellonia Białystok

21:50

64'

Dzalamidze! Ale to mogła być odpowiedż gości!!! Błyskawiczną akcję "Jagi" na własne barki wziął Maciej Gajos i odegrał do czyhającego Dzalamidze. Gruzin dobrze wymierzył kąt i technicznie uderzył "za kołnierz" Buchalika, piłka ląduje na górnej siatce!

64'

Sam Guerrier główkował obok bramki. Chcieliśmy emocji, to je mamy! Wisła zakasała rękawy i wzięła się za odrabianie strat!

63'

Znowu bez gola! Centry Dudki sięgnął Brożek, po strzale wiślackiego snajpera znowu fenomenalna reakcja Drągowskiego, a dobitkę Guerriera przecina obrońca!!!

63'

Szaleńcza pogoń Boguskiego za piłką kończy się zepsutym dośrodkowaniem!

62'

Główka Boguskiego obok słupka! Ze świetnej strony pokazał się zmiennik Guerrier - ruch z piłką i dośrodkowanie Haitańczyka było znakomite, a "Dziki" główkował centymetry obok bramki Jagiellonii!

60'

Franciszek Smuda skrywa twarz w dłoniach po tym, jak Stilić posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

60'

Gwizdek sędziego - Tuszyński sfaulował Sadloka przed "szesnastką". Będzie kolejna okazja do uderzenia z rzutu wolnego dla piłkarzy Wisły.

58'

Szybka reakcja obozu gospodarzy - Łukasz Garguła (Wisła) zszedł z boiska, w jego miejsce Wilde-Donald Guerrier.

58'

Prawie 2:0! Jagiellonia robi z wiślakami co chce, tak jak teraz - miękko dośrodkowywał Dzalamidze, a po instynktownym uderzeniu Piątkowskiego refleksem wykazał się Buchalik!

21:42

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

21:41

55'

Strzał Urygi z dystansu był lepszy niż poprzednie, co nie zmienia faktu, że Drągowski nie dał się pokonać pomocnikowi Wisły.

53'

I doczekaliśmy się pierwszego gola - niespodziewana bramka dla Jagiellonii to efekt dobrej wrzutki z rzutu rożnego Macieja Gajosa i niefrasobliwego krycia wiślackiej obrony. Michał Pazdan wystartował do tej piłki prawie tą samą trasą, co Covilo w derbach Krakowa i zaskoczył Buchalika celną główką!

53'

GOOOOL! 1:0 DLA JAGIELLONII! MICHAŁ PAZDAN GŁÓWKUJE PO PROWADZENIE DLA GOŚCI!

52'

Spóźniony Sadlok i spóźniony Guzmics równa się niebezpieczeństwo pod bramką Wisły. Strzał Dzalamidze zmienił tor lotu i "Jaga" ma rzut rożny.

51'

Piątkowski nabity przez Sadloka w narożniku boiska, od bramki rozpoczyna Buchalik.

50'

Wielkie szczęście Richarda Guzmicsa - dziura w wiślackiej obronie pozwoliła Grzybowi na podanie, ale Dzalamidze był już na spalonym.

49'

I nie ma gola! Piękny obrót Stilicia i techniczny strzał na bramkę Jagiellonii! Piłka trafia w słupek!

47'

Najpierw krytykowaliśmy Wisłę za strzały z dystansu, teraz musimy zganić za zbyt koronkowe akcje - po dobrym zgraniu w pole karne piłki nie opanował Jankowski, a fatalne uderzenie Urygi jednak usprawiedliwia nasze narzekania na ostrzeliwanie bramki "Jagi" z daleka.

46'

...w przerwie zastąpił go Gruzin Nika Dzalamidze.

46'

Zaczynamy! Na boisku po stronie Jagiellonii brakuje Jana Pawłowskiego...

21:30

Wracamy na boisko! Najlepiej, żeby piłkarze posłuchali spikera na stadionie Wisły - czekamy na gole!

21:28

21:21

Miała być operacja rehabilitacja, a na razie są wielkie nudy - Wisła cierpi na zaawansowany paraliż pod bramką Jagiellonii i nie jest w stanie udokumentować przewagi na boisku golem. Krakowianom wcale nie pomaga wyśmienita dyspozycja Bartłomieja Drągowskiego - to głównie za sprawą młodego golkipera "Jaga" schodzi na przerwę bez strat bramkowych. Do zobaczenia za kwadrans!

46'

Koniec pierwszej części gry - na stadionie Wisły mamy bezbramkowy remis, a piłkarzy żegnają chyba zasłużone pojedyncze gwizdy.

46'

Decyzją arbitra pierwsza połowa spotkania w Krakowie potrwa jeszcze około minuty.

45'

Po kolejnym kornerze dla gości Wasiluk główkuje za daleko od bramki, żeby stworzyć zagrożenie w polu karnym wiślaków.

44'

Naprawdę ciężki czas Rafała Boguskiego- nieporadna interwencja w obronie kończy się rzutem rożnym dla Jagiellonii, rykoszet po uderzeniu Tuszyńskiego o mały włos nie skończył się bramką!

43'

Sekundy po słupku Garguły ponownie próbował Boguski, strzał wiślaka z dalszej odległości pominiemy milczeniem.

42'

Fura szczęścia Jagiellonii po strzale Garguły! Piłka zatańczyła między słupkiem a zaskoczonym Drągowskim i koniec końców ląduje w rękawicach golkipera "Jagi"!

41'

Madera właśnie sfaulował Brożka 25 metrów od własnej bramki - można się spodziewać uderzenia Stilicia z rzutu wolnego.

40'

Ładna klepka Dudki z Jankowskim - wiślak zahaczony na granicy pola karnego przez Pazdana, sędzia Jakubik zdecydowanym gestem pokazuje, że nie było faulu!

39'

Defensywa Jagiellonii spisuje się naprawdę dobrze przy przewidywalnych atakach gospodarzy - niemal każde wejście wiślaków w pole karne to strata piłki na rzecz Modelskiego lub Madery.

37'

Czego teraz nie było w polu karnym Wisły - na szczęście dla gospodarzy skończyło się przewinieniem Wasiluka w ofensywie.

36'

Płaska wrzutka Gajosa z rzutu wolnego niemal na skraju pola karnego pada łupem Głowackiego. Jagiellonia dokłada wszelkich starań, żeby zostać jak najdłużej na połowie gospodarzy.

33'

Maciej Gajos ucierpiał w kolizji z Dariuszem Dudką i musi na chwilę zejść z boiska.

32'

Nie umiemy rozwikłać zagadki, czemu Semir Stilić boi się wchodzić w pole karne z piłką. Próba Bośniaka zablokowana jeszcze przed nim przez obronę gości.

30'

Sadlok dośrodkowuje w pole karne raz po razie jak maszyna. Jedna z piłek wiślaka zaplątała się między nogami stoperów "Jagi" - ostatecznie żaden z zawodników gospodarzy nie skorzystał z chwilowego zamieszania.

28'

Akcja Wisły po raz kolejny kończy się na Boguskim - Drągowski mógł tylko odprowadzić wzrokiem pochopny strzał skrzydłowego gospodarzy zza pola karnego.

25'

W akcji dynamiczny Sadlok i Boguski - mocna centra tego pierwszego przecięta dość nieprzemyślaną główką "Dzikiego" i piłka wychodzi poza boisko.

24'

Po rzucie wolnym dla Jagiellonii z dystansu uderzał Rafał Grzyb, lecz zdecydowanie przesadził z siłą strzału kosztem celności.

22'

Drągowski! Co on wyczynia! Idealne dośrodkowanie Stilicia spadło na głowę Jankowskiego, uderzenie piłkarza Wisły sparował bramkarz "Jagi"! Nieskutecznie dobijał Głowacki.

20'

Mateusz Piątkowski trochę jak karateka - faul na Buchaliku po dośrodkowaniu "Jagi" z rzutu wolnego raczej nie ulega wątpliwości.

19'

Pierwszy kwadrans meczu dla Wisły, choć - mówiąc językiem boksu - na pewno na punkty. "Biała Gwiazda" nieznacznie przeważa na murawie i w przeciwieństwie do piłkarzy gości zdołała oddać strzał na bramkę.

20:48

16'

Kąśliwe uderzenie Stilicia sprzed pola karnego przytomnie odbija Drągowski! Na dobitkę już czaił się Sadlok, jeszcze przed strzałem ubiegł go Modelski.

15'

Chwyt Dudki na Gajosie rodem z wrestlingu, arbiter puszcza grę ku wielkiej konsternacji pomocnika gości.

13'

Nieporozumienie Buchalika z Urygą przy okazji rzutu wolnego dla Jagiellonii upiekło się wiślakom - żaden z piłkarzy gości nie zdołał dopaść do zabłąkanej piłki.

11'

Zepsute dośrodkowanie Sadloka z lewej flanki nie miało szans dojść do Jankowskiego, piłka dla Jagiellonii.

9'

Małe oblężenie pola karnego Jagiellonii- strzał Dudki w plecy kolegi z zespołu, próba poprawki w postaci miękkiego dośrodkowania wybita przez stoperów gości.

8'

Jest i premierowy strzał Jagiellonii! Z ostrego kąta próbował Romanczuk, mocny strzał pofrunął za daleko od spojenia bramki Michała Buchalika.

5'

Po wejściu Garguły w Wasiluka aż zatrzeszczało. Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie wiślaków.

3'

"Biała Gwiazda" w natarciu od samego początku! Brożek podprowadził sobie piłkę pod pole karne i odegrał do Stilicia - Bośniak lewą nogą strzelił obok bramki!

20:32

1'

Pierwsza akcja Wisły, dośrodkowanie Dudki... tyłem głowy sięga Jankowski i strąca piłkę w kierunku bramki. Młody Drągowski bez problemu łapie piłkę.

1'

Jagiellonia na czarno, Wisła w tradycyjnych strojach - zaczynamy mecz w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęli zawodnicy Franciszka Smudy - "Biała Gwiazda" walczy dziś o powrót na podium oraz pierwsze zwycięstwo i bramkę od dwóch spotkań w lidze!

20:26

Sędziowie i zawodnicy obu drużyn meldują się na murawie. Czas na hymn Wisły!

20:25

Do frekwencji z czasów bojkotu brakuje sporo, ale stadion Wisły i tak nie jest dziś zapełniony nawet w połowie. Są też kibice Jagiellonii w liczbie około 30.

20:20

Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM linkiem.

20:17

Bardzo miło wspominam swoją pracę w Wiśle. Byłem szanowany przez kibiców, co jest bardzo istotne – przypominał trener Michał Probierz przed dzisiejszym meczem.

20:10

Jeśli przy przewidywaniach związanych z dzisiejszym meczem brać pod uwagę ostatnie spotkania, czeka nas dramatyczny finisz albo kanonada - przed ponad rokiem Jagiellonia wyjechała stąd z punktem za sprawą gola Bekima Balaja w samej końcówce. W grudniowym rewanżu w Białymstoku Wisła uległa "Jadze" w iście hokejowych rozmiarach, przegrywając 2:5.

20:07

Lista nieobecności Jagiellonii? Baranów dwóch. Obrońca Martin wciąż narzeka na kontuzję, zaś golkiper Krzysztof dochodzi do siebie po urazie. U wiślaków zabraknie Łukasza Burligi - obrońca gospodarzy musi odcierpieć karę za nadmiar żółtych kartek. Przewlekle kontuzjowany jest Ostoja Stjepanović.

20:00

Ostatnia porażka przydarzyła się Jagiellonii w sierpniu - wówczas piłkarze z Białegostoku na własnym boisku ulegli Śląskowi Wrocław. Tamten mecz powinien pamiętać arbiter dzisiejszego spotkania, Krzysztof Jakubik - sędzia z Siedlec wyrzucił wtedy z boiska bramkarza "Jagi", Jakuba Słowika.

19:56

Na Podlasiu mają prawo być w szampańskich nastrojach, bo Jagiellonia aktualnie znajduje się na fali wznoszącej. Piłkarze Michała Probierza w ostatnich tygodniach pokonali Lecha, Koronę i Podbeskidzie, a po drodze dołożyli jeszcze wyjazdowy remis z Górnikiem Łęczna.

19:53

Trudno dziwić się sympatykom Wisły - za drużyną z Krakowa jeden z najgorszych tygodni od dawna. Niedzielną porażkę 0:1 w derbowym spotkaniu z Cracovią poprzedziły przegrana z Legią i ta w Poznaniu, która kosztowała "Białą Gwiazdę" eliminację z Pucharu Polski.

19:53

Ciepłe przyjęcie wybiegających na rozgrzewkę piłkarzy Jagiellonii przez nieliczną jeszcze publiczność na stadionie Wisły. Wejściówki na dzisiejsze spotkanie sprzedawały się - dyplomatycznie mówiąc - powoli. Jeszcze wczoraj w kasach zostało niewiele ponad dwanaście tysięcy biletów.

19:49

Rezerwowi Wisły to: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Emmanuel Sarki, Mariusz Stępiński, Przemysław Lech, Piotr Żemło oraz Wilde-Donald Guerrier.

19:48

Na ławce Jagiellonii usiądą dzisiaj: Jakub Słowik, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski, Radosław Jasiński i Przemysław Frankowski.

19:41

Do składu Wisły wraca za to Łukasz Garguła - po słabych spotkaniach skrzydłowy "Białej Gwiazdy" wypadł z łask trenera Franciszka Smudy i nie wystąpił w ostatnich derbach Krakowa. Szansa na rehabilitację nadarzyła się już dzisiaj, w meczu z białostoczanami - "Guła" wyjdzie dzisiaj w podstawowej jedenastce gospodarzy.

19:38

Niemałą niespodziankę sprezentował Michał Probierz - trener Jagiellonii jednak przywiózł pod Wawel Rafała Grzyba. Kapitan "Jagi" wystąpi w dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty mimo odniesionego w meczu z Podbeskidziem urazu stopy.

19:30

Po dwóch porażkach z rzędu Wisła mocno krwawi - czy "młode wilki" z Białegostoku zwietrzą krew i będą w stanie sięgnąć po trzy punkty? Odpowiedź na to pytanie da dzisiejsze spotkanie w Krakowie - punktualnie o 20:30 Wisła na własnym boisku podejmie Jagiellonię. Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO z tego spotkania!