Niedziela, 5 października 2014, godz. 15:30

Dziękujemy za uwagę!

94'

Koniec meczu! Sensacja w Gliwicach! Piast - Legia 3:1!

92'

Duda miał szansę na kontaktowego gola, ale uderzył obok słupka. Za późno obudziła się Legia.

90'

Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Piasta, a Duda skierował piłkę do siatki rywali.

89'

Bramka dla Legii Warszawa! Ondrej Duda!

89'

Przed szansą na gola stanął Hanzel. Jego uderzenie z dwudziestu metrów powędrowało ponad poprzeczką.

87'

Uderzał Żyro, ale pewnie broni Szmatuła.

85'

Przy piłce Legia, ale wygląda to tak jak na przez całe spotkanie. Niby atakują, ale nie stwarzają żadnego zagrożenia.

82'

A na trybunach kibice Piasta świętują prowadzenie z Legią i naśmiewają się z rywali.

79'

Wcześniej ukarany żółtą kartką był Rzeźniczak.

78'

Co się dzieje z Legią Warszawa? Bartosz Szeliga uderzał zza pola karnego, Kuciak wypuścił piłkę przed siebie, a Kamil Wilczek zdobył trzecią bramkę w tym meczu.

77'

Zmiana w Piaście. Zivec za Izvolta.

76'

Wilczek bohaterem Piasta! 3:0!

75'

Rzut rożny wykonywał Izvolt. Do piłki wyskoczył Wilczek, ale znalazła się ona w dłoniach Kuciaka.

73'

Szeliga łatwo ograł Astiza i mógł zdecydować się na uderzenie, wybrał gorsze rozwiązanie, próbując podawać do Wilczka i dalej mamy 2:0.

71'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Saganowskiego zastąpi Duda.

70'

Rzeźniczak zagrał w polu karnym piłkę na głowę Orlando Sa, ale Portugalczyk przeniósł ją nad poprzeczką.

69'

Na boisku leżał Murawski. Otrzymał cios piłką w twarz.

67'

Zmiana w Piaście Gliwice. Jurado zostaje zmieniony. Na boisko wejdzie Hanzel.

66'

Dobra sytuacja Piasta Gliwice! Sędzia nie widział spalonego przy podaniu Jurado do Brożka i ten drugi znalazł się przed bramkarzem. Piotr to nie Paweł i dlatego wciąż mamy tylko 2:0.

63'

Dośrodkowanie Helio Pinto z rzutu wolnego, ale nie przyniosło to żadnej groźnej sytuacji.

62'

Teraz przez dłuższą chwilę przy piłce był Piast Gliwice. Izvolt starał się zagrywać w pole karne, ale nie zrobił tego dobrze i swoją akcję mogła rozpocząć Legia.

58'

Dalej przewagę mają piłkarze Legii. Nie widać jednak niczego w ich grze, co mogłoby przewidywać, że w najbliższym czasie zdobędą kontaktową bramkę.

56'

Piast Gliwice - Legia WarszawaPiast Gliwice - Legia Warszawa

55'

Kombinacyjna gra Legii Warszawa. Dobrą piłkę otrzymał Kosecki, ale zamiast uderzać próbował podawać i zdołał ją wybić Brożek.

53'

Teraz zmiana w Piaście Gliwice. Tomasza Podgórskiego zmienia Bartosz Szeliga.

50'

Uderzał Łukasz Bróź, ale ponad bramką.

49'

Od początku drugiej połowy przewagę ma Legia, ale nie potrafi jej w żaden sposób udokumentować.

46'

A Tomasz Jodłowiec Igora Lewczuka.

46'

W przerwie dwie zmiany w drużynie Mistrza Polski. Bielika zastąpił na boisku Żyro.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Będzie ciekawie!

16:22

Można powiedzieć, że Legia przegrywa na własne życzenie. Owszem Piast gra dobrze, ale bramki padły po błędach piłkarzy gości.

45'

Koniec pierwszej połowy! Piast Gliwice prowadzi sensacyjnie 2:0!

44'

Wilczek po dwóch bramkach chciał zdobyć kolejną. Jego uderzenie zza pola karnego minęło słupek.

43'

Łukasz Bróź wycofał piłkę w polu karnym do Koseckiego, ale ten uderzył nad poprzeczką.

41'

Rzut wolny dla gości. Piłkę dośrodkowywał Pinto, ale Szmatuła wypiąstkował ją poza pole karne.

38'

Legia przegrywa na własne życzenie już 0:2! Fatalny błąd Kuciaka, który nie trafił w piłkę, przejął ją Wilczek, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce!

36'

Sensacji ciąg dalszy! Wilczek po raz drugi!

35'

Vrdoljak dobrze wypatrzył Koseckiego, ale piłkę zagrał zbyt mocno.

32'

Piast Gliwice broniący się całym zespołem zdołał odebrać piłkę i ruszył z kontrą. Zakończyła się ona jednak niecelnym podaniem Izvolta.

29'

Wrzutka Koseckiego w pole karne, ale piłkę bez problemów łapie Szmatuła.

28'

To powinno być wyrównanie! Lekkie wrzucenie piłki przez Pinto z rzutu wolnego, Sa w polu karnym podaje do Koseckiego! Wydawało się, że powinna paść bramka, ale Szmatuła obronił uderzenie zawodnika Legii!

25'

Carles Marc sfaulował Koseckiego, ale sędzia tym razem był pobłażliwy dla zawodnika gospodarzy.

23'

Piast Gliwice - Legia Warszawa

22'

Lewczk mógł się szybko zrehabilitować za błąd przy bramce. Znalazł się w polu karnym i uderzył w krótki róg. Niepewnie obronił Szmatuła, ale piłka nie wpadła do siatki.

21'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu! Bielik sfaulował Marca.

18'

Kamil Wilczek przejął niecelne podanie Lewczuka i przed sobą miał tylko bramkarza Legii. Najpierw Kuciak obronił jego uderzenie, ale przy dobitce nie miał już szans.

16'

Sensacja w Gliwicach! Wilczek zdobywa bramkę!

15'

Składna akcja Legii Warszawa zakończona uderzeniem głową Helio Pinto. Było ono zbyt lekkie i poradził sobie z nim Szmatuła. Dalej widoczna przewaga gości.

12'

Orlando Sa wziął się za rozgrywanie akcji i chciał podać na prawą stronę do Lewczuka. Zrobił to zbyt mocno i od bramki rozpoczął Szmatuła.

10'

Po rzucie rożnym piłka trafiła na lewą stronę do Saganowskiego. Ten dośrodkował w pole karne na głowę Orlando Sa, ale Portugalczyk nie zdołał pokonać Jakuba Szmatułe.

8'

Szybką kontrę starała się wyprowadzić Legia. Rzeźniczak dobrze wypatrzył Koseckiego, ale akcję przerwał Radosław Murawski.

7'

Dobrą piłkę w pole karne otrzymał Kosecki i Legia mogła prowadzić 1:0. Zawodnik gości próbował przelobować bramkarza, ale nie udała mu się ta sztuka.

4'

Rzut rożny dla Piasta Gliwice. Piłkę dośrodkowywał Izvolt, ale poza boisko wybił ją Lewczuk.

2'

Od początku zaatakował Piast. Wolne miejsce na uderzenie znalazł Jurado, ale piłkę zdołał wybić Kuciak.

1'

Zaczynamy spotkanie w Gliwicach!

15:26

Piast - LegiaPiast - Legia

15:24

W drużynie Piasta może zaskakiwać brak w wyjściowym składzie Szeligi, który spisywał się ostatnio dobrze. Jego miejsce zajął Matej Izvolt.

15:22

W poprzedniej kolejce Piast Gliwice przegrał w Kielcach z Koroną 0:1. Wcześniej jednak zdobył w trzech meczach dziewięć punktów, pokonując m.in Górnik Zabrze.

15:21

Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę.

15:16

Legia to świetny zespół, ale na pewno nie wystraszymy się ich. Będziemy walczyć! Naszą konfrontację z Legią można porównać z ostatniego meczu Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt z Ludogorec, mogło się wydawać, że Real lekko zgarnie trzy punkty, a jednak Bułgarzy postawili trudne warunki i nie podłożyli się. Jestem przekonany, że my również postawimy trudne warunki - mówi Bartosz Szeliga.

15:13

Legia w ciągu 23 dni rozgrywa 7 spotkań. Starcie z Piastem jest ostatnim z nich. Jak na razie ten meczowy maraton wychodzi Legii znakomicie. Piłkarze Berga pokonali Śląsk Wrocław, Lokeren, Wisłę Kraków, Miedź Legnica, zremisowali z Lechem i wygrali w Lidze Europy z Trabonzsporem. Po spotkaniu z Piastem przewidziana jest przerwa na mecze reprezentacji.

15:07

Piast Gliwice do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej zmierzył się z Legią Warszawa tylko osiem razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Warszawy, który odniósł sześć zwycięstw. Gliwiczanie nie wygrali żadnego spotkania, natomiast dwukrotnie mecz zakończył się remisem. Bilans bramkowy wynosi 17-6 na korzyść "Wojskowych".

15:06

Ławka rezerwowych Legia Warszawa: Jałocha, Jodłowiec, Piech, Duda, Szwoch, Kucharczyk, Żyro

15:05

Ławka rezerwowych Piast Gliwice: Szumski, Hanzel, Janczyk, Mokwa, Zivec, Kędziora, Szeliga

15:04

Legia Warszawa przyjechała do Gliwic podbudowana wyjazdowym zwycięstwem z Trabzonsporem (1:0) w Lidze Europy. Warszawianie po dwóch kolejkach fazy grupowej mają na koncie sześć punktów i są liderem grupy L. W lidze podopieczni Henninga Berga również radzą sobie bardzo dobrze. Do tej pory Legia Warszawa zgromadziła 20 punktów i - podobnie jak w Lidze Europy - zajmuje fotel lidera.