Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
22:22

Śląsk Wrocław może dzisiaj nie był lepszym zespołem, ale rzutem na taśmę, za sprawą Sebastiana Mili, zdołał wygrać to spotkanie! Trzy punkty zostają we Wrocławiu. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

93'

Koniec meczu!

93'

Strzał z dystansu Zielińskiego został zablokowany, niepotrzebnie wyszedł z bramki Prusak, który odbił piłkę przed pole karne wprost pod nogi Mili, a ten kąśliwym strzałem zza szesnastki daje Śląskowi zwycięstwo!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Mila!!!

92'

Kolejny rzut wolny dla Śląska, jednak po dośrodkowaniu Mili wybijają piłkę goście.

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

89'

Żółta kartka dla Mierzejewskiego.

88'

Prusak łapie piłkę po dośrodkowaniu Mili.

88'

Seria rzutów rożnych dla wrocławian. Czy padnie jeszcze zwycięska bramka dla któregoś z zespołów?

86'

Bonin swoim dośrodkowaniem szukał w polu karnym Hasaniego, ale ten był dobrze blokowany przez Celebana.

84'

Z kolei Szałachowski zastępuje Bożoka.

83'

Hateley zmienia Droppę.

80'

Teraz lepszy okres gry Górnika. Mraz zagrywa w pole karne, gdzie Hasaniego uprzedził Celeban.

77'

11 171 widzów dzisiaj na Stadionie Miejskim.

76'

Pich uderza potężnie z dystansu, Szmatiuk przyjmuje to uderzenie na głowę. Nokaut, potrzebna interwencja medyczna.

75'

Kwadrans do końca. Mamy kolejny dowód, jak jedna bramka potrafi rozkręcić widowisko. Od strzelenia gola przez Górnik Łęczna mamy we Wrocławiu kapitalny mecz.

74'

Druga zmiana w Górniku. Schodzi Pruchnik, wchodzi Bielak.

73'

Dwójkowa akcja Mili z Zielińskim, brat zawodnika Empoli uderza płasko z 16 metrów i Prusak odbija piłkę na rzut rożny!

71'

Dobra interwencja na przedpolu Prusaka, który łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili.

70'

Hasani zmienia Burkhardta.

70'

Ostre zagranie spod linii końcowej Ostrowskiego przed bramkę do Paixao, tego uprzedził Prusak, ale naciskany Mila uderza wysoko nad bramką!

70'

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna

70'

Zamieszanie w polu karnym Górnika, uderzenie Danielewicza zablokowane, ale Śląsk wciąż w natarciu!

69'

Prusak! Bramkarz Górnika fenomenalną paradą obronił precyzyjny strzał głową Hołoty! Mogło być 2:1!

68'

Kąśliwy strzał z dystansu Droppy i Kalkowski wybija piłkę na rzut rożny!

68'

Bożok mógł wyjść teraz sam na sam z Pawełkiem, ale wracający Celeban wybił mu piłkę spod nóg!

67'

Długa piłka Mili w pole karne rywala, ale tam bardzo niecelnie głową uderza Paixao.

66'

Pich! Słowak posłał z kilkunastu metrów 'szczura' na bramkę Prusaka, ale ten końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny!

65'

Błyskawiczna odpowiedź Śląska! Pich jakimś cudem przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę Mili, którego strzał prawą nogą sparował na słupek Prusak, ale skuteczną dobitką popisał się Ostrowski! Remis!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Krzysztof Ostrowski!

63'

Uśpili teraz łęcznianie swojego rywala i wyprowadzili zabójczą akcję! Kapitalnie przedarł się prawą stroną Mierzejewski i idealnie płasko zagrał w pole karne do Bożoka, który z kilku metrów nie daje szans Pawełkowi! Górnik Łęczna na zasłużonym prowadzeniu!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Miroslav Bożok!

57'

Fatalny strzał z dystansu Burkhardta. Piłka o metry mija bramkę Pawełka.

56'

Flavio w indywidualnej akcji prawym skrzydłem wyjechał z piłką poza boisko.

54'

Bardzo mizerny początek tej drugiej połowy. Obie drużyny niespecjalnie kwapią się do ataku. Teraz po dośrodkowaniu Dudu spokojnie interweniuje Kalkowski.

50'

Ucierpiał Droppa w starciu powietrznym z Pruchnikiem, ale szybko zdołał się pozbierać. Piłka dla wrocławian.

48'

Bonin minął na skrzydle Dudu, ale dośrodkował płasko wprost pod nogi Hołoty.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:18

Choć faworytem tego meczu byli piłkarze Tadeusza Pawłowskiego, to jednak goście z Łęcznej prezentują się zdecydowanie lepiej, ale przez swoją nieskuteczność nadal remisują bezbramkowo ze swoim rywalem. Zobaczymy, jak ten mecz będzie wyglądał po przerwie.

45'

Groźna kontra Górnika zakończona celnym, ale złapanym przez Pawełka, strzałem Bonina na koniec tej pierwszej połowy! Do przerwy bez goli we Wrocławiu!

45'

Paixao chciał teraz samodzielnie zakończyć swoją akcję indywidualną, ale jego strzał padł łupem Prusaka.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Po rzucie rożnym dla Śląska piłka trafia przed pole karne do Picha, ale ten uderza wysoko nad bramką!

45'

Mila celnie uderzył teraz z rzutu wolnego, ale Prusak spokojnie przeniósł piłkę nad poprzeczką!

43'

Znowu znakomity kontratak gości! Cernych otrzymał długą piłkę i zdołał się przy niej utrzymać, po czym 'wpuścił' w pole karne Bożoka, który z ostrego kąta uderza niecelnie!

41'

Krzysztof Ostrowski zastępuje kontuzjowanego Machaja.

40'

39'

To będzie koniec meczu dla Machaja, który tym razem jest znoszony z boiska na noszach. Prawdopodobnie jest to kontuzja stawu skokowego.

38'

Żółta kartka dla Burkhardta za faul od tyłu na Zielińskim.

37'

Pusty przelot Pawełka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka dochodzi do Burkhardta, ale ten uderza nieczysto i bramkarz Śląska łapie piłkę!

36'

Po kolejnym błędzie gospodarzy, piłka trafia tuż przed pole karne do Bożoka, ale jego strzał odbity od Celebana wychodzi poza boisko!

36'

Jakiś problem zdrowotny Mateusza Machaja, któremu jest teraz udzielana pomoc medyczna.

35'

Znowu groźnie! W zamieszaniu pod własną bramką Pawełek tuż przed bramką zatrzymuje Mraza!

34'

Pawełek ratuje Śląsk! Wobec niefrasobliwości obrońców Śląska, Cernych w indywidualnej akcji mógł oddać strzał z 16 metrów, ale Pawełek skutecznie odbija piłkę!

32'

Znowu groźnie pod bramką Śląska! Piłka trafia w pole karne do Burkhardta, który z bardzo ostrego kąta uderza płasko minimalnie obok bramki!

29'

Kolejny bardzo nieudany strzał z dystansu Picha.

28'

Akcja Górnika, dośrodkowuje z prawej strony boiska Mierzejewski, ale w polu karnym najlepiej był ustawiony Droppa i wyjaśnił sytuację.

24'

Na uderzenie z powietrza z 25 metrów zdecydował się teraz Hołota, ale kąśliwie uderzona piłka o około metr minęła bramkę Prusaka!

24'

Mila sprytnie z rzutu rożnego zagrał przed pole karne do Picha, ale zarówno jego, jak i strzał Droppy został zablokowany.

23'

Teraz z kolei następny korner zdobywa dla swojego zespołu Dudu.

22'

Flavio z prawego skrzydła dośrodkowuje w szesnastkę, gdzie Mierzejewski bezpiecznie wybija piłkę na rzut rożny.

21'

Z rzutu rożnego dla beniaminka nie było zagrożenia dla bramki Śląska. Również Mariusz Pawełek sam takiego tym razem nie sprowokował :)

20'

Cernych dostał piłkę w polu karnym, ale słabym płaskim strzałem nie zdołał pokonać Pawełka. Bramkarz Śląska po chwili jednak sam sobie omal nie sprawił bolesnego psikusa, bowiem wstając zgubił piłkę i ta wypadła na jego szczęście poza linię końcową!

18'

Mogło być 0:1! Bożok zabrał teraz piłkę Celebanowi i popędził na bramkę Pawełka! Słowak uderzył z kilkunastu metrów w długi róg i tylko minimalnie się pomylił!

17'

Mila szukał teraz swoim dośrodkowaniem w polu karnym Flavio Paixao, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału głową.

15'

Górnik miał teraz rzut wolny blisko zarówno linii końcowej, jak i linii bocznej pola karnego. Nowak uderza jednak równie zaskakująco, co niecelnie.

14'

Teraz z kolei bardzo niecelny strzał z daleka oddał Dudu. Co ciekawe, Brazylijczyk ufarbował sobie ostatnio włosy na blond.

13'

Wrocławianie chcieli teraz zaskoczyć gości rozegraniem rzutu wolnego, jednak Mila swoim zagraniem omal nie wyprowadził groźnej kontry Górnika!

10'

Pich po wymianie piłki z Milą uderza bardzo niedokładnie z dystansu.

8'

Teraz mamy starcie w polu karnym Prusaka z Paixao. Piłka była daleko od obu graczy, więc sędzia nie rozpatrywał w tym przypadku przewinienia.

6'

Mila zagrywa w pole karne do Machaja, ale ten nie opanował futbolówki. Ta trafia w ręce Prusaka.

5'

Nawet powtórki tutaj nie rozstrzygają, czy powinien być rzut karny dla Górnika Łęczna. Tymczasem w ataku Śląsk, ale Pich zagrywa w pole karne bardzo niedokładnie.

3'

Wielka szansa i wielka kontrowersja w polu karnym Śląska! Burkhardt świetnie wypuścił na prawym skrzydle Cernycha, po zagraniu Litwina piłka trafia w narożnik pola karnego do Mraza, a tego strzał blokuje Celeban! Zdaniem gości robi to ręką, zdaniem sędziego nie!

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:27

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę.

20:21

Sędzią tego spotkania będzie pan Marcin Borski z Warszawy.

20:07

Rezerwowi Górnika Łęczna: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała, Shpetim Hasani, Lukas Bielak

20:07

Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Karol Angielski, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro

20:06

Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu drużyn.

20:06

Górnik Łęczna ma z kolei na swoim koncie 12 punktów i jest w tabeli jedenasty. Zespół Jurija Szatałowa nie gra zbyt imponująco na wyjazdach, gdzie do tej pory zdobył zaledwie trzy punkty, wygrywając w drugiej kolejce w Gliwicach z Ruchem Chorzów 2:1.

20:04

Faworytem tego spotkania wydaje się być wrocławski Śląsk. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego w dziewięciu kolejkach zgromadzili aż 16 punktów i zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Na uwagę zasługuje przede wszystkim gra wrocławian na własnym stadionie, gdzie wygrali oni cztery spotkania i zanotowali jeden remis.

19:44

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 10. kolejki Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zagra z Górnikiem Łęczna!