Poniedziałek, 29 września 2014, godz. 18:00
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1. połowa3 : 0
19:59

19:55

Uffff... można wreszcie odetchnąć, a ponoć mecze poniedziałkowe są nudne :) Jeszcze za chwilę powinny pojawić się statystyki, tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

19:52

Co tu się działo?! Co tu się działo?! Wspaniały mecz, grad bramek, tych przepięknych i tych kuriozalnych, a zwycięsko z tego starcia wychodzi Jagiellonia! Trzy punkty zostają w Białymstoku.

94'

Koniec meczu!

93'

Drągowski!!! Po składnej akcji gości Korzym zostaje zablokowany, a Drągowski genialnie broni strzał z dystansu Iwańskiego!

92'

Goście powstrzymują pędzącego z kontrą Tuszyńskiego. Po chwili to samo spotyka Frankowskiego.. Czy ktoś mówił, że poniedziałkowe mecze są nudne?

90'

Marek Wasiluk z dystansu uderza w trybuny. Tymczasem sędzia Musiał dolicza do tego meczu trzy minuty.

89'

Podbeskidzie w ataku!!! Drągowski świetnie zatrzymuje Chmiela, który z ostrego kąta omal nie wpisał się na listę strzelców!!!

88'

Co teraz zrobił Richard Zajac?! Bramkarz Podbeskidzia wyszedł przed pole karne, gdzie zatrzymał Piątkowskiego, po czym... wystawił Dzalamidze piłkę na pustą bramkę! Gruzin się nie myli i 4:2!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Nika Dzalamidze!!!

86'

Pięć minut do końca. Gospodarze swojej szansy na 'zakończenie' spotkania nie wykorzystali, a czy goście są jeszcze w stanie strzelić gola?

83'

Nieprawdopodobne! Piątkowski wypuszcza znowu Tuszyńskiego sam na sam z Zajacem, ale ten przegrywa pojedynek z bramkarzem gości!

82'

Dzalamidze zmienia Pawłowskiego.

81'

Tuszyński wchodzi w kontrataku w pole karne, jest powalony przez jednego z rywali, a sędzia Musiał nie dyktuje karnego! Olbrzymia kontrowersja!!!

79'

Podbeskidzie naciera w celu znalezienia wyrównującego gola, a Jagiellonii po przerwie nie ma na boisku. Teraz Piątkowski we własnym polu karnym zatrzymuje Górkiewicza!

78'

Piłka po dośrodkowaniu Iwańskiego wybita przed pole karne zostaje wrzucona z powrotem w szesnastkę, gdzie jednak Pietrasiak był już na spalonym.

78'

Wasiluk fauluje pod linią końcową Demjana. Kolejny stały fragment gry Podbeskidzia.

76'

Po dośrodkowaniu Korzyma, uderzenie głową Chmiela zostało zablokowane przez Barana!

76'

Dzisiejszy mecz ogląda 5 775 widzów.

75'

Bardzo dobre dośrodkowanie Gajosa, a Wasiluk uprzedził Zająca, tyle że głową posłał piłkę nad poprzeczką! Wciąż 3:2.

73'

Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego dobrze piąstkuje Zajac.

72'

Schodzi z boiska Sokołowski, a w jego miejsce Malinowski.

72'

Co za mecz ma Demjan!!! Słowak strzela drugą przecudowną bramkę, tym razem z około 20 metrów uderzając w okienko bramki Drągowskiego! Podbeskidzie łapie kontakt!

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Robert Demjan!

71'

Frankowski w indywidualnej akcji uderza płasko zza pola karnego, a Zajac na raty łapie piłikę!

70'

Dwadzieścia minut do końca, tymczasem wiadomość z ostatniej chwili - białostocki klub oficjalnie poinformował o sprzedaży Daniego Quintany do saudyjskiego Al Ahli Jeddah.

68'

Iwański zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z około 35 metrów, ale trafił prosto w mur.

65'

Kontratak Jagiellonii przerwany przez Tomasika, który poradził sobie z rozpędzonym Pawłowskim.

63'

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

63'

Druga zmiana w Jagiellonii. Z boiska schodzi z jakimś urazem kapitan Jagi, Rafał Grzyb, w jego miejsce Przemysław Frankowski.

63'

Żółta kartka dla Slobody za spóźniony wślizg na nogi Tuszyńskiego.

62'

Godzina gry za nami i wydaje się, że gospodarze trochę zbyt głęboko cofnęli się do obrony.

61'

Iwański z dystansu płaskim strzałem posyła piłkę wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

58'

Po dośrodkowaniu Iwańskiego najlepiej w polu karnym Jagiellonii ustawiony był Wasiluk, a kontrę białostoczan przerwał Górkiewicz.

57'

Rzut wolny dla Podbeskidzia z okolic narożnika pola gry. Szansa na gola kontaktowego.

56'

Podbeskidzie nabrało wiatru w żagle i uwierzyło, że korzystny wynik jest jeszcze w zasięgu. Czy rzeczywiście tak będzie?

55'

Zmiana w Jagiellonii! Schodzi z boiska Przemysław Mystkowski, a w jego miejsce Taras Romanczuk! Wspaniały mecz 16-latka!

54'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa poszybowało ponad głowami wszystkich ustawionych w polu karnym.

53'

Obrońcy Jagiellonii zupełnie teraz zapomnieli w polu karnym o Demjanie, który dopadł do bezpańskiej piłki na 11. metrze i huknął pod poprzeczkę bramki Drągowskiego! Podbeskidzie jeszcze walczy!

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Demjan!

52'

Kąśliwy strzał z dystansu Chmiela i Drągowski niepewnie odbija piłkę na rzut rożny.

51'

Ależ pudło Stano! Mógł sobie Słowak sprawić prezent urodzinowy, ale po centrze z rzutu rożnego Iwańskiego i zgraniu Korzyma, będąc 5 metrów przed bramką główkował ponad poprzeczką!

50'

Ładna oprawa teraz na Ultrze, stworzona w trakcie festynu KolorujeMY. Żółta-czerwona koszulka właśnie z tym napisem na niej.

48'

Podbeskidzie próbuje zaatakować od początku drugiej połowy. To jednak pozwoliło Jagiellonii na kontrę - Mystkowski prostopadle do Piątkowskiego, tego uprzedza jednak przed polem karnym niepewną, ale skuteczną interwencją Zajac.

46'

Jaga też na murawie, więc rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

Zszedł także Adam Pazio, a w jego miejsce Robert Demjan.

46'

Piotr Tomasik zmienia Sylwestra Patejuka.

19:01

Piłkarze Podbeskidzia wracają na murawę. Będą dwie zmiany w ekipie Leszka Ojrzyńskiego.

18:53

18:48

Gospodarze boleśnie punktują dzisiaj Podbeskidzie! Dwa gole Piątkowskiego, jeden Gajosa, przy których dwie asysty zaliczył młodziutki Mystkowski. Ten mecz jest już praktycznie w rękach Jagiellonii, której tylko kataklizm mógłby odebrać niemal pewne zwycięstwo.

45'

Jagiellonia wybroniła ten stały fragment gry i koniec pierwszej połowy!

45'

Jeszcze rzut rożny dla Podbeskidzia na koniec pierwszej połowy.

45'

Długa piłka w pole karne do Tuszyńskiego, ten przyjął ją na klatkę piersiową i z trudnej pozycji oddał zbyt lekki strzał, by pokonać Zajaca.

44'

Szczęście Drągowskiego!!!! Po płaskim uderzeniu Pazia zza pola karnego piłka odbiła się od słupka i trafiła w plecy bramkarza Jagi, ale ten zdołał ją jeszcze zatrzymać!

43'

Rzut rożny dla gospodarzy po fatalnym kiksie Pazia, wybitą przed pole karne piłkę przejmuje Gajos, ale z dystansu posyła piłkę wyraźnie obok bramki Zajaca.

41'

Drągowski pewnie bronie uderzenie z dystansu Chmiela.

40'

W ogromnym zamieszaniu po rzucie rożnym dla gospodarzy najlepiej zachował się Piątkowski i z bliska zdobył swojego ósmego gola w tym sezonie! 3:0!

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Mateusz Piątkowski!

39'

Dobre rozegranie rzutu wolnego, Wasiluk niespodziewanie zagrywa do rozpędzonego Gajosa, ten szukał przed bramką Piątkowskiego, ale goście wybijają na rzut rożny.

37'

Faul taktyczny Adama Pazio na rozpędzonym Pawłowski. Żółta kartka.

36'

Kolejny poturbowany na placu gry. Tym razem Mystkowski, który szybko się pozbierał. Brawa dla graczy gości za wybicie piłki.

35'

Pazio dopadł prostopadłe podanie tuż przed linią końcową i centrował przed bramkę Drągowskiego, gdzie najlepiej ustawiony był jednak Madera.

35'

Dużo pracy ma teraz sędzia Musiał, a Górale, jak na nich nie przystało, bardzo wiele się taczają po białostockiej murawie.

34'

Mystkowski znowu zagrał doskonałe podanie na lewe skrzydło do Piątkowskiego, ten szukał w polu karnym Wasiluka, ale zagrał niedokładnie.

32'

Ostre wstrzelenie piłki w pole karne przez Patejuka, Madera niezbyt pewnie interweniuje, ale piłka po chwili i tak wpada w ręce Drągowskiego.

29'

Obaj piłkarze teraz opatrywani poza linią boczną, ale po chwili wracają do gry.

28'

Ostre starcie w polu karnym Grzyba i Patejuka. Obaj piłkarze zderzyli się nogami przy próbie wybicia piłki. Boleśnie to wyglądało.

26'

Dośrodkowanie w pole karne Wasiluka pada łupem Zajaca.

25'

Znowu błąd gości w wyprowadzeniu piłki i Tuszyński od razu zagrał na wolne pole do Piątkowskiego, któremu piłka nieco zaplątała się pod nogami i jego uderzenie z 16 metrów było bardzo nieudane.

23'

Pazdan zagrywa w pole karne, gdzie Pawłowski głową zgrywa piłkę na głowę Madery, ale ten uderza zbyt lekko by zaskoczyć Zajaca.

22'

Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Jagi, ale ten został źle wykonany przez Gajosa.

21'

Nie idzie gra Góralom, którzy na razie są bezlitośnie punktowani w Białymstoku. Wyraz frustracji Korzyma, który po własnym faulu na Baranie długo kłócił się z arbitrem.

19'

Nieudane uderzenie z dystansu Chmiela. Płasko kopnięta piłka wyraźnie mija bramkę Drągowskiego.

18'

Groźna kontra Podbeskidzia. Iwański wymienił piłkę z Chmielem i ta trafiła w pole karne do Korzyma, który próbował dryblingu, przez co zaliczył stratę na rzecz wracającego Gajosa.

17'

Drugi gol Jagi, druga asysta Mystkowskiego! Cudowne podanie prostopadłe do Gajosa, ten lobuje źle wychodzącego z bramki Zajaca i jest już 2:0!!!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Maciej Gajos!!!

14'

Znakomicie rozegrana kontra w wykonaniu Jagiellonii! Tuszyński zagrywa w pole karne do obiegającego go Mystkowskiego, a ten wykłada piłkę Piątkowskiemu, który dopełnia formalności do pustej bramki! Siódmy gol napastnika Jagi w tym sezonie!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Mateusz Piątkowski!

12'

Pazdan efektownym wślizgiem zatrzymał rajd Patejuka lewym skrzydłem.

11'

Jagiellonia pod polem karnym rywala. Mystkowski traci jednak piłkę na rzecz Slobody.

10'

Rozpędzony Pawłowski dostał znakomite prostopadłe podanie na prawym skrzydle i dośrodkował płasko w szesnastkę rywala, ale tam nie znalazł żadnego z partnerów.

9'

Tuszyński atakował środkiem pola i zbyt daleko sobie wypuścił piłkę, po czym ostro potraktował interweniującego Stano. Żółta kartka.

7'

Maciej Korzym w kontrataku uderza zupełnie na wiwat, dobre 5-7 metrów od bramki Drągowskiego.

6'

Pierwsze minuty zdecydowanie dla Podbeskidzia. Teraz na lewym skrzydle urwał się Chmiel, jednak w dryblingu za daleko sobie wypuścił piłkę i tę przejął Pawłowski.

5'

Drągowski! Niespodziewanie na lewym skrzydle znalazł się teraz Sokołowski i dobrze dośrodkował na głowę wbiegającego Chmiela, ten uderza celnie na bramkę Drągowskiego, ale bramkarz Jagi skutecznie odbija piłkę!

4'

Korzym został dobrze zablokowany w polu karnym przez obronę gospodarzy, a po chwili Pazio z dystansu uderza w środek bramki i Drągowski spokojnie łapie piłkę.

3'

Piłkę w polu karnym Jagiellonii otrzymał teraz Marek Sokołowski, ale prawy pomocnik Podbeskidzia był na spalonym.

2'

Sędzia liniowy miał dwa metry przed sobą wybijającego piłkę na aut Stano, a podyktował i tak aut dla Podbeskidzia. Pierwszy prosty błąd arbitra.

1'

Rozpoczynamy mecz w Białymstoku!

17:58

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Marek Sokołowski (Podbeskidzie).

17:57

Sędzią spotkania będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa, który właśnie wyprowadza oba zespoły na murawę.

17:51

Jeśli kogoś interesują ciekawostki dotyczące tego spotkania, zapraszamy do lektury autorstwa Ekstrastats.

17:43

Krótka ceremonia przed meczem z okazji imienin trenera Michała Probierza. Dołączamy się do życzeń.

17:39

Kogo dzisiaj nie zobaczymy w obu zespołach? W Jagiellonii brakuje wspomnianego Quintany, którego już można nie traktować jako zawodnika Jagiellonii. Poza kadrą meczową znaleźli się z kolei Krzysztof Baran, Damian Kądzior, Filip Modelski, Adam Waszkiewicz czy Jonatan Straus. W Podbeskidziu z kolei brak Franka Adu Kwame, Krzysztofa Chrapka, Bartłomieja Koniecznego czy Artura Lenartowskiego.

17:37

Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Adam Deja, Piotr Tomasik, Gracjan Horoszkiewicz, Wojciech Okińczyc, Piotr Malinowski, Robert Demjan.

17:37

Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Taras Romanczuk, Povilas Leimonas, Radosław Jasiński, Przemysław Frankowski.

17:36

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Na uwagę zasługuje obecność 17-letniego Drągowskiego i 16-letniego Mystkowskiego w jedenastce gospodarzy.

17:35

17:33

17:31

Podbeskidzie Bielsko-Biała ma od swojego dzisiejszego rywala tylko jeden punkt mniej i zajmuje dziewiątą lokatę. Ten wynik i tak pod Klimczokiem jest przyjmowany z umiarkowanym zadowoleniem, co świadczy o bardzo dobrej pracy w Bielsku trenera Leszka Ojrzyńskiego. Niemniej jednak, po zwycięstwie z Legią Warszawa, bielszczanie zanotowali dwie bolesne porażki z Koroną (1:2) i Górnikiem Zabrze (0:3) i z pewnością zrobią dzisiaj wszystko, aby po triumfie nad Zawiszą (2:0) w Pucharze Polski przerwać także tę negatywną serię w lidze.

17:31

Dzisiejsze spotkanie, zamykające dziesiątą serię spotkań w Ekstraklasie, jest bezpośrednią walką o miejsce w górnej połowie tabeli. W minimalnie lepszej sytuacji znajduje się Jagiellonia. Piłkarze Michała Probierza zajmują obecnie w ligowej klasyfikacji siódme miejsce z dorobkiem 14 punktów (cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki). Żółto-czerwoni zaczynają się jednak przyzwyczajać do zupełnie nieznanej dla siebie sytuacji, w której nie mogą już liczyć na bramki i asysty swojego lidera, Daniego Quintany. Leczący kontuzję Hiszpan jest już jedną nogą w klubie z Arabii Saudyjskiej, Al Ahli Jeddah, z którym w najbliższych dniach podpisze 2,5-letni kontrakt. Nie ma co ukrywać, że dla Jagiellonii będzie to olbrzymia strata.

17:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.