Niedziela, 28 września 2014, godz. 15:30

Ciekawe widowisko w Zabrzu. I Górnik i Lechia zagrała dobre spotkanie, więc można uznać ten rezultat za sprawiedliwy.

93'

Koniec meczu! Remis w Zabrzu!

91'

Mija pierwsza minuta doliczonego czasu. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji na zdobycie gola.

90'

Sędzia doliczył co najmniej trzy minuty.

89'

Zmiana w Lechii Gdańsk. Boisko opuszcza Łukasik. Zastępuje go Adam Dzwigała.

87'

Widać dobrą współpracę między Łuczakiem i Plizgą. Owocuje wspólne granie w rezerwach.

85'

Zmiana w Górniku. Gergela zastąpi Kurzawa.

84'

Swoją okazję miała także Lechia! Wiśniewski uderzał, ale broni Steinbors.

83'

Leković otrzymuję żółtą kartkę za faul na zawodniku Górnika.

81'

Makuszewski się wykłócał, ale sędzia decyzji nie zmienił. Plizga dośrodkował idealnie na głowę Łuczaka i napastnik Górnika doprowadził do wyrównania.

79'

Gol! Wojciech Łuczak!

78'

Makuszewski nie mógł pogodzić się z decyzją o rzucie rożnym dla Górnika i otrzymał żółtą kartkę.

78'

Rzut wolny dla Górnika. Na uderzenie zdecydował się Plizga, ale piłkę zdołał wypiąstkować Bąk.

75'

Zmiana w Lechii Gdańsk. Vranjes zastąpiony przez Piotra Wiśniewskiego.

74'

Kilka rzutów rożnych pod rząd Górnika. W ostatnim z nich mogło być groźnie, ale sędzia widział faul zawodnika gospodarzy na rywalu.

73'

Uderzenie zza pola karnego Gergela, ale będzie tylko rzut rożny.

70'

Radość na trybunach w Zabrzu! Ale bramki nie ma! Gergel był na pozycji spalonej i nie można uznać jego trafienia.

67'

A jak padła bramka dla Lechii? Z lewej strony dośrodkowywał po ziemi Vranjes, a piłkę do bramki skierował Colak.

66'

Dyskusja z sędzią i Rafał Kosznik otrzymał żółtą kartkę.

65'

Zmiana w Górniku. Plizga zastępuje Jeża.

64'

Druga bramka Colaka!

63'

Zmiana w Lechii Gdańsk. Grzelczaka na boisku zastąpił Bartłomiej Pawłowski.

16:45

Górnik Zabrze - Lechia GdańskGórnik Zabrze - Lechia GdańskGórnik Zabrze - Lechia Gdańsk

60'

Colak zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale nie trafił nawet w bramkę.

57'

Przebudzenie Górnika! Najpierw po dośrodkowaniu Madeja uderzał Łuczak! Bąk uratował swój zespół! Dobitka Jeża obok bramki!

55'

Steinbors ratuje Górnika! Vranjes najpierw uderzał z głowy, potem poprawiał, ale nie dał się pokonać bramkarz gospodarzy!

52'

Stracona bramka trochę sparaliżowała Górnika Zabrze. Zdobywca gola dośrodkowywał z prawej strony, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki.

50'

No to mamy także przypadkową bramkę po stronie Lechii. Dośrodkowanie Makuszewskiego, w polu karnym poślizgnął się Adam Danch. A z bliska do siatki wpakował piłkę Antonio Colak.

48'

Wyrównanie Lechii! Bramka Colaka!

47'

Pierwsza akcja w tej części gry była autorstwa Górnika. Dośrodkowanie Madeja trafiło wprost w ręce Mateusza Bąka.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Zapowiada się ciekawe widowisko!

16:16

Podsumowując pierwszą połowę. Do zdobycia bramki przez Górnik lepiej prezentowała się Lechia. Potem wszystko obróciło się o 180 stopni. Bąk mógł się mimo wszystko lepiej zachować przy strzale Magiery, więc jest trochę winny obecnej sytuacji Lechii.

45'

Koniec pierwszej połowy! Górnik Zabrze prowadzi do przerwy 1:0!

44'

Dośrodkowanie Makuszewskiego w pole karne, ale piłkę łapie Steinbors.

43'

Uderzać mógł zarówno Madej jak i Jeż. Słowak podał na lewą stronę do Kosznika, ale ten fatalnie dośrodkował w pole karne.

41'

Po dośrodkowaniu Makuszewskiego piłka doszła do Vranjesa, ten był chyba tym faktem zaskoczony i uderzył ponad poprzeczką.

40'

Sędzia uznał, że Colak nie był na spalonym i pozwolił grać dalej. Napastnik Lechii zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, ale tam piłkę zdołał wybić Adam Danch.

38'

Niepotrzebny faul Sobolewskiego przed polem karnym Lechii i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

37'

Ale się rozegrał Górnik Zabrze. Dośrodkowanie Kosznika. Uderzał z głowy Łuczak, ale obok bramki.

36'

Było groźnie. Dośrodkowanie Magiery, do piłki wyskakuje Sobolewski. Tym razem nad poprzeczką.

36'

Szybka kontra Górnika. Po prawej stronie znalazł się Gergel i zdecydował się na indywidualną akcję. Wywalczył rzut rożny.

35'

Roman Gergel wszedł nakładką w zawodnika Lechii, ale sędzia był tym razem pobłażliwy dla pomocnika Górnika.

32'

Górnik obejmuje trochę niespodziewanie prowadzenie, bo można powiedzieć, że nic nie prezentował w tym meczu. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Magiera. Piłka nabrała rotacji i choć odbił ją Mateusz Bąk, to wpadła ona do bramki.

30'

Gol dla Górnika! Mariusz Magiera!

28'

Pierwszą żółtą kartkę ma na swoim koncie zawodnik Górnika. Jest nim Adam Danch.

27'

Zamieszanie w polu karnym Lechii. Łuczak mija się z piłką, trafia ona do Kosznika, ten musiał się z nią obrócić i ostatecznie oddał lekki strzał na bramkę, z którym poradził sobie Bąk.

25'

Madej posłuchał głosu kibiców i zdecydował się na uderzenie. Piłka powędrowała obok bramki.

23'

Na razie najpewniejszym punktem w defensywie Górnika jest Dominik Sadzawicki.

21'

W polu karnym Górnika piłka powoli wędrowała do Antonio Colaka, ale zdołał interweniować Mariusz Magiera. Słaby fragment spotkania w wykonaniu zabrzan.

19'

Bardzo dobre uderzenie Vranjesa z dwudziestu kilku metrów. Górnika ratuje niezła interwencja Steinborsa.

17'

Uderzenie Sobolewskiego zza pola karnego, po rykoszecie wyszła poza boisko.

15'

Bliski zdobycia bramki mógł być Stojan Vranjes, ale w ostatnim momencie piłkę sprzed nogi wybił mu Dominik Sadzawicki.

13'

Piotr Grzelczak sfaulował ostro Łukasza Madeja i otrzymał za to żółtą kartkę.

11'

Dobrze dyspozycję pokazuje dzisiaj Roman Gergel.

9'

Przewagę w pierwszych minutach ma Lechia Gdańsk. To ona częściej jest znajduje się przy piłce. Ładniejsze akcje są jednak po stronie Górnika Zabrze.

6'

Na uderzenie zdecydował się również Ariel Borysiuk, ale piłka powędrowała wprost w Steinborsa.

4'

Niezła akcja Górnika Zabrze. Na uderzenie zdecydował się Roman Gergel, ale piłka powędrowała obok bramki.

2'

Prostopadła piłka do Antonio Colaka, ale napastnik Lechii Gdańsk znalazł się na pozycji spalonej.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Zabrzu!

15:25

Sędzią meczu będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

15:24

Na meczu jest również obecny trener Ruchu Chorzów Jan Kocian. Obserwować będzie on swojego rywala w nadchodzących Wielkich Derbach Śląska.

15:21

Piłkarze są już po rozgrzewce, za dziesięć minut rozpoczynamy spotkanie.

15:19

Faworytem niemieckich właścicieli Lechii jest Tomasz Hajto, którego wybór zawetował jednak zarząd klubu na czele z Dariuszem Krawczykiem. Przeciwni zatrudnieniu Wybitnego Reprezentanta Polski są również kibice. W międzyczasie pojawiła się kandydatura Thorstena Finka, a niedawno również Ricardo Moniza, zwolnionego z TSV 1860 Monachium.

15:16

Do gry po półtorarocznej absencji powrócił już Mariusz Magiera, coraz bliżej powrotu do gry są też Armin Cerimagić i Bartosz Iwan. Trochę dłużej będzie dane poczekać kibicom na Mariusza Przybylskiego i Błażeja Augustyna, lecz i bez tych zawodników drużyna z Zabrza radzi sobie bardzo przyzwoicie. Nie zagra również Seweryn Gancarczyk.

15:14

W Lechii Gdańsk kontuzjowani są tylko Kevin Friesenbichler i Mavroudis Bougaidis.

15:11

Oba zespoły rozegrały ze sobą dotychczas 35 pojedynków, w których górą aż osiemnaście razy byli zabrzanie. „Biało-zieloni” zwyciężali jedynie ośmiokrotnie, a pozostałe dziewięć meczów zakończyło się podziałem punktów.

15:10

Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Trela, Aleksić, Dźwigała, Kacajew, Możdżeń, Pawłowski, Wiśniewski

15:07

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kuchta, Słodowy, Kurzawa, Plizga, Mańka, Małkowski, Zachara

15:03

Na trybunach stadionu pojawił się Tomasz Hajto.

15:02

Największym zaskoczeniem jest brak w składzie Górnika Mateusza Zachary. Napastnik gospodarzy narzeka na dolegliwości bólowe i zastąpiony został przez Wojciecha Łuczaka.